Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Yaşamın Kıyısında
  Ortalama puan
  3,7
  61 Puanlama ve 11 Eleştiri
  dağılımı 11 Eleştiri notla
  4 Eleştiri
  2 Eleştiri
  3 Eleştiri
  1 Eleştiri
  1 Eleştiri
  0 Eleştiri
  Yaşamın Kıyısında hakkında görüşlerin ?

  11 kullanıcı eleştirisi

  rudeonerudeone
  rudeonerudeone

  Takip Et! 2641 Takipçi 1 698 Eleştirisini Oku

  5,0
  17 Şubat 2017 tarihinde eklendi
  Mükemmel bir iş. Karakterlerin sağlamlığı, hikayenin geçtiği mekan, harikulade müzik kullanımı, muhteşem oyunculuklar, yürek burkan, kimi zaman gülümseten, kimi zaman sinirlendiren, hayatın içinde ne varsa yansıtan bir film. Mutlaka görülmeli. Senenin en iyilerinden. Akademi Ödülleri'nde özellikle erkek oyunculuklarda ödülü hak ettiğini düşünüyorum.
  Engin Yüksel
  Engin Yüksel

  Takip Et! 2117 Takipçi 1 380 Eleştirisini Oku

  3,5
  7 Mart 2017 tarihinde eklendi
  ağır fakat asla sıkmayan bir havası var Casey Affleck aldığı Oscar ödülünü sonuna kadar hak etmiş 7/10
  Birkan K.
  Birkan K.

  Takip Et! 3 Takipçi 51 Eleştirisini Oku

  3,0
  27 Şubat 2017 tarihinde eklendi
  Amerikan Sineması’nda Avrupa izlerini yoğun şekilde hissettiğimiz dönemlerden geçiyoruz. İnsani, dramatik konular, fantastik hikayelerin pabucunu dama atıyor. Hikaye odaklı, insan odaklı bu filmlerde Oscar’ın büyük favorileri olarak, sinema perdesinde arz-ı endam ediyor. Manchester by The Sea, bu filmlerden biri. En İyi Film, En iyi Erkek Oyuncu, En İyi Yardımcı Erkek ve Kadın Oyuncu, En İyi Yönetmen gibi kategoriler de aday olan film, bakalım akademiden hangi ödülleri sırtlayabilecek? Manchester by The Sea’yi izleyen veya filmi izlemeden hikayesini okuyan bir çok kişi, bu ne lan arabesk filmi mi diyebilir? Ama yönetmen anlatımıyla ve oyuncu performansıyla hikayesini çok iyi kotarmış, hayat gibi bir film olmuş. Lee Chandler’ın hüzünlü hikayesini tarafsız bir şekilde gözler önüne sunarken, biz seyircilere de tıpkı hayat da olduğu gibi acımasızca taraf olup eleştirme payını bırakmış. Ve bunu verirken Lee Chandler’ın hikayesini ve kendisini tanımamız, basamak basamak, yavaş yavaş ısıtılıp önümüze sunuluyor. Böylece merak uyandırarak, bu durağan hikayeyi izlenir hale getiriyor. Filmi izlerken flaş bekler konusunda ilk dakikalarda baya bocaladım ve başarısız sahne geçişlerine rastladım. Ama hikaye ısındıkça, bu flaş back geçişlerine de alışılıyor. Casey Affleck giydiği Lee Chandler rolüne hem fiziksel olarak, hem de hüzünbaz oyunculuğuyla çok yakışmış. Michelle Williams’a da ayrı bir parantez açmak gerekiyor, filmde toplasan 10 dk dahi gözükmese de filmin kanaatimce en vurucu sahnesi olan Lee Chandler(Casey Affleck) ile tekrar karşılaştığı o sahne o kadar gerçekti ki iki oyuncu da sırf o sahne için ödüllü kucaklayabilir. En İyi Film Adayı gösterilmek için Manchester By The Sea bir gömlek altta kalıyor. Ama oyunculuklar konusunda düşük bütçeli bu film parıldıyor. Atlamalı, zıplamalı aksiyon sever sinema seyircilerinin bu filmden uzak durmasını şiddetle tavsiye ederim. Çok sıkılırsınız arkadaşlar, tek planlık çekimlerin fazlalığı dahi sizleri sıkabilir. Avrupa Sineması ve hayatın içinden filmleri seven arkadaşlar ise filmi mutlaka izlesin.
  martinscorsese
  martinscorsese

  Takip Et! 2 Takipçi 123 Eleştirisini Oku

  4,5
  15 Nisan 2018 tarihinde eklendi
  O büyük sandığımız öz güvenimiz büyük bir acı yaşayıncaya kadar. Asla yapmam diyeceğiniz şeyleri, hayat her an yaptırabilir. Film bunu çok çok çok iyi anlatıyor. Affleck oyuncu Oscar'ını fazlasıyla hak etmiş. Biyografi ve abartılı makyajlı oscar ödüllerinden sıkıldım artık. Çok sade ve iyi bir oyunculuk.
  ELIF s.
  ELIF s.

  Takip Et! 2 Takipçi 13 Eleştirisini Oku

  3,5
  7 Şubat 2017 tarihinde eklendi
  Bağımsız izleyici olarak yazıyorum, evet iyi bir film ama başyapıt filan diyenlerin amacını anlayamadım. Hele Beyazperde eleştirisi yazan arkadaşın yorumu evlere şenlik. ''Zavallı erkek, cadaloz ve sinsi kadın'' noktasına nasıl gelmiş anlamak imkansız. Evet, özellikle Casey Affleck rolünü yaşamış, çok iyi vermiş her duyguyu ama öyle göklere çıkarılacak bir tarafı yok. Ben bazı sahnelerde çok dağıldım, o kadar güçlüydü duygular. Ayrıca yavaş bir film, sakin; heyecan aksiyon bekleyenler çok sıkılacaktır.
  Kızıldereli34
  Kızıldereli34

  Takip Et! 15 Eleştirisini Oku

  0,5
  12 Ekim 2018 tarihinde eklendi
  Berbat bir film Zamanım çalındı resmen Bu filme nasıl oscar vermişler (Bu arada son zamanlardaki tüm oscarlar facia)
  Filmelestiri
  Filmelestiri

  Takip Et! 5 Eleştirisini Oku

  2,0
  4 Şubat 2019 tarihinde eklendi
  Film gerçek hayattan kesitler barındırıyor. Fakat bu son derece sıkıcı. Film ilerlemiyor yerinde sayıyor, artık insanı bıktırıyor. Bir şey olsun diye sabırla bekletse de izlemeye değmez. Zamanınızı çöpe atıyor.
  Esinguler83
  Esinguler83

  Takip Et! 4 Eleştirisini Oku

  5,0
  24 Nisan 2020 tarihinde eklendi
  Super bir filmdi izledim harikaydi.Oyuncular mukemmel.Cok guzeldi.Harikaydi.Guzeldi.Begendim.Guzel filmdi.
  corpse b.
  corpse b.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  1,0
  26 Şubat 2017 tarihinde eklendi
  Berbat bir filmdi 👎👎👎👎👎👎Bu ara hangi filme gitmes hayal kirikligi yasiyirum Gecen zamanimi geri istiyorum😢
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top