Beyazperdem
  Labirent: Alev Deneyleri
  Ortalama puan
  4,3
  614 Puanlama ve 48 Eleştiri
  33% (16 Eleştiri)
  29% (14 Eleştiri)
  23% (11 Eleştiri)
  13% (6 Eleştiri)
  0% (0 Eleştiri)
  2% (1 Eleştiri)
  Labirent: Alev Deneyleri hakkında görüşlerin ?

  48 kullanıcı eleştirisi

  KaliteTAKİP
  KaliteTAKİP

  Takip Et! 174 Takipçi 872 Eleştirisini Oku

  3,0
  11 Ekim 2015 tarihinde eklendi
  Hunger Games serisinden sonra çıkan Divergent ve Maze Runner serileri vasatı aşamadı bana göre. Tamamen gişeye yönelik yapılmış bir film. Kitabını okumadım ama eminim filmden daha iyidir ki genelde öyle olur. Kitaplardaki derinlik filmlerde kolay kolay yakalanamaz. Burada en büyük görev yönetmen ve oyunculara düşer. Oyuncuların karakterlerin duygularını iyi yansıtması gerekir, yönetmenin ise hem karakterlerin duygularını, hem de olayları derinlemesine işlemelidir. Bu da kolay bir iş değil. Ve bu filmde bu becerilememiş. Oyunculuklar çok klişe geldi bana. Kötü demiyorum. Ama karakterleri sanki daha önce onlarca, yüzlerce kez görmüştük. Hareketler, konuşma tarzları çok klasik geldi. Filmdeki olaylar ise çok yüzeysel işlenmiş ve oldu bittiye getirilmiş. Filmin ilk dakikalarından itibaren mantık hataları başlıyor. Aksiyon ve macerayı artırmak isterken mantık faktörü es geçilmiş. Filmin 3d olarak vizyona girmesi de ayrı bir olay. 2d seçeneği bulursanız kesinlikle 2d izleyin derim. 3d'yi size hissettiren hiç bir sahne yok filmde. Gözlerinizi yormaktan başka bir şey yapmazsınız. Tamamen filmin hasılatını artırmaya yönelik bir olay. Filmin hayranları yorumuma tepki gösterebilir ama benim düşüncelerim bunlar. Filmde mantık veya derinlik aramam, macera olsun yeter diyorsanız sinemada izlemenizde bir sakınca yok. Lakin paranıza yazık olur.
  Eren Ç.
  Eren Ç.

  Takip Et! 1 Takipçi Eleştirisini Oku

  5,0
  29 Eylül 2015 tarihinde eklendi
  İlk film gibi bu da mükemmeldi. Sürükleyici gerilim ve aksiyon dolu bir film izlemenizi şiddetle tavsiye ederim.
  Melike K.
  Melike K.

  Takip Et! 1 Takipçi Eleştirisini Oku

  5,0
  27 Eylül 2015 tarihinde eklendi
  MÜKEMMEL ÖTESİ! 3. Serisini şimdiden merakla bekliyorum ağzım acık hayranlıkla izliyorum filmi
  Esra G.
  Esra G.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  28 Eylül 2015 tarihinde eklendi
  İlk serisinden gibi bekliyordum açıkçası. Ama o da ne tam bir başyapıt çıktı karşıma son saniyesine kadar soluksuz izledim. Her şey çok başarılı . Sonunda adını söylemeyim Onun Thomas'ı satacağını baştan beri tahmin ediyordum. Ne diyelim 3. seriyi iple çekiyorum :)
  Songül Pınar B.
  Songül Pınar B.

  Takip Et! 1 Takipçi 2 Eleştirisini Oku

  5,0
  27 Ekim 2015 tarihinde eklendi
  Birinciyi çok beğenmiştim bunu da çok beğendim izlemeyen varsa hemen izlemesini öneririm
  Melis P.
  Melis P.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  20 Eylül 2015 tarihinde eklendi
  Mükemmeldi.İlk filmden çok daha heyecan vericiydi.
  berkin 77
  berkin 77

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  27 Eylül 2015 tarihinde eklendi
  Labirent in ilk filminden kat be kat daha güzel. Ayrıca daha şaşırtıcı.
  Kadir T.
  Kadir T.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  20 Eylül 2015 tarihinde eklendi
  Bence kesinlikle gitmeniz izlemeniz gereken bir bilim kurgu aksiyon macera üçlüsünü içinde barındıran bir film
  Melih Ü.
  Melih Ü.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  27 Eylül 2015 tarihinde eklendi
  İlkine Göre Daha Ve Daha güzeldi Ama Sonunda Çok Üzüldüm Tavsiye Ederim İzleyin İzlemezseniz Pişman Olursunuz. LABİRENTTE ONLARLA BERABER OLAN BİRİSİ THOMASI SATICAK.
  Ahmet Gök
  Ahmet Gök

  Takip Et! 8 Eleştirisini Oku

  4,5
  27 Aralık 2015 tarihinde eklendi
  Çok güzel bir film.. Beklentimi karşılamadı dersem haksızlık etmiş olurum.. Dostum bu film bir harika..
  Sertan K.
  Sertan K.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  19 Eylül 2015 tarihinde eklendi
  İlk filmi sabit bir yerde geçiyordu ama ikinci filmi sürekli bi tempo ve filmin konusu içinde olan yaratıklar ilk filme göre çok çok iyi bir film çok hoşuma gitti hiç sıkmadı kesinlikle 5yıldızı hakediyor..
  DthepYEK
  DthepYEK

  Takip Et! 21 Takipçi 233 Eleştirisini Oku

  3,0
  20 Kasım 2015 tarihinde eklendi
  İlk filmi ile ilgimi çekmiş, farklı ve bilinmezlik duygusu ile sürükleyici bir şekilde kendini izletmişti. Lakin bu benzer hikayelere sahip olan Labirent, Uyumsuz Ve Açlık Oyunları serilerinde ortak olarak göze çarpan sonraki filmlerde hep bir düşüş var. ( Açlık oyunları 2. film hariç,İlk filmden daha iyiydi hatta. 3. film çok vasattı. Son filmi daha bugün vizyona girdi ama yorumları pek iç açıcı değil. Amma uzun parantez oldu. ) Bu filmde de maalesef bunu yaşadım. İlk filmdeki o heyecan yoktu. Biraz gişe kaygısı mı demek lazım, bilemiyorum. Kitabını okumadım ama filmi olmadı. Baştan sona hareketli geçen bir film. Aksiyon eksik olmuyor. Şehirlerin yapısı ve o harabelik iyi gösterilmiş. O zombi midir nedir garip yaratıklar filan da iyiydi. Hatta bir çok filme göre daha yaratıcı buldum. Özellikle bazı filmlerde ve The Walking Dead te dahil buna hep uyuşuk uyuşuk zombiler kullanıyorlar. Bence bu filmdeki gibi daha yırtıcı, korkutucu ve hızlı olanları daha iyi. Mesela World War Z filmindekileri de baya beğenmiştim. Neyse bunlar iyi yönleri. Kötü yönleri ise, konu çok klişe hale döndü. İlk filmdeki o gizem duygusunu yitirdi. Yerine gençler dünyayı kurtarabilecek mi hikayesine döndü. Klişe patlama, kaçış sahneleri ile doldu. Ve bazı senaryo eksikleri de iyice dengesini bozdu filmin. İlk filmi izleyenler tabi ki izleyecektir bunu. Ben beklediğimi bulamadım. Hatta sinemaya gitmeyi düşünmüştüm iyi ki gitmemişim dedim şimdi. Ama evde oturup izlenebilir. Çerezlik bir film. İyi seyirler... 6.0/10
  pembeoje
  pembeoje

  Takip Et! 13 Takipçi 326 Eleştirisini Oku

  4,5
  29 Kasım 2016 tarihinde eklendi
  bu filmi çok seviyorum.. bu serisi de ilk filmi kadar olmasa da yine müthişti.. sıkılmadan izlenir...
  Murat K.
  Murat K.

  Takip Et! 10 Takipçi 186 Eleştirisini Oku

  4,0
  25 Ekim 2015 tarihinde eklendi
  4 kitaplık Labirent serisinin  2. film uyarlaması olan Alev Deneyleri tam anlamıyla bir sinema mucizesi. Yer yer Hollywood'un klişelerinden beslensede iyi bir senaryo altyapısı olan kitaptan yeteri kadar beslenmiş. İlk filmden sonra verilen ara, iki filmin de yönetmeninin Wes Ball olması ve filmin tüm Hollywood nimetlerinden faydalanması filmin artıları.Üçüncü filminin sinyallerini şimdiden gönderen Alev Deneyleri tüm bilimkurgu severler için sinemalarda! İyi seyirler. 4/5
  Önder Y.
  Önder Y.

  Takip Et! 6 Takipçi 72 Eleştirisini Oku

  4,5
  27 Eylül 2015 tarihinde eklendi
  İlk bölümüyle karşılaşılmayacak kadar çok güzel bir film,ilk dakikasından son ana kadar tempo hiç düşmedi,görsel efekt,aksiyon,heyecan hep üst düzeyde,ilk bölümünü izledikten sonra bu seride beklentim yoktu ama hiç öyle olmadı,çok güzel.Tek olumsuz denilecek yeri film bir sonla bitmiyor,dizi gibi arkası yarın olmuş.
  Ali Y.
  Ali Y.

  Takip Et! 5 Takipçi 343 Eleştirisini Oku

  4,0
  9 Ekim 2015 tarihinde eklendi
  hemen sinemaya gitmeniz gerekiyor sırf bu film için gidin gerilim sahneleri çok iyidi 1.si güzel değildi ama 2. filim çok iyidi 10 üz 8.1
  Mert H
  Mert H

  Takip Et! 4 Takipçi 676 Eleştirisini Oku

  3,5
  5 Mart 2019 tarihinde eklendi
  Aksiyonun 2 saat boyunca hiç durmadığı, karakterlerden fazla yorulduğunuz bir film. Filmin aksiyon olmayan 20 dakikası falan var sanırım. Genel olarak eğlenceli ve sizi düşünmeye değil keyif almaya iten bir film. Bu arada tabi ki artık alıştığımız üzere kitabıyla hiçbir alakası yok.
  Özgür A.
  Özgür A.

  Takip Et! 3 Takipçi 41 Eleştirisini Oku

  2,0
  15 Ekim 2015 tarihinde eklendi
  güzelim ilk filmden sonra yarısı çölde yürüyüş ile geçen saçma bir zombi filmi çıkmış ortaya. hüsrana uğradım.
  umut_horace
  umut_horace

  Takip Et! 2 Takipçi 17 Eleştirisini Oku

  4,0
  23 Eylül 2015 tarihinde eklendi
  ne 3.5 ne 4.5 sonuçta bun filmin güçlü tarafı insanları sinemaya çeken tarafı aksiyonları bu anlamda da bekleneni veriyor..
  Burak'han A.
  Burak'han A.

  Takip Et! 2 Takipçi Eleştirisini Oku

  4,5
  3 Mart 2015 tarihinde eklendi
  thomas adamım harbi oynuyor adam 2 acaba nasıl olcak ben fragmana bakmıyorum çokk güzel bir film izlerdim tekrar izledim ve tekrar ve tekrar adamlar yapıyor ya filmi :D neyse benim diyecekerim bu kadar herkeze iyi günler yada iyi akşamlar [ The Maze Runner } Süper bir film herkeze tavsiye ederim ;) :)
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top