Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Bird Box
  Ortalama puan
  3,5
  96 Puanlama ve 26 Eleştiri
  dağılımı 26 Eleştiri notla
  3 Eleştiri
  6 Eleştiri
  10 Eleştiri
  3 Eleştiri
  2 Eleştiri
  2 Eleştiri
  Bird Box hakkında görüşlerin ?

  26 kullanıcı eleştirisi

  KaliteTAKİP
  KaliteTAKİP

  Takip Et! 898 Takipçi 873 Eleştirisini Oku

  3,5
  11 Şubat 2019 tarihinde eklendi
  Bazı filmlerde oyunculuk performansları hikâyenin önüne geçer. BU filmde de Sandra BUllock, gösterdiği performansla filmin önüne geçti benim açımdan. Filme gelecek olursak; kıyamet filmleri tadında bir başlangıçla karşı karşıya kalıyoruz ve yer yer geriye dönüşlerle hikâyenin nasıl şekillendiğine şahit oluyoruz. Film bu anlamda kurgusal olarak nitelikli bir işe imza atmış diyebilirim. Öte yandan yer yer klişelere de maruz kalmak üzücü bir durumdu. Bird Box, gerilim ögesi üzerinde şekillenmeye çalışsa da bunu tam anlamıyla başardığını söylemek güç. Dram türünü daha iyi yansıttığını söylemek bile daha doğru olur. Zira bir kadının koruma içgüdüsü ve hayatta kalma uğraşı, bilinmeyene olan korkunun yarattığı gerilimden daha iyi aktarılmış bana kalırsa. sonuç olarak o kadar beklentinin yanında havada kalan ve hiç bir şekilde sizi tatmin etmeyen sonuyla hayli canınız sıkılabilir neyse ... iyi seyirler
  rudeonerudeone
  rudeonerudeone

  Takip Et! 2134 Takipçi 1 689 Eleştirisini Oku

  3,5
  5 Ocak 2019 tarihinde eklendi
  Netflix filmleri çıtayı yükseltmeye devam ediyor. Detaylara takılmayıp kendinizi kaptırdığınızda keyif alacağınız, sürükleneceğiniz bir film. Kurgusu son derece başarılı her şeyden önce ve finale kadar artan bir merak duygusu var. Klişeler de bolca mevcut ancak dediğim gibi, filmin türü içinde bazılarına göz yummakta fayda var. Oyunculuklar iyi, başta Bullock.
  martinscorsese
  martinscorsese

  Takip Et! 2 Takipçi 123 Eleştirisini Oku

  2,0
  15 Ağustos 2019 tarihinde eklendi
  Mistik olay (The Happening) ve Körlük (Blindness) filmlerinin karışımı izlemeyen bir şey kaybetmez. Netflix çok reklam yaptığı için izledim.
  pembeoje
  pembeoje

  Takip Et! 46 Takipçi 330 Eleştirisini Oku

  3,5
  30 Aralık 2018 tarihinde eklendi
  güzel değişik bir film.. ama finalini beğenmedim, konu çok havada kaldı, açıklanmayan nedenler var.. yinede tüm bunlara rağmen yinede güzel bir filmdi..
  BABA S.
  BABA S.

  Takip Et! 1 Takipçi 40 Eleştirisini Oku

  3,0
  26 Ocak 2019 tarihinde eklendi
  Film bir senaryo klasiği.Ama inanın Netflix stüdyolarının annihilation ve bird box gibi kaliteli yapımlar çıkarması gelecekte bizi çok daha iyi Bilimkurgu filmlerinin beklediğini gösteriyor.İlk başta yargım "Bu ne bee,A Quite Place'in gözlüsü* olmuş"desem de bu şekilde yargılamak adil değil.Film izlenmeye değer.Keyifli seyirler..
  Aamir Khan
  Aamir Khan

  Takip Et! 4 Takipçi 165 Eleştirisini Oku

  4,0
  7 Mayıs 2019 tarihinde eklendi
  Filmde çok küfür kullanılmasına rağmen çok güzeldi. Gerildim heyecanlandım meraklandım. Hatta onlarla birlikte çocuklar için endişelendim. Filmin sonu adam gibi bitseydi iyi bi puan alırdı ama maalesef finalsiz bi film izledim. Pişmanmıyım hayır değilim. 2 saatlik güzel vakit geçirdim. İzlemenizi tavsiye ederim. Bu filme benzer "mistik olay" diye bi film daha varmış bide onu izliyim bakalım hangisi daha güzel. İyi seyirler
  Hasan Akif Aycibin
  Hasan Akif Aycibin

  Takip Et! 1 Takipçi 99 Eleştirisini Oku

  3,5
  30 Ocak 2020 tarihinde eklendi
  Genel olarak bakarsak filmi fazla beğenmedim ama yine de gerilimi iyiydi. Film, fazla uzatılmış gibi geldi bana. Seyir zevki bir yerden sonra azaldı bende. Aslında evde o bilmedikleri şeye karşı mücadele ederlerkenki sahneler iyiydi. Ne zamanki o sahneler bitti film duraklamaya başladı. Filmdeki küçük sarışın kız gerçekten çok tatlıydı. Onun ölmemesine çok sevindim. Filmin hikayesi şu şekilde; Dünyada ilginç olaylar oluyordur. İnsanlar bilinmedik nedenlerle intihar ediyordur. Malorie ve Jessica bunun Amerika'da olduğundan haberleri yoktur. Malorie'nin bebeğini kontrol ettirmesi için hastaneye giderler. Malorie çıkarken bir kadını intihar ederken görür. Ortalık bir anda karışır. Arabayla dönerlerken Jessica da o şey yüzünden intihar eder. Malorie bir eve sığınır. Burada 5-6 kişiyle birlikte o bilmedikleri şeyden korunmaya çalışırlar. Bir gün Gary adlı birini içlerinden biri eve alır. Gary de o şeye yakalanmış ama uyum sağlamış biridir. Malorie ve Olympia doğum yaparlarken Gary oraya gelip hepsini intihara sürükler. Malorie, Tom sayesinde kurtulur. Film buradan 5 yıl sonrasına geçiş yapar. Malorie 5 yıldır Tom, kendi çocuğu ve Olympia'nın çocuğuyla birliktedir. Bir gün bir grup insan onların evlerine gelir. Tom burada intihar etmek zorunda kalır. Malorie çocuklarla birlikte nehirden güvenli bir yere doğru yolculuğa çıkarlar. Üçünün de gözleri kapalıdır. Nedeni insanlar gözlerini aydınlığa çıkardıklarında intihar etmek isteği geliyordur. Bu şekilde yolculuğa çıkarlar. Yolculuğun sonunda güvenli bir yere gelirler. O şeye bulaşmayanlar burada bir okul kurmuşlardır. Film burada mutlu bir son ile biter. Film bir şimdiki zaman bir de 5 yıl önceden ilerliyordu. Kurgusunu fazla beğenmedim. Bazı yerlerde kamera geçişleri çok hızlıydı. Bazı oyuncuları sahnede gösterelim diye gereksiz bir işlem yapılmış gibi geldi bana. Filmde bir basitlik vardı sanki. Bir şeylerin eksik olduğu açıkça belli oluyor. Sandra Bullock yine çok iyi bir performans sergilemiş. Görüntü yönetmenliğini beğendim. Doğada müthiş kareler yakalanmış. Renkler capcanlıydı. Filme verdiğim puan= 7
  Sarah Arslan
  Sarah Arslan

  Takip Et! 2 Takipçi 24 Eleştirisini Oku

  3,5
  26 Ağustos 2019 tarihinde eklendi
  Abartıldığı kadar değil harika harika ötesi falan diyenler oluyor ama gerçekten güzel bir film. son yıllarda netflixin filmleri bu tür konulara çok sık yer verdiği için kimilerine göre sıkıcı gelebilir . (Sessiz bir yer,nefesini tut vs.) izlenmesi gereken filmlerden
  shendrella
  shendrella

  Takip Et! 1 Takipçi 4 Eleştirisini Oku

  2,0
  26 Aralık 2018 tarihinde eklendi
  Konu gayet güzel. Gerçekten film sizde bir merak duygusu uyandırıyor. Bu merak duygusu muazzam denecek noktalara dahi varıyor bazı yerlede. Yalnız fil. sonunda size beklediğinizi veremiyor. gerçekten harika bir şekilde izlediğim filmi tamamen 2 saat vakit kaybı ile bitirmiş bulunmaktayım. BUNDAN SONRASI SPOLİER . BUTONU YANLIŞ KULLANABİLİRİM O YÜZDEN UYARIYORUM . spoiler: Film başlangıçta bir kaos ortamı yaratıyor. Karakterimiz ve neden böyle bir yolculuğa çıktığı hakkında geçmiş ve şimdi arasında güzel bir bağ kurup, (altını çizerek söylüyorum) karakterin yolculuğu hakkında sizi ve merakınızı tatmin ediyor. Fakat dışarıdaki o yaratıklar nereden geldiler, neden geldiler, neye benziyorlar, deliler neden etkilenmiyor, insanlar neden intihar ediyor, neden engel olamıyorlar gibi daha bir çok ANA KONU ile ilgili soruları çaresiz bırakıyor. spoiler: KESİNLİKLE İZLEMEYİN 2 SAATİNİZ ÇÖPE GİDER
  Yavuz C.
  Yavuz C.

  Takip Et! 1 Takipçi Eleştirisini Oku

  3,0
  5 Şubat 2019 tarihinde eklendi
  İzleyicinin gözüne soka soka mesaj verme kaygısı içeriyor. Böyle filmleri sevmiyorum. Filme başlamadan önce yönetmenine bakmamıştım, o yüzden izlerken "kesin Shyamalan'dır bu" diyordum, ki tarzını hiç sevmem. Neyse demek ki Susanne Bier de bir nevi Shyamalan'mış.
  piyanist
  piyanist

  Takip Et! 1 Takipçi 2 Eleştirisini Oku

  4,0
  17 Mart 2019 tarihinde eklendi
  Film harikaydı, Gerilim ve Dramı öyle işlemişler ki hangi duyguyu yaşayacağınızı bile bilemiyorsunuz.Film havada kalmış anlaşılmıyor diyenler olmuş, film iki saati dolu dolu yaşattı acaba bu iki saatin neresinde olanları açıklayıp sonunu da açıklığa kavuşturulabilir merak ettim.Klişeler çok denmiş ama en büyük klişe bütün gizemi bozup bak şu şu şöyleymiş demek olurdu. Cevap ve detay bekleyenler için 5 sezonluk bir dizi haline getirilebilir :)
  Ahmetgokk50
  Ahmetgokk50

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  20 Ocak 2019 tarihinde eklendi
  Oturuyorsunuz nefes almadan izliyorsunuz,ciddi şekilde tavsiye ediyorum hayatımda hiç ama hiç sıkılmadan izlediğim filmlerden,tek eleştirim bütün bunlar neden oluyor gibi sorulara cevap vermeden bitmesi.
  nazim g
  nazim g

  Takip Et! 6 Eleştirisini Oku

  3,5
  24 Ocak 2019 tarihinde eklendi
  Birçok insan dışarıdaki “yaratığın” ne olduğuna ve neden havada bırakıldığına takılmış. spoiler: İlk olarak filmde Charlie bahsediyor dışardakinin ne olduğuna , yani ne ejderha ne mumya ne de psikopat bir sushi ustası. Herkes dışarıdakine farklı bir şey diyor . Ben şu şekilde anladım şahsen ; kaybettikleri insanların seslerini duyup kişileri görüyorlar ki onların yanına gitmek için alıkoyamadıkları bir intihara yöneltiyor. Genel olarak film içinde bir gizem her saniyesinde mevcut. Ama sonunda daha güzel bir final beklerdim, şahsen insana “film boyunca klişelerden kaçmaya çalışılmış kesin sonunda şaşıracağım bir şey olacak “ diye düşündürtken klasik mutlu sonla bitmesi tatmin etmedi.
  nerişş
  nerişş

  Takip Et! 5 Eleştirisini Oku

  3,5
  12 Nisan 2020 tarihinde eklendi
  Bu tarz seven ve izleyen biri olmayan ben, filmi soluksuz bitirdim. olağanüstü bi performans sergilemiş Sandra Bullock. hani heyecanın, gizemin, zaman zaman korkunu yanında bir de duygusallık hissettirdi bende. çok benzeri olan ve imdb de bu filmi geçen a silent place den daha iyiydi bence.
  Mehmet Aksu
  Mehmet Aksu

  Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

  4,0
  24 Mart 2020 tarihinde eklendi
  ben de filmin sonunu anlamsız buldum. o gözlerini korudukları, düşman,yaratık, hayalet neyse artık, neydi? cevabı verilmedi. ama psikolojik bir film olduğundan biz anlamadık demek ki. aynı şey Annihilation filminde de vardı. bu tür fimlerde anlatılmak istenen bir psikolojik anlam var ama biz anlamıyoruz galiba. Annihilation da büyük bir tehdit var ama araştırması için 4-5 insan gidiyor. savaş uçaklarıyla dal gitsin. bu tür filmleri anlamak için mantık lazım herhalde.. yalnız bu filmde bir şeyin değerini çok iyi anladım. GÖZLERİMİN. aslında ne kadar değerliymiş de anlamazmışız. filmde anlatılmak istenen de bu muydu acaba?hayata görme engelliler tarafından bakmak.
  canberk s
  canberk s

  Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

  4,0
  21 Ocak 2019 tarihinde eklendi
  Film, gerçekten sürükleyici, Belirsizlikler olmasına rağmen konu izlettiriyor. iyi bir film olduğu kanaatindeyim.
  Cgdvl Mahsun
  Cgdvl Mahsun

  Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

  2,0
  25 Mayıs 2020 tarihinde eklendi
  Film izlerken merak uyandırıyor fakat bitene kadar birçok soruyu yanıtsız bırakıyor. Ayrıca tatmin etmeyen, " ne yani bu muydu? " Detirten bi final yaptı. Tavsiye edemeyeceğim bi filmdi.
  Nurdankcbyk
  Nurdankcbyk

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  0,5
  2 Temmuz 2020 tarihinde eklendi
  Genellikle kitabı olan filmlerin önce kitabını okur sonra da zihnimde canlandıramadığım yerler için ya da olayın görselini merak ettiğim için filmini izlerim. Bu şekilde birçok film izledim, ne yazık ki rezalet bir filmdi. Kitapla birebir örtüşmesi imkansız ama olaylar kitabın yanından geçmeyecek şekilde basit, tatsız. O kadar bariz yerler kesilmiş ki olayları anlamakta güçlük çekiliyor. Kitapta, tom ve diğer herkes doğum esnasında ölüyordu. Hatta Olympia kendini göbek bağına asarak camdan aşağı atlıyordu. Kitabını okumanızı tavsiye ederim filme göre fazla heyecanlı ve gerçekten korkutucu. Ve kitabı olan filmlerin önce kitabını okuyun bence. Benim için tam bir hayal kırıklığıydı. Kitabı olmasa bile izlenecek bir film değil çok kopuk geçişler.
  Deniz C
  Deniz C

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  28 Şubat 2019 tarihinde eklendi
  film mükemmeldi soluksuz izledim diyemem ama yinede çok güzeldi duygulandığım yerler oldu devamı gelirse aklımızdaki soruların cevabını bulabiliriz bir kitabı varmış hemen okumaya başalayacağım bakım neler olacak
  Erdinç E
  Erdinç E

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  0,5
  15 Haziran 2019 tarihinde eklendi
  Film sonuna kadar surukleyici ve merak uyandiriyor. Ancak sanırım senarist kendisi bile konuyu kafasinda bağlamamış olsa gerek filimin sonu dizi gibi bitiyor, hic bir sey net değil. Merak ettiğiniz hiç bir soru cevap bulmuyor, film devam edecek diye beklerken bitiyor. Ve o saate kadar surukleyici olsada tamamen zaman kaybi oldugu hissiyati ile kaliyorsunuz.
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top