Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Dövüş Kulübü
  Ortalama puan
  4,6
  6555 Puanlama ve 532 Eleştiri
  dağılımı 532 Eleştiri notla
  323 Eleştiri
  150 Eleştiri
  13 Eleştiri
  30 Eleştiri
  4 Eleştiri
  12 Eleştiri
  Dövüş Kulübü hakkında görüşlerin ?

  532 kullanıcı eleştirisi

  KaliteTAKİP
  KaliteTAKİP

  Takip Et! 505 Takipçi 873 Eleştirisini Oku

  5,0
  30 Haziran 2011 tarihinde eklendi
  yaw zaten puandanda bellı oluyorkı gercekten saglam fılm ınanılmaz konusu oyunculugu yanı aradıgınız hersey bu fılmde mevcut sıddetle tavsıye edıyorum 10/10
  lelaina
  lelaina

  Takip Et! 8 Takipçi 116 Eleştirisini Oku

  4,0
  20 Ocak 2007 tarihinde eklendi
  sadece hollywood filmi olduğu için değil bir fransız yapımı bir türk yapımı veya bir çin yapımı da olsa aynı oyuncularla ve aynı yönetmenle çekilmek kaydıyla yine aynı etkiyi yapacağı kesin olan filmdir.bu filmin her saniyesi zevkle izlenir. neden zevkle izlenir çünkü her saniyesinde bir ayrıntı vardır filmin.her saniyesinde bir yerlerde bir köşede siz göremeseniz bile bir şekilde oralarda duran birşeyler anlatılmaktadır. daha önce gördüğünüz hiçbir filme benzemez. direk giden bir konusu varmış gibi görünür ama aslında apaçık bir konusu yoktur. adeta bir hikayeyi anlatmak için değil bir hikayenin nelerle beslenebileceğine dair şeyler içerir sadece. ayrıntılar evreninden kocaman bir alıntıdır. sonunda izleyip bitirdikten sonra sahip olduğunuz şeyleri tekrar tekrar sorgulamanıza yol açar.insanın bazı şeyleri görebilmesi için sahip olduğu herşeyi kaybatmesi gerektiğini analtır bi nevi...acıya dair şeyleri de görürsünüz. acı çekmekle dalga geçilir inceden inceye. herkes acı çekmekten korkar. suratının bozulmasından birşeyleri kaybetmekten korkar. nihilist bir esintiyle olayları algılamaya başlarsınız ki aslında insanın herşeyi kendi için yaptığı savıyla karşılaşırsınız. o anda b.k gibi hissedersiniz kendinizi. kendi yaptığınız onca saçmalık bir film tarafından pata küte suratınıza vurulur. kendini geliştirmek denen şeyin aslında gerçekten ne anlama geldiğini öğretiverir bu film size. ve inanın hiçbir fim sizi böyle oturduğunuz yerde hali hazırda bedava kendine getirmez.
  paul-van-dyk-7
  paul-van-dyk-7

  Takip Et! 39 Eleştirisini Oku

  0,5
  26 Mayıs 2010 tarihinde eklendi
  hayatımda izlediğim en kötu film 10/0
  sahan33
  sahan33

  Takip Et! 110 Eleştirisini Oku

  2,5
  3 Haziran 2010 tarihinde eklendi
  Allah bu filmde emeği geçenlere uzun ömür versin , ne diyim ki başka :) 10/10
  Cuneyt B
  Cuneyt B

  Takip Et! 4 Eleştirisini Oku

  5,0
  3 Ocak 2019 tarihinde eklendi
  Ben bora tatlı ve sexy bayanlar arayabilir özele açık 0533 195 9231 bbbbbhhhhhuuuhhjhjhhhhhggghhgg
  Ata Kalinyazgan
  Ata Kalinyazgan

  Takip Et! 20 Takipçi 204 Eleştirisini Oku

  3,0
  22 Ağustos 2013 tarihinde eklendi
  Beyazperde eleştirisi diye sitede yer alan yazı şaka gibi. İzlememiş birinin filmin tanıtımını yaptığı bir yazı 5 yıldız verilerek siteye konulmuş. Eleştirinin devamını okumadan puanına bakıp filmi izlemeye kalkmayın sakın. Bu küçük uyarıdan sonra filme gelecek olursak. David Fincher, Se7en gibi iyi bir film yapmış ardından Oyun denen saçmalığa adını yazdırmıştı. Dövüş Kulübü çıkana kadar bir iyi bir kötü filmi vardı. 99'da Dövüş Kulübü çıktı bir iyi, bir kötü, bir de orta karar bir filmi olmuş oldu. Eksantrik bir hikayeye sahip filme ne başarılı diyebilirim ne de başarısız. Yine sonuna kadar izlenen ama ara sıra sıkıntılar yaşatan bir film Dövüş Kulübü. Filmle ilgili spoiler vermiyorum. İzleyin, görün. Ama abartılacak bir şey yok. Orta karar, garip bir film. Sonu ise Oyun filminin insan zekasına hakaret eden sondan biraz uzaklaşmış bir şekilde bitiyor. Yalnız şu bir gerçek; Fincher'a güvenilmez. Ve iyi bir yönetmen de denemez. Ama işçiliği üst düzey; kabul etmek lazım. Hikayeler de biraz daha düzgün olsa daha iyi olmaz mıydı? Filmin iç karartıcı, bunaltıcı sahnelerine ve iğrenç konulara yer vermesine değinmeyeceğim bile. Ben filmi merak ettim ve sonuna kadar büyük bir sabırla katlandım. Eğer siz de merak ediyorsanız ve sabırlı biriyseniz buyurun bakalım. 7,3/10
  Mehmed K.
  Mehmed K.

  Takip Et! 11 Eleştirisini Oku

  2,5
  6 Mayıs 2015 tarihinde eklendi
  Filme yapılan olumlu eleştiriler,beğeniler üzerine büyük bir istek ve merakla Dövüş Kulübü'nü izledim. Fakat malesef bu yorumu aynı beğeni ve istekle yazamayacağım.Öncelikle konuya değinmek istiyorum Filmde esas nokta maddeye bağlı kalmamak,özgür olmak,modern dünyanın çarpık anlayışına isyan etme,Taylor karakterinin bu çerçevede bir dövüş kulübü ve çete kurması. Buraya kadar tamam fakat bazı sahneler arasında kopukluk var. Bazı bölümlerde mantık hataları ve ciddi abartılar söz konusû. spoiler: Örneğin uçaktan inmeden önce evinin patlatılmasının Edward Norton yani ana karakterin ruh hastalığı yaşamasıyla ve kendi evini patlatmasıyla izah edilmesi mümkün değil. Yine,filmin sonunda Edward'ın kendi ağzına sıktığı halde ölmemesi. Sabunun,bombanın nasıl oluşturulduğunu bilmeyen birinin şizofreni hastalığıyla,kendi kendine kavraması da oldukça mantıksız. Evsiz kalan birinin kendi kendine ev bulup,hiç dövüş bilmediği halde böyle bir kulüp kurması,baştan başa,kabiliyeti olmadan bu kadar ilerlemesi de inandırıcı gelmemekte. Filmi daha iyi anlamak için internette araştırma yaparak çeşitli ipuçlarını elde edebilirsiniz, çünkü ilk izlemede detayları anlamakta zorluk çekebilirsiniz . Kısacası, film ne harika ne de berbat düzeyde. Orta seviyede olduğunu düşünüyorum. 10 üzerinden 5.5 veriyorum.
  Ekrem Doydu
  Ekrem Doydu

  Takip Et! 106 Takipçi 263 Eleştirisini Oku

  5,0
  21 Haziran 2011 tarihinde eklendi
  İzlemeyenlerin filmin sonunu filmden değilde senden öğrenmemelerine yararı oldu mesela..Benim ve bu sitenin bildiği, Bir filmin sonu izlemeyenlerin yanında söylenmezki izleyen kişi zevk alsın..Burasıda herkese açık bir bölüm olduğu için sonunun söylenmesini kesinlikle uygun bulmuyoruz..Elbetteki filmler için tartışma yapıp konuşacağız ama bunun yeri burası değil,üstten 8.sırada yer alan forum bölümüdür..Orada film adına özgürce başlık açıp konuyu forum arasında yoruma açabilirsin..En azından sonuyla ilgili bilgiler olduğu için insanlar izlemeden okumak istemez.Ama burada öyle bir durum söz konusu olmadığı için filmin sonunu deşifre etmeye yönelik yorumlar onaylanmaz..Saygılar..
  Ugur T
  Ugur T

  Takip Et! 197 Takipçi 666 Eleştirisini Oku

  5,0
  24 Kasım 2014 tarihinde eklendi
  Fight Clup Sıradan bir film değildir. Fight Clup rüyalarınıza girer beyninize işler !! 10/10 Zamanımın büyük bir çoğunluğunu film izlemeye ayırırım şuana dek izlemediğim film neredeyse yok diyebilirim ama asla unutmayacağım ve her bir sahnesini repliğini ezberlediğim tek film Fight Club hani derler ya kusursuz öyle işte. Adeta bir baş yapıt oyuncularıyla, karakterleriyle ve filmin konusuyla ya her şeyiyle kusursuz. Komik gelebilir ama ilk izlediğimde inanın bir şey anlamadım ama sonra tekrar ve tekrar izlediğimde yeni ayrıntılarda yeni bir gizem buldum ve çözdüm yani anlayacağınız filmi izlerken kendinizi karakterlerin yerine koyup öyle düşünmeniz gerekiyor yoksa pek bir şey anlayamıyorsunuz. Moralim bozulduğunda, Sabah uyku tutmayıp kalktığımda, Akşam devrimci ruhum isyan ettiğinde, Mutlu olduğumda, Kafamda çözemediğim bir soru olduğun da geçerim bilgisayara ve bu filmi izlerim anlatmak istediğim hayatının filmi olması böyle bir şey. Aklınıza kazınacak müthiş replikler ve oyunculuklarla hayatınız boyunca unutamayacağınız ve etkisinden çıkamayacağınız nadir filmlerden birisi bana çok şey kattı eminim izleyen bir çok arkadaş içinde öyle olmuştur ve olacaktır. "Teşekkürler Sinema" 10/10
  Ceren S.
  Ceren S.

  Takip Et! 86 Takipçi 443 Eleştirisini Oku

  5,0
  16 Ağustos 2006 tarihinde eklendi
  Sinema tarihinin en iyi filmlerinden biri.. Özellikle final sahnesinde ağzım açık kaldı... Ve de çok dikkatli izlenilmesi gereken bi film.. Edward Norton her zamanki gibi müthişti...!!
  rudeonerudeone
  rudeonerudeone

  Takip Et! 998 Takipçi 1 668 Eleştirisini Oku

  5,0
  10 Eylül 2006 tarihinde eklendi
  film bittiğinde birinin beni dürtmesi gerekmişti yanılmıyosam...filmin tüm mesajlarını finalini oyunculuklarını falan hepsini bi kenara koysak bile,sadece ve sadece o iki adamın karizması için izlenir,1000kere not versem hepsi de 10 olur:)
  l-i-l-a-H
  l-i-l-a-H

  Takip Et! 1192 Takipçi 2 129 Eleştirisini Oku

  5,0
  13 Kasım 2010 tarihinde eklendi
  Tüketen, tüketim topluluğuna ve sisteme, tarihin ortanca çocuklarından yumruk!
  MojoRising
  MojoRising

  Takip Et! 60 Takipçi 380 Eleştirisini Oku

  4,5
  1 Temmuz 2011 tarihinde eklendi
  Popüler kültür tarihini değiştiren o enfes filmlerden birisi daha. Bu film gibi filmler neden çekilemiyor artık anlamak kolay değil. Görsel ve zihinsel anlamda tam bir doyum noktası ve kesinlikle sinema tarihinin en önemli filmlerinden ''Dövüş Kulübü''. Zihnine sağlık Chuck Palahniuk ve yaratıcı görsel zekana sağlık David Fincher :) . Bu tüketim toplumu eleştirisi mükemmel filmi izlemeyen herkese -hala izlemeyen kaldı mı bilmiyorum ama- ''şiddetle'' tavsiye ediyorum.
  JeanClaudeVanDamme
  JeanClaudeVanDamme

  Takip Et! 362 Takipçi 1 209 Eleştirisini Oku

  5,0
  6 Temmuz 2011 tarihinde eklendi
  Kült film tamlamasının karşılığı olarak da gösterilebilir.Özellikle ikinci defa izlendiğinde kendine hayran bırakacak.Sonu şu an izlendiğinde pek fazla şaşırtmıyor ama insanın sinemaya bakışını etkileyecek kadar başarılı film.
  Ilknur K
  Ilknur K

  Takip Et! 463 Takipçi 1 112 Eleştirisini Oku

  5,0
  11 Ağustos 2011 tarihinde eklendi
  Izlemekte geç kaldigim bir basyapit. Aslinda filmde sistemi elestirmiyorlar, sistemin ta kendisini anlatiyorlar. Ruhunu kisiligini degistiren ve sisteme göre hareket eden bir toplumda yasadigimizi anlatiyor. Özellikle son sahnede ki yikilan binalar ikiz kuleleri animsatiyor. ne demek istedigimi bazilariniz anlar.
  ozzy-badd
  ozzy-badd

  Takip Et! 183 Takipçi 831 Eleştirisini Oku

  5,0
  16 Haziran 2010 tarihinde eklendi
  her harfinden anlam çıkarılabilecek inanılmaz replikleri , felsefi derinliği , fincher in kendine has yorumu , norton-pitt-helena üçlüsünün ayakta alkışlanacak performansları ,fon müziği olan şahsen en sevdiğim 3 şarkıdan da biri olan where is my mind ? müziği , akıllarda uzun süre yer edenecek sahneleri ve dumur etkisi yaratan finaliyle ;izlediğim en anlamlı , en kaliteli ve en etkileyici filmlerdendi ... en sewdiğim 10 film arasına çok rahat girebilecek inanılmaz bir film... izlemeyen eksik yaşıyor ... 10/11 ...
  kemerlee
  kemerlee

  Takip Et! 98 Takipçi 693 Eleştirisini Oku

  5,0
  8 Temmuz 2011 tarihinde eklendi
  99 daki başyapıt furayasında çıkan yıllar geçtikçe kendine sinema tarihinde çok özel bir yere sahip olan gerilim sineması yada psikolojik filmler deyince ilk akla gelen ve kendisinden sonra gelen yüzlerce filme referans olan, örnek alınan taklit edilen Büyük bir Başyapıt. Benim gözümde sinema tarihinin en iyi 7. Filmi
  Engin Yüksel
  Engin Yüksel

  Takip Et! 764 Takipçi 1 350 Eleştirisini Oku

  4,5
  30 Ocak 2012 tarihinde eklendi
  popüler kültürü sıkı bir şekilde eleştiren ve finalinde binaların yıkılışını sembolik düşünmemizi sağlayan muhteşem bir film 4,5/5
  echo20
  echo20

  Takip Et! 25 Takipçi 57 Eleştirisini Oku

  4,5
  25 Ağustos 2007 tarihinde eklendi
  süperdi ya....bayıldım..sıkı bi dövüş filmi! izleyin!
  Burakrises
  Burakrises

  Takip Et! 83 Takipçi 687 Eleştirisini Oku

  5,0
  15 Ekim 2010 tarihinde eklendi
  6460 kişi 10 vermiş ben 1 versen nolucak 10/10
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top