Beyazperdem
  Ant-Man ve Wasp
  Ortalama puan
  2,9
  4 yayın
  • Hurriyet
  • Gazete Duvar
  • Sabah
  • Sözcü

  Her dergi ve gazetenin puanlama sistemi farklı olduğu için, Beyazperde, puanları 0.5 - 5 yıldız üzerinden, kendi barometresine göre vermiştir.

  4 Basın Eleştirisi

  Hurriyet

  Uğur Vardan

  Ant-Man’, yepyeni bir kahramanla gerçekleştirilen ilk buluşmanın hakkını veren, keyifli bir çalışmaydı. ‘Ant-Man ve Wasp’ da diyalogları iyi yazılmış, komik sahneleri ağır basan, ortalamayı az biraz aşan bir film olmuş. Malum, bütün ‘Süper kahraman’ yapımları bir şekilde dünyayı kurtarmaya çalışırlar; bu kez kurtarılmaya çalışılan dünya değil, Van Dyne ailesinin eski bir üyesi. Bu bile, alternatif bir hamle sayılır! Ayrıca finalde öykü ‘Avengers: Sonsuzluk Savaşı’na gayet ince göndermelerle bağlanıyor; ben kendi adıma böylesi bir zarafeti de beğendim...

  Eleştirinin tamamı için: Hurriyet

  Gazete Duvar

  Şenay Aydemir

  İlk olarak, Ant Man’in bir süper kahraman olarak kendisini fazla ciddiye almayan yapısının ilk filmde olduğu gibi burada da filme damga vurduğunu söylemek gerek. İlk filmin hikayesinin ana omurgasının ‘zayıflığı’ ve kötü karakterin vasatlığı, eğlence/komedi gücünü artırarak kapatılmış, bu formül işe yaramıştı. Aynı durumun yeni film için de geçerli olduğunu söylemek gerekiyor. Ancak bu kez hikayenin kurulduğu düzlemin ilkine göre daha vasat bir seyirde olduğunu, ana akımın çok sevdiği ‘kutsal aile’ vurgusunun abartıldığını belirtmeden geçmeyelim. Yalnızca Hank ve Hope ile değil, aynı zamanda Ava/Ghost karakterinin Marvel evrenini karikatür dünyasından çıkıp gelen klişe hikayesi nedeniyle de.

  Eleştirinin tamamı için: Gazete Duvar

  Sabah

  Olkan Özyurt

  İlk filmin yönetmeni Peyton Reed'in çektiği Ant-Man ve Wasp eğlenceli bir film ve dinamik bir film vaat etse de hikaye olarak çok da sürükleyici değil. Karmaşık gibi duran ama aslında çok basit bir olay örgüsü var. Bu açığı da hızlı kurgu, tempolu aksiyon sahneleriyle kapatmaya çalışıyor. Ant-Man'in küçüldüğü gibi artık devleşen bir kahraman olabilmesi bir yenilik. Ama bu yenilikten genel olarak aksiyon sahnelerinde faydalanıyor yönetmen. Ve bütün bunlar Ant-Man'i aksiyonel bir süper kahraman haline getiriyor ve tabii Wasp'ı da... Hal böyle olunca ilk filmin o naifliğinin yerinde yeller esiyor. Ant-Man yine esprili ama o süper kahramanlık olgusuyla dalga geçmeyi bırakmış durumda. Hatta ilk filmde dalga geçtiği süper kahramanlardan birine dönüşmüş gibi. Yani Ant-Man bazen karınca bazen de dev bir adam ama artık karınca kararınca bir kahraman değil.

  Eleştirinin tamamı için: Sabah

  Sözcü

  Burak Göral

  Tabi ki güzel aksiyon sahneleri var. Çünkü baş karakteriniz küçülüğ devleşebiliyor tam da hızlı bir aksiyonun içindeyken. Bu da parlak fikirleri beraberinde getiriyor. Scott'ın bir kamyoneti kayak gibi kullanması, küçülen otomobillerin büyük otomobillerle mücadelesi gibi reklam ve kliplerde sıkça görebildiğimiz numaralar bu hızlı sahneleri neşelendiriyorlar. Ama hikaye çok güçlü olmayınca bu eğlence de bir yere kadar kendisine bağlıyor seyirciyi. Yine de "Ant-Man and The Wasp"ın sıkıcı bir film olduğu asla söylenemez. Sadece tıpkı "Deadpool 2"de de olduğu gibi, vaat ettiği eğlenceyi ilk filmdeki kadar karşılayamıyor diyebiliriz.

  Eleştirinin tamamı için: Sözcü
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top