Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Dünya Yetmez
  BEYAZPERDE ELEŞTİRİSİ
  4,0
  Çok İyi
  Dünya Yetmez

  James Bond: Dünya Yetmez

  Orkun Peşinci
  Dünya Yetmez

  Yeni James Bond filmini, AFM’de depremzedeler yararına özel gösterimde seyretme şansı buldum...

  Film hakkında kısa bir özet geçmek gerekirse; Bond, James Bond. Değişen hiç bir şey yok, kötü adamlar ve oyuncular değişiyor o kadar. Tabii ki gidin seyredin!!!

  Her şey standart: önce bir aksiyon sahnesi, sonra bilindik jenerik (ki her jenerik her filmde tek başına bir video klip kalitesinde), kötü adamın belirlenmesi, sekreterle kırıştırma, M ile konuşma, Q’dan yeni teknolojik aygıtları alma, ilk hatunla tanışma, ikinci hatunla tanışma, imkanısızı başarma, birinci hatunla ilişki, imkansızı başarma, ikinci hatunla ilişki, kötü adamı yenme, dünyayı kurtarma, hatunla geceyi geçirme, bir sonraki james bond filmini bekleme.

  Arada olan olaylar sabit: Yeni ülkeleri gezme, tarihsel ve çoğrafi mekanları inceleme, yeni bilimsel üsler, dünyanın çeşitli ülkelerinden casuslar.

  Kayda değer farklar: Bazı kısımlar İstanbul’da geçiyor. James Bond kızlarından biri ekstrem başarılıyken (Sophie Marceau) , diğeri tamamen başarısız (Denise Richards). Q James Bond’da tek sabit karakterken bu filmde bir çırağı oluyor (Komik bi tip ama bana irite edici komik geldi) ve bilindiği üzere bundan sonra yeni Q bu çırak olacak, M aktif rol aliyor. Geri kalan her şey Bond, James Bond.

  Son dönemde James Bond filmi seyrederken nedense daha çok McGyver havası sezmeye başladım. İmkansız durumlarda ajanımız delirerek çözümler buluyor ve kurtulamaycağı durumlardan kurtuluyor. Bu rahatsız etti mi bilmiyorum. Tabii Tom Cruise Mission Impossible ile James Bond’luğa soyunurken Bond filmlerinin geleceğini bilemiyorum.

  Şunu söylemeliyim ki, Mission Impossible fregmanını izledim ve çok etkilendim, James Bond fregmanından daha çok...
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri

  Yorumlar

  Yorumları göster
  Back to Top