Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Batman v Superman: Adaletin Şafağı
  Ortalama puan
  4,0
  782 Puanlama ve 87 Eleştiri
  dağılımı 87 Eleştiri notla
  22 Eleştiri
  14 Eleştiri
  21 Eleştiri
  15 Eleştiri
  11 Eleştiri
  4 Eleştiri
  Batman v Superman: Adaletin Şafağı hakkında görüşlerin ?

  87 kullanıcı eleştirisi

  bzeren
  bzeren

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  13 Temmuz 2020 tarihinde eklendi
  sahne sahne bakılldığında kusursuz bir film. ama tam akış yakalanamamış yüzde yüz. yine de tüm zamanların en iyi batmaniyle karşı karşıyayız. ah be nen affleck!
  braveheart67
  braveheart67

  Takip Et! 26 Eleştirisini Oku

  1,0
  19 Mayıs 2020 tarihinde eklendi
  Bu film kesinlikle batman serisinin en kötü filmi. Süperman serisinin ise en kötü filmlerinden biridir. Saçmalıklarla dolu, gülerek izledim. O kadar para harcamışlar, yazık olmuş.
  Emiraksy
  Emiraksy

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  2 Şubat 2020 tarihinde eklendi
  Filmin arada sırada mantık hataları olsa da yine fazlasıyla izlenmeye değer bir film. Bu filmi izleyip pişman olmazsın . DC evrenine bir giriş sayılabilir
  Hamzaturgut305
  Hamzaturgut305

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  4,0
  15 Kasım 2019 tarihinde eklendi
  DC YE YAKIŞIR BİR FİLM. YAPTIKLARI TERS KÖŞE,VE KARANLIK ATMOSFER TAM ANLAMIYLA BİR DC FİLMİ . BATMAN V SÜPERMAN İN DÖVÜŞTÜĞÜ SAHNE, SÜPERMAN İN MARTHA ADINI SÖYLEDİĞİ SAHNE VB . BİÇOK AKILDA KALAN SAHNE VAR.
  Mert H
  Mert H

  Takip Et! 188 Takipçi 824 Eleştirisini Oku

  1,0
  6 Mayıs 2019 tarihinde eklendi
  Üç boyutlu versiyonu izlemeye deymeyecek kadar küçük detaylar içeriyor. Oyuncu seçimlerinin başından beri kötü olduğunu düşünüyordum ve film çıktığında da bu fikrim değişmedi. Zorla bir karanlık hava verilmeye çalışılıyor ama seyirciye geçmiyor, oyuncular böyle bir filme göre oldukça sönük kalıyor. Senaryo da fazlasıyla kötü ve tahmin edilebilir. Tek süper kahramanlı filmlerde mantık aramıyorsunuz ancak birbirinden farklı iki süper kahramanın olduğu filmlerde ister istemez -ben- mantık arıyorum. Bu sebeple benim için senaryo dahil çok kötü bir film.
  Mevlüt onur B
  Mevlüt onur B

  Takip Et! 13 Eleştirisini Oku

  4,5
  12 Aralık 2018 tarihinde eklendi
  Film uzun bunu kabul ediyorum ama 100 lerce fantastik film izlemiş birisi olarak herhangi bir Marvel veya DC filmlerinin kötü olabileceğine inanmıyorum. Çoğu fantastik filmden iyi bir filmdi. Kötü diyenler fragmanı izleyip çok büyük beklenti içerisine girmişler. Hayır beklenti içine girmeyin normal bir fantastik film olarak izlemeye başlarsanız filmi beğenirsiniz. 5 üzerinden kesinlikle 5 i haketmeyen bir yapım( çok uzun) ama 4 de vermek hakaret olur.
  yusufd
  yusufd

  Takip Et! 3 Eleştirisini Oku

  2,5
  8 Eylül 2018 tarihinde eklendi
  Bu filmden çok büyük bir beklentim yoktu ama beklediğimden daha kötüydü. Filmin senaryosunda ve hikayesinde kopukluklar vardı. Filmde olmaması gereken saçma sapan sahneler vardı. Mesela flash'ın zamanda geriye gidip uyarması, sonrada yanlış geldim demesi gibi garip şeyler.. Filmin tek övüceğim kısmı görsel efektler çok iyiydi.
  Howard the Duck
  Howard the Duck

  Takip Et! 14 Eleştirisini Oku

  3,0
  2 Ağustos 2018 tarihinde eklendi
  İnsanlar bu filme büyük beklentiyle gidib hayal kırıklığına uğradılar ben uğramadım çünkü böyle bir şey bekliyordum o Marta sahnesi olmasa 4 verebileceğim bir film gotik hava beni tamamıyla çekti benim gibi çizgi roman okuyucuları Lex luthora gıcık oldular çünkü onlar bunun Lex Luthor olduğnu kabullenemedi nedenine gelince bu bizim kel abi değil onun oğlu ve bence jese eisenberg harika iş cıkarmış yazık oldu kendsi çok iyi bir Riddler olabilirdi eleştirmenler neredeyse aynı dönemde çıkan Ciwil Waru göklere çırırken bu filmi gömdüler işte bu canımı sıkıyor Ciwil Warla alakalı bir şeyler yazdım katılırmısınız bilmem ama ben bu filmi Ciwil Wardan daha çok sevdim(hayır dc fanboyu olduğumdan değil Ciwil War çizgi romanı en sevdiğim çizgi romanlardan biri ve filmde aynı batman v superman den umduğnu bulamıyanlar gibi Ciwil Warda bırak umduğmu bulamamayı Siz buna Ciwil Warmu diyonuz değiyip gülmüştüm)
  Veli M.
  Veli M.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  2,0
  25 Eylül 2017 tarihinde eklendi
  Ben ce super man olmemeliyidi cunku dunyamizda olan en guclu karman oyudu gelcek zamanda yeni bir filim cekilmeli o filimde super men ger donmesini bekliyorum ins geri doner
  Erdem Aykut A.
  Erdem Aykut A.

  Takip Et! 5 Eleştirisini Oku

  5,0
  23 Haziran 2017 tarihinde eklendi
  muhteşem bir film sinema tarihinin en kaliteli dövüş sahnelerine sahip filmi son derece kaliteli ve içinde çizgi romanlardan bazı sahneler barındırıyor . çok kaliteli sakın marvel tarafını tutan eleştirmenlerin sözüne inanmayın. muhteşem kaliteli ve ciddi
  tarik
  tarik

  Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

  3,0
  16 Haziran 2017 tarihinde eklendi
  Yaw arkadaş süperman tanrı ışık hızına yakın uçuyor zıplıyor atlıyor. Batman ise bazı araç gereçlerle ancak uçuyor nasıl oluyorda batman onla dövüşmeye cesaret ediyor. Süperman onu tek hamlede yenmesi gerek
  Ali A.
  Ali A.

  Takip Et! 12 Eleştirisini Oku

  2,5
  28 Ağustos 2017 tarihinde eklendi
  Çok büyük bir çizgi roman okuyucusu olarak söylüyorum ki tam anlamıyla "rezalet". Bir kere senaryo, çöp. Neyin ne olduğu belli değil.Sadece Injustice'e yapılan göndermeleri ve oyunculukları beğendim. Bunların dışında bir şeyi yoktu zaten filmin.
  rudeonerudeone
  rudeonerudeone

  Takip Et! 2324 Takipçi 1 695 Eleştirisini Oku

  3,5
  21 Mart 2017 tarihinde eklendi
  Bruce Wayne'in ebeveynlerinin cinayete kurban gidişini, Clark Kent ile Lois Lane'in birbirlerine ne kadar aşık olduklarını ve bunun gibi daha pek çok sahneyi şu son 20 yılda 200. defa farklı farklı oyuncular ile farklı farklı projelerde seyretsek de, önceki işlerini beğendiğimiz yönetmen Zack Snyder yorumu da izlemeye değer. DC Comics ve Marvel, her ne kadar artık kalmadığına inansak da, sürekli yeni yeni karakterler eklemeye ve hikayeyi başa sarmaya devam ediyor. Batman, Superman, X-Men, Spider Man gibi en bilindik karakterleri bir tarafa bırakın, çok sıkı takipçisi olmamama rağmen ben bile son yıllarda en az 2-3 farklı Flash gördüm. Yani artık yan karakterlerin bile bir sürü yeniden çevrimi yapılmaya başlandı. Üzerine daha çok konuşulur ancak kısa kesmek gerekirse, sinemadaki bu süper kahraman-çizgi roman furyası son on beş yılın en dikkat çekici akımlarından biri ve bir süre daha böyle devam edeceğe benziyor. Bizler de yılda üç beş defa çerezlik niyetine izlemeye devam ediyoruz. Bir şekilde canlı tutmayı da başarıyorlar aslında ne kadar benzer şeyler çekerlerse çeksinler. Ben Affleck'in nasıl bir Batman olduğu konusuna ise hiç girmeyeceğim. Kendini izletiyor, fazla göze batmıyor, önemli olan o. Tabii ki öncekilerin, özellikle Christian Bale'in yeri apayrıdır.
  martinscorsese
  martinscorsese

  Takip Et! 2 Takipçi 123 Eleştirisini Oku

  3,0
  20 Şubat 2017 tarihinde eklendi
  Film 3 boyutlu izlendiğinde görsel zevk veriyor. Filmi izlemeden önce kusursuz yaratık Süpermen ile insan Batman nasıl rekabet edecek anlamamıştım. Film bunun altından bir nebze kalkmış. Ancak izlemeyenler çokta bir şey kaybetmezler.
  pembeoje
  pembeoje

  Takip Et! 48 Takipçi 330 Eleştirisini Oku

  3,5
  18 Şubat 2017 tarihinde eklendi
  filmi izlerken sıkılacağım hiç aklıma gelmezdi ama sıkıldığım yerleri çok fazlaydı gereksiz fazla uzatmışlar.. film kendini son bir saatte anca toparladı, son bir saati gerçekten muhteşemdi şimdi hakkını yemeyelim.. ayrıca Ben Affleck batman rolüne hiç yakışmamış, olmamış kostüm bile üzerinde emanet gibi duruyor.. tüm bunlara rağmen yinede izlenebilir bir film.
  cmalgac
  cmalgac

  Takip Et! 2 Takipçi 57 Eleştirisini Oku

  2,5
  3 Kasım 2016 tarihinde eklendi
  Tanınmış yüzler toplayıp, onlara oyunculuk yaptırmadan, sağlam bir konuya, en ufak bir merak duygusuna dayandırmadan, sadece bilgisayar efektleriyle çekilen tam bir fiyasko film. Konu o kadar dağınık ve havadaki, üç değil beş saatte de toparlanamayabilirdi. Görsel efektler için bilgisayarcıların harcadığı emeğe denecek söz yok ama bence bu gerçek bir sanat yönetimi ya da yapımcılık eseri olmuyor artık, yeni bilgisayar çağının çizgi filmi oluyor. Önceki üç Batman filminin tadı damağımızda kalsın, bu da ayrı bir yerde izleyicisini bulsun.
  Sertuğ T.
  Sertuğ T.

  Takip Et! 15 Takipçi 161 Eleştirisini Oku

  3,0
  14 Haziran 2017 tarihinde eklendi
  Batman v Superman :Dawn Of Justice,Hollywood gereği malzeme bulma gereği çok sevilen iki süper kahramanları karşılaştırmış 2016 yılı içerisinde ( Captain America : Civil War ve Batman V Superman gibi) Bu kahramanların karşılaşmasını tabiki canı gönülden bizde istiyoruz ama maalesef sonuç hüsran oluyor.Çıktığında Batman V Supermani çok büyük bir beklentiyle izlemiş ve bu yüzden beğenmiştim. Objektif bir bakış açısıyla izlemek adına baştan izlemeye karar verdim .Öncellikle bahsetmeliyim ki Batman V Superman ileriki Dc Evreninde yaşanacak olayların bir köprüsü konumunda .Ayrıca bu filmin öncesinde yaşanmış şeyler de bazen Diyaloglarda saklı çünkü Batman karakterini yeni evrende ilk kez gördüğümüz için geçmişine dair sadece filmlerdeki diyalog ve bazı sahnelerden yola çıkabiliyoruz. Bu filmde Değişik bir Batman işlenmiş ailesini,ve Jason Toddu kaybetme acısıyla yıkılan ve baskıcı rejime ayak uydurmuş bir Batman işlemişler. Superman karakteriyse Man Of Steeldan sonra bu filmde çok pasif kalmış sürekli Onun Bir Umut olduğu söylenip aradanda Güncel Konulara gönderme yapıyorlar.Oyunculuklar yer yer güzel görünüyor ama film ciddi anlamda karmakarışık Çizgi Romanlardan bilgisi olmayan birinin bile bazen aklına soru işaretleri takılabilir. Bazı şeylere açıklama getirmemişler,Bazı şeyleri olduğu gibi bırakmışlar vs. Özellikle Durduk yere sürekli karşımıza çıkan bir Wonder Woman var ki neden böyle çıktığı konusunda bir fikrim yok sahneye girişi cidden iyi işlenememiş. Bu filmin sonradan bir Ultimate Editionu çıktı belki o açıklamalar yerini bulmuş ve işlenemeyen şeyler belki daha iyi işlenmiştir ama bilerek bu versiyonunu izlemek istedim. Warner Brosun bu sahne kesme politikasını hala anlayamıyorum İnsanlara sırf Blu Ray ( Ultimate Cut ) ı aldırmak için mi yapıyor yoksa kendi zevkinden mi bilinmez. Filmde Birde Lex Luthor Jr. var kendisinin Lex Luthorun oğlu olduğunuda yine repliklerinden anlıyoruz kendisi olayın arka planında duruyor . Birkaç güzel sahnesi dışında pek akılda kalıcı olmamış ama elbet ki gelecek sinematik evrende önemli bir konumu olacağınıda belli ediyor. Gelecek evrene yapılan göndermeleri çok iyi oldum gerek Meta İnsan Dosyaları olsun gerek Batmanin Rüyaları ,Lex Luthor Jr. nin konuşması evrende değişik adımlar atılacağı yönünde bir işaret . Meşhur beklediğimiz o Batmanle Supermanin karşılaşma sahnesi bir klişeden öteye gidemiyor.Özellikle o Martha sahnesi ve filmin kendini o sahnede garip bir ciddiyete alması filmin tonuna çok aykırı kaçıyor. Zack Sneyder renk tonlamasını ve bazı arkaplan detayları çok iyi yansıtmış bu arada. Ve finalde bu filmin bardağı taşıran son damlası olan berbat bir Doomsday ve onla kapışma sahnesi var. Supermanin çöküşü Çizgi Romanlarda harika gösterilirken aynı şey perdede olsun isterdik lakin kötü tasarlanmış bir Doomsday ve Kötü yansıtılmış bir Çöküş bunların hepsini bozuyor ve bardağı taşırsan son damla oluyor. İyi Yanlar : + Detaylar,Renk Tonları + Değişik bir Batman Konsepti + Göndermeler ve Köprü Niteliği Kötü Yanlar : + Açıklanamayn Olaylar ve Warner Brosun politikası +Filmin karmaşıklaşması +Doomsday ve Kötü Bir Çöküş sergilenmesi Puan : 6/10
  EmrE61
  EmrE61

  Takip Et! 4 Eleştirisini Oku

  3,0
  15 Eylül 2016 tarihinde eklendi
  Film ilk başlarda sıkıcı geldi. Zaten baştan 1-0 mağluptu benim için. 3 saatlik bir filme her zaman şüpheyle bakarım.Bu film de böyle oldu. Açıkçası ben beğenmedim. 3 saate değmez.
  Ali Y.
  Ali Y.

  Takip Et! 27 Takipçi 345 Eleştirisini Oku

  1,5
  8 Eylül 2016 tarihinde eklendi
  film var sanatsal film var bu 2 sinede girmiyor bu sadece gişeye giriyor kesinlikle zaman kaybı....
  Tahsin I
  Tahsin I

  Takip Et! 2 Takipçi 19 Eleştirisini Oku

  2,0
  29 Ağustos 2016 tarihinde eklendi
  BVS mükemmel film!. Herkesin beklediği özelliklede Batman fanlarının sabırsızlıkla beklediği ''Aha Batman Süperman'i Dövüyor acilen bu filme gitmeliyim'' diyen kişiler zaten filmden beklentimi ultra derecede azaltmıştı . Sıkıntı Şu! Bu orta bütçeli filme neden ultimate edition çıkarıp üstüne ''Daha Film bitmedi gelin ekstra sahne koyduk gelinde izleyin daha iyi oldu merak etmeyin'' mantığıyla insanları dvd almaya yöneltmek daha da saçma kıscası (pek kısa olmadı ama) tipik DC karakterleri öldürüp diğer filme diğer filme diğer filme saklayıp sonuna varamıyor yani izlemeyin demiyorum bana göre zaman kaybı..
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top