Beyazperdem
Oyun Gecesi
Ortalama puan
3,0
2 yayın
  • Habertürk
  • T24

Her dergi ve gazetenin puanlama sistemi farklı olduğu için, Beyazperde, puanları 0.5 - 5 yıldız üzerinden, kendi barometresine göre vermiştir.

2 Basın Eleştirisi

Habertürk

Mehmet Açar

Güldürme amaçlı uzun diyaloglu sahneleri görmezlikten gelirseniz ve en başından gönüllüce kabul ettiğiniz hafifliği, sığlığı bir yana bırakırsanız, film akıp gidiyor. Üstelik yan karakterler de fena değil. Birlikte ilk kez oyun gecesine katılan Ryan’la (Billy Magnussen), zeki ve seksi İrlandalı Sarah (Sharon Horgan) arasındaki zıtlık hoş. Bütün gece “Hangi ünlüyle yattın?” polemiğine takılı kalan Kevin (Lamorne Morris)-Michelle (Kylie Bunburry) çifti eğlenceli... Oyun gecelerinden dışlanan yalnız ve tuhaf komşu polis Gary’de Jesse Plemons’un filme önemli bir katkı yaptığı da kesin.

Eleştirinin tamamı için: Habertürk

T24

Atilla Dorsay

Filmin entrikası hayli karışık, dahası çok abartılı. Ama gerçekten de sessiz sinema oynamaya benzeyen bu oyuna bir kez dalarsanız, ilgiyle ve sıkça gelen kahkahalarla izliyorsunuz. Bunda belki en büyük pay o anılan isimleri veya filmleri bilmek olabilir. Yani belli ölçüde ‘sinefil’ olmak!.. Ama oyuncuların da payı önemli. Jason Bateman’ı zaten güldürülerde izlemiştik, ne mal olduğunu biliriz!.. Ama daha çok ‘ciddi’ rollerde izlediğimiz Rachel McAdams son derece iyi. Ayrıca yan rollerde polis komşuda Jesse Plemons, ağabeyde Kyle Chandler ve diğerleri de tam rollerine oturmuşlar. Kısacası bu haftanın ve de sanırım son haftaların en iyi komedisi olmaya aday bir film.

Eleştirinin tamamı için: T24
Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
Back to Top