Beyazperdem
Çanakkale Çocukları
Ortalama puan
1,5
99 Puanlama ve 24 Eleştiri
0% (0 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
4% (1 Eleştiri)
38% (9 Eleştiri)
58% (14 Eleştiri)
Çanakkale Çocukları hakkında görüşlerin ?

24 kullanıcı eleştirisi

Emre K.

Takip Et! Eleştirisini Oku

0,5Berbat
22.02.2013 tarihinde eklendi

Film Kürt propagandasından başka birşey değil.. Çok ayıp çok yazık.. Bizim için bu kadar değerli bir savaşı bu kadar küçümseyerek sunmak şehitlerin hakkını yemekten öteye geçemez..

Nusret T.

Takip Et! 1 Takipçi Eleştirisini Oku

0,5Berbat
5.01.2013 tarihinde eklendi

HER ZAMANKİ GİBİ KARANLIK GÜÇLERLER BU FİLMDEDE BOŞ DURMAMIŞ. HİÇ KİMSENİN ÇANAKKALE RUHUNU SULANDIRMAYA GÜCÜ YETMEYECEK! YAZIK OLMUŞ O GÜZELİM SAHNELERE.. 10 ÜZERİNDEN 1 ODA SAHNELERİN HATRI İÇİN.

Coşkun S.

Takip Et! Eleştirisini Oku

0,5Berbat
4.01.2013 tarihinde eklendi

tek kelimeyle rezalet bir flim.supernatural dizi kadar bilim kurgu var sanki.pisişik anne güldürüyorlar insanları kendine.Üzülerek söylüyorum ki sanırım çanakkale topraklarına hiç ayak basmadılar.Yoksa böyle bir rezaleti bütçesi ne olursa olsun bir araya çıkarmak büyük bir gayret gerektirir.Flim diyemiyorum ağzım varmıyor."Bilmessen ruhunu bir savaşın, gidip görmezsen o akan kanı, gayreti, 10 çeşit milletten yatan yüce insanları, toprağı bugun dahi hafifçe kaldırdığında çıkan kemikleri mermileri göremiyorsan, ÇANAKKALE SAVAŞINI anlatmak senin neyine !"

baykal baykal

Takip Et! Eleştirisini Oku

0,5Berbat
25.10.2012 tarihinde eklendi

Ne yazık ki bugün yorumları okumadan izleme gafletinde bulundum,Çanakkale Savaşı'nı bu kadar hafife alan , bu kadar basiretsiz, ucuz bir film izlemedim ;yazıklar olsun sinan çetine onun gibi değersiz ,şuursuz insanlar bu ülkede yaşamayı hak etmiyor bence ,şehit anaları duyun sinan çetin size yol göstersin;çocuklarınız boşuna şehit olmuş ;Atatürk izleseydi kahrından ölürdü ;sinan çetin bitmiştir ,defolsun karısının ülkesine gitsin bu ülkeyi sevmeyen biri demokrasi ,özgürlük vb adına bu ülkede yaşamasın lanet olsun sana ;bu filme emeği geçen herkesi kınıyorum Türk sinema tarihinin yüz karası ;seyirciyi bu kadar salak yerine koyan ,hiçbir ayrıntıya dikkat etmeyen sinan çetin !Cephede analarımız beyaz ötesi kıyafetleriyle makyajıyla salınarak cocuklarını cepheden almaya kalkmadılar ,vatan sağolsun dediler , acılarını yüreklerinde yaşadılar halen de yaşıyorlar ;senin haddine değil Çanakkale Savaşı'nı anlatmak yüzyılın şuursuzu sinan çetin...... ( bu filme oy vermek bile doğru değil ,hatta filmden saymak bile lütfen gidip sinan çetine para kazandırmayın ben yaptım siz yapmayın.)TÜM ZAMANLARIN EN KÖTÜ FİLMİ

Ömer Ç.

Takip Et! 2 Takipçi Eleştirisini Oku

1,0Çok Kötü
21.10.2012 tarihinde eklendi

oyunculuklar çok kötüyüd,kurgu iyi değildi,dönemin atmosferine sokamadı izleyiciyi.Sadece yapılması gerektiği için çekilmiş bir filmdi.Çok ama çok kötüydü.Sinan Çetin bir yönetmen olarak benim için ölmüştür

Fatma Korucu

Takip Et! Eleştirisini Oku

1,0Çok Kötü
11.10.2012 tarihinde eklendi

film sanatsal yapılmaya çalışılmış ama bu arada tarih bilgilerimizi alt üst eden bir şey olmuş. türk ve anzak cepheleri sanki kapı komşusu oktay kaynarca da malkoçoğlu gibi cıkıp geziyor iki cephe arasında.cok fazla makyaj oyuncuları korku filmine çevirmiş zaten. haluk bilginer ve sinan çetinin karısı hiç uyumlu degil. savaşta her canı isteyen cepheye gidip askerlerin arasında gezebilirmi? yavuz bingöl de bu filmde bu sefer Sarı Gelin degil de Çanakkale İçinde türküsü için seçilmiş bence.Hiç beğenmedim.

Ahmet T.

Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

0,5Berbat
10.10.2012 tarihinde eklendi

Senaryo, Avustralyalı bir hanımın iki oğlunun askere alınması etrafında dönüyor. Bir tanesi Türk ordusuna, diğeri ANZAC kuvvetlerine yazılmış ve her ikisi de Çanakkale cephesine sevkediliyor. Kadın, oğullarının birbirini öldüreceği vehmiyle mütemadiyen halusinasyon görüyor. Kurusun diye bahçeye astığı beyaz çamaşır yağmurda kızıla dönüyor. Kestiği elmadan kan damlıyor. Derken çocuklardan biri diğerini süngüleyip nedamet getiriyor. Bir sahne ile sonraki sahne arasında alaka kurmak mümkün değil. Bu bir harp filmi değil, kahramanlık destanı hiç değil. Sadece insanın içini bayan bir psiko-analiz filmi. Dünyayı Kurtaran Adam filmi gibi bir ucube. Siyasî bir mesaj verilmiş. Bu kadar berbat bir filmi kim yapmış diye Sinan Çetin'in kim olduğunu araştırınca Karslı olduğunu öğrendim. Her şey anlaşıldı. Bu filmde işlenen tema, oğullarından biri askere alınan, diğeri PKK'ya katılan Kürt karılarının haleti ruhiyesini anlatmak için çevrilmiş!

İlter Tek

Takip Et! 2 Takipçi 4 Eleştirisini Oku

0,5Berbat
9.10.2012 tarihinde eklendi

Öncelikle yanlis bilinen bazi seyler var; Çanakkale Cephesi bizim kurtulus mücadelemizde yer almaz, Osmanli-Almanya ile ittifak yapip I.Dünya Savasina girmistir(Ittihat ve Terakki Partisinin zorlamasiyla) ve Çanakkale Cephesi'de Ingilizler'in bogazi geçip ülkesinde bolsevik devrim yapilmis olan Rusya'ya yani Rus Çarina yardim götürmesini engellemek için açilmis bir cephedir, Rus Devriminin gerçeklesmesinde bu cephede verilen mücadelenin büyük önemi vardir. Evet bizim için önemlidir, Çanakkale cephesinde büyük bir zafer alinmistir,dünyaya örnek gösterilecek mücadele örnegi sergilenmistir. Fakat zannetmeyin ki Ingilizler durduk yere gelip Osmanli yi isgale baslamistir, siz karsi tarafa savas ilan etmissiniz ve Almanya'nin yaninda yer alarak bu savasta ben de varim demissiniz, kimse sizi zorla bu savasa sokmadi, yani demek istedigim Osmanli(Enver ve Talat Pasalar) çok da masum degil bu savasta. Filme gelirsek, senaryo,kurgu ve filmle ilgili her sey yerler altinda, ünlü oyuncular bile kurtaramamis filmi, hayatimda hiçbir filmde yapmadim, fakat bu filmin ikinci yarisina bile katlanamadim, ne yapmak istedigini anlamadim yönetmenin, eger caninizi sikip tüm aksam filmin ne kadar berbat oldugunu konusmak istiyorsaniz rahatlikla izleyebilirsiniz...

haticedeniz

Takip Et! Eleştirisini Oku

0,5Berbat
8.10.2012 tarihinde eklendi

[spoiler]Sinan Çetin bu filmi ne işliyor, anlamak mümkün değil. Film "herhalde bitti" derken uzadıkça uzuyor. Oktay Kaynarca ve Yavuz Bingöl'ün hatta Demir Demirkan'ın muhteşem performansları bile bu filmi kurtarmaya yetmemiş.Filmdeki geçişler çok başarısız. çok amaçsız bir film ya da amacı her neyse ulaşamamış.

PATCHWORK

Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

1,5Kötü
5.10.2012 tarihinde eklendi

Dün aksam izledim filmi..Çanakkaleye hayran bir kişi olarak ve savaşla ilgili her detayı arastırmış gitmiş gezmiş görmüş biri olarak böyle bir filmi hiç yakıştıramadım.Sinan Çetin den beklemezdim.Hiç bire yerde dram göremedim ..hele o bulut sahnesinde sanki baby tv izliyorum zannettim.İki çocuğun oyunculukları kötüydü.Duygu yoktu filmde.Hatta komedi gibiydi güldük baya salonca.Zamanıma acıdım ama para harcamışlar emek vermişler çanakkale ye dikkat çekmişler yine de teşekkürler.ama olmamış Sinan abi.

Mhd A.

Takip Et! Eleştirisini Oku

1,0Çok Kötü
4.10.2012 tarihinde eklendi

Paranıza yazık edersiniz. Dava edip paramı geri alacağım :) Sinan çetin gibi bir yönetmenin böyle bir film ortaya koyması rezalet... İzlemeyin vaktinize yazık... Oyuncuların da performansı bu film de berbattı.

Polat Can

Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

1,0Çok Kötü
4.10.2012 tarihinde eklendi

Oyuncular basarili ama konu diye birsey yok, 30 m2 bir alanda çevrilmis bir film. Açikcasi hayal kirikligina ugradim.

SERKAN T.

Takip Et! Eleştirisini Oku

1,5Kötü
2.10.2012 tarihinde eklendi

Evet...film iyi değildi. Kurgu ve verilmeye çalışılan mistik hava vasatın altındaydı. Hele bulut tam bir fiyasko. Oyuncu çocuklar zorlamaydı. Anne iyiydi. Ünlü oyuncular her zamanki gibiydi. Işık ve filmin rengi de gayet iyiydi. Allahümme Salli ile dini hava ucuzdu. sanki toparlanamamışta arayada bu atılmış gibi. Eğreti durmuş. Yine de sanatsal bir film havasında. Filmdeki sessiz ve ama konuşan görüntüler Üç Maymunu anımsattı. Ama duygusallıkta -1- numarayız! Yorumlarını okuduğum herkes şunu atlamış; "Bu Bir Film"...bu sadece yönetmenin gözünden bir Hikaye. Belgesel değil. Tarih filmi değil. O dönemin içinde geçen bir dram. Bir hayal... Tabii ki bizim için hassas bir dönem...zaten kimse filmde zil takıp göbek atmıyor. Bu hikaye için P.Harbor' ı da konu alabilirdi, Vietnam' ı da. Ama bu seferde denirdi ki; Vay efendim sen nasıl Türk' sün Hikayesi içinde, tarihin tüm kesitlerini yansıtmayabilir. Buna mecbur değil. Ayrıca hikayesini anlatmak için de kendi yerini açmalı. Neden sürekli çatışma koysun. Kabul etmeliyiz ki Sinan Çetin marjinal bir yönetmen... Bakış açısındaki farklılığı bugüne kadar ortaya koyduğu bir çok projede gösterdi. Ve protestocu bir tarzı vardır. Beğenilir, beğenilmez elbette bu biz seyircilere kalmış. Sonuçta göreceli...eve ben beğenmedim. Benim gibi buradaki bir çok kişi de beğenmemiş. Ama elbette beğenenler olabilir. Ön yargı oluşturmak yerine izlemeyenlere tavsiyem; gidin, izleyin ve kararı siz verin..biz değil.

Sema Akyürek

Takip Et! Eleştirisini Oku

0,5Berbat
2.10.2012 tarihinde eklendi

ben böyle rezil bir film izlemedim hayatim boyunca.bütün salon gülme krizine girdi film sonunda.adam karisina ogullarina film çekmis parasini bizden çikarmis ve üstelik üçünde de yetenek ''0'' o neydi öyle ya.amatör bi film izliyorum sandim.görüntü,oyunculuk,konu,kurgu hiçbirsey olmaz mi bir filmde.diger usta oyunculara da ask olsun bu iste ben bile yer almazdim,oktayi,yavuzu geçtim haluk bilginer nasil yapar bunu ya.artik sinan çetin,haluk bilginer,oktay kaynarca,yavuz bingöl varsa ben yokum.hiçbirinin ne filmine giderim ne dizisini izlerim ne röportajina bakarim.bu filmin korsani bile izlenmez.parana da vaktine de yazik.izleyiciyle dalga geçilmis olmasi da cabasi.bunlar da insan da merak uyandircak simdi bu kadar nasil olabilir diye ama aman diyorum amannnn...

Ogulcan B.

Takip Et! 6 Takipçi 235 Eleştirisini Oku

2,0Yetersiz
1.10.2012 tarihinde eklendi

Sakın ! Sakın bu filme gitmeyin gerçekten Çanakkale gibi bir destansı olayı böyle rezil eden bir filme sakın gitmeyin derim.Filme aslında gitmek istemedim ama arkadaşlar gidelim falan diyince gidip bugün sineamda izledik izlemez olaydık,film baştan sona kısır döngü saçma sapan bir senaryo saçma sapan diyaloglar saçma sapan çekimler saçma sapan bir kurgu yani gerçekten baştan sona kötü bir film.Filmin başrollerinden olan iki kardeşin oyunculuğu yerlerde zaten,film baştan sağma belli ki sırf para kazanmak için yapılmış bir film.Nerdeyse baştan sona 1-2 sahne haricinde ya sıkılmaktan öldüm yada filmin saçmalığına gülmekten öldüm.Doğa üstü olayları geçtim ama arkadaş filmin sonundaki o saçma sapan müzik ve askerlerin birbirine sarılması olayları falan gerçekten saçmalık ve komik duruyor.Film ne dramatik ne de trajik değil sadece koca bir hiç.Zaten koca film nerdeyse bir savaş cephesinde geçiyor diyebilirim koca film bir kısır döngü içerisinde resmen.Film hakkında söylenebilecek fazla bir şey yok kesinlikle başarısız bir film siz siz olun sakın sinemada izleyipte paranınız boşa harcamayın gerçekten çok kötü bir film. 3/10

Tarık Bozal

Takip Et! 2 Takipçi Eleştirisini Oku

1,0Çok Kötü
1.10.2012 tarihinde eklendi

Bu kadar rezalet bir film izlemedim,bir zamanlar anadoludayı bile tamamladım ama bu filmi yarıda bıraktım.Adında Çanakkale nin geçmiş olması çok üzücü..

Ufkun Ozdemir

Takip Et! 1 Takipçi 3 Eleştirisini Oku

0,5Berbat
1.10.2012 tarihinde eklendi

filmin kalitesizligini berbatligini anlatmaya sayfalar yetmez bizim için öneminin tartisilamayacaginin çanakkalenin bu kadar asagiya çekilmek istenmesi kabul edilemez bir daha sinan çetin mi asla

uğur y.

Takip Et! Eleştirisini Oku

1,0Çok Kötü
30.09.2012 tarihinde eklendi

Ben hayatımda böyle saçma sapan bir film, şanlı çanakkale zaferimizle böylesine alay eden bir film daha görmedim. Sinan Çetin tamamiyle kendi ailesini oynatarak egolarını tatmin etmiş ve buna Çanakkale zaferini alet etmiş. Oktay Kaynarca, Yavuz Bingöl ve Haluk Bilginer gibi büyük oyuncularda buna nasıl alet olmuşlar anlamış değilim.

Adnan K.

Takip Et! Eleştirisini Oku

0,5Berbat
30.09.2012 tarihinde eklendi

Dün akşam izledim; Film beklenenin (ya da hayal edilenin) aksine bir anne ve 2 çocuğunun dramını konu alıyor. Bu kurguyu her savaş için yapılabilir. Doğru dürüst savaş sahnesi yok, savaştaki mucizevi yaşanmış hiçbir hikaye yok. Holywood efektleri kullanıldı denmiş sanırım, eğer öyle ise Holywood batmak üzere,, Siperdeki kum çuvallarında kum bile yok,gerisini siz düşünün. Filmi tek kurtaran oyuncular ki onlar bile bu filmde vasata yakın kalmışlar bence. Filmin en dramatik sahnelerinde Türk marşları yerine ingilizce şarkılar söyleniyor. Filmin adında bence Çanakkale geçmemeli.Bundan sonra Sinan Çetin dendiğinde 2-3 kez düşüneceğim.

Takoz

Takip Et! Eleştirisini Oku

0,5Berbat
30.09.2012 tarihinde eklendi

Filme sadece meraktan gittik. Nasıl bir film olduğunu az çok tahmin ediyorduk, ama bu kadar da berbat bir film beklemiyorduk. Bu sekilde bir ulusun kendini savunma hakkına hakaret etmeye çalışan zavallılara en fazla 20 dakika dayanabildik ve bu ucube filmi izlemeden çıktık. Biri İngiliz, biri Türk iki kardesin aynı anda birbirlerini öldürebilme saçmalığı da filmi bir komedi filmi kategorisine sokmuş. Aklı basında sandığımız bu oyuncular nasıl böylesine amacı belli bir projede yer almışlar anlayamadık. Ülkesini işgal etmeye gelmiş yayılmaci sefillere karsı hayatını ortaya koyan kahramanları fanatik milliyetçiler gibi göstermeye çalışan Sinan Cetin'e yazıklar olsun! Bundan sonra bu şahsın reklam filmlerini dahi izlemeyeceğiz. Bu şahsın vatan için hayatlarını feda eden kahramanlar hakkında degil film cekmek söyleyecek bir tek sözü olamaz.

Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
Back to Top