Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Carol
  Ortalama puan
  3,5
  33 Puanlama ve 35 Eleştiri
  dağılımı 35 Eleştiri notla
  6 Eleştiri
  10 Eleştiri
  11 Eleştiri
  8 Eleştiri
  0 Eleştiri
  0 Eleştiri
  Carol hakkında görüşlerin ?

  35 kullanıcı eleştirisi

  kafa boşluğu
  kafa boşluğu

  Takip Et! 1 Takipçi 23 Eleştirisini Oku

  3,5
  12 Ekim 2015 tarihinde eklendi
  Carol, konusunu daramatik öğelere hakim, anlaşılır bir şekilde anlatıyor. Ancak filmde, tamamen bir eşcinsellik hikayesi hakim değil. Sadece bunu bekliyorsanız, muhtemelen film beklentinizi karşılamayacaktır. Bu film, bir kimlik arayışı hikayesidir.
  rudeonerudeone
  rudeonerudeone

  Takip Et! 2661 Takipçi 1 698 Eleştirisini Oku

  4,0
  28 Şubat 2016 tarihinde eklendi
  Patricia Highsmith'in 1952 tarihli romanında uyarlanan Carol'ın ilk dikkat çeken başarısı muhteşem bir dönem filmi olması. Sokakları, arabaları, modası, ev dekorasyonları, müzikleri ile muhteşem bir sanat yönetimi var. Sonrasında, perdede ilk göründüğü saniyeden itibaren boyu posu, giyim kuşamı, saçı makyajı ile seyirciyi büyüleyen, tüm bunların üstüne bir de muhteşem bir performans ortaya koyan Cate Blanchett var. Çağımızın en önemli aktrislerinden olduğunu kanıtlıyor bir kez daha. Therese, yani Rooney Mara da kusursuz. Karakterinin simgelediği tüm o şeylerin, gençliğin, kırılganlığın, savunmasızlığın, saflığın, acemiliğin başarılı şekilde vücut bulmuş hali. Bu özellikleri ve bunlara karşın aklı başında, olgun bir kişiliğe sahip olması, Carol'ın da dikkatini çekiyor. Evet, lafı fazla dolandırmadan söyleyelim, ki zaten filmin konusu, fragmanlar vs. bunu açıkça belli ediyor, filmin merkezinde iki kadın ve aralarındaki çekim, ileri safhada ilişkiye dönüşen bir çekim var. Lezbiyen bir ilişki. Yadırgama noktasında olanlar zaten hiç izlemesin filmi. Nitekim kimi insanlar için bir tabu, bıçak üstü bir konu bu hala. Herkesin kendi düşüncesi. Ancak tercih edenler için şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, her şeyi bir tarafa bırakın, tek başına sanat yönetimi için bile izlenebilecek estetikte "Carol". Bu gibi filmlerde bazı kesimler tarafından ilk merak edilen şey filmin "cesurluk seviyesi"dir. Blanchett ve Mara cesurlar, evet, ancak ortalama bir sinema filminden, hatta özellikle son 6-7 yıla baktığımızda ortalama bir televizyon dizisinden daha fazla bir cesurluk kesinlikle yok. Merak edenler için söylüyorum. Film iki kadın arasındaki ilişkiyi de yine estetik bir havada vermeyi başarmış. Akademi Ödülleri'nde ne yapar bilmiyorum. Önemli adaylıkları var. Bunlardan bana kalırsa yüzde yüz "En İyi Kadın"ı Blanchett'a vermeliler. Diğer tüm adayları da izledim. Sonuç olarak Haynes başarılı bir filme imza atmış, karakterlerin hissiyatını seyirciye de yansıtabilmiş.
  Dilan P.
  Dilan P.

  Takip Et! 3 Eleştirisini Oku

  3,5
  7 Mart 2016 tarihinde eklendi
  Güzel film ama biraz fazla yavaş gitmiş daha iyi olabilirdi. onun dışında izlenir eşcinsel aşk temalı güzel filimlerden biri
  Gürkan Ş.
  Gürkan Ş.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  3,5
  8 Şubat 2016 tarihinde eklendi
  Film eşcinsel bir ilişkiyi çok naif ve insanın içine işleyen şekilde aktarmış. Bu yönden çok başarılı. Ayrıca oyunculuklar harikulade. Ancak anlamadığım nokta kadının "annelik" yönüne vurgusu. Bu konuyu net oturtamamış gibi geldi bana. Yani hem kızıyla hem de aşık olduğu genç kızla ilişkisi sanki "annelik" güdüsü bağlamında sunulmuş gibi geldi bana. Bu da filme "mistik" bir hava vermiş. Tutkulu bir aşktan ziyade Carol, sıkışmışlığını gideriyor gibi olmuş. Bu görüşte olanlar varsa yazarsa tartışmak isterim.
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top