Beyazperdem
 • Arkadaşlarım
 • Sinemalarım
 • Hızlı Puanlayıcı
 • Koleksiyonum
 • Hesabım
 • Yarışmalar
 • Çıkış
Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu
Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu
Vizyon tarihi 14 Kasım 2014
Yönetmen Serkan Zelzele
Oyuncular: Haluk Bilginer, Cengiz Küçükayvaz, Nurseli İdiz devamı
Tür Animasyon , Komedi, Fantastik
Ülke Türkiye
FRAGMANI İZLE
Üyeler
2,9 19 Puanlama ve 4 Eleştiri
Beyazperde
2,5
Puanım :
0.5
1
1.5
2
2.5
3
3.5
4
4.5
5
İzlemek İstiyorum

Özet ve Detaylar

Eskilerin deyimiyle Ab-ı Hayat’ın, yani Ölümsüzlük Suyu'nun peşinde olan gezgin Evliya Çelebi'nin tek arzusu dünyanın her yerini gezebilecek kadar uzun yaşamaktır. Fakat 1600'lü yıllarda Nil Nehri kıyısında ölümsüzlük suyuna ulaşan Evliya Çelebi'yi kötü sürprizler beklemektedir. Kötü kraliçe, Evliya Çelebi'yi cezalandırır ve Çelebi uzun bir uykuya dalar. Uyandığındaysa kendisini günümüz İstanbul'unda buluverir! üstelik 400 yıl önce suyu beraber içtiği dostu kaz da yanındadır. Fakat kötü kraliçe, asırlar ötesinden gelip Evliya Çelebi’nin yakasını İstanbul’da rajat bırakmayacaktır! Film, 1600'lü yıllarda yaşamış, tarihimizin en önemli figürlerinden biri olan ve yaşadığı süre boyunca edindiği gözlemleri Seyahatnâme ismini verdiği önemli kaynakta bir araya getiren Evliya Çelebi'yi konu ediniyor. Animasyon türündeki filmin yönetmenliğini, gişe rekorları kıran Fetih 1453 filminin görsel efektlerinde imzası bulunan Serkan Zelzele yürütürken, seslendirme kadrosunda Haluk Bilginer'in yanı sıra Cengiz Küçükayvaz, Nurseli İdiz, Murat Cemcir ve Ahmet Kural gibi aşinası olduğumuz sesler yer alıyor.
Dağıtımcı Pinema
Daha fazla
Yapım yılı 2013
Metraj uzun metrajlı film
İlginç Detaylar 2 başlık
Bütçe -
Dil Türkçe
Görüntü formatı -
Renk Renkli
Ses formatı -
Yapım formatı -
Viza numarası -

Beyazperde Eleştirisi

2,5
Geçer
Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu

Animasyon emek istiyor...

Funda Sularöz
Animasyonun çok büyük emek istediği su götürmez bir gerçek. Karakterler, yaratılan dünya, seslendirme… Tüm bileşenler teker teker, üzerine titreyerek oluşturulur, oluşturulmalıdır ki izleyici filmde bir değer bulsun.Evliya Çelebi: Ölümsüzlük suyu için de ekip gecesini gündüzüne katmıştır, en iyisi için elinden geleni yapmıştır mutlaka. Ama vizyona hazır olmayan bir film sinemalarda yerini aldı. Atan görüntüler, çizgilerdeki kopukluklar; bir karakterin kirpiğinin zaman zaman kaybolup ortaya çıkması, bir karganın yüzünün ikiye bölünmesi gibi… Türkiye’nin ilk üç boyutlu filmi diye pazarlamasının yapılıp iki boyutlu vizyona girmesi de cabası.Bununla birlikte, filmin basit TV çizgi dizisi kalitesinden çıkması için bir hayli zaman gerekli olurdu mutlaka. Arka fonun oldukça boş bırakıldığı sahneler, yüzeylerin basit bir bilgisayar oyunundan alınmış gibi duran dokusu gibi durumlar var. Hayvan ka...
Eleştirinin tamamı
Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu - Fragman 2:00
Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu - Fragman
54 033 gösterim
Öneriler

Üye eleştirisi

Tüm üye eleştirileri
0% (0 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
50% (2 Eleştiri)
50% (2 Eleştiri)
Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu hakkında görüşlerin ?
4 Üye eleştirisi

Fotoğraflar

Bunları Biliyor musunuz?

Yönetmen Hakkında

Filmin yönetmeni Serkan Zelzele, yurtdışındaki sinema sektöründe teknik alanlarda faaliyet göstermiş bir sinemacı. Yönetmen; Titanik, Face/Off ve Harry Potter ve Felsefe Taşı başta olmak üzere birçok önemli filmin dijital departmanlarında çalışmıştır.

Ön Gösterim

Animasyonun gösterimi 6 Kasım 2014'te gerçekleştirildi. Gösterim sırasında ilginç bir durum yaşandı. Gösterime çağırılan davetlilere filmin yalnızca ilk yirmi dakikalık bölümü gösterildi. Sonrasında da "Gösterime geldiğiniz için teşekkür ederiz. Elinizdeki biletlerle daha sonra buraya gelerek filmi tam olarak izleyebilirsiniz" şeklinde bir açıklama yapılarak gösterim btirildi. Teknik aksaklık nedeniyle mi yoksa heyecan yaratması için mi böyl... Devamını oku

Son Haberler

TV’de Hafta Sonu (24-26 Mart)
HABERLER - Özel Dosyalar
24 Mart 2017 Cuma
TV'de Hafta Sonu (9-11 Eylül)
HABERLER - Özel Dosyalar
9 Eylül 2016 Cuma
Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor, Felekten Bir Gece 3 ve nicesi...
Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu DVD'leri Raflarda!
HABERLER - Sektörden
7 Mayıs 2015 Perşembe
Türkiye'nin ilk 3D animasyon filmi Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu DVD formatında raflardaki yerini aldı.
13 Haber ve Özel Dosya

Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

Tüm benzer filmler

Yorumlar

 • Alparslan-Kurt
  Motivasyon belli, ne yapılsa izliyor artık turk halkı! O karakter nasıl amerikan özentisi bir tasarımdır, ve haluk bilginerin sesi olmuş hiç.İsim olsun diye zorlama hareketler.Dublaj üzerinden reklam yapmaya çalışmak yerine gerçek bir yönetmenle çalışsalarmış,ışıklar, resimler, sahneler herşey çok eski moda ve çok vasat. cumhuriyetten bu yana bir turk ne yaparsa ilk oldugunu idda etmekten öteye geçemiyor ilk olmasa da.
 • nrdgn
  Fragman beklentiyi çok düşürdü, hareketli sahneler Pepe çizgi filmindekinden çok da ileride görünmüyor malesef, umarım sadece fragmanda bu şekildedir.
 • Cansu ?.
  Her yaştan insanın severek izleyeceği, içinde geçmişi ve bugünü bulacağı güzel bir film olmuş. Dün işten çıktıktan sonra izlemeye gittik ve keyifli bir cuma akşamı geçirmiş olduk. Herkesin eline sağlık.
Yorumları göster
Back to Top