Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Yaratık 2
  Ortalama puan
  4,2
  365 Puanlama ve 47 Eleştiri
  dağılımı 47 Eleştiri notla
  18 Eleştiri
  22 Eleştiri
  4 Eleştiri
  3 Eleştiri
  0 Eleştiri
  0 Eleştiri
  Yaratık 2 hakkında görüşlerin ?

  47 kullanıcı eleştirisi

  jamesbond-2
  jamesbond-2

  Takip Et! 1176 Takipçi 1 684 Eleştirisini Oku

  4,0
  30 Mart 2015 tarihinde eklendi
  James Cameron'un işe el attığı aksiyon sahnelerinden belli oluyor.Süresi gerçekten aksiyon filmine göre uzun tutulmuş,karakterler derinlemesine işlenmiş tabiki kült bir film seri benim için bu filmle sona erdi devam filmlerini izlemeyi düşünmüyorum açıkçası
  Demirtas
  Demirtas

  Takip Et! 288 Takipçi 888 Eleştirisini Oku

  5,0
  25 Nisan 2014 tarihinde eklendi
  İlk filmin kaldığı yerden, ilk filmin kaldığı seviyeden devam eden bir Bilim Kurgu başyapıtı. Hala izlemeyen varsa zaman kaybetmesin.
  Engin Yüksel
  Engin Yüksel

  Takip Et! 1758 Takipçi 1 378 Eleştirisini Oku

  3,0
  14 Mart 2015 tarihinde eklendi
  kült bir film olarak kabul edilse de uzun süresi seyir keyfini olumsuz etkiliyor 6/10
  JeanClaudeVanDamme
  JeanClaudeVanDamme

  Takip Et! 772 Takipçi 1 209 Eleştirisini Oku

  4,5
  13 Ağustos 2012 tarihinde eklendi
  İlk film için söylediklerim ''Aliens'' için de geçerli.Maalesef çok geç izleyebildik bu seriyi.James Cameron daha çok aksiyona yüklenen bir film çekmiş,Ridley Scott'ın sessizlikten sağladığı gerilim az biraz törpülenmiş.Geneline bakıldığında belki de öncülünden de iyi bir devam filmi.1990 ve sonrasında doğanların büyük kısmı ''Aliens'' daha önce çekilmiş olmasına rağmen Terminatör 2'yi daha önce izlediler,o yüzden bu filmi izlerken zaman zaman Terminatör 2 tadı alacaklar.
  rudeonerudeone
  rudeonerudeone

  Takip Et! 2148 Takipçi 1 689 Eleştirisini Oku

  4,0
  8 Temmuz 2012 tarihinde eklendi
  Ridley Scott'ı kötülemek için söylemiyorum tabii ki ama, olaya James Cameron'ın müdahale etmiş olması gerçekten son derece olumlu sonuç vermiş. Kendine has tarzı hemen belli oluyor. İlk ve en önemli göstergelerden biri, şaşaalı, döneminin önünde bir film çekmiş olması. İkinci belirgin gösterge ise filmin uzun süresi! Şaka bir yana, film ne kadar kaliteli ve sürükleyici olsa da, kendi adıma bazen fazla uzun tutulmuş hissine kapıldım. "Sıkıntıdan baydı" anlamında söylemiyorum bunu. Karakterleri tanımamız, onlar hakkında bir şeyler hissetmeye başlamamız Alien'ın ikinci filmine nasipmiş. İlki de fazla kısa gibiydi. Derinliksiz, anlatacağını hemen anlatan bir filmdi. Bu sefer daha oturaklı, daha ağır ilerleyen, aynı zamanda daha tempolu bir film var karşımızda. Bana kalırsa en iyi devam filmleri listelerinde yer alması gerekenlerden. Finali bir türlü gelmek bilmiyor belki ama, bu süre zarfında sizi boş boş baktırmıyor film. Sürekli macera, aksiyon var. Ripley iyice ön plana çıkıyor doğal olarak. Özellikle bilimkurgu sevenler kaçırmamalı. Tabii döneminin önünde dedik ama, kimse de günümüz teknolojisini beklemesin, 1986'dan bahsediyoruz. Eldeki malzemeyle, eldeki kadroyla nasıl maksimum verime ulaşılacağının dersini veriyor Cameron, diğer pek çok eserinde de yapmış olduğu üzere yine yenilikçi ve farklı, bir adım öne geçebilmeyi başaran bir performansı var. Oyuncuların da hepsi başarılı. İleride dönüp izlemeyeceğim, ama izlerken bana keyif vermiş olan filmlerden biri "Aliens". Serinin devamında çıtanın düştüğü kanısı var, ben de merak ediyorum, bakacağım. Önemli bir film.
  l-i-l-a-H
  l-i-l-a-H

  Takip Et! 2632 Takipçi 2 129 Eleştirisini Oku

  5,0
  3 Ağustos 2010 tarihinde eklendi
  Kimilerince fazla militarist bulunan ama buna rağmen, seri içerisindeki tek favorim benim...
  Ata Kalinyazgan
  Ata Kalinyazgan

  Takip Et! 25 Takipçi 204 Eleştirisini Oku

  3,5
  12 Temmuz 2013 tarihinde eklendi
  James Cameron, Ridley Scott'ın yarattığı Alien filmine fantastik ve aksiyon temalarını katıp pek iyi olmasa da idare edecek düzeyde bir devam filmi yaratmış. 7,0/10
  Ahmet G.
  Ahmet G.

  Takip Et! 4 Takipçi 218 Eleştirisini Oku

  4,5
  8 Mart 2005 tarihinde eklendi
  Devam filmlerinin en iyilerinden diyebilirim.Yine de birincisi gibi olmaz!
  ozzy-badd
  ozzy-badd

  Takip Et! 347 Takipçi 831 Eleştirisini Oku

  5,0
  2 Eylül 2010 tarihinde eklendi
  Müthiş bir devam filmi ? 1. film kadar görkemli , etkileyici ve unutulmaz ! ? Yönetimi , müzikleri , atmosferi , oyunculukları , konusu , yaratık sahneleri kısacası her şeyiyle kusursuz bir film ? T2 yla beraber en iyi cameron filmi olduğunu düşünüyorum ayrıca ?Kesinlikle izlenmeyi hak ediyor ? 10/10 ?
  nskmourinho
  nskmourinho

  Takip Et! 494 Takipçi 998 Eleştirisini Oku

  3,0
  8 Haziran 2010 tarihinde eklendi
  R.scottun alienı kadar beğenmedim.Kuru d,alog fazla geldi scottta gerginliği fazlasıyla ve her saniyede hissediyordunuz cameron işi aksiyona dökmüş 6/10
  hammerusta
  hammerusta

  Takip Et! 1 Takipçi 56 Eleştirisini Oku

  5,0
  24 Haziran 2004 tarihinde eklendi
  Selam Arkadaşlar,Ben de alien serisine bayılırım ama alien -2’yi pek sevmem.Neden derseniz,1 ve 3. filmlerde yaratık tek ve inanılmaz hızlı hareket ediyor.Biz onu öyle tanıdık,görünmemezliği,yakalanamayışı,sabun gibi kaçabilmesi onu korkunç yapan özelliklerin başında geliyor.Ama ikinci filmde hepsi uyku hapı almış gibi miskin miskin dolaşıyor.Bu sebeple ben aliens’ı pek sevmem.Halbuki mekan olarak,konu olarak çok iyi bir malzeme var ama o yavaş hareket etmeleri yok mu beni delirtiyor :o((
  aytac-001
  aytac-001

  Takip Et! 1 Takipçi 117 Eleştirisini Oku

  2,5
  18 Ağustos 2009 tarihinde eklendi
  çekiyor hele şükür çekiyor yakında çıkıcak avatar en pahalı film süper olcak süper . . .
  kemerlee
  kemerlee

  Takip Et! 188 Takipçi 693 Eleştirisini Oku

  5,0
  5 Temmuz 2011 tarihinde eklendi
  Her zaman ilk film daha iyidir geyiklerini yıkan filmlerin başında gelen(mad max 2-terminatör 2 diğerleri) Scootun başyapıtından sonra Cameron kaldığı yerden devam edip gerilim bilimkurgu ve aksiyonu harmanlayıp unutulmıyacak bir başyapıt çıkardı.Tüm yaratıkları öldüren Koruyucu anne Sigourney Weaverla yaratıkların annesini yaptığı final dövüşü türün en ünlü klasik sahnelerinden.
  teomansonmez
  teomansonmez

  Takip Et! 28 Takipçi 365 Eleştirisini Oku

  4,0
  21 Temmuz 2006 tarihinde eklendi
  James Cameron'ın yazıp yönettiği bu devam filminde Cameron biryandan ilkinde olduğu gibi Scott'ın izinden giderek bizi germeyi başarırken,bir yandan da kendi tarzını oluşturarak hiç durdurak bilmeyerek baştan sona bir aksiyonun içine atıyor.Aliens özellikle finaldeki Kraliçe yaratığın gözüktüğü sahneler mükemmel.Alien Bilim-kurgu-gerilim ve koku türünün gelmi geçmiş en iyi yapımlarından.Bu seriyle efsaneleşen Sigourney Weaver'ı unutmamak gerek
  lemassacre
  lemassacre

  Takip Et! 3 Takipçi 31 Eleştirisini Oku

  4,5
  17 Aralık 2006 tarihinde eklendi
  Serinin en iyi olmasinin tek nedeni... Yonetmen James Cameron...
  odinhan
  odinhan

  Takip Et! 389 Takipçi 1 029 Eleştirisini Oku

  3,5
  8 Temmuz 2007 tarihinde eklendi
  Filmin yapım yılı düşünüldüğünde gerçekten başarılı...
  banadolu
  banadolu

  Takip Et! 28 Takipçi 445 Eleştirisini Oku

  5,0
  22 Mart 2003 tarihinde eklendi
  james cameron döktürüyor!ilkinden daha heycanlı,daha gerilimli ve sürükleyici."ilkindeki tek yaratığın yarattığı gerilim yok" diyenler var ama katılmıyorum.enfes bir film,şiddetle tavsiye olunur.
  deckard76
  deckard76

  Takip Et! 18 Takipçi 317 Eleştirisini Oku

  5,0
  19 Ocak 2008 tarihinde eklendi
  Bu akşam filmin yönetmenin kurgusu versiyonunu izledim.Baştan sona sürükleyici,müthiş tempo,aksiyon ve gerilim fırtınası barındıran bir başyapıt.Serinin en sıkı filmi.James Cameron bu işi çok iyi biliyor.Abyss filmi ile birlikte en iyi filmi bu.Extended Edition versiyonunu bulun ve koltuğunuza yayılıp bu müthiş filmi izleyin.Ne yazık ki artık böyle filmler çevrilmiyor.
  altayecz
  altayecz

  Takip Et! 1 Takipçi 13 Eleştirisini Oku

  5,0
  23 Nisan 2004 tarihinde eklendi
  yaratık 1 i geride bıraktı bu film.her yönüyle harkulade.izlemeye doyamadığım ender filmler arasında.
  okaliptus80
  okaliptus80

  Takip Et! 16 Takipçi 62 Eleştirisini Oku

  5,0
  1 Ağustos 2005 tarihinde eklendi
  Daha ziyade Titanik ve Terminatör2 ile tanıdığımız Cameron’dan kült bir film.Bilimkurgu-gerilim sineması adına zamanının imkanlarına binaen adeta devrim sayılabilecek bir film.Serinin tartışmasız en iyisi...(mamafih günümüzde dahi böyle filmler zor yapılıyor...)
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top