Beyazperdem
To Catch A Thief
"To Catch A Thief" filmine benzer 20 film var.
 • Jackie Brown

  Jackie Brown

  22 Mayıs 1998 / 2s 30dk / Polisiye, Dram
  Yönetmen Quentin Tarantino
  Oyuncular: Pam Grier, Samuel L. Jackson, Robert De Niro
  Jackie Brown küçük ve sıradan bir Meksika'lı havayolu firmasında çalışan, kısa zaman içerisinde emekli olacak bir hostestir. Nakite ihtiyacı olduğu için aynı zamanda Amerika'lı bir silah kaçakçısı olan Ordell için de çalışan hostes, patronu için Meksika'dan Amerika'ya para kaçakçılığı yapmaktadır. Bu tehlikeli olay esnasında polis tarafından deşifre edilen kadın, zamanla Ordell'in de hedef tahtası olacak; iki taraf arasında, kaybolan yarım milyon dolarlık parayı elde edebilmek için azılı bir mücadele başlayacaktır.Sinemanın en aykırı yönetmenlerinden olan Quentin Tarantino tarafından çekilen film Elmore Leonard'ın 'Rum Punch' isimli romanından ve 70'li yılların kült dizisi 'Foxy Brown'dan esinlenilerek yaratıldı.
  Üyeler
  3,7
  Söyleşileri izle
 • Chinatown

  Chinatown

  Vizyon tarihi belirsiz / 2s 10dk / Polisiye
  Yönetmen Roman Polanski
  Oyuncular: Jack Nicholson, Faye Dunaway, John Huston
  Chinatown, kocasının kendisini aldattığından şüphelenen bir kadının hikayesini anlatıyor. Ida Sessions isimli bir kadın, özel dedektif Jake Gittes'e başvurup, Los Angeles su teşkilatında çalışan mühendis kocası Hollis Mulwray'in kendisini aldattığından şüphelendiğini söyler. Kadının dedektiften isteği, kocasını takip etmesidir. Gittes, Mulwray'in yanında bir kadınla yakalar, fotoğraflarını çeker ve dava kapanır. Ancak bir süre sonra Mulwray'in öldürülmesi işleri gizemli hale sokar. Davanın üzerine gitmeye karar veren Gittes, zamanla kendisini kiralayan kadın başta olmak üzere birçok gizemle karşılaşır. Ünlü yönetmen Roman Polanski'nin en önemli yapıtlarından olan Oscar'lı filmin başrollerinde Jack Nicholson, Faye Dunaway ve John Huston gibi yıldız oyuncular var.
  Üyeler
  3,7
  FRAGMANI İZLE
 • Öldüren Hatıralar

  Öldüren Hatıralar

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 50dk / Gerilim, Polisiye
  Yönetmen Alfred Hitchcock
  Oyuncular: Gregory Peck, Ingrid Bergman, Leo G. Carroll
  Gerilim sinemasının büyük ustası Alfred Hitchcock ?Öldüren Hatıralar'da Sigmund Freud?un psikanaliz teorileriyle bir cinayet çözümlemesi yapıyor. Hitchcock'un düş sekansları için ressam Salvador Dali?yle çalıştığı film, göreve yeni atanan müdürünü bekleyen bir akıl hastanesinde başlıyor. Doktor Ballantine'in gelişiyle merakları bir kat daha artan hastane sakinleri, doktorun kimi tuhaf hallerine anlam vermekte zorlanacak, hatta içlerinde onun katil olduğunu ileri sürenler bile olacaktır.
  Üyeler
  3,5
 • Cinnet

  Cinnet

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 56dk / Polisiye, Gerilim
  Yönetmen Alfred Hitchcock
  Oyuncular: Jon Finch, Alec McCowen, Barry Foster
  Gerilim filmlerinin en büyük ustası olarak kabul edilen Alfred Hitchcock?un 1972 tarihli filmi ?Cinnet?, kurbanlarına tecavüz ettikten sonra onları öldüren sapık bir katilin terör estirdiği Londra'da geçiyor. Polisin uzun süre yanlış adamı kovaladığı ?Cinnet?, usta yönetmenin izleyiciyi diken üstünde tuttuğu güçlü filmlerinden biri. Henüz filmin başında katille tanışan izleyici öykünün gelişimi boyunca polislerden bir adım önde olacak ve bunun bedelini de hiç eksilmeyen bir gerilimin yarattığı sinir harbiyle ödeyecektir!
  Üyeler
  3,5
 • Notorious

  Notorious

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 42dk / Polisiye, Romantik, Gerilim
  Yönetmen Alfred Hitchcock
  Oyuncular: Cary Grant, Ingrid Bergman, Claude Rains
  İkinci Dünya Savaşı sonrası Amerikası’ndayız… Savaş döneminin en önemli olaylarından biri kuşkusuz ki ajanlık ve casusluk olaylarıdır. Savaş sırasında suçu kanıtlanmış bir Nazi casusunun Amerikalı kızı olan Alicia Huberman, bir hükümet görevlisi olan T. Devlin tarafından görevlendirilir. Bu görev İkinci Dünya Savaşı sonrası Brezilya’da tekrar eyleme geçen Nazilerin planlarını öğrenmeye yöneliktir. Büyük bir sorumluluk alan genç kadın birlikte Brezilya’ya gittiği Devlin’a aşık olmuştur. Ancak genç kadın bu görev esnasında türlü kirli oyunlara alet edilecek, ihanet ve sadakatsizliğe maruz kalacaktır.Sinema dehası Alfred Hitchcock'un en önemli yapıtlarından olan Notorious'un başrollerinde Cary Grant ve sinema tarihinin en güzel kadınlarından Ingrid Bergman yer alıyor.
  Üyeler
  3,8
 • Şüphenin Gölgesi

  Şüphenin Gölgesi

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 48dk / Polisiye, Gerilim
  Yönetmen Alfred Hitchcock
  Oyuncular: Teresa Wright, MacDonald Carey, Joseph Cotten
  Genç bir kadın, kendisini ziyarete gelen Charlie Amca adındaki kişinin, göründüğü gibi biri olmadığını keşfeder. Söz konusu kişi aslında ülkenin her yanını dolaşırken kanundan ustaca kaçabilen biridir. Aynı isme sahip kuzen genç Charlie, kısa sürede şüphelenmeye başlayacaktır. Onun katil olma ihtimalini anlayınca aralarında bir kaçıp kovalamaca ortaya çıkar. Genç kuzen gerçeğe yaklaştıkça, psikopat katilin en sevdiği akrabasının ölümünü planlamaktan başka seçenek bulamaz.Film Hitckcock'un psikolojik gerilim alanında en dikkat çeken yapımlarındandır.
  Üyeler
  3,7
 • Saboteur

  Saboteur

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 48dk / Polisiye, Casusluk
  Yönetmen Alfred Hitchcock
  Oyuncular: Robert Cummings, Priscilla Lane, Otto Kruger
  Los Angeles uçak işçisi Barry Kane, haksız yere suçlanır. İpuçlarını takip eden Barry, New York şehrine doğru yola çıkar. Barry burada adını temizlemeyi dener ve görünüşte saygın biri olan Charles Tobin tarafından yönetilen, sabotajı destekleyen faşist bir çeteyi teşhir eder. Barry yolculuğuna Pat Martin’i de dâhil eder ve sonunda başka bir önemli sabotaj hareketini önler. Barry ve Pat uçak firmasına sabotaj eylemini gerçekleştiren asıl kişiyi, Frank Frye’ı yakalarlar.
  Üyeler
  3,1
 • The Paradine Case

  The Paradine Case

  Vizyon tarihi belirsiz / 2s 5dk / Polisiye, Mahkeme, Dram
  Yönetmen Alfred Hitchcock
  Oyuncular: Gregory Peck, Charles Laughton, Charles Coburn
  ?The Paradine Case? kör kocasını öldürmekle suçlanan Anna Paradine adlı bir kadının etrafında şekilleniyor. Onu savunan avukatı Keane, evli olduğu halde müvekkiline âşık olur ve Anna'nın masumiyetinden en ufak bir şüphe duymaz. Ama her şey gerçekten Anna'nın anlattığı gibi midir? Yoksa kalın bir sis perdesinin ardında bambaşka bir gerçek mi yatmaktadır. Robert Hichens'in romanından uyarlanan ?The Paradin Case'in başrolünde usta aktör Gregory Peck var.
  Üyeler
  3,2
 • Foreign Correspondent

  Foreign Correspondent

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 59dk / Polisiye
  Yönetmen Alfred Hitchcock
  Oyuncular: Joel McCrea, Herbert Marshall, George Sanders
  Genç bir gazeteci, düşman ajanları ortaya çıkarmaya çalışır.
  Üyeler
  3,0
 • Torn Curtain

  Torn Curtain

  Vizyon tarihi belirsiz / 2s 6dk / Polisiye, Gerilim
  Yönetmen Alfred Hitchcock
  Oyuncular: Paul Newman, Julie Andrews, Tamara Toumanova
  Paul Newman ve Julie Andrews un başrollerini paylaştığı Esrar Perdesi, Hitchcock’un gizem ve gerilim türündeki bir başka filmidir. Doğu Almanya’da her iki tarafa da yakınlığı olan bir ajanı hikâyesi anlatır. Filmde ajan, bir çözüm üreterek batıya geri dönmenin yollarını arar.
  Üyeler
  3,1
 • Topaz

  Topaz

  Vizyon tarihi belirsiz / 2s 7dk / Polisiye, Gerilim
  Yönetmen Alfred Hitchcock
  Oyuncular: Frederick Stafford, Dany Robin, John Vernon
  Leon Uris’in aynı adlı eserinden uyarlanan 1969 yapımı film, soğuk savaş sırasında yaşanan casus hikâyelerini konu alır.  Film, birbirinden farklı birçok kişinin öykülerinin kesiştiği yerdir. Zeki bir Fransız ajanı, sıhhi savaştaki karmaşıklaşmış politikalar içerisinde, 1962 Küba krizine yol açmış olayları gün yüzüne çıkarır.  Daha sonrasında ise Fransa’ya geri dönerek uluslararası Rus casusluk çemberinden ayrılır. 
  Üyeler
  3,1
 • The Trouble with Harry

  The Trouble with Harry

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 39dk / Polisiye, Komedi, Gerilim
  Yönetmen Alfred Hitchcock
  Oyuncular: John Forsythe, Edmund Gwenn, Mildred Natwick
  Harry’nin sorunu ölü olmasıdır. Ve görünen odur ki herkesin Harry’nin bedenine ne yapılacağı ile ilgili farklı bir fikri vardır. Kaptan Albert Wiles, Vermont yakınlarında tavşan avlanırken Harry Worp’un cesedine rastlar. Wiles cesedi saklamak ister çünkü Harry’yi kendisinin öldürdüğünü düşünür. Harry’yi taşırken yolda karşılaştığı insanların Harry ile ilgili farklı görüşleri ve tavırları olduğunu görür. Bazıları ölü olduğunu bile fark etmezken bazıları öldüğüne sevinmiş gibidir. “Wiles, Harry’yi öldürdü mü öldürmedi mi?” sorusu etrafında örülen hikâye bizleri arkadaşlık, aşk, kendine dönüklük ve bireylerin geçmişleriyle yüzleşmeleri ekseninde sarmalar.
  Üyeler
  3,1
 • Serseri Aşıklar

  Serseri Aşıklar

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 29dk / Polisiye, Dram, Romantik
  Yönetmen Jean-Luc Godard
  Oyuncular: Jean Seberg, Jean-Paul Belmondo, Daniel Boulanger
  Michel Poiccard (Jean-Paul Belmando), Marsilya’da bir otomobil çalar ve yolda bir polis öldürür. Paris’te Champs Elysées’de New York Herald Tribune gazetesi için stajyerlik yapan genç Amerikalı Patricia’yı (Jean Seberg) bulur. Daha önce bir kaç gece birlikte olmuşlardır.Bir yandan Michel polis tarafından aranırken eski arkadaşlarıyla buluşup Roma’ya gidecek parayı almaya elde etmeye çabalar. Bu arada Patricia’yı da yanında götürmek ister. Patricia Michel’in cazibesine karşı koymakta güçlük çeker, duygularından emin olamaz.Sonunda Patricia ile birlikte kaçak hayatına başladıklarında kız onu polise gammazlar. Michel Montparnasse’da bir sokakta vurulur.Trufault’nun bir gazete haberinden yola çıkarak geliştirdiği fikrini Godard o güne dek dünyada örneği görülmemiş serbestlikte bir stilde ve sayısız okumaya açık, olabildiğince sempatik bir şekilde ortaya koyuyor. Karşımızda Fransız Yeni Dalgası’nın en müstesna yapıtlarından biri duruyor.
  Üyeler
  4,0
  FRAGMANI İZLE
 • Ca$h

  Ca$h

  22 Ağustos 2008 / 1s 40dk / Komedi, Polisiye
  Yönetmen Eric Besnard
  Oyuncular: Jean Dujardin, Jean Reno, Valeria Golino
  Fransa'nın nitelikli dolandırıcılarından Cash, Paris hudutlarındaki ününü aşıp Fransız Riviera'sında büyük bir elmas soygunu gerçekleştirerek şanını yürütmek istemektedir. Katledilen kardeşinin katilini de bularak intikam almak peşindeki Cash’in planlarına dolandırıcılık konusunda uzmanlaşmış madrabaz Maxime ve polis şefi Julia da girince işler sarpa serer. Senaryo yazarlığından gelme yönetmen Eric Besnard imzalı Cash, yüksek tempolu ve dinamik bir soygun filmi olarak karşımıza çıkıyor. Bu film akıllara durgunluk veren dolandırıcılık dizisini gözler önüne seriyor. 99 Francs filminin basrol oyuncusu Jean Dujardin’i Cash rolunde izlerken, Maxime rolunde de buyuk oyuncu Jean Reno’yu izliyoruz.
  Üyeler
  3,3
  Beyazperde
  2,5
 • Blackmail

  Blackmail

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 30dk / Polisiye, Gerilim
  Yönetmen Alfred Hitchcock
  Oyuncular: John Longden, Donald Calthrop, Sara Allgood
  Büyük yönetmen Alfred Hitchcock'un 1929 yılında çektiği korku-drama tipindeki Blackmail filmi, Scotland Yard'ta görevli dedektif Frank Webber'in (John Longden) sevgilisi Alice White (Anny Ondra) ile bir kafe'de görüntülenmesiyle başlıyor. Tartışan çift, öfkesine hakim olamayan dedektif Webber'in mekanı terketmesiyle büyük bir gerilimin de tetiklenmesine sebep olacaktır. Frank daha sonra kız arkadaşını bir ressam olan Mr. Crewe ile birlikte görecektir. Bu öfke çok acı olayların vuku bulması için ateşlenen bir fitildir aslında.
  Üyeler
  3,0
 • Lodger: A Story of the London Fog

  Lodger: A Story of the London Fog

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 19dk / Dram, Polisiye
  Yönetmen Alfred Hitchcock
  Oyuncular: Reginald Gardiner, Alfred Hitchcock, Malcolm Keen
  Lodger: A Story of the London Fog'un birçok kaydadeğer özelliği var. Öncelikle sinema tarihinin en tabu devirici yönetmenlerinden biri olan efsanevi yönetmen Alfred Hitchcock'in "kendi bedenini" ilk sergilediği yapım Lodger: A Story of the London Fog. Tabi yine Hitchcock'un değişiyle "İlk Gerçek Hitchcock Filmi Lodger: A Story of the London Fog'dir." Sinemaseverler tarafından altın değerinde şeklinde tariflenen bir sessiz sinema klasiği.
  Üyeler
  3,1
 • Collateral

  Collateral

  15 Ekim 2004 / 2s 0dk / Polisiye, Dram, Gerilim
  Yönetmen Michael Mann
  Oyuncular: Tom Cruise, Jamie Foxx, Jada Pinkett Smith
  Vincent bir kiralık katildir. Halletmesi gereken bazı işlerden ötürü Los Angeles’da bir taksi tutar. Hiçbir şeyden yana fikri olmayan taksi sahibi, Vincent’ın kendisine getirdiği teklifi kabul ederek, tüm gece boyunca devam edecek bir maceraya dahil olur. Vakit geçtikçe ve olaylar gelişmeye başladıkça, başta verdiği karardan dönmek ister ama artık çok geçtir. Vincent, elindeki soğuk metali yani silahını, taksi şoförünün başına dayamıştır. Bu esnada değer verdiği bir kadının aslında Vincent’ın bir kurbanı olduğunu anlar. Artık içine dahil olduğu bu cinayetler bir şekilde hayatının orta yerindedir.
  Üyeler
  4,0
  Beyazperde
  4,5
  FRAGMANI İZLE
 • Çılgın Pierrot

  Çılgın Pierrot

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 55dk / Dram, Polisiye, Komedi
  Yönetmen Jean-Luc Godard
  Oyuncular: Jean-Paul Belmondo, Anna Karina, Samuel Fuller
  Ferdinand "Pierrot" Griffon yaşadığı süslü püslü, sosyetik çevreden bıkmış, bu çevreye katlanamaz hale gelmiştir. Bir kaçış yolu ararken 5 yıl öncesinde ilişki yaşadığı Marianne ile tekrar karşılaşır. Marianne'ı evine bıraktığında kızın evinde bir cesetle karşılaşırlar ve kızın Cezayirli gangsterler tarafından takip edildiğini anlarlar. Paris'ten kaçarak Akdeniz sahillerine doğru yolculuğa çıkan çift, yol boyu şiirler okuyarak, şarkılar söyleyerek, çeşitli suçlar işleyerek yolculuklarını sürdürürken en sonunda yakalanırlar. Marianne bir şekilde kaçmayı başarır; Pierrot da kaçarak Marianne'ı aramaya başlar. Marianne'ı tekrar bulduğunda ise Marianne kendisinden vazgeçmiş, bir başka erkekle beraberdir ve üçünü de kötü bir son beklemektedir...
  Üyeler
  3,6
 • Trendeki Yabancı

  Trendeki Yabancı

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 40dk / Polisiye, Gerilim
  Yönetmen Alfred Hitchcock
  Oyuncular: Farley Granger, Ruth Roman, Robert Walker
  Bir yanda mutsuz giden evliliğinden kurtulmaya çalışan bir adam, diğer yanda ise nefret ettiği babasından kurtulmaya çalışan bir evlat... Yolları bir trende kesişen iki yabancının mutlu olabilmesi bu kurtulma olayına bağlıdır. Ünlü tenisçi Guy, geçimsiz karısıyla ayrılmak istemekte, böylece sevgilisi Anne'a kavuşma planları yapmaktadır. Ancak inatçı kadın para hırsı nedeniyle kocasından ayrılmayı kabul etmeyecektir. Trende karşılaştığı Bruno, akli problemler yaşayan, babasından kurtulmak isteyen bir adamdır. Bruno tren yolculuğu esnasında çılgın bir plan tasarlayarak Guy'a hem karısından hem de babasından kurtulma teklifi edecektir.En İyi Sinematografi kategorisinde Oscar'a aday gösterilen film usta yönetmen Alfred Hitchcock'un en önemli filmlerinden biri.
  Üyeler
  3,9
 • Şüphe

  Şüphe

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 39dk / Polisiye, Romantik, Dram
  Yönetmen Alfred Hitchcock
  Oyuncular: Cary Grant, Joan Fontaine, Cedric Hardwicke
  Lina ve Johnny ilk bakışta birbirlerine tutkuyla aşık olan iki gençtir. Lina, tanınmış ve zengin bir ailenin varisi; Johnny ise kendi halinde, hayatta pek de sorumluluk alamayan bir adamdır. Johnny'e deliler gibi aşık olan Lina, evlilik fikirlerini ailesine açar, ancak ailesinin tepkisiyle karşılaşır. Ailesinin fark ettiği üzre Johnny sadece genç kadının parasıyla ilgilenmektedir. Bunun farkında olmayan Lina sevdiği adamla evlenir. Fakat mutlu günler çok kısa sürer. Lina kısa bir süre içinde evlendiği adamın sorumsuz, yalancı ve de hırsız olduğunu fark eder. En büyük şüphesi ise onun bir katil olduğudur. Yakın bir arkadaşlarının ölümüyle bu şüphe daha da perçinlenir...Sinemanın dahi yönetmeni Alfred Hithcock, şüphe duygusuyla bir kez daha son derece gerilimli bir atmosfer yaratıyor.
  Üyeler
  3,3
Back to Top