Beyazperdem
Arkadaşlar Arasında
Seanslar Fragmanlar Oyuncular Üye Eleştirileri Basın Eleştirileri Beyazperde Eleştirisi Fotoğraflar
İlginç Detaylar Box Office Benzer Filmler Haberler
Arkadaşlar Arasında
Vizyon tarihi 20 Aralık 2013 (1s 21dk)
Yönetmen
Oyuncular: Salih Bademci, İbrahim Kendirci, Fırat Albayram devamı...
Tür Dramatik komedi
Ülke Türkiye
Teaser videoyu izle
Basın ? 0 Eleştiri
Üyeler 3,015 Puanlama ve 4 Eleştiri
Beyazperde 3,0

Özet ve Detaylar

Yakın zaman içerisinde doğum gününü kutlayacak olan Ayhan'a arkadaşları güzel bir sürpriz planlarlar ve kutlama için ıssız bir koyda rakı masası hazırlanır. 30 yaşına basacak olan Ayhan hayatla ilgili kaygılar taşımakta ve yaşamını sorgulamaktadır. Arkadaşları Deniz, Cenk ve Barış da ondan farklı bir durumda değildir. Her birinin gerek ailevi gerekse kişisel, çözümleyemedikleri bazı sorunları vardır. Kimi baba olmaya hazır değildir, kimiyse ailesini geçindirmek ya da sevdiği kadından ayrılmak zorundadır. Ayhan'ın doğumgünü akşamı herkes biraraya gelir ve gece eğlenceli başlar. Ancak alkolün ve birarada olmanın etkisiyle herkes o güne dek anlatamadığı şeyleri dışa vurmaya başlar. Geçmişin üzücü hatıralarının ya da bugünün dertlerinin paylaşıldığı bu sohbet, gelecek planlarıyla sona erer. O günden sonra hayatlarını yoluna koyma ve her sene bu etkinliği yineleme sözü vererek ayrılırlar. Hayatları o gece rakı masasında planladıkları gibi ilerleyecek midir?


Dağıtımcı Pinema
Daha fazla
Yapım yılı 2013
Metraj uzun metrajlı film
İlginç Detaylar 3 başlık
Bütçe -
Dil Türkçe
Görüntü formatı -
Renk Renkli
Ses formatı -
Yapım formatı -
Viza numarası -

Beyazperde Eleştirisi

3,0 Ortalama
Arkadaşlar Arasında

Hüzünle karışık, keyifli...

Banu Bozdemir
Bu sene Antalya Altın Portakal’ın yarışma dışı kategorisinde gösterilen Arkadaşlar Arasında dört erkeğin bir rakı masası etrafında muhabbetle derinleşen ve gittikçe depresyona bağlayan kafalarının filmi. Festivaldeki yarışma fillerini teker teker hatmettikten sonra pekala Arkadaşlar Arasında da yarışma filmleri arasında yer alabilirdi diye düşünmüştük. Şöyle ki, film neredeyse tek ve ıssız bir mekanda geçiyor, yemek sahneleri bir hayli uzun tutulmuş, dört oyuncu arasında geçen ve gittikçe dibe vuran filmin duygusu da atmosferi de ‘festival filmi’ tanımına bir hayli uygundu aslında! Arkadaşlar Arasında erkek dünyasının dehlizlerine sızıyor, üçlü yaşların getirdiği değişik hal; Ayhan, Deniz, Cenk ve Barış arasındaki akışa bırakıyor kendisini… Bu sene erkek filmlerinin ağırlık kazandığı bir yıl yerli sinemamızda. Antalya’da yarışan Kutsal Bir Gün’den tutun, Testosteron ve Erkekler’e kadar...
Eleştirinin tamamı
Rakı Masası Teaser 0:54
9 954 gösterim

Oyuncular

Tüm oyuncular ve teknik ekip

Üye eleştirisi

Tüm üye eleştirileri
0% 0 Eleştiri 0% 0 Eleştiri 25% 1 Eleştiri 0% 0 Eleştiri 50% 2 Eleştiri 25% 1 Eleştiri
4 Üye eleştirisi

Fotoğraflar

14 Fotoğraf

Bunları Biliyor musunuz?

Yönetmen Hakkında

Filmin yönetmeni Gökhan Horzum'u daha önce televizyona yaptığı işlerden hatırlıyoruz. Horzum, Kavak Yelleri ve Güneşi Beklerken gibi ses getiren yapımların senaristliğini yapmıştı. Gökhan Horzum bu filmle birlikte ilk kez yönetmenlik koltuğuna oturuyor ve ilk sinema deneyimini gerçekleştiriyor.

Detaylar

İçki yönetmeliği nedeniyle Rakı Masası olan ismini değiştirmek zorunda kalan filmin yeni adı 'Arkadaş Arasında', sosyal medyadaki takipçilerden gelen oylar sonucunda belirlendi. 
3 Başlık

Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

Tüm benzer filmler

Yorumlar

  • Duygu Kocabaylıoğlu

    Erkek muhabbetleri üzerinden kadın-erkek ilişkilerini ve dolayısıyla hayatı sorgulayan filmler yakın zamanda daha da çok ilgi görmeye başladı. 4 erkeğin rakı sofrasındaki muhabbetine bizi götürecek bu yapımı merakla bekliyor, hatta kadınlarla çekilecek yaratıcı versiyonlarını istiyoruz :) 4-5 kadın illa altın gününde, düğünde, bekarlığa vedada bir araya gelip sohbet etmez ya...

  • Selin S.

    Adını söyleyemedikleri film değil mi bu? Erkek arkadaşım kesin gitmek isteyecektir..

  • Feride A.

    yine mi güzeliz yine mi çiçek =)

Yorumları göster