Beyazperdem
Paramparça
Ortalama puan
3,2
13 Puanlama ve 4 Eleştiri
0% (0 Eleştiri)
25% (1 Eleştiri)
50% (2 Eleştiri)
25% (1 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
Paramparça hakkında görüşlerin ?

4 kullanıcı eleştirisi

rudeonerudeone

Takip Et! 39 Takipçi 1 586 Eleştirisini Oku

3,0
15.06.2018 tarihinde eklendi
Modern toplum sorunlarından en önemlilerinden birini, terörü merkezine alan, sürükleyici bir film. Aslında bu cümle, filmin aksiyon yüklü, çatışmalı, hareketli bir film olduğu gibi yanlış bir algıya sebep olabilir. Kesinlikle öyle değil çünkü. Terörün insanlara, özellikle de doğrudan mağdurlara etkisi, bir de bu mağdurların hak arayışı ve kendi ülkelerindeki ırkçılıkla karşı karşıya kalması arka planlarında işleniyor. Fatih Akın'ın yönettiği film tahmin edilebileceği üzere Almanya'da geçiyor. Irkçılık konusunda hem yakın geçmişte hem de günümüzde sıklıkla ismi geçen ülkelerden biri. Günümüzde özellikle çok etnisiteli yapısı ile diğer pek çok ülkeden ayrılan Almanya'da bu toplulukların birbiriyle sorunsuz yaşayabilmesi büyük bir sınav gerçekten. Fatih Akın pek çok çatışmalı olguyu tek bir filmde bir araya getirmiş oluyor. Alman bir kadın ve Kürt kocası, kocasının suça bulaşmış geçmişi, mahkemeler, neo-Naziler, adalet kavramı ve daha pek çok son derece majör olguyu tek bir potada birbiriyle etkileşimli bir yaklaşımla eritiyor ve seyirciye sunuyor. Sonuç olarak belki çok zorlama diyemeyeceğimiz, fakat bir şekilde bu kaygıyı da hissettiren bir film ortaya çıkıyor. Ancak bu kaygının olumsuz sonuç verdiğini söylemek doğru olmaz. Kaliteli bir film. Kruger da aldığı ödül ve adaylıklar ile zaten tescillenmiş bir performans sergiliyor. Çaresizlik atmosferi başarıyla oluşturulmuş.
Kazım K.

Takip Et! Eleştirisini Oku

4,5
19.03.2018 tarihinde eklendi
son yıllarda bütün avrupa'yı tehdit eden ırkçılık sorununu sürükleyici bir dille anlatan kaliteli bir yapım.
Adem  K.

Takip Et! 8 Eleştirisini Oku

2,5
14.02.2018 tarihinde eklendi
Klasik intikam hikayelerine farklı bir açıdan bakmış yönetmen, politik bir açıdan ele almış klişe senaryoyu. Bu farklılık güzel ama filmin işçiliği çok iyi değil.
Murat K.

Takip Et! 8 Takipçi 184 Eleştirisini Oku

3,0
7.02.2018 tarihinde eklendi
"Sinema nedir? Nasıl yapılır?" sorularının cevabı niteliğinde kalite kokan bir iş. Ancak,filmin "Bu Naziler katil." ve "Teröristler aileni öldürdüyse sen de onları öldür!" dışında daha "derin" bir mesajı yok açıkçası. Siz yine de tercihinizi "Paramparça"dan yana kullanın.Vizyondaki rakiplerinden çok daha iyi olduğunu garanti edebilirim.İyi seyirler!
Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
Back to Top