Beyazperdem
  Bird Box
  Ortalama puan
  3,5
  55 Puanlama ve 17 Eleştiri
  12% (2 Eleştiri)
  24% (4 Eleştiri)
  41% (7 Eleştiri)
  6% (1 Eleştiri)
  12% (2 Eleştiri)
  6% (1 Eleştiri)
  Bird Box hakkında görüşlerin ?

  17 kullanıcı eleştirisi

  pembeoje
  pembeoje

  Takip Et! 11 Takipçi 323 Eleştirisini Oku

  3,5
  30 Aralık 2018 tarihinde eklendi
  güzel değişik bir film.. ama finalini beğenmedim, konu çok havada kaldı, açıklanmayan nedenler var.. yinede tüm bunlara rağmen yinede güzel bir filmdi..
  BABA S.
  BABA S.

  Takip Et! 31 Eleştirisini Oku

  3,0
  25 Ocak 2019 tarihinde eklendi
  Film bir senaryo klasiği.Ama inanın Netflix stüdyolarının annihilation ve bird box gibi kaliteli yapımlar çıkarması gelecekte bizi çok daha iyi Bilimkurgu filmlerinin beklediğini gösteriyor.İlk başta yargım "Bu ne bee,A Quite Place'in gözlüsü* olmuş"desem de bu şekilde yargılamak adil değil.Film izlenmeye değer.Keyifli seyirler..
  Yavuz C.
  Yavuz C.

  Takip Et! 1 Takipçi Eleştirisini Oku

  3,0
  5 Şubat 2019 tarihinde eklendi
  İzleyicinin gözüne soka soka mesaj verme kaygısı içeriyor. Böyle filmleri sevmiyorum. Filme başlamadan önce yönetmenine bakmamıştım, o yüzden izlerken "kesin Shyamalan'dır bu" diyordum, ki tarzını hiç sevmem. Neyse demek ki Susanne Bier de bir nevi Shyamalan'mış.
  Deniz C
  Deniz C

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  28 Şubat 2019 tarihinde eklendi
  film mükemmeldi soluksuz izledim diyemem ama yinede çok güzeldi duygulandığım yerler oldu devamı gelirse aklımızdaki soruların cevabını bulabiliriz bir kitabı varmış hemen okumaya başalayacağım bakım neler olacak
  Erdinç E
  Erdinç E

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  0,5
  15 Haziran 2019 tarihinde eklendi
  Film sonuna kadar surukleyici ve merak uyandiriyor. Ancak sanırım senarist kendisi bile konuyu kafasinda bağlamamış olsa gerek filimin sonu dizi gibi bitiyor, hic bir sey net değil. Merak ettiğiniz hiç bir soru cevap bulmuyor, film devam edecek diye beklerken bitiyor. Ve o saate kadar surukleyici olsada tamamen zaman kaybi oldugu hissiyati ile kaliyorsunuz.
  Ahmet A
  Ahmet A

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  4,0
  2 Temmuz 2019 tarihinde eklendi
  Beni duygulandırdığı için 4 yıldızı hakketti. Sıkıldığım yerlerde oldu fakat filmin geneli akıcıydı.
  Ahmetgokk50
  Ahmetgokk50

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  20 Ocak 2019 tarihinde eklendi
  Oturuyorsunuz nefes almadan izliyorsunuz,ciddi şekilde tavsiye ediyorum hayatımda hiç ama hiç sıkılmadan izlediğim filmlerden,tek eleştirim bütün bunlar neden oluyor gibi sorulara cevap vermeden bitmesi.
  nazim g
  nazim g

  Takip Et! 6 Eleştirisini Oku

  3,5
  23 Ocak 2019 tarihinde eklendi
  Birçok insan dışarıdaki “yaratığın” ne olduğuna ve neden havada bırakıldığına takılmış. spoiler: İlk olarak filmde Charlie bahsediyor dışardakinin ne olduğuna , yani ne ejderha ne mumya ne de psikopat bir sushi ustası. Herkes dışarıdakine farklı bir şey diyor . Ben şu şekilde anladım şahsen ; kaybettikleri insanların seslerini duyup kişileri görüyorlar ki onların yanına gitmek için alıkoyamadıkları bir intihara yöneltiyor. Genel olarak film içinde bir gizem her saniyesinde mevcut. Ama sonunda daha güzel bir final beklerdim, şahsen insana “film boyunca klişelerden kaçmaya çalışılmış kesin sonunda şaşıracağım bir şey olacak “ diye düşündürtken klasik mutlu sonla bitmesi tatmin etmedi.
  KaliteTAKİP
  KaliteTAKİP

  Takip Et! 174 Takipçi 872 Eleştirisini Oku

  3,5
  11 Şubat 2019 tarihinde eklendi
  Bazı filmlerde oyunculuk performansları hikâyenin önüne geçer. BU filmde de Sandra BUllock, gösterdiği performansla filmin önüne geçti benim açımdan. Filme gelecek olursak; kıyamet filmleri tadında bir başlangıçla karşı karşıya kalıyoruz ve yer yer geriye dönüşlerle hikâyenin nasıl şekillendiğine şahit oluyoruz. Film bu anlamda kurgusal olarak nitelikli bir işe imza atmış diyebilirim. Öte yandan yer yer klişelere de maruz kalmak üzücü bir durumdu. Bird Box, gerilim ögesi üzerinde şekillenmeye çalışsa da bunu tam anlamıyla başardığını söylemek güç. Dram türünü daha iyi yansıttığını söylemek bile daha doğru olur. Zira bir kadının koruma içgüdüsü ve hayatta kalma uğraşı, bilinmeyene olan korkunun yarattığı gerilimden daha iyi aktarılmış bana kalırsa. sonuç olarak o kadar beklentinin yanında havada kalan ve hiç bir şekilde sizi tatmin etmeyen sonuyla hayli canınız sıkılabilir neyse ... iyi seyirler
  Sibel A
  Sibel A

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  1,5
  1 Ocak 2019 tarihinde eklendi
  Meraklı meraklı izleyip sonunda 2 saatimiz boşa gitti. Kesinlikle izleyiciye açıklamada bulunmayan bir film. Dizi sonu gibi bitti. Hiç bir şey çözümlenmedi.
  Aamir Khan
  Aamir Khan

  Takip Et! 2 Takipçi 80 Eleştirisini Oku

  4,0
  7 Mayıs 2019 tarihinde eklendi
  Filmde çok küfür kullanılmasına rağmen çok güzeldi. Gerildim heyecanlandım meraklandım. Hatta onlarla birlikte çocuklar için endişelendim. Filmin sonu adam gibi bitseydi iyi bi puan alırdı ama maalesef finalsiz bi film izledim. Pişmanmıyım hayır değilim. 2 saatlik güzel vakit geçirdim. İzlemenizi tavsiye ederim. Bu filme benzer "mistik olay" diye bi film daha varmış bide onu izliyim bakalım hangisi daha güzel. İyi seyirler
  shendrella
  shendrella

  Takip Et! 4 Eleştirisini Oku

  2,0
  26 Aralık 2018 tarihinde eklendi
  Konu gayet güzel. Gerçekten film sizde bir merak duygusu uyandırıyor. Bu merak duygusu muazzam denecek noktalara dahi varıyor bazı yerlede. Yalnız fil. sonunda size beklediğinizi veremiyor. gerçekten harika bir şekilde izlediğim filmi tamamen 2 saat vakit kaybı ile bitirmiş bulunmaktayım. BUNDAN SONRASI SPOLİER . BUTONU YANLIŞ KULLANABİLİRİM O YÜZDEN UYARIYORUM . spoiler: Film başlangıçta bir kaos ortamı yaratıyor. Karakterimiz ve neden böyle bir yolculuğa çıktığı hakkında geçmiş ve şimdi arasında güzel bir bağ kurup, (altını çizerek söylüyorum) karakterin yolculuğu hakkında sizi ve merakınızı tatmin ediyor. Fakat dışarıdaki o yaratıklar nereden geldiler, neden geldiler, neye benziyorlar, deliler neden etkilenmiyor, insanlar neden intihar ediyor, neden engel olamıyorlar gibi daha bir çok ANA KONU ile ilgili soruları çaresiz bırakıyor. spoiler: KESİNLİKLE İZLEMEYİN 2 SAATİNİZ ÇÖPE GİDER
  ChnageTheWorld
  ChnageTheWorld

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  1,0
  3 Haziran 2019 tarihinde eklendi
  Filmin sony filmin her şeyidir! sonu berbat denilecek kadar kötü. akılda kalan soru işaretlerinin neredeyse hiçbirini yanıtlamıyor.
  rudeonerudeone
  rudeonerudeone

  Takip Et! 48 Takipçi 1 618 Eleştirisini Oku

  3,5
  5 Ocak 2019 tarihinde eklendi
  Netflix filmleri çıtayı yükseltmeye devam ediyor. Detaylara takılmayıp kendinizi kaptırdığınızda keyif alacağınız, sürükleneceğiniz bir film. Kurgusu son derece başarılı her şeyden önce ve finale kadar artan bir merak duygusu var. Klişeler de bolca mevcut ancak dediğim gibi, filmin türü içinde bazılarına göz yummakta fayda var. Oyunculuklar iyi, başta Bullock.
  canberk s
  canberk s

  Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

  4,0
  21 Ocak 2019 tarihinde eklendi
  Film, gerçekten sürükleyici, Belirsizlikler olmasına rağmen konu izlettiriyor. iyi bir film olduğu kanaatindeyim.
  StroNGeR
  StroNGeR

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  3,5
  19 Şubat 2019 tarihinde eklendi
  Sandra Bullock oyunculuğun gölgesinde kalan bir film. Genel olarak harika ve sürükleyici bir konu. Gerçekten gerilim ve heyecanlı. Ancak güzel konulu filmlerin finalini yapamadıkları gibi bunun da finalini yapamamışlar. Bundan da şunu düşünmek istiyorum. 2. Filmin geleceği umuduyla film harikaydı diyorum. Eğer gelmeyecekse bu gizemler soru işareti olarak kalacaksa, vasat üstü bir filmden öteye gidemez.
  piyanist
  piyanist

  Takip Et! 1 Takipçi 2 Eleştirisini Oku

  4,0
  17 Mart 2019 tarihinde eklendi
  Film harikaydı, Gerilim ve Dramı öyle işlemişler ki hangi duyguyu yaşayacağınızı bile bilemiyorsunuz.Film havada kalmış anlaşılmıyor diyenler olmuş, film iki saati dolu dolu yaşattı acaba bu iki saatin neresinde olanları açıklayıp sonunu da açıklığa kavuşturulabilir merak ettim.Klişeler çok denmiş ama en büyük klişe bütün gizemi bozup bak şu şu şöyleymiş demek olurdu. Cevap ve detay bekleyenler için 5 sezonluk bir dizi haline getirilebilir :)
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top