Beyazperdem
Ejder Yuvası
Ejder Yuvası
Vizyon tarihi 17 Nisan 2015 (1s 28dk)
Yönetmen Yuefeng Song
Oyuncular: Didem Atlıhan, Pelin Gülmez, Fatih Özkul devamı
Tür Animasyon, Fantastik, Aile, Macera
Ülke Çin
FRAGMANI İZLE
Üyeler
3,3 7 Puanlama ve 1 Eleştiri
Beyazperde
3,0
Puanım :
0.5
1
1.5
2
2.5
3
3.5
4
4.5
5
İzlemek İstiyorum

Özet ve Detaylar

Altera ülkesi uzun yıllar boyu insanlar, elfler ve canavarlar arasındaki çekişmeye tanık olmuş, huzurun zor sağlandığı topraklardır. Uzun yıllar önce yaşanan savaşın ardından elfler ve insanlar barışıı muhafaza etme amacıyla kendi topraklarında yaşamaya başlarlar. Bu barış atmosferi sürerken bir gün karanlık dağlarda uyuyan kara ejderin uyanışa geçtiğini ve insanlara saldırmak için ordu yaratmaya başladığı haberini alırlar. Elflerin prensesi Nerwin, muhafızı Liya'yı da yanına alıp yaklaşmakta olan tehlikeyi insanlara duyurmak için insanların yaşadıkları topraklara, birlikte savaşmak için kralın yanına giderler. İnsan topraklarında bir köy olan Carderock bölgesinde yaşayan genç Lambert ise ilk saldırılardan nasibini almıştır. Şimdi insanlar ve elfler güçbirliği yaparak ejderi kendi yuvasında yok etmek zorundadır.  
Popüler video oyununun sevilen sinema uyarlamasının yönetmenliğini Yuefeng Song üstlenirken senaryosu Terry Izumi'ye ait.
Orijinal adı

Dragon Nest: Warriors' Dawn

Dağıtımcı Özen Film
Daha fazla
Yapım yılı 2014
Metraj uzun metrajlı film
İlginç Detaylar 4 başlık
Bütçe 40,000,000 $
Dil İngilizce, Mandarin, Rusça, Kantonca
Görüntü formatı -
Renk Renkli
Ses formatı -
Yapım formatı -
Viza numarası -

Beyazperde Eleştirisi

3,0
Ortalama
Ejder Yuvası

Çin sinemasının ilk büyük animasyon filmi bir oyun uyarlaması olarak vizyonda!

Funda Sularöz
Farklı ülke sinemalarından iyi animasyon örneklerini vizyonda izlediğimiz bir dönemdeyiz. Bu hafta da Çin’in ilk büyük animasyon filmini izleme şansını yakaladık. Ejder Yuvası (Dragon Nest: Warriors’ Dawn) aynı adlı popüler oyun Dragon Nest’in uyarlaması. Bilgisayar oyunları seven kitle bilir, dünya çapında bir üne sahip bu oyunun animasyon film hali ile Çin sineması atakta bulundu. Nitekim akıllıca da, dünya çapında 100 milyon kayıtlı kullanıcısı olan bir bilinirlikten bahsediyoruz. Öte yandan öykü orijinal mi dersek, Yüzüklerin Efendisi hikayesinin farklı bir bakış açısı ile uyarlanmasından öte geçmiyor cevabını verebiliriz.  Fantastik bir dünyada, Altera ülkesinde insanlar, Elfler, büyücüler ve canavarlar büyük savaşlar yaşamıştır. Hiç kimsenin birbirine güvenmediği bir ortamda insanlar, Elfler ve büyücüler barışı sağlamak için çabalamaktadır. Nitekim uzun yıllar süren savaşların so...
Eleştirinin tamamı
Ejder Yuvası - Türkçe Dublajlı Fragman 1:02
Ejder Yuvası - Türkçe Dublajlı Fragman
26 623 gösterim

Ekstra Videolar

Beyazperdede Bu Hafta (17 - 23 Nisan) 5:09
Beyazperdede Bu Hafta (17 - 23 Nisan)
4 770 gösterim
Tüm ekstra videolar
Öneriler

Üye eleştirisi

Tüm üye eleştirileri
0% (0 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
100% (1 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
Ejder Yuvası hakkında görüşlerin ?
1 Üye eleştirisi

Fotoğraflar

32 Fotoğraf

Bunları Biliyor musunuz?

Bu Film Hakkında

Tüm dünyada 100 milyon kayıtlı kullanıcısı bulunan popüler video oyununu Dragon Nest'ten sinemaya uyarlanan film Çin’in dünya seyircisiyle buluşturduğu ilk büyük animasyon filmi olma özelliğine sahip. Film Çin animasyon sinemasında büyük bir adım olarak yorumlanıyor.

Detaylar

Filmin teknik ekip kadrosu Çinli sinamacılarla Hollywood sinemacılarını bir araya getiriyor. Yönetmen Soong Yuefeng Çin sinema sektörünün genç yeteneklerinden biri. Yapımcı Bill Borden ise daha önce High School Musical, Kung Fu Hustle, Mission: Impossible 3, Get On the Bus gibi yapımında rol aynamıştı.

Yönetmen Hakkında

Filmin projesinin ortaya çıkışı 1990’lı yıllara dayanıyor. Yönetmen Soong Yuefeng öğrencilik yıllarında arkadaşlarıyla birlikte anime kısa film çalışmalarına başlamış ve mezun olduktan sonra arkadaşlarıyla birlikte anismayon ve görsel efekt şirketi kurmuş.
4 Başlık

Son Haberler

Sinemanın Alev Topları; Ejderhalar!
HABERLER - Özel Dosyalar
16 Nisan 2015 Perşembe
Vizyonda Bu Hafta!
HABERLER - Özel Dosyalar
16 Nisan 2015 Perşembe
17 Nisan haftasında animasyondan korkuya 10 film sinemalarda! Oyun uyarlaması olan Ejder Yuvası, romantik aşk öyküsü Senden...
Posterlerle 2015'in Animasyonları!
HABERLER - Özel Dosyalar
26 Şubat 2015 Perşembe
Bu yıl sinema salonlarına hangi animasyonlar konuk oluyor?
4 Haber ve Özel Dosya

Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

Tüm benzer filmler

Yorumlar

Yorumları göster
Back to Top