Beyazperdem
Coco
Ortalama puan
3,8
4 yayın
  • Sözcü
  • Habertürk
  • Hurriyet
  • Milliyet

Her dergi ve gazetenin puanlama sistemi farklı olduğu için, Beyazperde, puanları 0.5 - 5 yıldız üzerinden, kendi barometresine göre vermiştir.

4 Basın Eleştirisi

Sözcü

Burak Göral

"Coco" içinde birçok pozitif mesaj ve yaratıcı fikirler barındıran, duygusal, eğlenceli bir animasyon film. Yani bir animasyondan ne bekliyorsanız hepsine sahip. Pixar'ın teknik anlamda en başarılı olduğu filmlerden biri "Coco". Muhteşem bir detaycılık, renklerin kullanımındaki zenginlik filmin dünyasını tamamladığı gibi hikayesini ve estetiğini de kalıcılaştırıypr. Hikayenin vardığı nokta ise çok anlamlı. Sadece ailesinin Miguel'in müzisyenlik hayalini ve yeteneğini bir inat uğruna bastırmasını izlemiyoruz, unutulmamayı hakedenlerin ve unutulmaz olmayı hakkıyla elde etmeyenlerin de mücadelesini izliyoruz. "Coco"ya ailece gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz. Yalnız 7 yaşın altındaki bazı hassas çocuklar, kaplana benzeyen uçan bir hayvanın yer aldığı bazı sahnelerden biraz ürkebilir.

Eleştirinin tamamı için: Sözcü

Habertürk

Mehmet Açar

“Coco”, çocuklara sadece tutkularının peşinden gitmeyi değil, aile bağlarının önemini asla unutmamalarını da öneriyor. Kaybettiğimiz yakınlarımızın, onları hatırladığımız sürece aramızdan ayrılmayacaklarının altını çizen film, “yarı iskelet” olarak yaşayan ölüleri ve renkli, “canlı” öbür dünya tasvirleriyle içinde olmaktan keyif aldığımız bir görsel dünya vaat ediyor... Şöhretin asla aile sevgisinin yerini tutmayacağı mesajını da veren “Coco”, yarı yıl tatilinde çocuklarıyla birlikte film seyretmek isteyen anne babalar için ideal bir film.

Eleştirinin tamamı için: Habertürk

Hurriyet

Uğur Vardan

‘Coco’, her Pixar yapımında olduğu gibi renkli, içinde kaybolmaktan zevk alınacak görsel bir dünya sunuyor. Öte yandan yine her Pixar filminde olduğu gibi metin zekice göndermelerle (Frida Kahlo gibi), referanslarla donatılmış. Ayrıca Miguel’in görünenin ardındaki gerçekle yüzleşmesi ve kendi mitini yıkması gibi temalar da, sadece minikler için değil yetişkinler için de hayata dair meseller içeriyor. Bir de ‘Öte dünya’da varlığınızı sürdürmek için bu dünyada sizi hatırlayacak kişiler olması gerekiyor türü bir hatırlatması var filmin. Öykünün aile bağlarına yaptığı vurgunun da altını çizelim.

Eleştirinin tamamı için: Hurriyet

Milliyet

Nil Kural

Pixar’ın yeni animasyonu “Coco”, hikayesini Meksika kültüründen alan hem eğlenceli hem duygusal olmayı başarabilen bir film Animasyonun dev stüdyosu Pixar’ın yeni filmi “Coco”, köklerini Meksika kültüründen alan sıcak ve duygusal bir film olarak yılın en sevilen animasyonlarından biri olmayı hak ediyor.

Eleştirinin tamamı için: Milliyet
Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
Back to Top