Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Mısır Tanrıları
  Ortalama puan
  3,4
  123 Puanlama ve 19 Eleştiri
  dağılımı 19 Eleştiri notla
  1 Eleştiri
  4 Eleştiri
  3 Eleştiri
  3 Eleştiri
  4 Eleştiri
  4 Eleştiri
  Mısır Tanrıları hakkında görüşlerin ?

  19 kullanıcı eleştirisi

  Emre B
  Emre B

  Takip Et! 3 Eleştirisini Oku

  2,0
  27 Şubat 2016 tarihinde eklendi
  4 puana aldanmayın standart bir macera filmi . Oyunculuklar çok yapmacık . Malkoçoğlu filmiyle benzer sahneler var atlamalar ziplamalar.
  Murat L.
  Murat L.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  1,5
  28 Şubat 2016 tarihinde eklendi
  Yönetmen Alex Proyas'ın 7 yıldır çektiği ilk uzun metrajlı film olduğunun 2s 7dk boyunca saniye saniye görebilirsiniz. filmin diyalogları ve kurgusu komedi programlarında skeçlerden daha basitti. 3D olarak da tatmin edecek efekleri yoktu diye düşünüyorum. hollywood yine beni şaşırtmadı. İzleyeceklerin tamamen can sıkıntısına yapacak bir şeyleri yoksa gidip izlemelerini bile tavsiye etmiyorum :)
  Borinho
  Borinho

  Takip Et! 5 Takipçi 20 Eleştirisini Oku

  2,0
  27 Şubat 2016 tarihinde eklendi
  Beyazperde ile zevklerimizin tutmadığı film olmuştur. 5 üzerinden 4 verilen film için bonkör davranıldığını düşünüyorum. Evet efektler güzel ve seyrettiriyor ama bu filmin kötü olduğu gerçeğini değiştirmiyor...
  Kıvılcım K.
  Kıvılcım K.

  Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

  0,5
  27 Şubat 2016 tarihinde eklendi
  Şişirilmiş puanlar ve pompalanan tanıtımıyla cumartesi gecemizi yiyen filmdir. Bırakın sinemaya gidip izlemeyi indirmeyin bile, açıp internetten de izlemeyin adil kullanım kotanıza yazık.
  Everard B.
  Everard B.

  Takip Et! 4 Takipçi 18 Eleştirisini Oku

  0,5
  1 Mart 2016 tarihinde eklendi
  Mısır Tanrıları, Titanların Savaşı filminin çok kötü video oyunu versiyonu sanki. Çok fazla, gereksiz derecede CGI kullanılmış. Tanrılardan hiçbirisi Mısırlı ve esmer bile değil. Kopyala-yapıştır yapılan klişeler ve - her açıdan - birçok hatası bulunuyor. Kısacası Alex Proyas'ın bu filmi epik bir felaket.
  Özgür A.
  Özgür A.

  Takip Et! 3 Takipçi 41 Eleştirisini Oku

  1,5
  3 Mart 2016 tarihinde eklendi
  mısır tanrılarını anlatma iddiası ile çekilen ve mısıra dair hiç bir şey içermeyen bir film. oyunculuk desen yok senaryo desen yok.film hiç bir şekilde içine çekemiyor insanı. lanet olsun nereden geldim bitse de evime gidip verdiğim paraya üzülsem diyorsun.
  ÇKR
  ÇKR

  Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

  0,5
  1 Mart 2016 tarihinde eklendi
  4DX izledim, Allah 'tan bedava sinema üyeliğim var yoksa verdiğim paraya acırdım, Fantastik filmlerde mantık hatası aramak bence saçmalık ki zaten adı üstünde fantastik hayal ürünü. Ama şunu belirtmek istiyorum, o tanrıcıklar dövüşürken yaratığa dönüşmese belki bir şaheser olurdu film :) Yani mitolojiye ilgi duymuyorsanız boşuna gitmeyin.
  Hasan E.
  Hasan E.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  3,0
  4 Mart 2016 tarihinde eklendi
  Ne biçim site yaparsınız anlamadim 23:45 de gosderir diye yazarsiniz ama giddigimizde filmin daha erken basladigini soylerler. Saatleri bile duzgun yazamayacaksaniz siteyi kadin.
  Nisan A.
  Nisan A.

  Takip Et! 1 Takipçi Eleştirisini Oku

  5,0
  5 Mart 2016 tarihinde eklendi
  Gerçekten gitmeyenlerin gitmesini tavsiye ederim. Filmin efektleri çok başarılıydı. Gerard Butler her zamanki gibi çok iyyidi. İmdb puanının bu kadar düşük olması beni çok şaşırttı....
  Fundalina Jolie
  Fundalina Jolie

  Takip Et! 52 Takipçi 178 Eleştirisini Oku

  4,5
  26 Şubat 2016 tarihinde eklendi
  Fantastik ve mitolojik film sevenler sıkı dursun. Görkemli fragmanı ile uzun süredir merakla beklenen "Mısır Tanrıları" filmi vizyonda. Beyazperde.com ön gösterim olanağı ile izlediğim Gods of Egypt, belki tuhaf bir tanım olacak ama saçma şekilde muhteşem bir film. Saçma diyorum çünkü detaya indiğinizde filmde onlarca kusur ve zaman zaman fazla darlayan - gereksiz uzatılan sahneler var. Film gözlerinizi alamayacağınız bir sahneyle ve kusursuz detaycılık örneği ile açılıyor. Konu ilerledikçe bu ihtişamın içerisinde kayboluyorsunuz.
  Ilknur K
  Ilknur K

  Takip Et! 377 Takipçi 1 112 Eleştirisini Oku

  2,0
  28 Şubat 2016 tarihinde eklendi
  Film görsel yönden sizi tatmin ediyor ama çok mantık hatası var. Bu tarz film sevenler fazla ümitlenmeden izlerse beğenebilir.
  Engin Yüksel
  Engin Yüksel

  Takip Et! 641 Takipçi 1 350 Eleştirisini Oku

  3,0
  5 Nisan 2018 tarihinde eklendi
  daha iyi bir yapım beklerken vasatlığıyla ve birçok mantık hatasıyla hayal kırıklığı yaratan film 6/10
  Mert H
  Mert H

  Takip Et! 46 Takipçi 795 Eleştirisini Oku

  4,0
  22 Nisan 2019 tarihinde eklendi
  Filmin fazlasıyla eksiği var ama vaat ettiğini, bana göre, izleyiciye vermeyi başarıyor. Oyuncu kadrosu mitoloji ağırlıklı filmlerle kıyasladığımız zaman fazlasıyla iyi. Efektler filmin yarısında çok iyiyken diğer yarısında ise bir hüsrana dönüşüyor. Kimi zaman büyük zevk aldığım efektlerden, kimi zaman çizgi film izliyor gibi bir etki aldım. Tanrıların yaşamı anlatılırken dünyanın farklı şekillerde olması ve o zamanki inançlar gerçekten tarih kitaplarında yazanlar gibi anlatılıyor. Mısır Mitolojisi hakkında bir şeyler biliyorsanız, ufak detaylar da göze çarpıyor ve bu gerçekten hoş bir durum. Oscar alacak kadar iyi bir film olmasa da benim için fazlasıyla iyi bir film olduğunu söyleyebilirim.
  hasan
  hasan

  Takip Et! 1 Takipçi 8 Eleştirisini Oku

  4,0
  13 Mart 2016 tarihinde eklendi
  Cok guzel ve bol aksiyon dolu bir film birazda tabiki mistik bir film . Savas sahneleri izlediginize deyiyo.
  Furkan Özden
  Furkan Özden

  Takip Et! 38 Eleştirisini Oku

  4,0
  22 Ağustos 2016 tarihinde eklendi
  Will Smith’in başrolünde yer aldığı I, Robot, Nicolas Cage’in oynadığı Knowing ve döneminin en iyileri arasında yer almayı başaran Dark City gibi bilim-kurgu filmleri ile anılan ünlü yönetmen Alex Proyas bu sefer de fantastik bir film çekeyim, konusu da Mısır mitolojisi olsun deyip Mısır’ın Tanrıları (Gods of Egypt) filminin yönetmen koltuğuna oturmuş. Filmin türü “aksiyon, macera, fantastik” olarak yer alsa da oraya bir adet de “Romantik” eklenmesi gerekirdi. Çünkü filme genel olarak baktığımızda ortada uğraş verilen şeyin iki ‘ölümlünün’ birbirine kavuşması olduğunu anlayabiliriz. Hemen kısa bir özetle filmde neler dönüyor bakalım: Acımasız karanlık tanrısı Set (Gerard Butler) tarafından tarihteki en barışçıl imparatorluğun tahtı ele geçirilmiştir. Tahtı geri alıp imparatorluğu eski düzenine sokmak göklerin tanrısı Horus‘a (Nikolaj Coster-Waldau) düşmüştür. Horus da bu sebeple Set’i durdurup babası Osiris‘in (Bryan Brown) son isteğini yerine getirmek için yola çıkar. Bu yolda ona yardımcı olacak kişi de sevgilisi Set tarafından ele geçirilmiş bir hırsız olan Bek (Brenton Thwaites) adında bir gençtir. Bu yolda ölümlü Bek ve tanrı Horus güçlerini birleştirerek amaçlarına ulaşmaya çalışacaklardır. Mısır mitolojisi, aksiyon, macera, fantastik diye giriş yapıp böyle bir film özeti ile devam edince az da olsa beklentiniz azalmış olabilir. Ama size yine de beklentinizi yüksek tutun demeyeceğim. Tabi bu Mısır’ın Tanrıları’nın kötü bir film olduğu anlamına gelmez. O yüzden böylesine fantastik bir şöleni kaçırmamak gerek. Hem Mısır mitolojisine ilginiz varsa bu tip romanlar okuyor veya oyunlar oynuyorsanız bir de bu hayatın içine girin ve farklı bir bakış açısından buna şahit olun. Oyuncular konusunda yönetmen güzel bir harmanlama yapmış fakat bahsi geçen karakterleri farklı oyuncular daha iyi canlandırabilirdi düşüncesindeyim. Tabii Gerard Butler bu çerçevenin dışında. Elodie Yung rolünün hakkını vermemiş gibi duruyor. Güzel bir amacı var fakat bunu fazlasıyla seyirciye aktarabildiğini düşünmüyorum. Zaya karakterini canlandıran Courtney Eaton ise genç bir hırsızın sırılsıklam aşık olduğu genç bir bayan rolüne tam oturmuş fakat yönetmen bu oyuncuyu filme daha çok katarak daha iyi kullanabilirdi. Brenton Thwaites da Bek olarak yönetmenin söylediğini tam anlamıyla yerine getirmiş. Sevgilisi uğruna aşkına eşkıya modunda bütün bir Mısır’ı talan edip ortalığı birbirine katıyor. Bu kaos ortamında Set‘in de parmağı var tabii. Gods of Egypt, ilk fragmanı yayınlandığından beri merakla beklediğim bir filmdi. Filmi izlediğimde bu beklentime ‘yeterince’ cevap verebildi. Çoğu fantastik filmde olduğu gibi Mısır’ın Tanrıları filminde de birkaç mantık hatası var. Fakat göz zevkinize balta vuracak kadar kendini göstermiyor. Gods of Egypt, Mısır tanrıları ile fantastik bir 127 dakika geçirmek için bulunmaz bir fırsat.
  Ahmet A.
  Ahmet A.

  Takip Et! 9 Eleştirisini Oku

  0,5
  11 Mart 2016 tarihinde eklendi
  Bu bir ben yandım başkası da yanmasın yazısıdır. Beyazperde'nin puanları şimdiye kadar beni yanıltmamıştı ama bu filmde fena aldandım, beyarperde'nin puanına bakıp filme gittim ve berbat bir iki saat geçirdim, film bitmeden de çıktım. Bir film bu kadar mı gereksiz olur, filmin içine giremiyorsunuz, taraf tutamıyorsunuz bile o derece anlamsız. Filmin ortasında çıkanlar oldu, iki saatinize yazık.
  jsancakbeyi
  jsancakbeyi

  Takip Et! 14 Eleştirisini Oku

  3,5
  7 Aralık 2019 tarihinde eklendi
  Fena değil filmin içinde kalıyorsun ancak bişeyler eksik ama ne 🤔🤔🤔🤔 izleyip siz değerlendirin ...👍
  yekosan
  yekosan

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  1,0
  23 Mart 2016 tarihinde eklendi
  sırf bu filme yorum yazmak için beyazperdeye üye oldum ki hem paranızı hem de zamanınızı kurtarın istedim.. Herhalde son yıllarda izlediğim en sıkıcı filimdi. Gerard Butler sıfatına aldanıp bilet aldım.. Senaryo ve kurguyu tuvalette otururken yapmış olması lazım.. Filmde o kadar sıkıldımki 3D gözlüğü alıp fırlatacaktım perdeye.. Yani bu kadar bütçe bu kadar oyuncu.. Ortada ne var.. Kocaman bir hiç ve insanların zamanın çalan çok kötü bir film.. Ama param çok, vaktim çok, illa balı çalıcam illa diyorsanız buyrun gidin iyi seyirler..
  erkutunc
  erkutunc

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  1,5
  7 Mart 2016 tarihinde eklendi
  oldukça başarısız bir mitoloji yorumu… Bu kadar prodüksiyon kurup nasıl bu kadar başarısız senaryo çekimleri yapılıyor anlam veremiyorum. Sadece oyuncu isimlerini kullanarak prim yapmaya çalışılmış ancak onun da pek başarılı olduğu söylenemez.
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top