Beyazperdem
Çanakkale Çocukları
Fragmanlar Oyuncular Üye Eleştirileri Basın Eleştirileri Beyazperde Eleştirisi Fotoğraflar
İlginç Detaylar Box Office Benzer Filmler Haberler
Ortalama puan
1,5
97 Puanlama ve 24 Eleştiri
0% 0 Eleştiri
0% 0 Eleştiri
0% 0 Eleştiri
4% 1 Eleştiri
38% 9 Eleştiri
58% 14 Eleştiri

24 kullanıcı eleştirisi

Sırala
En yararlı eleştiriler
  • En yeniler
  • En çok eleştiri yazmış üyeler
  • En çok takip edilen üyeler
Emre K.

Takip Et! 0 Takipçi Eleştirisini Oku

0,5Berbat
• Eklenme Tarihi 21/02/2013

Film Kürt propagandasından başka birşey değil.. Çok ayıp çok yazık.. Bizim için bu kadar değerli bir savaşı bu kadar küçümseyerek sunmak şehitlerin hakkını yemekten öteye geçemez..

Nusret T.

Takip Et! 1 Takipçi Eleştirisini Oku

0,5Berbat
• Eklenme Tarihi 05/01/2013

HER ZAMANKİ GİBİ KARANLIK GÜÇLERLER BU FİLMDEDE BOŞ DURMAMIŞ. HİÇ KİMSENİN ÇANAKKALE RUHUNU SULANDIRMAYA GÜCÜ YETMEYECEK! YAZIK OLMUŞ O GÜZELİM SAHNELERE.. 10 ÜZERİNDEN 1 ODA SAHNELERİN HATRI İÇİN.

Coşkun S.

Takip Et! 0 Takipçi Eleştirisini Oku

0,5Berbat
• Eklenme Tarihi 04/01/2013

tek kelimeyle rezalet bir flim.supernatural dizi kadar bilim kurgu var sanki.pisişik anne güldürüyorlar insanları kendine.Üzülerek söylüyorum ki sanırım çanakkale topraklarına hiç ayak basmadılar.Yoksa böyle bir rezaleti bütçesi ne olursa olsun bir araya çıkarmak büyük bir gayret gerektirir.Flim diyemiyorum ağzım varmıyor."Bilmessen ruhunu bir savaşın, gidip görmezsen o akan kanı, gayreti, 10 çeşit milletten yatan yüce insanları, toprağı bugun dahi hafifçe kaldırdığında çıkan kemikleri mermileri göremiyorsan, ÇANAKKALE SAVAŞINI anlatmak senin neyine !"

baykal baykal

Takip Et! 0 Takipçi Eleştirisini Oku

0,5Berbat
• Eklenme Tarihi 25/10/2012

Ne yazık ki bugün yorumları okumadan izleme gafletinde bulundum,Çanakkale Savaşı'nı bu kadar hafife alan , bu kadar basiretsiz, ucuz bir film izlemedim ;yazıklar olsun sinan çetine onun gibi değersiz ,şuursuz insanlar bu ülkede yaşamayı hak etmiyor bence ,şehit anaları duyun sinan çetin size yol göstersin;çocuklarınız boşuna şehit olmuş ;Atatürk izleseydi kahrından ölürdü ;sinan çetin bitmiştir ,defolsun karısının ülkesine gitsin bu ülkeyi sevmeyen biri demokrasi ,özgürlük vb adına bu ülkede yaşamasın lanet olsun sana ;bu filme emeği geçen herkesi kınıyorum Türk sinema tarihinin yüz karası ;seyirciyi bu kadar salak yerine koyan ,hiçbir ayrıntıya dikkat etmeyen sinan çetin !Cephede analarımız beyaz ötesi kıyafetleriyle makyajıyla salınarak cocuklarını cepheden almaya kalkmadılar ,vatan sağolsun dediler , acılarını yüreklerinde yaşadılar halen de yaşıyorlar ;senin haddine değil Çanakkale Savaşı'nı anlatmak yüzyılın şuursuzu sinan çetin...... ( bu filme oy vermek bile doğru değil ,hatta filmden saymak bile lütfen gidip sinan çetine para kazandırmayın ben yaptım siz yapmayın.)TÜM ZAMANLARIN EN KÖTÜ FİLMİ

Ömer Ç.

Takip Et! 1 Takipçi Eleştirisini Oku

1,0Çok Kötü
• Eklenme Tarihi 21/10/2012

oyunculuklar çok kötüyüd,kurgu iyi değildi,dönemin atmosferine sokamadı izleyiciyi.Sadece yapılması gerektiği için çekilmiş bir filmdi.Çok ama çok kötüydü.Sinan Çetin bir yönetmen olarak benim için ölmüştür

Fatma Korucu

Takip Et! 0 Takipçi Eleştirisini Oku

1,0Çok Kötü
• Eklenme Tarihi 11/10/2012

film sanatsal yapılmaya çalışılmış ama bu arada tarih bilgilerimizi alt üst eden bir şey olmuş. türk ve anzak cepheleri sanki kapı komşusu oktay kaynarca da malkoçoğlu gibi cıkıp geziyor iki cephe arasında.cok fazla makyaj oyuncuları korku filmine çevirmiş zaten. haluk bilginer ve sinan çetinin karısı hiç uyumlu degil. savaşta her canı isteyen cepheye gidip askerlerin arasında gezebilirmi? yavuz bingöl de bu filmde bu sefer Sarı Gelin degil de Çanakkale İçinde türküsü için seçilmiş bence.Hiç beğenmedim.

Ahmet T.

Takip Et! 0 Takipçi 2 Eleştirisini Oku

0,5Berbat
• Eklenme Tarihi 10/10/2012

Senaryo, Avustralyalı bir hanımın iki oğlunun askere alınması etrafında dönüyor. Bir tanesi Türk ordusuna, diğeri ANZAC kuvvetlerine yazılmış ve her ikisi de Çanakkale cephesine sevkediliyor. Kadın, oğullarının birbirini öldüreceği vehmiyle mütemadiyen halusinasyon görüyor. Kurusun diye bahçeye astığı beyaz çamaşır yağmurda kızıla dönüyor. Kestiği elmadan kan damlıyor. Derken çocuklardan biri diğerini süngüleyip nedamet getiriyor. Bir sahne ile sonraki sahne arasında alaka kurmak mümkün değil. Bu bir harp filmi değil, kahramanlık destanı hiç değil. Sadece insanın içini bayan bir psiko-analiz filmi. Dünyayı Kurtaran Adam filmi gibi bir ucube. Siyasî bir mesaj verilmiş. Bu kadar berbat bir filmi kim yapmış diye Sinan Çetin'in kim olduğunu araştırınca Karslı olduğunu öğrendim. Her şey anlaşıldı. Bu filmde işlenen tema, oğullarından biri askere alınan, diğeri PKK'ya katılan Kürt karılarının haleti ruhiyesini anlatmak için çevrilmiş!

İlter Tek

Takip Et! 2 Takipçi 4 Eleştirisini Oku

0,5Berbat
• Eklenme Tarihi 09/10/2012

Öncelikle yanlis bilinen bazi seyler var; Çanakkale Cephesi bizim kurtulus mücadelemizde yer almaz, Osmanli-Almanya ile ittifak yapip I.Dünya Savasina girmistir(Ittihat ve Terakki Partisinin zorlamasiyla) ve Çanakkale Cephesi'de Ingilizler'in bogazi geçip ülkesinde bolsevik devrim yapilmis olan Rusya'ya yani Rus Çarina yardim götürmesini engellemek için açilmis bir cephedir, Rus Devriminin gerçeklesmesinde bu cephede verilen mücadelenin büyük önemi vardir. Evet bizim için önemlidir, Çanakkale cephesinde büyük bir zafer alinmistir,dünyaya örnek gösterilecek mücadele örnegi sergilenmistir. Fakat zannetmeyin ki Ingilizler durduk yere gelip Osmanli yi isgale baslamistir, siz karsi tarafa savas ilan etmissiniz ve Almanya'nin yaninda yer alarak bu savasta ben de varim demissiniz, kimse sizi zorla bu savasa sokmadi, yani demek istedigim Osmanli(Enver ve Talat Pasalar) çok da masum degil bu savasta. Filme gelirsek, senaryo,kurgu ve filmle ilgili her sey yerler altinda, ünlü oyuncular bile kurtaramamis filmi, hayatimda hiçbir filmde yapmadim, fakat bu filmin ikinci yarisina bile katlanamadim, ne yapmak istedigini anlamadim yönetmenin, eger caninizi sikip tüm aksam filmin ne kadar berbat oldugunu konusmak istiyorsaniz rahatlikla izleyebilirsiniz...

haticedeniz

Takip Et! 0 Takipçi Eleştirisini Oku

0,5Berbat
• Eklenme Tarihi 08/10/2012

[spoiler]Sinan Çetin bu filmi ne işliyor, anlamak mümkün değil. Film "herhalde bitti" derken uzadıkça uzuyor. Oktay Kaynarca ve Yavuz Bingöl'ün hatta Demir Demirkan'ın muhteşem performansları bile bu filmi kurtarmaya yetmemiş.Filmdeki geçişler çok başarısız. çok amaçsız bir film ya da amacı her neyse ulaşamamış.

PATCHWORK

Takip Et! 0 Takipçi 2 Eleştirisini Oku

1,5Kötü
• Eklenme Tarihi 05/10/2012

Dün aksam izledim filmi..Çanakkaleye hayran bir kişi olarak ve savaşla ilgili her detayı arastırmış gitmiş gezmiş görmüş biri olarak böyle bir filmi hiç yakıştıramadım.Sinan Çetin den beklemezdim.Hiç bire yerde dram göremedim ..hele o bulut sahnesinde sanki baby tv izliyorum zannettim.İki çocuğun oyunculukları kötüydü.Duygu yoktu filmde.Hatta komedi gibiydi güldük baya salonca.Zamanıma acıdım ama para harcamışlar emek vermişler çanakkale ye dikkat çekmişler yine de teşekkürler.ama olmamış Sinan abi.

Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
Back to Top