Beyazperdem
Labirent: Alev Deneyleri
Ortalama puan
4,3
600 Puanlama ve 47 Eleştiri
34% (16 Eleştiri)
30% (14 Eleştiri)
21% (10 Eleştiri)
13% (6 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
2% (1 Eleştiri)
Labirent: Alev Deneyleri hakkında görüşlerin ?

47 kullanıcı eleştirisi

KaliteTAKIP
KaliteTAKIP

Takip Et! 176 Takipçi 867 Eleştirisini Oku

3,0
11.10.2015 tarihinde eklendi
Hunger Games serisinden sonra çıkan Divergent ve Maze Runner serileri vasatı aşamadı bana göre. Tamamen gişeye yönelik yapılmış bir film. Kitabını okumadım ama eminim filmden daha iyidir ki genelde öyle olur. Kitaplardaki derinlik filmlerde kolay kolay yakalanamaz. Burada en büyük görev yönetmen ve oyunculara düşer. Oyuncuların karakterlerin duygularını iyi yansıtması gerekir, yönetmenin ise hem karakterlerin duygularını, hem de olayları derinlemesine işlemelidir. Bu da kolay bir iş değil. Ve bu filmde bu becerilememiş. Oyunculuklar çok klişe geldi bana. Kötü demiyorum. Ama karakterleri sanki daha önce onlarca, yüzlerce kez görmüştük. Hareketler, konuşma tarzları çok klasik geldi. Filmdeki olaylar ise çok yüzeysel işlenmiş ve oldu bittiye getirilmiş. Filmin ilk dakikalarından itibaren mantık hataları başlıyor. Aksiyon ve macerayı artırmak isterken mantık faktörü es geçilmiş. Filmin 3d olarak vizyona girmesi de ayrı bir olay. 2d seçeneği bulursanız kesinlikle 2d izleyin derim. 3d'yi size hissettiren hiç bir sahne yok filmde. Gözlerinizi yormaktan başka bir şey yapmazsınız. Tamamen filmin hasılatını artırmaya yönelik bir olay. Filmin hayranları yorumuma tepki gösterebilir ama benim düşüncelerim bunlar. Filmde mantık veya derinlik aramam, macera olsun yeter diyorsanız sinemada izlemenizde bir sakınca yok. Lakin paranıza yazık olur.
Eren Ç.
Eren Ç.

Takip Et! 1 Takipçi Eleştirisini Oku

5,0
30.09.2015 tarihinde eklendi
İlk film gibi bu da mükemmeldi. Sürükleyici gerilim ve aksiyon dolu bir film izlemenizi şiddetle tavsiye ederim.
Esra G.
Esra G.

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0
28.09.2015 tarihinde eklendi
İlk serisinden gibi bekliyordum açıkçası. Ama o da ne tam bir başyapıt çıktı karşıma son saniyesine kadar soluksuz izledim. Her şey çok başarılı . Sonunda adını söylemeyim Onun Thomas'ı satacağını baştan beri tahmin ediyordum. Ne diyelim 3. seriyi iple çekiyorum :)
Melike K.
Melike K.

Takip Et! 1 Takipçi Eleştirisini Oku

5,0
27.09.2015 tarihinde eklendi
MÜKEMMEL ÖTESİ! 3. Serisini şimdiden merakla bekliyorum ağzım acık hayranlıkla izliyorum filmi
Songül Pınar  B.
Songül Pınar B.

Takip Et! 1 Takipçi 2 Eleştirisini Oku

5,0
27.10.2015 tarihinde eklendi
Birinciyi çok beğenmiştim bunu da çok beğendim izlemeyen varsa hemen izlemesini öneririm
berkin 77
berkin 77

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0
27.09.2015 tarihinde eklendi
Labirent in ilk filminden kat be kat daha güzel. Ayrıca daha şaşırtıcı.
Kadir T.
Kadir T.

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0
20.09.2015 tarihinde eklendi
Bence kesinlikle gitmeniz izlemeniz gereken bir bilim kurgu aksiyon macera üçlüsünü içinde barındıran bir film
Melis P.
Melis P.

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0
20.09.2015 tarihinde eklendi
Mükemmeldi.İlk filmden çok daha heyecan vericiydi.
Melih Ü.
Melih Ü.

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0
27.09.2015 tarihinde eklendi
İlkine Göre Daha Ve Daha güzeldi Ama Sonunda Çok Üzüldüm Tavsiye Ederim İzleyin İzlemezseniz Pişman Olursunuz. LABİRENTTE ONLARLA BERABER OLAN BİRİSİ THOMASI SATICAK.
Ahmet Gök
Ahmet Gök

Takip Et! 8 Eleştirisini Oku

4,5
27.12.2015 tarihinde eklendi
Çok güzel bir film.. Beklentimi karşılamadı dersem haksızlık etmiş olurum.. Dostum bu film bir harika..
Sertan K.
Sertan K.

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0
19.09.2015 tarihinde eklendi
İlk filmi sabit bir yerde geçiyordu ama ikinci filmi sürekli bi tempo ve filmin konusu içinde olan yaratıklar ilk filme göre çok çok iyi bir film çok hoşuma gitti hiç sıkmadı kesinlikle 5yıldızı hakediyor..
Captain S
Captain S

Takip Et! 5 Eleştirisini Oku

0,5
19.03.2019 tarihinde eklendi
Bence 3lemenin en kötü filmi, labirent ilk film dışında güzel bir seri değil bence kötüydü ama kişiden kişiye değişir
Mert H
Mert H

Takip Et! 4 Takipçi 441 Eleştirisini Oku

3,5
5.03.2019 tarihinde eklendi
Aksiyonun 2 saat boyunca hiç durmadığı, karakterlerden fazla yorulduğunuz bir film. Filmin aksiyon olmayan 20 dakikası falan var sanırım. Genel olarak eğlenceli ve sizi düşünmeye değil keyif almaya iten bir film. Bu arada tabi ki artık alıştığımız üzere kitabıyla hiçbir alakası yok.
Duygu E.
Duygu E.

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0
28.12.2017 tarihinde eklendi
Kalbim pır pır resmen . Alev deneyleri dehşetti. Ölümcül kaçış ise dehşet-ül vahşet. Kalbim sürekli çarptı çok heyecanlıydı ve bir zorluğun üstesinden gelebilmek için kesinlikle birlik olmak, ne olursa olsun Yanyana durmak bence ana tema.
pembeoje
pembeoje

Takip Et! 11 Takipçi 322 Eleştirisini Oku

4,5
29.11.2016 tarihinde eklendi
bu filmi çok seviyorum.. bu serisi de ilk filmi kadar olmasa da yine müthişti.. sıkılmadan izlenir...
cmalgac
cmalgac

Takip Et! 1 Takipçi 57 Eleştirisini Oku

2,5
3.11.2016 tarihinde eklendi
Öncelikle neden 3D yapıldığını anlamadım. Ekran dışına çıkan hiç bir efekt, bir sahnede dahi derinlik hissi yoktu. Bu tatminsiz noktanın yanında zaten sakızlaştırılan bir konu da olunca hayallerim yıkıldı. Şu konuda netim; bu filmin tüm genç oyuncuları önümüzdeki 20-25 yıl Hollywood'un ağababaları olacaktır, kaliteli hamurları belli ama o hamurların çok pişmesi lazım daha. 'Koçum Benim' diye bir Türk gençlik dizisi vardı, oynadığı dönem çok izlemedim ama şimdi oyuncu listesine bakıyorum, son 5-6 yılda hepsinin başrol film ve dizileri oldu. İşte bu film de böyle bir atolye film, bir kenara not alın. Hafızalarımızda Resident Evil gibi bir seri varken, izlerken katlanmak zorunda kaldığım yaratıcılık yoksunluğundan öteye gidemedi bu film ve üçüncü filmi hiç merak etmiyorum. Birinci film ayrı bir yerde, sonunda bıraktığı soru işaretleriyle kalmalıydı.
Arribas
Arribas

Takip Et! 1 Takipçi 38 Eleştirisini Oku

2,0
8.01.2016 tarihinde eklendi
2 yıldız sırf aksiyona görsele mekanlara (zombili bölüm güzeldi) onun dışında filmde elle tutulur pek fazla bişey yok diyebiliriz.onun dışında oyunculuklar çok bayık senaryo ise hızlı ve fütursuzca.Kısacası haftasonu eğlenceliği bir film.
Semih K.
Semih K.

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0
13.12.2015 tarihinde eklendi
Muhteşem bir film spoiler: yaratıklardan kaçarak güvenli bölgeye geçiyorlar fakat yinede hikaye burada bitmiyor daha fazla spoiler vermeyim tadı kaçar yoksa ;) kesinlikle tam bir başyapıt.
Comanchero
Comanchero

Takip Et! 19 Eleştirisini Oku

4,0
26.11.2015 tarihinde eklendi
Senaryonun, kurgunun, aksiyon düzeyinin, müziklerin çok uyumlu olduğu, abartıdan uzak ve yere sağlam basan başarılı bir film olmuş. Jorge ve Brenda karakterleri de filme ayrı bir tat katmış.
DthepYEK
DthepYEK

Takip Et! 18 Takipçi 231 Eleştirisini Oku

3,0
21.11.2015 tarihinde eklendi
İlk filmi ile ilgimi çekmiş, farklı ve bilinmezlik duygusu ile sürükleyici bir şekilde kendini izletmişti. Lakin bu benzer hikayelere sahip olan Labirent, Uyumsuz Ve Açlık Oyunları serilerinde ortak olarak göze çarpan sonraki filmlerde hep bir düşüş var. ( Açlık oyunları 2. film hariç,İlk filmden daha iyiydi hatta. 3. film çok vasattı. Son filmi daha bugün vizyona girdi ama yorumları pek iç açıcı değil. Amma uzun parantez oldu. ) Bu filmde de maalesef bunu yaşadım. İlk filmdeki o heyecan yoktu. Biraz gişe kaygısı mı demek lazım, bilemiyorum. Kitabını okumadım ama filmi olmadı. Baştan sona hareketli geçen bir film. Aksiyon eksik olmuyor. Şehirlerin yapısı ve o harabelik iyi gösterilmiş. O zombi midir nedir garip yaratıklar filan da iyiydi. Hatta bir çok filme göre daha yaratıcı buldum. Özellikle bazı filmlerde ve The Walking Dead te dahil buna hep uyuşuk uyuşuk zombiler kullanıyorlar. Bence bu filmdeki gibi daha yırtıcı, korkutucu ve hızlı olanları daha iyi. Mesela World War Z filmindekileri de baya beğenmiştim. Neyse bunlar iyi yönleri. Kötü yönleri ise, konu çok klişe hale döndü. İlk filmdeki o gizem duygusunu yitirdi. Yerine gençler dünyayı kurtarabilecek mi hikayesine döndü. Klişe patlama, kaçış sahneleri ile doldu. Ve bazı senaryo eksikleri de iyice dengesini bozdu filmin. İlk filmi izleyenler tabi ki izleyecektir bunu. Ben beklediğimi bulamadım. Hatta sinemaya gitmeyi düşünmüştüm iyi ki gitmemişim dedim şimdi. Ama evde oturup izlenebilir. Çerezlik bir film. İyi seyirler... 6.0/10
Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
Back to Top