Beyazperdem
Aşkın 10 Kuralı
Seanslar Fragmanlar Oyuncular Üye Eleştirileri Basın Eleştirileri Beyazperde Eleştirisi Fotoğraflar
İlginç Detaylar Box Office Benzer Filmler Haberler
Aşkın 10 Kuralı
Vizyon tarihi 26 Temmuz 2013 (1s 33dk)
Yönetmen
Oyuncular: Giulio Berruti, Piero Cardano, Pietro Masotti devamı...
Tür Romantik, Komedi
Ülke İtalya
Fragmanı izle
Basın ? 0 Eleştiri
Üyeler 3,2 3 oy
Beyazperde 2,0

Özet ve Detaylar

Bir kozmetik cerrahı olan Renato, kadınları baştan çıkarma konusunda oldukça başarılıdır. Üniversite öğrencisi olan oğlu Marco ise tam tersidir. Son derece içine kapanık ve çekingen bir karaktere sahip olan Marco, part time olarak bir işte çalışıp arkadaşlarıyla birlikte yaşamakta olan ve kadınlar konusunda doğuştan şanssız olan bir gençtir. Stefania isimli güzel bir genç kadına aşık olduğunda, babası Renato işi devralır. Renato, oğluna yardım ederek sevdiği kızı kazanmasını sağlayacaktır. Bunu başarmak için Marco'nun yapması gereken tek şey ise babasının yazdığı '10 Emir'i harfiyen yerine getirmektir. Renato'nun yazdığı 10 Emir, herhangi bir kadının kalbini kazanmak için yapılması gereken 10 işlemden bahsetmektedir. Bu kuralları uygulaması gereken Marco, nasıl bir sonuçla karşılacaktır?
Romantik komedi türündeki filmin yönetmen koltuğunda, genellikle belgesel türünde yapıtlara imza atan İtalyan yönetmen Cristiano Bortone bulunuyor.

Orijinal adı 10 Regole Per Fare Innamorare
Dağıtımcı Medya Vizyon
Daha fazla
Yapım yılı 2012
Metraj uzun metrajlı film
İlginç Detaylar 1 başlık
Bütçe -
Dil İtalyanca
Görüntü formatı -
Renk Renkli
Ses formatı -
Yapım formatı -
Viza numarası -

Beyazperde Eleştirisi

2,0 Yetersiz
Aşkın 10 Kuralı

Kolpacılığın 1001 çeşidi

Atlantisten Gelen Adam
Beyin denilen o yağlı et parçasının, “çoğumuzda” bulunan bu elektrik yüklü löp etin, insanın evrim sürecinde belki de en arkaik güdülenmelerden biri olan “hayatta kalma güdüsü"nden sonra en fazla işgal ettiği alan, hiç şüphesiz ki “aşkın gizemli suları” olmalı. Tüm edebiyat tarihi ona yaslanır; şiirler aşk için yazıldı, şarkılar aşkın gücü için bestelendi ve bir ozanın dediği gibi aşk için ölündü ve öldürüldü. Peki neden böyle oldu? Tristan İle İsolde hikayesinden beri neden aşkın o zehirli şarabından tadıp durmaktan hiç geri kalmaz insanoğlu? Aşk denilen o yıldırıcı, acıtıcı, kahredici ve insanı en olmadık zamanlarda ve en derin cehennem çukurlarında mahsur bırakan “ucuna zehir sürülmüş delici ok” neden her daim insanoğlunun başını belaya sokmak ve en masum yüreklere saplanmak zorundadır?…Ve hepsinden daha da önemlisi… Aşkı bulmanın ve onu korumanın, yolları, yöntemleri, kural ve kaidel...
Eleştirinin tamamı

Oyuncular

Giulio Berruti
Giulio Berruti
Rolü : Ettore
Piero Cardano
Piero Cardano
Rolü : Ivan
Pietro Masotti
Pietro Masotti
Rolü : Paolo
Trio Medusa
Trio Medusa
Rolü : Trio Medusa
Tüm oyuncular ve teknik ekip

Fotoğraflar

Bunları Biliyor musunuz?

Çekim Mekanları

İtalya yapımı filmin çekimleri Roma ve Lazio'da gerçekleştirilmiştir.

Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

Tüm benzer filmler

Yorumlar

Yorumları göster