Beyazperdem
Dabbe : Cin Çarpması
Ortalama puan
3,9
140 Puanlama ve 23 Eleştiri
35% (8 Eleştiri)
22% (5 Eleştiri)
17% (4 Eleştiri)
4% (1 Eleştiri)
9% (2 Eleştiri)
13% (3 Eleştiri)
Dabbe : Cin Çarpması hakkında görüşlerin ?

23 kullanıcı eleştirisi

Ercan Akdamar
Ercan Akdamar

Takip Et! 2 Takipçi Eleştirisini Oku

5,0
3.08.2013 tarihinde eklendi
BULUNTU FİLM TÜRÜNDE DÜNYA ÇAPINDA BİR İŞ OLMUŞ DABBE CİN ÇARPMASI. BEKLEDİĞİMDEN ÇOK DAHA İYİ BİR FİLM IYORUM ÇOK LE İLGİLİ BUNDAN DAHA ÖTE BİR FİLM NASIL OLUR VE OYUNCULUKLAR MÜKEMMELDİ.İÇİNDE BARINDIRDIĞI KORKU HİKAYESİ,KURGUSU FİNALİ CİNLERLE İLGİLİ VERDİĞİ BİLGİLERLE HASAN KARACADAĞ'IN ARTIK DÜNYA ÇAPINDA BİR KORKU USTASI OLDUĞUNU GÖSTERDİ BU DURAK BİLEMEYEN 2 SAATTTEN FAZLA SÜREYE SAHİP BU FİLMİN YABANCI KORKU FİLMLERİNİ HEPSİNİ SIRAYA DİZİP ASKER SELAMI VERDİRECEĞİNİ İDDİA ŞINDAN BERİ HASAN KARACADAP FİLMLERİNİN TAKİPÇİSİ VE DESTEKÇİSİ OLARAK,KENDİSİNİ BU DENLİ GELİŞTİRDİĞİ İÇİN BRAVO DİYORUM!....BU FİLMDEN ALACAĞINIZ TADI BAŞKA HİÇBİR KORKU FİLMİNDEN ALAMAYACAĞINIZI GARANTİ EDİYORUM! KESİNLİKLE GİDİN VE SİNEMADA İZLEYİN!
Ahmet Can Y.
Ahmet Can Y.

Takip Et! 1 Takipçi Eleştirisini Oku

5,0
28.08.2013 tarihinde eklendi
Dabbe serisinin son filmi olan Dabbe:Cin çarpması için benim yorumum şöyle. Bir kere film için korkunç değildi, komikti, efektler berbattı diyenlerin bu konuda bir bilgisi olmadıklarının bende bilincindeyim. Ses efektleri konusunda gerçekten sesler çok yüksek kabul edilesi. Film hoştu eleştirilerin bir kısmıda Hasan Karacadağın artık aynı tarzda filmler yada cin vs konuları bırakması gerektiği yönündedir, bu konuya bir nevi bende katılıyorum ancak bizim insanımız yabancı filmlerdeki gibi yaratıklar tasarlayamıyor(yada onun gibi korku unsurları), zombilere hiç girmeyeceğim bile. Yani aslında anadolu insanını cinden şeytan baska ne korkutur ki?. Puan kırmamım sebeplerinden bir taneside ses yüksekliği dışında spoiler: korku unsuru olarak yüzü belli olmayan yaralı bereli teyze suratının bir anda karşınıza çıkması. Lütfen gereksiz önyargınılarınızı alıp yönetmenlere saçma eleştirilerde bulunup üstüne birde kötülemeyin.
Ogulcan B.
Ogulcan B.

Takip Et! 6 Takipçi 235 Eleştirisini Oku

4,0
3.08.2013 tarihinde eklendi
Bu sefer ciddi ciddi olmuş yani Hasan Karacadağ bu filmle bence kariyerinin en iyi korku filmini yapmış önce Hasan Karacadağ'nın Dabbe:Bir Cin Vakası filmini de beğenmiş,korkmuş ve başarılı bulmuştum ondan sonra yaptığı El-Cin filmini ise pek beğenmemiştim fakat Dabbe: Cin Çarpması gerçekten zirve filmi olmuş Hasan Karacadağ'ıştan sona sürükleyici bir film ayrıca baştan sona nerdeyse filmin hep gece karanlıkta geçmesi filme ayrı bir iç karartıcılık ve bitmek bilmeyen bir gerilim katmış.Film öncelikle korkunç bir giriş sahnesiyle başladıktan sonra asıl hikaye kısmına girerken insanı meraklandırıyor zaten daha köye gider gitmez tekinsiz olayların başlamasıyla insan ürpermeye başlı POV tarzı çekilmiş ve bu da tabiki filmin korkunç olmasına etki vermiş.Filmin gittikçe ilerleyen bir tepmposu var ve film ilerledikçe sona yaklaşıldıkça gerçekten ama gerçekten korkutuyor özellikle sonlardaki orman sahnelerindeki efektler ile birlikte ben gözlerimi kapatmamak kendimi için zor Karacadağ gittikçe bu işte ustalaşıyor her filminde üste koyuyoyor.(El-Cin hariç) Ve Hasan Karacadağ'ın diğer filmlerine oranla bu filmdeki oyunculuklar gayet başarılı diğer filmlerde her zaman abudik gubidik bir oyuncu olurdu ama bu filmde oyunculuklar gerçekten başarılı bu yüzden filmi full konsantre ciddi bir şekilde ıyla tekinsiz,korkunç,koltuğa zımbalayan bir film Dabbde:Cin Çarpması ayrıca Hasan Karacadağ senaryoya ve olay kurgusuna da belli ki artık daha fazla zaman ayırıyor çünkü filmin sonu emin olun şaşırtıcı bitiyor ve olayların nedenleri de güzel bir şekilde açıklanıyor. Film için şöyle diyim izlediğim bütün korku filmerin arasında beni en çok korkutan film heralde bu filmdir diyebilirim özellikle filmin sonları gerçekten çok korkunç yapılmış,dediğim gibi bazı sahnelerde gözümü kapatmamak için zor tuttum ki ben kolay kolay korkmam korku filmlerinden ama bu filmde hem ses efektleri olsun hem makyaj olsun hemde normal efektler olsun çok başarılı olduğu için birde sinemada izliyorsanız korkmamak için hiçbir sebebiniz evde izlesem bu kadar etkilenmezdim ama sinemada gerçekten çok korkutucu,gerçekçi ve iç karartıcı bir filmi sinemada izlemek isteyenlere bir tavsiyede bulunmak istiyorum; filmi gidip tek başınıza izlemeyin derim biriyle giderseniz bence sizin için daha iyi olarak ben filmi çok beğendim,hem çok korktum hem filmden çıktıktan sonra bile filmin etkisini üzerinde hissettim hem de olay kurgusunu beğendim bence yeni nesil Türk korku filmlerinin arasında en başarılısı Dabbe: Cin Çarpması,tavsiye ederim gidin sinemada izleyin. 7.5/10
Madnex
Madnex

Takip Et! 31 Eleştirisini Oku

4,0
3.08.2013 tarihinde eklendi
bugüne kadar yapılmış bütün Hasan Karacadağ filmlerini izledim ek olarak diğer türk korku filmlerininin hepsini izledim , Hasan Karacadağ için Türkiye'de bu işin en iyi yönetmeni olduğunu söylersek yalan söylmemiş oluruz , gerçekten sonunda istediği filmi yapmış kullandığı bütün metodlar bir filmde toplamış konuyu biraz daha derinleştirerek heyecan yaratmış sesleri efektleri çok iyi kullanmış kısacası Türkiye'nin en iyi korku filmi diyebilirim ve filmde kötü diyebileceğimiz bir şey yok kalmamış elinden gelen en iyisi yapmaya çalışmış ve başarmış ,, her yeni filminde çok büyük umutlar besledim en son hayal kırıklığım El-Cin oldu fragmanda ki heyecanı korkuyu veremedi ama ben bu filmden çok umutluydum ve beklediğimden daha iyidi diğer çekilecek olan El-Nazar'la Dünya korku sinemasınında iyi bir başarı yakalamasını bekliyorum gerçekten bu film dahil bir kaç filmimizi Dünya'ya tanıtmalıyız
F'atih A.
F'atih A.

Takip Et! 1 Takipçi Eleştirisini Oku

5,0
10.09.2013 tarihinde eklendi
çok güzel bir film herşeyiyle gerek efektler olsun gerek oyunculuk olsun bence en iyi türk korku filmi 10 ü
Ferhan Ş.
Ferhan Ş.

Takip Et! Eleştirisini Oku

3,0
27.08.2013 tarihinde eklendi
Özellikle vermek istediği mesajı her filmde vurguluyor (nazar boncuğu) gibi.
Amir Han
Amir Han

Takip Et! 11 Takipçi 442 Eleştirisini Oku

3,0
19.08.2013 tarihinde eklendi
Dabbe serisinin tümünü seyretmiş biri olarak en iyisi buydu diyebilirim. Dabbe 2 felaketinden sonra kendini geliştiren yönetmen anlaşılan eleştirilerden ders çıkarmışa benziyor. Birde prodüksiyona maddi anlamda katkı sağlarsa daha iyi yapımlar ortaya çıkabilir. Film serinin ardıllarında olduğu gibi yine bir cin vakası ile karşımızda. Bu sefer bilim adına bir doktor ve din adına bir hoca kübra adında bir psikoz hasta ile ilgileniyorlar. Burada materyalist düşünceye sahip bayan doktor olaylara hep bilimsel yaklaşarak her vakayı gözle görülür nesnel bir gerçeğe dönüştürmenin peşinde hoca ise bu olgulara inanmak için görmek gerekmediğini rüya örneği ile izah etmeye çalışmakta. Film +15 konsepti ile gösterimde. Fakat yinede seyredecek arkadaşlara tavsiyem film korkudan çok izleyicide tiksinme eylemine yol açacak görsel unsurlar ile yapıldığından buna dikkat etsinler. Salonda 5 kişiydik. 1 çift mide bulantısından dayanamayıp dışarı çıktılar. Öbür iki kişi zaten filmden çok birbirleri ile ilgiliydiler:) Yönetmen bende korku sineması adına umutlanmama sebep oldu. Daha önce bayağı bir eleştirmiştim ama bu sefer taşlar yerine oturmaya başladı. El Nazar adında yeni bir filmin çekimlerine başlamış diye duydum umarım kaliteli bir yapım olur. Bu arada filmin başarısında en büyük etken hoca rolündeki Murat Özgen.
Serkan D.
Serkan D.

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0
6.03.2014 tarihinde eklendi
şimdiye kadar izledim en iyi senaryoya sahip gerçekten ürpertici ve finaliyle çok şaşırtıcı bir korku filmiydi her filmde üste koyan yönetmenden de bu beklenirdi gerçekten tebrikler.. Filmin insanda yarattığı etki ürperti gerçekten çok sağlam.. Özellikle finali şaşırtıcı olması beklenmedik olması çok çok emeği geçen herkese saygılar..
Hakan Ş.
Hakan Ş.

Takip Et! 1 Takipçi 9 Eleştirisini Oku

4,0
28.02.2014 tarihinde eklendi
Olumsuz yorum yapan arkadaşlar neye dayanarak yapıyorlar anlamıçta bizim ülkemizde korku filmi çekmek pek yaygın değil ama izlemekten çok keyif alı işi yapan yapmaya çalışan tek yönetmenimiz Hasan beye biraz destek verilmeli diye düşünü ülkemizin korku nesnesi belli ya şeytan ya cin olacak bu filmde de bunu en iyi şekilde kullanmış yö beğenmeyen arkadaşlara ufak bi önerim olacak bu filmi gün ışığında değilde gece güzel bir atmosfer yaratarak izlesinler belki o zaman bu kadar hakkının yemezler filmin....
F'atih A.
F'atih A.

Takip Et! 5 Takipçi 2 Eleştirisini Oku

5,0
2.11.2013 tarihinde eklendi
tek kelimeyle harika çok başarılı bir film gitmenizi öneririm
Mustafa K.
Mustafa K.

Takip Et! Eleştirisini Oku

0,5
18.08.2013 tarihinde eklendi
Tek bir kameradan cekilmis Surekli kamera bir suru gereksiz abuk subuk sahne bir araba yolculugu sahnesi var ki bu kadar mi uzun u,gereksiz zaman n paraya yazikk .
TC Emre E.
TC Emre E.

Takip Et! 4 Takipçi 2 Eleştirisini Oku

0,5
3.12.2013 tarihinde eklendi
Diğer yazan arkadaşlara katılıyorum Hasan Karacadağ filmleri berbat adam korku filmi yapıyor hep aynı konu CİN CİN CİN bu kaçıncı filmi acaba çok gereksiz adam ses efekti ile herkesi korkutuyor herkeste bu filmleri beğeniyor çok saçma konularda yazılmış kötü filmler.
valendom
valendom

Takip Et! 6 Takipçi 130 Eleştirisini Oku

1,0
12.08.2013 tarihinde eklendi
neden bu kadar zorluyorlar anlamıyorum gerçekten ? efektler bu kadar kötü olmak zorunda mı ? elinde bu kadar iyi bir konu var ama sen kalkıp şeytan çakması bir film yapmak için uğraşıyorusun ... sonra Türkler neden korku filmi yapmıyorlar yaparlarda yapamıyorlar aslında....yazık:((
KaraajaH
KaraajaH

Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

0,5
31.08.2013 tarihinde eklendi
Zamanınıza, paranıza yazık.. Bir daha Hasan Karacadağ filmi izlememeye yemin ettim.
TahaK 2
TahaK 2

Takip Et! Eleştirisini Oku

4,0
8.02.2019 tarihinde eklendi
Bence çok güzel ama üstü kapalı anlamak biraz zor bana izleyen arkadaşlarım sürekli soru sordu o yüzden puanım 5/4
Scarface
Scarface

Takip Et! 22 Eleştirisini Oku

1,0
27.09.2018 tarihinde eklendi
Bu flimi izledikten sonra anladimki, büyü filmine büyük haksızlık etmişiz .Hayatımda izlediğim en berbat türk korku filmi.
Devrim B.
Devrim B.

Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

2,5
29.04.2018 tarihinde eklendi
Bu filmi ilk izlediğimde ışıkları kapatmaya korkuyordum neredeyse. Tuvalete bile tek başıma gitmeye korkar olmuştum.
Haydar D.
Haydar D.

Takip Et! 3 Eleştirisini Oku

5,0
15.11.2015 tarihinde eklendi
türk korku filmleri arasında siccinle birlikte en iyisi.. murat özgen(faruk hoca)'e ayrıca tebrikler..
Muhammed E.
Muhammed E.

Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

3,0
11.02.2015 tarihinde eklendi
sıkıldım ya izlerken ilk 50 dk kapatmayı düşündüm. hele sonu çok köttüydü. izlerken 50dk sonra çok korkmaya başladım bayağı bayağı korktum. ama filmin sonu çok kötüydü ebrunun gömülmesi falan çok sinirimi bozdu . %0 korku , %100 sinir öfke oluştu içimdi. çok moralim bozuldu bana yapılmış gibi hissettim. ebrunun ne suçu günahı var ki o kübraya yardım etmek istedi. gerçekten bunu yazarken bile sinirden yazamıyorum.
Muhammet S.
Muhammet S.

Takip Et! 1 Takipçi Eleştirisini Oku

5,0
7.09.2014 tarihinde eklendi
serinin birinci filmini beğenmiştim.ikincisinde ise konu sıktı ve yarıda bıraktım.her ne kadar hep aynı şey anlatılıyor ve konu tekrar ediyormuş gibi gelse de dabbe:cin çarpması oldukça güzel olmuş.şahsen şehirde geçen cin konulu filmler nedense pek sarmıyor beni.daha çok kırsal alan ve saklı sırlar daha sürükleyici ve izlenebilirlik açısından daha güzel oluyor.ben çok beğendim.devam filmleri de bunun üzerine koyarak gider inşallah.
Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
Back to Top