Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Hannas: Karanlıkta Saklanan
   Hannas: Karanlıkta Saklanan
  12 Haziran 2015 / 1s 35dk / Korku, Gerilim
  Yönetmen Kamil Aydın
  Oyuncular: Hazal Şenel, Furkan Kızılay, Fatma Karanfil
  Ülke Türkiye
  FRAGMANI İZLE
  Üyeler
  3,4 24 Puanlama ve 3 Eleştiri
  Beyazperde
  3,0
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet ve Detaylar

  Tıp eğitimini ve uzmanlığını tamamlayan genç psikiyatrist Mert Türker, Anadolu'da bir şehrin dışında bulunan bir hastaneye atanır. Mert konum açısından ilginç bir noktada bulunduğu bu hastanede, hastaların ve içinde çalışan insanların da çeşitli tuhaflıklarını fark eder. Yine de ilk günler her şey normal seyrinde devam eder. İlk hastası Esat Bey olur ve onda diğer hastalarda görmediği birtakım ilginç davranışların olduğunu fark eder. Ancak en çok ilgisini çeken hasta, kimseyle, Mert'le dahi iletişime girmeyi kabul etmeyen Muazzez Hanım'dır. Mert bu hastayla iletişim kurmaya çabalarken hastaneye Elif adında genç bir hasta gelir. Elif'e konulan ilk teşhis histerik psikozdur, fakat hasta terapiler esnasında, kendine bir varlığın musallat olduğunu iddia etmeye başlar. Mert başta böyle bir olayın bilimsel olarak mümkün olmadığını savunsa da zamanla kendini beklenmedik bir durumun içerisinde bulacaktır.
  Burcu Çetin'in senaryosunu yazdığı, Kamil Aydın'ın yönetmenliğini üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Hazal Şenel, Furkan Kızılay, Fatma Karanfil, Murat Ercanlı gibi isimler yer alıyor.
  Dağıtımcı Mars Dağıtım
  Daha fazla
  Yapım yılı 2015
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar 6 başlık
  Bütçe -
  Dil Türkçe
  Görüntü formatı -
  Renk Renkli
  Ses formatı -
  Yapım formatı -
  Viza numarası -

  Beyazperde Eleştirisi

  3,0
  Ortalama
  Hannas: Karanlıkta Saklanan

  Bilimin karşısına 'bilinmeyeni' koyarsan...

  Duygu Kocabaylıoğlu
  Çekilen filmin türü ne olursa olsun, ister korku-gerilim, ister dram Türkiye sinemasının “ülkemizde teknik imkânlar yeteri kadar gelişmiş değil“ şeklinde bir argümanı kalmadı artık. Buna daha önceki birkaç yazımda da değindiğimi hatırlıyorum;  özel efektler ve post prodüksiyon teknolojisinde Avrupa’da neyse bizde de o!  Hal böyle olunca elinizdeki zekice yazılmış bir metin, iyi kurgulanmış bir senaryo ve düzgün oyuncularınız varsa yerli korku sinemamıza yeni bir film kazandırmak işten bile değil! Öyle ki türün gişede de yüzleri güldürdüğünü düşünürsek, 2 haftada bir yeni bir korku filmiyle yüzleşmemiz de artık normal hale geldi.  İşte bu Cuma vizyona giren Hannas: Karanlıkta Saklanan filmi de yerli korku sinemamızın yoğun trafiğinde, kendisine yer arayan bir yapım.   Kendi kulvarındaki pek çok benzer film gibi içinde yaşadığımız toplumun aşinası olduğu korku kaynaklarından besleniyor Han...
  Eleştirinin tamamı
  Hannas: Karanlıkta Saklanan - Fragman 1:46
  Hannas: Karanlıkta Saklanan - Fragman
  75118 gösterim

  Ekstra Videolar

  Beyazperdede Bu Hafta (12 - 18 Haziran) 5:19
  Beyazperdede Bu Hafta (12 - 18 Haziran)
  1589 gösterim
  Öneriler

  Oyuncular

  Hazal Şenel
  Rolü : Elif
  Furkan Kızılay
  Rolü : Mert
  Fatma Karanfil
  Rolü : Muazzez Hanım
  Murat Ercanlı
  Rolü : Kasım Bey
  Tüm oyuncular ve teknik ekip

  İzleyici eleştirisi

  Mert H
  Mert H

  Takip Et! 349 Takipçi 876 Eleştirisini Oku

  2,5
  23 Haziran 2016 tarihinde eklendi
  Alışılmış Türk korku filmlerine bir ekleme olarak din ile bilimin çakışmasını net bir şekilde ele alıyor. Sadece korkutmaya dayalı bir film değil, oyunculuklarda alışılmışın aksine kötü değil ortalamada. Özellikle Hasan Karacadağ etkisinden uzak, özgün bir film olmuş. Korku türünde izlenmeye değer filmlerden biri.
  Nusret K.
  Nusret K.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  3,5
  11 Ekim 2016 tarihinde eklendi
  Tıp eğitimini ve uzmanlığını tamamlayan genç psikiyatrist Mert Türker, Anadolu'da bir şehrin dışında bulunan bir hastaneye atanır. Mert konum açısından ilginç bir noktada bulunduğu bu hastanede, hastaların ve içinde çalışan insanların da çeşitli tuhaflıklarını fark eder. Yine de ilk günler her şey normal seyrinde devam eder. İlk hastası Esat Bey olur ve onda diğer hastalarda görmediği birtakım ilginç ...
  Devamını oku
  3 İzleyici eleştirisi

  Fotoğraflar

  34 Fotoğraf

  Bunları Biliyor musunuz?

  Karakterler: ELİF (Hazal Şenel)

  20 yaşında genç ve güzel bir genç kızdır. Kendi halinde, uyumlu, sessiz sakin bir insanken başına hiç beklemediği, sıra dışı şeyler gelir. Abilerinin para hırsı sonucunda kendisine musallat olan bir varlıkla girdiği mücadelede kendini ifade etmekte zorlanmaktadır. Gözle görünmeyen bu varlığın yaptığı eziyet, psikiyatristi Mert tarafından sürekli bilimsel bir çizgide tanımlanmaya çalışılsa da Elif, Mert’i şaşırtacak kanıtlarla gelecektir.

  Karakterler: MERT (Furkan Kızılay)

  28 yaşında, İstanbullu genç bir psikiyatristtir. Arkadaş canlısı, güler yüzlü, yardımsever ve idealisttir. Aldığı eğitim gereği bilimsel olmayan şeyleri kolay kolay kabullenmez. O’na göre her şeyin mantıklı bir açıklaması vardır. Parlak bir zekâya sahip, mesleğinde başarılı olmayı hedeflemiş genç bir adam olan Mert’in, mesleki bir rol modele ihtiyacı vardır. Kasım Bey onun bu ihtiyacına karşılık gelecek ancak Mert, Kasım Bey’in göründüğü gibi bir... Devamını oku

  Karakterler: KASIM BEY – (Murat Ercanlı)

  55 yaşında tecrübeli bir psikiyatristtir. Konuşmalarında mesleğinden ya da mesleki inceliklerden sürekli söz etse de aslında kendisi hakkında pek konuşmayan, gizemli bir karakterdir. İlk anda babacan tavırları, sakinliği, bilgelik gibi duran olgun bir tavrı vardır. Bu genel havanın bambaşka şeyleri saklamak için olduğu kolay kolay anlaşılmaz. Aslen Kasım Bey son derece çıkarcı, bencil, maddi hırsları olan bir karakterdir. Kendi istek ve arzu... Devamını oku

  Son Haberler

  TV’de Hafta Sonu (14-16 Aralık)
  HABERLER - Özel Dosyalar
  14 Aralık 2018 Cuma
  TV’de Hafta Sonu (2-4 Kasım)
  HABERLER - Özel Dosyalar
  2 Kasım 2018 Cuma
  Gizli Sayılar, En Karanlık Saat, Sarışın Bomba...
  Kanal D Home Video'nun Ekim Ayı DVD'leri!
  HABERLER - Sektörden
  24 Ekim 2015 Cumartesi
  Kanal D Home Video, birbirinden özel 5 DVD ile raflardaki yerini aldı!
  9 Haber ve Özel Dosya

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Tüm benzer filmler

  Yorumlar

  • Mehmet Y.
   havuç kafa daha iyi olablrdi son sahnede vasat tı havuç genel olarak 10 uzernden 4
  • Duygu ?.
   kesinlikle artık türklerde korku filmi yapabilir dereceye geliyorlar.Bu filmde kullanılan müzik ve efektler olsun çok başarılıydı.
  • B?nyamin D.
   Fragmani çok güzel merakla bekliyorum psikolojik olmasida ayrıca çekici gelmeye basladi inşallah diktiği gün izleme firsatim olcak :)
  • Ahmet N.
   fiyasko
  Yorumları göster
  Back to Top