Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Star Wars: Bölüm I - Gizli Tehlike
  Ortalama puan
  4,3
  711 Puanlama ve 579 Eleştiri
  dağılımı 579 Eleştiri notla
  136 Eleştiri
  192 Eleştiri
  99 Eleştiri
  109 Eleştiri
  31 Eleştiri
  12 Eleştiri
  Star Wars: Bölüm I - Gizli Tehlike hakkında görüşlerin ?

  579 kullanıcı eleştirisi

  KaliteTAKİP
  KaliteTAKİP

  Takip Et! 1194 Takipçi 873 Eleştirisini Oku

  4,0
  19 Aralık 2015 tarihinde eklendi
  Film çekim tekniği ve teknolojik gelişmeler ışığında serinin 80'li yıllarda çekilen üçleme ile kıyas götürmeyecek derecede üstünlüğü var. Her ne kadar bu bölümde Han Solo ve Darth Vader karakterleri olmasada Liam Neeson'ın etkileyici oyunu onları aratmıyor. Karayip Korsanları'nın ünlü oyuncusu Keira Knightley'i ilk sinema filmi olan bu bölümde 14 yaşındaki haliyle Sabe rolü ile izliyoruz. Açıkçası serinin 30 sene önce çekilen üçlemesini her ne kadar hit olsada bir türlü sevememiştim. Fakat bu yapımdaki atmosfer harika. Bir de ilginç bir anektot aktarmak isterim. Liam Nesson Anakin'in annesine babası kim diye sorduğunda aldığı cevap Meryem-İsa kutsallığına göndermede bulunur gibi. Babası yok hiç olmadı ben tek başıma doğurdum:) Neyse bu sefer izlerken sıkılmayacağınızı tahmin ediyorum. iyi seyirler...
  l-i-l-a-H
  l-i-l-a-H

  Takip Et! 3620 Takipçi 2 129 Eleştirisini Oku

  5,0
  28 Kasım 2010 tarihinde eklendi
  Efsaneye, klas bir açılış yapmışlar...
  Engin Yüksel
  Engin Yüksel

  Takip Et! 2423 Takipçi 1 381 Eleştirisini Oku

  3,5
  4 Şubat 2015 tarihinde eklendi
  konusuna göre ilk kronolojik olarak 4. film olan seri bence iyi başladı diğer serilerini de izlemeye değer 7/10
  jamesbond-2
  jamesbond-2

  Takip Et! 1628 Takipçi 1 684 Eleştirisini Oku

  3,5
  20 Şubat 2015 tarihinde eklendi
  İlk filmler kadar iyi bulmadım,teknoloji'nin gelişmesine bağlı olarak görsel efektler çok daha iyi boyutlara ulaşmış sadece ama diğer açılardan eksik kalmış gibi 7/10
  rudeonerudeone
  rudeonerudeone

  Takip Et! 2967 Takipçi 1 698 Eleştirisini Oku

  4,5
  23 Ocak 2010 tarihinde eklendi
  star wars evreniyle tanışmam yeni kısmet oldu.önceden ilgimi çekmezdi,herkes delirirdi ama merak edip başlamamıştım hiç.fakat artık star warsun ne olursa olsun izlenmesi ve arşivinizde bir şekilde yer etmesi gerektiği aşikar.bu kültürden uzak kalıp da konuşulanlara saf saf bakmak ortamlarda puanınızı düşürebilir ayrıca.neyse the phantom menace ile başladım kısacası.kesinlikle büyük bir seri başlangıcı olduğunu belli ediyor ilk dakikalardan itibaren.george lucas görselliği mükemmel kullanıyor,zira bundan on yıl öncesi bile olsa bir uzay filmi çekmek,tamamen fantastik karakterler kullanmak pek kolay işler değiller.ayrıca görsellik derken bugünün avatarıyla karşılaştırmamak gerek tabii ki,teknolojinin bu kadar gelişmediği zamanlardan bahsediyoruz.yine de lucas kendi özgün yaratıcılığı ile harika evrenler ve karakterler oluşturmuş diyebilirim.hayran olmamak elde değil.film her şeyiyle güzel bir film aslında ama sinemanın bazı ana ve çok önemli unsurlarından da yoksun bence.ne kadar göze batacak kadar rahatsız edici olmasa da örneğin oyunculuklar veya senaryo çok üst seviyede değil.tabii filmi izlerken o heyecan ve kargaşanın içinde pek fark edilmiyor ama olsun.zaten lucasın amacının da aman senaryolu film çekeyim,sanatsal olsun vs. yerine sanatsallığı fantastiklik ve yaratıcılıkla ön plana çıkarmaya çalıştığı da belli.her türlü savaş ve dövüş sahnesi de tatmin edici diyebiliriz.kısacası özellikle sinema tutkunları seriye başlamalı çok geçmeden.star warsun kültürde ne kadar büyük bir yer kapladığını tartışmaya gerek yok.
  Ceren S.
  Ceren S.

  Takip Et! 153 Takipçi 443 Eleştirisini Oku

  5,0
  14 Eylül 2011 tarihinde eklendi
  Önünde saygiyla egilinecek siradisi bir yapim.. Izlememek kayip diyemicem çok daha fazla birsey kelimelerle ifade edilemeyecek kadar özel bir yapim benim için :)
  Erdem TERZi
  Erdem TERZi

  Takip Et! 3 Takipçi 35 Eleştirisini Oku

  4,0
  7 Haziran 2011 tarihinde eklendi
  Bu seri hakkında söylenmesi gereken herşey söylendi ve tüm övgüleri hak ediyor. Hatta serinin Bende 4 farklı seti de bulunmakta. Yani anlaşıldığı üzere epey hayranıyım. Fakaaaat 3D kesinlikle olmamış. Hatta berbat ötesi. George Lucas'a kesinlikle yakışmamış. Filmde sadece içe dönük bir derinlik var. Yani perde önünde olan hiçbir görüntü yok. Oysa Aslan Kral da eski bir film, fakat Disney filmi başarı ile 3D'ye aktarmıştı. Bence artık George Lucas, Star Wars'ı sağmayı bırakmalı ve işi tadında bırakmalı veya işi hakkı ile yapmalı. Yada bu seri için çarpıcı birşey ortaya koymalı. Mesela 7. bölüm gibi. Yani böylesi baştan sağma bir iş ortaya koymak seri için olmamış!
  Mehmet S.
  Mehmet S.

  Takip Et! 2 Takipçi 33 Eleştirisini Oku

  5,0
  8 Temmuz 2010 tarihinde eklendi
  laflar sözler yetersiz bu film için izlemeyen anlayamaz anlamayanda izlemez :)))
  pyloth
  pyloth

  Takip Et! 1 Takipçi 58 Eleştirisini Oku

  4,0
  31 Mayıs 2010 tarihinde eklendi
  4-5-6 izledikten sonra 1. bölüme adapte olmakta zorlandım biraz.. kim kimdi, kimin cocuguydu falan kafam karıştı ama sonra toparladım.. iyiydi bence bu bölümde.. 8/10.. verdim çünkü cocuğun şans eseri yaptıklarını biraz abartılı buldum..
  ozzy-badd
  ozzy-badd

  Takip Et! 446 Takipçi 831 Eleştirisini Oku

  5,0
  4 Temmuz 2010 tarihinde eklendi
  efsane star wars filmlerinin adına leke sürmeden ilerleyen müthiş bir devam filmi ... hem çok sürükleyici , hemde çok keyifli ... efketler,yönetim,oyunculuk,senaryo,ses vs. her şeyiyle kusursuz , 4/4 lük bir film ... dard maul ve obi wan - qui gon düellosu mükemeldi ...büyük bir star wars hayranı ve star wars bağımlısı olarak şunu söyliyebilirm ki , 6 filmlik serinin hepside birbirinden güzel ...kesinlikle sinema tarihinin en iyi bilimkurgu filmleridir star wars ... serinin en iyi olmasada 10/10 u rahatlıkla hak eden bir yapım ...
  kolaric
  kolaric

  Takip Et! 1 Takipçi 169 Eleştirisini Oku

  3,5
  23 Mayıs 2005 tarihinde eklendi
  serinin (altılama) bence en hafif filmi. gereksiz karakterler (jar jar vs..) gereksiz aksiyonlar (anakin'in yarışı vs..). bence efsane çok daha iyi başlayabilirdi. ama star wars'un kötüsü bile onun bir başyapıt olmasını engelleyemez. 7/10.
  yigit ali D.
  yigit ali D.

  Takip Et! 1 Takipçi 48 Eleştirisini Oku

  4,0
  1 Şubat 2020 tarihinde eklendi
  Güzel film ilk star wars üçlemesi kadar iyi olmasa da film star wars adına yakışır bir film olmuş
  tarhansimsek
  tarhansimsek

  Takip Et! 116 Takipçi 592 Eleştirisini Oku

  4,5
  2 Eylül 2007 tarihinde eklendi
  Serinin en zayıf halkası ama yine de bir yıldız savaşları hayranı olarak eleştirek isemem :)
  ozanhamdi
  ozanhamdi

  Takip Et! 13 Takipçi 270 Eleştirisini Oku

  3,5
  3 Mayıs 2004 tarihinde eklendi
  Nerede o eski seri? Offf of! Bir de nedir o Jar Jar'ın konuşmaları? Filmin yaş ortalamasını düşürmek için bu kadar uğraşılır. İlk üçlemede R2D2 ile C3PO arasındaki diyaloglar en azından eğlenceliydi. Tabi bir de özel efektlere değinmeden geçmemek lazım. Efektlerin bir filmin doğasını böylesini ezdiği başka bir yapım hatırlamıyorum ben. Ne yapalım, efsane aşkına aldık koyduk arşive.
  Tahsin I
  Tahsin I

  Takip Et! 2 Takipçi 19 Eleştirisini Oku

  3,0
  28 Ağustos 2016 tarihinde eklendi
  Serinin İlk 3 Filmine Bakarsak Gerçekten Çok Üstün Bir Film. Ne Kadar 4-5-6 Kadar İlk 3 Serinin Etkilememesi Normal,Çünkü Darth Vader Ve Çok büyük Kararkterler Eksik. Ama Filme Bakarsak Çok Etkileyici Bir Film. Qui-Gon-Jin'İn Filme Ana Karakter Olarak Başlaması Gerçekten Filmin Üstün Bir Film Olmasında Büyük Bir Etken..
  nskmourinho
  nskmourinho

  Takip Et! 674 Takipçi 998 Eleştirisini Oku

  3,0
  2 Haziran 2009 tarihinde eklendi
  Yok en iyi film yok basyapıt söylentileri ile izledigim hayalkırıklıgı ile ayrıldıgım bir seri baslangıcı oldu 6/10
  Amir Han
  Amir Han

  Takip Et! 89 Takipçi 452 Eleştirisini Oku

  3,5
  9 Temmuz 2012 tarihinde eklendi
  Film çekim tekniği ve teknolojik gelişmeler ışığında serinin 80'li yıllarda çekilen üçleme ile kıyas götürmeyecek derecede üstünlüğü var. Her ne kadar bu bölümde Han Solo ve Darth Vader karakterleri olmasada Liam Neeson'ın etkileyici oyunu onları aratmıyor. Karayip Korsanları'nın ünlü oyuncusu Keira Knightley'i ilk sinema filmi olan bu bölümde 14 yaşındaki haliyle Sabe rolü ile izliyoruz. Açıkçası serinin 30 sene önce çekilen üçlemesini her ne kadar hit olsada bir türlü sevememiştim. Fakat bu yapımdaki atmosfer harika. Bir de ilginç bir anektot aktarmak isterim. Liam Nesson Anakin'in annesine babası kim diye sorduğunda aldığı cevap Meryem-İsa kutsallığına göndermede bulunur gibi. Babası yok hiç olmadı ben tek başıma doğurdum:) Neyse bu sefer izlerken sıkılmayacağınızı tahmin ediyorum.
  odinhan
  odinhan

  Takip Et! 534 Takipçi 1 029 Eleştirisini Oku

  2,5
  8 Temmuz 2007 tarihinde eklendi
  İzlemek bile sabır istiyor...BEğenmedim.
  -Lord-
  -Lord-

  Takip Et! 33 Takipçi 394 Eleştirisini Oku

  5,0
  16 Kasım 2004 tarihinde eklendi
  güzel film ama çok abartmaya gerek yok..
  enesnail
  enesnail

  Takip Et! 8 Takipçi 221 Eleştirisini Oku

  4,0
  26 Şubat 2008 tarihinde eklendi
  filmi ilk defa izledim ve beklediğim görsel ziyafeti alamadım.tabi bunda 9 senelik bir film olması ana sebep. ama yinede güzel bir filmdi.
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top