Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Geliş
  Ortalama puan
  4,1
  6 yayın
  • Empire
  • Hollywood Reporter
  • Star
  • T24
  • The Guardian
  • Sözcü

  Her dergi ve gazetenin puanlama sistemi farklı olduğu için, Beyazperde, puanları 0.5 - 5 yıldız üzerinden, kendi barometresine göre vermiştir.

  6 Basın Eleştirisi

  Empire

  Dan Jolin

  "Bütün başarılı bilim kurgu filmleri gibi Geliş'in de çağımız hakkında önemli göndermeleri var. Özellikle de iletişimin önemi hakkında."

  Eleştirinin tamamı için: Empire

  Hollywood Reporter

  David Rooney

  "Yetişkinler için başarılı bir bilim kurgu yapımı olan Arrival, duygusal derinliği açısından zengin ancak korku ve gerginlik hislerini koruyabilen, aşk ve kayıp kavramlarını derinlemesine irdeleyen ve Amy Adams'ın başarılı performansıyla dikkat çeken bir yapım."

  Eleştirinin tamamı için: Hollywood Reporter

  Star

  Serdar Akbıyık

  "Film, hissettiğimiz sevginin değerini, sonunu düşünmeden yaşayabilmemizi ve bu noktadan yaşadığımız anın değerini anlatıyor."

  Eleştirinin tamamı için: Star

  T24

  Atilla Dorsay

  "Enfes bir müzik ve görüntü çalışmasıyla da desteklenen film, türünde yeni bir zirve. Belki bize sordurduğu tüm soruları yanıtlamıyor. Ama bunları sordurması bile önem taşıyor. Ve belki gelecekte bilim-kurguya yeni kapılar açabilir."

  Eleştirinin tamamı için: T24

  The Guardian

  Peter Bradshaw

  "Kanadalı yönetmen Villeneuve imzalı "Geliş" filmi akıllıca yaratılmış, derinlikli ve dengeli bir film." 

  Eleştirinin tamamı için: The Guardian

  Sözcü

  Burak Göral

  "Film bize bol bol Spielberg'in uzaylı filmlerini, “Mesaj” (Contact) ve “İşaretler” (Signs) gibi diğer istila filmlerini hatırlatıyor. Hatta müzik ve görüntü çalışmaları Christopher Nolan filmlerini çağrıştırıyor. Estetik anlamda karnımızı ziyadesiyle doyuruyor yönetmen ama içerik olarak aynı tatmini sağladığı söylenemez."

  Eleştirinin tamamı için: Sözcü
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top