Beyazperdem
A Girl at My Door
"A Girl at My Door" filmine benzer 20 film var.
 • Snowpiercer

  Snowpiercer

  Vizyon tarihi belirsiz / 2s 6dk / Dram, Bilimkurgu
  Yönetmen Bong Joon-Ho
  Oyuncular: Chris Evans, Jamie Bell, Tilda Swinton
  Gelecekte başarısızlığa uğrayan bir deney büyük bir felaketle sonuçlanır ve yeryüzündeki yaşamı büyük ölçüde bitiren bir küresel ısınma olur. Dünyanın çevresinde kesintisiz bir güçle dönen bir tren hayatta kalan insanların son sığınağı olacaktır. Fakat güç bela yaşamın sürdüğü bu yeni dünyada sınıfsal farklılıklar halen en büyük silahtır... Yönetmenliğini Koreli sinemacı Joon-ho Bong'un üstlendiği "kıyamet sonrası" temalı filmin kadrosu, Chris Evans, Jamie Bell, Tilda Swinton, John Hurt, Ed Harris ve Octavia Spencer gibi yıldız isimler oluşuyor.
  Üyeler
  3,7
  Beyazperde
  4,0
  FRAGMANI İZLE
 • Şeytanı Gördüm

  Şeytanı Gördüm

  27 Mayıs 2011 / 2s 22dk / Gerilim, Dram
  Yönetmen Jee-Woon Kim
  Oyuncular: Lee Byung-Hun, Min-sik Choi, Oh San-ha
  Kyung-chul sırf kişisel tatmin için insanların canını kıymaktan çekinmeyen psikopat bir seri-katildir. O kadar vahşi ve acımasızdır kadın, çocuk, yaşlı ayırt etmeden herkesi öldürebilir ve bu haliyle polis için daha da zor, bir sonraki adımı tahmin edilemez bir hedef haline gelmiştir. Fakat emekli bir komiserin kızı olan Joo-yeon’u kaçırınca Kyung-chul bütün hıncı da kendisine çekecektir. Yetenekli, gizli bir ajan olan Dae-hoon ise vahşi biçimde öldürülen genç kadının nişanlısıdır. Sevdiği kadının hunharca öldürülmesi Dae-hoon'u tek başına bu vahşi seri katile karşı harekete geçirecektir... Canavarı engellemek için kendisi bir canavara dönüşmeye hazırdır... Karanlık Sırlar’ın yönetmeni Güney Koreli sinemacı Ji-woon Kim’un son filmi, Kore’de yaş sınırlamasıyla neredeyse yasaklanma noktasına gelen bir yapım. Zevk için öldüren bir psikopatla bir gizli ajan arasındaki kedi-fare oyununu izleyen bir intikam filmi yurtdışında eleştirmenlerden ve seyirciden tam not alan bir Uzakdoğu gerilimi...
  Basın
  2,7
  Üyeler
  3,6
  Beyazperde
  4,0
  FRAGMANI İZLE
 • Acı

  Acı

  15 Şubat 2013 / 1s 44dk / Dram
  Yönetmen Kim Ki-duk
  Oyuncular: Lee Jung-Jin, Min-soo Jo, Eun-jin Kang
  Güney Koreli yönetmen Kimki Duk'un son filmi kimsesiz büyüyen ve hayata karşı acıması olmayan bir adamın hayatını konu alıyor. Tefeciler için çalışan ve "tahsilata giden her yol mubahtır" ilkesiyle davranan adına Gang Do'nun kaybedecek hiçbir şeyi yoktur; bu yüzden de zalimliğinin zirvesindedir. Fakat bir gün annesi olduğunu söyleyen bir kadın karşısına çıkacak ve yaşamını yeniden sorgulamasına neden olacaktır. Gang Do kadına başta inanmasa da, sonrasında sakladığı dehşet dolu sırları öğrenecektir... Dünya prömiyerini 2012 Venedik Film Festivali'nde yapan ve ödülle dönen filmin baş rollerini Min-soo Jo ve Jung-jin Lee paylaşıyor.
  Basın
  3,5
  Üyeler
  3,4
  Beyazperde
  3,5
  FRAGMANI İZLE
 • Kim Ki-Duk'tan Moebius

  Kim Ki-Duk'tan Moebius

  11 Ekim 2013 / 1s 32dk / Dram
  Yönetmen Kim Ki-duk
  Oyuncular: Jo Jae-Hyeon, Eun-woo Lee, Young Ju Seo
  Bir kadın kocasının kendisini aldatmasından dolayı çok hırslanır ve içinde düşmanlık besler. İntikam hırsı ise oğlunda ölümcül bir yaraya neden olur ve kadın suçluluk duygusunu kaldıramayarak ortadan kaybolur. Baba ise bunalıma giren oğlunun artık iyileşemeyeceğini anlar ve o da farklı bir suçluluk duygusuyla hayatını tamamen oğluna adar. Zaman yaralara ilaç olurken, annenin eve beklenmedik geri dönüşü ailenin de tepetaklak olmasına neden olacaktır... Kim Ki-Duk’un Acı'dan sonra çektiği son film olan bu çarpıcı dram ülkesinde ciddi tartışmalara da neden olmuştu.
  Basın
  4,0
  Üyeler
  3,0
  Beyazperde
  3,0
  FRAGMANI İZLE
 • Karanlık Sırlar

  Karanlık Sırlar

  5 Kasım 2004 / 1s 59dk / Dram, Korku, Gerilim
  Yönetmen Jee-Woon Kim
  Oyuncular: Kim Kap-soo, Moon Geun-Young, Seung-bi Lee
  Psikolojik gerilim içerikli film uslubu ve oyunculuk performansı ile dikkat çekiyor. İki kız kardeşin anneleri tuhaf bir biçimde ölür ve bunu takiben de kardeşler hastalanırlar. İyileşene dek de hastanede kalırlar. Tedavileri tamamlandıktan sonra eve dönen kardeşler, babalarının yeni eşi olan Eun-joo isimli üvey anneleriyle anlaşamaz. Zaman zaman üvey annelerinin garip davranışları ve kardeşlerin hastalığının tekrarlaması evde huzursuzlık yaratır. Ayrıca babalarının olaylara tepkisiz kalışı ve labirenti andıran yapısıyla yaşadıkları ev, kızları tedirgin etmeye başlar. Tüm bunlar yetmezmiş gibi bir de doğaüstü olayların meydana gelmesi, gerilimi arttıracaktır.
  Üyeler
  3,6
 • Mai wei

  Mai wei

  Vizyon tarihi belirsiz / 2s 17dk / Aksiyon, Dram, Tarihi
  Yönetmen Kang Je-kyu
  Oyuncular: Hee-won Kim, Jang Dong-gun, Jô Odagiri
  Jun Shik, Tatsuo'nun büyükbabasının çiftliğinde çalışmaktadır. O dönemlerde Kore, Japonya’nın egemenliği altındadır ama Jun Shik’in en büyük hayali Tokyo Olympiyatlarına maraton koşucusu olarak katılmaktır. Tatsuo da kendisini maraton koşucusu olarak yetiştirmek ister. İki genç birbirlerini rakip görürken, savaş patlak verir ve mecburen orduya asker olarak alınırlar. Tatsuo, Shik’in bölüğünde onun üssü olur fakat ikili savaş başladıktan sonra çok geçmeden Sovyet ordusunun eline esir düşerler. Kaçmayı başarsalar da sonrasında Almanlara yakalanırlar ve ayrı düşerler… 1944’te Normandiya kıyılarında yeniden bir araya gelirler… Yaşanmış gerçek bir öyküden yola çıkan savaş dramının yönetmenliğini Je-kyu Kang üstleniyor. Başroller ise Dong-gun Jang ve Jô Odagiri.
  Üyeler
  3,4
 • The Housemaid

  The Housemaid

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 47dk / Gerilim, Dram
  Yönetmen Im Sang-soo
  Oyuncular: Jeon Do-Yeon, Seo-Hyun Ahn, Sori Moon
  Dul olan Eun-yi , zengin bir ailenin evinde hizmetçi olarak işe başlar. Bir müddet sonra ev sahibi Hoon, ondan istifade ederek onu hamile bırakır. Aile büyüğü olan annenin de durumu öğrenmesi ile Eun-yi ev içerisindeki iktidar mücadelesinin arasında ezilmeye başlar. Ne bebeğini doğurmasına ne de gitmesine izin verilmeyince psikolojisi bozulur ve çözümler aramaya başlar. The Housemaid, tüm zamanların en iyi Kore filmi Hanyo'nun yeniden yapımı...
  Üyeler
  3,0
 • Acı Tatlı Hayat

  Acı Tatlı Hayat

  7 Temmuz 2006 / 1s 58dk / Polisiye, Aksiyon, Dram
  Yönetmen Jee-Woon Kim
  Oyuncular: Lee Byung-Hun, Jung-Min Hwang, Ku Jin
  Bay Kang, bir mafya adamı olup, son derece lüks bir otelin sahibidir. Bu otelde müdür pozisyonunda çalışan Sunwoo ise onun has adamıdır. Son derece başarılı bir çalışan olduğu için her zaman göz bebeği olmuştur Bay Kang’ın. Öte yandan Bay Kang, genç ve hoş bir kadın olan sevgilisine karşı ciddi bir zaaf sahibidir. Bir gün o kadının ihanetinden şüphelenerek takip edilmesi için Sunwoo’dan destek ister ve ıonu görevlendirir. Gerçekten de bir ihanet söz konusudur. O noktada kadının yaptığı hatanın bedeli aslında ölüm cezasıdır. Ancak Sunwoo, buna izin vermek yerine o çifti serbest bırakır. Kore sinemasında önemli bir yeri olan film festivallerde de gösterilmiştir.
  Üyeler
  3,9
 • Fedakar Kız

  Fedakar Kız

  17 Haziran 2005 / 1s 35dk / Dram
  Yönetmen Kim Ki-duk
  Oyuncular: Eol Lee, In-gi Jung, Han Yeo-reum
  Jae Young, erkeklerle uyuyan amatör bir fahişedir ve en yakın kız arkadaşı Yeo-Jin ise onun işlerini yönetir, adam bulur, parayı alır, vs. Jae-Young, bu adamlardan birine aşık olunca son derece kıskanç olan arkadaşından saklamak isteği ile duygularını bastırır. Bir gün bir olay olur. Polis baskınından kurtulmak için uğraşan Jae Young camdan atlar ve ciddi şekilde yaralanır. Çok geçmeden de hastanede can verir. Bunun üzerine Yeo-Jin, onun yerine geçerek erkeklerle birlikte olmaya başlar. Bunun üzerine dedeltif babası, kızının nasıl bir işin içinde olduğunu öğrenince, bütün o müşteri adı altındaki adamlardan intikam almaya soyunacaktır.
  Üyeler
  3,7
  Beyazperde
  3,5
 • Ana

  Ana

  Vizyon tarihi belirsiz / 2s 10dk / Dram, Gerilim
  Yönetmen Bong Joon-Ho
  Oyuncular: Kim Hye-Ja, Won Bin, Ku Jin
  Tüm dünyada rekorlar kıran canavar filmi Yaratık’ın Koreli yaratıcısının yeni yapıtı Ana, benzersiz bir cinayet filmi olmanın yanı sıra anne sevgisini ele alan duygusal bir hikâye. Kim Hye-ja filmde adını hiç öğrenmediğimiz aşırı korumacı anneyi canlandırıyor. Yirmi yedi yaşındaki utangaç, sessiz ve zihinsel engelli oğlu cinayetle suçlanıp hapse atılınca, kadın gerçek katilin peşine düşer. Ancak kasaba halkının sırları açığa çıktıkça, kimsenin masum olmadığı anlaşılır. Kore’nin Oscar adayı olan bu melodram, bir kadının çocuğunu korumak için neler yapabileceğini gözler önüne seriyor.
  Üyeler
  3,3
 • Zaman

  Zaman

  5 Ocak 2007 / 1s 37dk / Dram
  Yönetmen Kim Ki-duk
  Oyuncular: Seong Hyeon-a, Ha Jung-Woo, Ji-Yeon Park
  Dünya çapında hatırı sayılır bir fan kitlesine sahip Kim Ki-Duk'tan yine emsalsiz bir yapım. Günümüzün gelişen estetik teknolojisiyle gittikçe artan bir çılgınlık haline dönüşen estetik ameliyatları tema olarak seçen Zaman'da, erkek arkadaşının dış görünümünü beğenmediğini düşünen bir genç kızın kendini estetik ameliyatlarla baştan aşağıya değiştirmesini anlatılıyor. Böylesine çarpık bir meseleyi sinemasal yorumlayabilecek ender yönetmenlerden biri olan Ki-Duk, yine sinemaseverleri etkilemeyi başarıyor. Boş Ev, Fedakar Kız ve Yay gibi filmlerin yönetmenliğini yapmış, tüm dünyada filmleri merakla beklenen Kim Ki-Duk’un son çalışması Zaman’ın, 2006 Karlovy Vary Film Festivali'nde açılış filmi olarak gösterildiğini ve büyük beğeni kazandığını da ekliyoruz.
  Üyeler
  3,9
  Beyazperde
  2,0
 • Nefes

  Nefes

  26 Ekim 2007 / 1s 24dk / Dram
  Yönetmen Kim Ki-duk
  Oyuncular: Chang Chen, Ha Jung-Woo, Ji-a Park
  42. Antalya Film Festivalinde sempatik tavırlarıyla Türk sinema izleyicilerinin de gönlünü çalan Kim Ki-Duk'un en kaydadeğer filmlerinden biri olan "Nefes", Kim Ki-Duk hayranlarının beğenisine sunuldu. Boş Ev, Zaman gibi çalışmaları ile son yıllarda filmleri merakla beklenen yönetmenlerden biri olan Kim Ki-Duk, 14. filmi Nefes’te, hapishanedeki bir adamla evli bir kadının aşkını beyazperde'ye aktarıyor. Boş Ev’den bu yana, en farklı çalışması olduğu söylenen Nefes, sinemaseverler tarafından yine ilgi ile karşılanması beklenen bir Kim Ki-Duk klasiği.
  Üyeler
  3,3
  Beyazperde
  3,5
 • Rüya

  Rüya

  31 Ekim 2008 / 1s 35dk / Dram
  Yönetmen Kim Ki-duk
  Oyuncular: Jô Odagiri, Lee Na-young, Ji-a Park
  Jin, berbat bir rüya görür. Adeta bir kabus olan bu kötü rüya onu derinden etkiler. Çünkü gördüğü rüyasında Jin'in sebep olduğu bir trafik kazası meydana gelmiştir. Gözlerini açıp kendini toparlar toparlamaz içgüdüsel olarak rüyasında gördüğü kaza alanına gider. Bu defa daha fazla dehşete düşecektir. Çünkü geldiği bu yerde kabusundaki gibi bir kazayla karşılaşır. Fakat kazaya Ran adında bir kadın sebep olmuştur. Jin kaza mahallinde Ran’la tanıştığında aralarında bir bağ olduğunu anlar. Ran Jin’in rüya gördüğünde yaptıklarını, gerçek hayatta yapıyordur. Aşk, hafıza, hayal öğelerini insanların doğru kuramadıkları iletişim üzerinden anlatan yönetmen Kim Ki-duk’un on beşinci uzun metrajlı filmi Rüya’da da usta, insan ilişkilerinin yarattığı dramı beyazperdeye taşıyor.
  Üyeler
  3,3
  Beyazperde
  3,0
 • Brotherhood

  Brotherhood

  Vizyon tarihi belirsiz / 2s 20dk / Savaş filmi, Dram
  Yönetmen Kang Je-kyu
  Oyuncular: Jang Dong-gun, Won Bin, Lee Eun-Ju
  Kore Savaşı'ndan yıllar sonra, savaş alanda yapılan bir kazı Jin Tae Lee’yi geçmişe götürür. Kazıdan çıkan bazı eşyalarla savaş sırasında kaybolan ağabeyinden bir ize ulaşabileceğini uman Jin Tae sayesinde 1950-53 yıllarında iki ülke arasında patlak veren savaşa tanık oluruz. Savaş çıkmadan önce üniversite öğrencisi olan Jin Tae Lee, ağabeyi ile ayakkabı tamirciliği yapmaktadır. Annesi ve ağabeyinin nişanlısı ile kurdukları mutlu ve sıradan bir yaşamları vardır. Ağabeyi bir yandan annesine ve kardeşine bakarken, diğer yandan da evlilik hazırlıkları yapmaktadır. Her şey normal giderken Kuzey Kore ve Güney Kore arasında savaş çanları çalar. Aile göç etmek durumunda kalır fakat iki kardeş yolculukları esnasında askere alınırlar. Ağabey Jin Seok’un hayattaki tek bir amacı artık savaştan sağ salim ve zaferle çıkarak ailesinin yanına dönmektir...
  Üyeler
  3,4
 • Ağaçsız Dağ

  Ağaçsız Dağ

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 29dk / Dram
  Yönetmen Kim So-yong
  Oyuncular: Hee Yeon Kim, Kim Mi Jung, Shin Hyun Je
  So Yong Kim?in 2008 yapımı Güney Kore yapımı filmi, Berlin Film Festivali'nde Kiliseler Birliği Jüri Ödülü, Dubai Film Festivali'nde En İyi Film Ödülü, Pusan Film Festivali'nde Netpac Ödülü ve Tokyo Film Festivali'nde Filmex Jüri Özel Ödülü'nü aldı.. Altı yaşında, cıvıl cıvıl bir çocuk olan Jin, annesi ve küçük tombul kız kardeşi Bin ile birlikte Seul’de küçücük bir dairede yaşamaktadır. Anneleri, evi terk eden babalarını bulmak için gitmeye karar verince, Jin ile Bin yazı, alkolik Büyük Teyze’nin kasabadaki evinde geçirmek zorunda kalır.
  Üyeler
  3,1
  FRAGMANI İZLE
 • Kan Arzusu

  Kan Arzusu

  19 Şubat 2010 / 2s 13dk / Dram, Korku, Gerilim
  Yönetmen Park Chan-Wook
  Oyuncular: Song Kang-Ho, In-hwan Park, Eriq Ebouaney
  Sang-Hyun hastanede gönüllü olarak çalışan katolik bir rahiptir. Ölümcül Emmanuel Virüsünün tedavisinin bulunması amacıyla yapılan deneylere gönüllü olarak katılmaya karar verir. Deney bir felakete dönüşerek başarısız olur ve deneye katılanlar arasında bir tek Sang-Hyun hayatta kalır. Ancak Sang-Hyun hayatta kalmasını sağlayan şey onu ölümcül bir vampire dönüştürmüştür. İnsanlara yardım etmek için gittiği labaratuvardan vampir olarak çıkan Sang-Hyun, acaba insanlara zarar vermeden hayatta kalmayı başarabilecek midir?
  Üyeler
  3,0
  FRAGMANI İZLE
 • Yepyeni Bir Hayat

  Yepyeni Bir Hayat

  30 Temmuz 2010 / 1s 32dk / Dram
  Yönetmen Ounie Lecomte
  Oyuncular: Kim Saeron, Park Doyeon, Park Myeong-Shin
  Babasıyla vakit geçirmeye bayılan dokuz yaşındaki bir kız... Veda bile etmeden babası tarafından bir yetimhaneye bırakılan bir kız... Babasının geri döneceğine inanan Jin-hee yeni ortamını ilk başta reddeder, ancak zamanla yalnızlığından sıyrılır ve uyum sağlar. Yetimhaneyi ziyaret eden batılı çiftler tarafından evlat edinilmeyi beklemektedir artık. Dünyanın dört bir yanında ödüllere boğulan bu ilk film, çocukken evlat edinilerek Fransa’ya götürülen Koreli yönetmen Lecomte’un kendi anılarından esintiler taşıyor.
  Üyeler
  2,9
  Beyazperde
  3,5
 • As One

  As One

  Vizyon tarihi belirsiz / Dram
  Yönetmen Hyun-Sung Moon
  Oyuncular: Ji-won Ha, Doona Bae, Ye-Ri Han
  1991 yılında Japonya'da gerçekleştirilen Dünya Masa Tenisi Şampiyonası bir ilke sahne olur. Güney Kore ile Kuzey Kore savaştan sonra ilk kez birleşerek bir takım oluşturmuş ve içinde iki tarafın da sporcularının bulunduğu tek bir milli takım göndermiştir. Konusunu gerçek olaylardan alan filmin yönetmeni Hyeon-seong Moon.
  Üyeler
  3,1
 • Yeogo goedam 3: Yeowoo gyedan

  Yeogo goedam 3: Yeowoo gyedan

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 37dk / Korku, Dram
  Yönetmen Jae-yeon Yun
  Oyuncular: Han-byeol Park, Ji-hyo Song, An Jo
  Yeogo goedam 3: Yeowoo gyedan, bir yatılı okulda bulunan yirmi sekiz basamaklı bir merdivenin yirmi dokuzuncu basamağının ortaya çıkması ile başlayan olayları anlatıyor. Kore’de bir yatılı okulda bulunan yirmi sekiz basamaklı merdivenli ilgili bir efsane vardır. Merdivende yirmi dokuzuncu basamak ortaya çıktığında basamağa basan kişiye bir dilek hakkı verilir. Bale öğrencisi Kim So-hee’nin kendisi gibi bale öğrencisi olan pasif genç kız Yoon Jin-sung ile güzel bir ilişkisi vardır. Başarılı bir öğrenci olan So-hee’ni Rusya’daki ünlü bale okuluna gitmesi kesin gözüyle bakılmaktadır. Bu durumu oldukça kıskanan Jin-sung geçen yirmi dokuzuncu basamağı bulur ve basamakta okula gitmeyi diler. Ancak genç kızın bu dileğinin büyük bir bedeli vardır. Jae-yeon Yun’un yönetmen koltuğunda oturduğu filmin senaryosunu Soyoung Lee kaleme alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Ji-Hyo Song, Han-byeol Park, An Jo, Ji-Yeon Park gibi isimler yer alıyor.
  Üyeler
  3,0
  FRAGMANI İZLE
 • Boksuneun naui geot

  Boksuneun naui geot

  Vizyon tarihi belirsiz / 2s 0dk / Dram, Gerilim, Polisiye
  Yönetmen Park Chan-Wook
  Oyuncular: Song Kang-Ho, Doona Bae, Bo-Bae Han
  Kendisi sağır olan Ryu'nun kız kardeşi böbrek yetmezliği çekmektedir ve mutlaka organ nakli ameliyatı olmalıdır; ama ailenin bu ameliyetı karşılayacak maddi durumu yoktur. Kendi böbreğini vermek ister ama kan uyuşmazlığı olur. Ilshin Electronics firmasındaki işinden kovulunca, yasa dışı organ mafyası içi çalışan bazı adamlarla tanışır. Mafya kendisine sağlam böbreğini ve üstüne para vermesi karşılığında, uygun böbrek bağışçısı bulabileceğini söyler. Ryu anlaşmayı kabul eder, ama gereken parayı birtürlü bulamaz. Anarşist kız arkadaşı Cha Young-mi, eski patronun kızını kaçırmayı karşılığında gereken parayı fidye olarak istemeyi teklif eder. Çaresiz Ryu bu plana da uyar ama hiç beklenmedik biçimde gelişen işler, bir seri intikam ve şiddet dolu olayların kapısını aralayacaktır... 
  Üyeler
  3,1
Back to Top