Beyazperdem
Sevginin Gücü
"Sevginin Gücü" filmine benzer 20 film var.
 • Barfi! Aşkın Dile İhtiyacı Yoktur

  Barfi! Aşkın Dile İhtiyacı Yoktur

  10 Mayıs 2013 / 2s 31dk / Dram, Bollywood
  Yönetmen Anurag Basu
  Oyuncular: Ranbir Kapoor, Priyanka Chopra, Roopali Ganguly
  Küçük yaşta annesini kaybeden ve babası tarafından yetiştirilen Barfi, sağır ve dilsiz olarak doğmuş; ancak hayat dolu ve son derece pozitif biri olarak büyümüştür. Aynı zamanda bir hayli haylaz bir genç olan Barfi'nin başı sık sık derde girmektedir. Yaşadığı şehre taşınan Shruti Ghosh isimli genç kadınla tanıştığında ise daha önce hiç karşılaşmadığı duygularla tanışmaya başlar. Barfi, üç ay içerisinde başka biriyle evlenecek olan Shruti'ye ilk görüşte vurulur, Shruti de zamanla ona karşı bir şeyler hissetmeye başlar. Ancak ortada büyük bir sorun vardır. Shruti, ailesi ve çevresi tarafından büyük tepkilere maruz kalır. Ailesi, kızlarının 'normal' biriyle evlenmesini ve 'normal' bir hayat sürmesini istemektedir ve bu birlikteliğin gerçekleşmesine izin vermeyecektir. Yıllar sonra yolları tekrar kesiştiğinde Barfi'nin kalbinde başka biri vardır; Shruti içinse seçim yapma zamanıdır...Hint sinemasının son dönemdeki en ses getiren yapımlarından biri olan Barfi!, ülkesinin sınırları dışından da bol övgü almıştı.
  Üyeler
  4,6
  Beyazperde
  4,0
  FRAGMANI İZLE
 • Her Çocuk Özeldir

  Her Çocuk Özeldir

  Vizyon tarihi belirsiz / 2s 55dk / Dram, Bollywood
  Yönetmen Aamir Khan
  Oyuncular: Aamir Khan, Darsheel Safary, Tisca Chopra
  Her Çocuk Özeldir,  problemli bir çocuk ve onun hayatını değiştiren bir öğretmenin hikayesini anlatıyor. 8 yaşındaki Ishaan Awasthi, hiç kimse tarafından taktir edilmeyen bir çocuktur. Okulda dersleri kötüdür, üstelik arkadaşları ile de sık sık kavga eder. Arkadaşları, öğretmenleri ve ailesi tarafından dışlanan Ishaan, ailesi tarafından disipline sokulması için yatılı okula gönderilir. Burada da durum pek farklı değildir. Ta ki resim öğretmeni Ram Shankar ile yanışana kadar. Ishaan’ın çok mutsuz ve yalnız bir çocuk olduğunu fark eden Ram, bunun nedenini araştırmaya başlar. Onun aslında çok özel bir çocuk olduğunu anlayan öğretmen, sabır ve özenle Ishan’ın kendisini bulmasına yardımcı olur.
  Üyeler
  3,7
  Söyleşileri izle
 • Black

  Black

  Vizyon tarihi belirsiz / 2s 2dk / Dram, Bollywood
  Yönetmen Sanjay Leela Bhansali
  Oyuncular: Rani Mukerji, Amitabh Bachchan, Ayesha Kapoor
  Paul ve eşi Catherine evlenmişler ve mutlu bir yuva kurmuşlardır. Kısa bir süre sonra Michelle adını verdikleri bir kız çocukları olur. Ama ailenin mutluluğu uzun sürmez zira Michellle ne görebilir ne de duyabilir. Anne baba Michelle’i dış dünyanın etkilerinden ne kadar korumaya çalışırlarsa çalışsınlar küçük kız büyüdükçe hırçınlaşmaktadır. Catherine bir kez daha hamile kalır ve Sara’yı doğurur. Bu sefer baba Paul Michelle’i bir kliniğe kapatmak ister. Tam da bu günlerde ailenin hayatına Debraj Sahai adında özel bir eğitmen girer. Hem sağır hem kör hem de dilsiz olan Michelle’i eğitmeye gönüllü olur. Küçük kız onun ellerinde hırçınlığını yavaş yavaş bir kenara bırakarak, eğitim almaya hatta normal çocuklar gibi okula gitmeye bile başlar… Film 20 yy.’ın başlarında yaşamış olan Helen Keller’ın gerçek hayat öyküsünü anlattığı otobiyografik kitabı The Story of My Life’ın Hindistan sinemasındaki uyarlaması. Filmin yönetmenliğini Sanjay Leela Bhansali üstlenirken, başrol Michelle McNally.
  Üyeler
  3,9
 • My Name Is Khan

  My Name Is Khan

  Vizyon tarihi belirsiz / 2s 40dk / Dram, Bollywood
  Yönetmen Karan Johar
  Oyuncular: Shah Rukh Khan, Kajol Devgn, Nicolas Pajon
  Asperger hastalığı taşıyan Hindistan asıllı Müslüman bir adam, ABD başkanı ile konuşmak ve derdini anlatmak için ciddi bir yolculuğa koyulacaktır. Bunun için tüm ülkeyi baştan başa geçmeyi göze almıştır. Yönetmenliğini Karan Johar‘ın üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda ise Shah Rukh Khan, Kajol ve Sheetal Menon yer alıyor.
  Üyeler
  4,2
  FRAGMANI İZLE
 • Fanaa

  Fanaa

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 46dk / Dram, Bollywood
  Yönetmen Kunal Kohli
  Oyuncular: Aamir Khan, Kajol Devgn, Tabu
  Güzel bir kız olan Zooni görme engellidir. Zooni, Delhi tur rehberi Rehan’a aşık olur. Arkadaşları Rehan hakkından Zooni’yi uyarsa da o kimseyi dinlememeye karar verir. İkisi arasındaki etkileşim birbirlerini tanıdıkça büyük bir aşka dönüşür. Genç kız, Rehan sayesinde yeni bir hayata sahip olur. Zooni, her şeyin yolunda olduğunu düşünse de Rehan ondan büyük bir sır saklamaktadır.
  Üyeler
  3,4
  FRAGMANI İZLE
 • Avare

  Avare

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 22dk / Dram, Bollywood
  Yönetmen Raj Kapoor
  Oyuncular: Prithviraj Kapoor, Nargis, Raj Kapoor
  Efsanevi Avare filmi; Zeki Müren'den Sadri Alışık'a, Kemal Sunal'dan Cüneyt Arkın'a nice Yeşilçam starına ilham vermiş ve defalarca farklı versiyonları sinemaseverler ile buluşmuştur. Raj Kapoor, sevimli ve şaşkın bir hırsız olarak arzı endam eyliyor bu siyah beyaz filmde... Bir suçlunun çocuğunun yine suça itileceği ön yargısını taşıyan hakim Raghunath, masum bir adamı mahkum etmekten çekinmez. Ancak eşiyle arası bozulup çocukluğundan beri görmediği kendi öz oğlu Raj çulsuz bir hırsız olarak karşısına dikilince, kader tarafından dersini almış olacaktır. Kötü bir çocukluk geçiren Raj’a gelince, geçmişiyle ilgili onu mutlu eden tek şey çocuklu arkadaşı Rita’nın hatırasıdır. Genç bir avukat olan Rita, Raghunath’ın vesayetine geçmiştir ve yolları tekrar kesişir. Çocukluktan artakalan arkadaşça duygular yerini tutkulu bir aşka bırakır. Rita’nın gözüne girmek isteyen Raj, genç kadına vermek üzere Raghunath’tan bir kolye çalar. Sonuç olarak herkes kendini mahkemede bulduğunda Raghunath öz oğlunu keşfedecek ve kendi inançlarını sorgulamak zorunda kalacaktır. Avare, filmleri, dansları, komik sahneleri, mantıksız sekansları ve bazen de gerçekten insani bölümleri ile, kelimenin ansiklopedik anlamında bir nostalji fırtınası vaadediyor.
  Üyeler
  4,0
 • Devdas

  Devdas

  Vizyon tarihi belirsiz / 3s 5dk / Dram, Bollywood
  Yönetmen Sanjay Leela Bhansali
  Oyuncular: Kiron Kher, Jackie Shroff, Madhuri Dixit
  1900'lü yılların başında geçen film, Devdas isimli bir gencin 10 yıl Londra'da yaşadıktan sonra, Hindistan'a dönüş yolculuğunu konu alıyor. Devdas ve yanında büyüdüğü ailenin kızı Paro, yıllarca aynı çatı altında yaşamanın getirdikleriyle aşık olmuşlardır ve evlenmek isterler. Fakat ailelerinin onayını alamazlar, dahası Devdas'ın annesi bu evliliği engellemek için pek çok olay çıkartır; öyle ki Devdas kendisini alkole verir. Dahası Paro'nun ailesi de kızlarını zengin bir Toprak sahibiyle evlendirme kararlıdırlar. İki aşıksa halen birbirlerini deli gibi severler.... Klasik Hint romanları arasına girmiş olan Sarat Chandra Chattopadhye'nin romanından uyarlanan film Sanjay Leela Bhansali'nin de üçüncü uzun metrajlı işi. Başrolleri ise Aishwarya Rai ve Shah Rukh Khan paylaşıyor.
  Üyeler
  3,4
  TV Spot'larını izle
 • Mumbai Günlükleri

  Mumbai Günlükleri

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 40dk / Dram, Bollywood
  Yönetmen Kiran Rao (II)
  Oyuncular: Aamir Khan, Prateik Babbar, Monica Dogra
  Mumbai'de farklı yaşam biçimlerine ve geçmişlere sahip olan,şans eseri hayatları kesişen 4 kişinin hikayesinin anlatıldığı filmde; Arun yalnız bir ressam, Shai bankacı ve tutkulu bir fotoğrafçı, Munna aktör olmak isteyen bir çamaşırcı,Yasmin ise yeni evli kardeşi için video çeken bir kadındır.
  Üyeler
  3,2
  Söyleşileri izle
 • Kalbin Arzusu

  Kalbin Arzusu

  Vizyon tarihi belirsiz / 2s 43dk / Dram, Bollywood
  Yönetmen Farhan Akhtar
  Oyuncular: Aamir Khan, Saif Ali Khan, Akshaye Khanna
  Üç yakın arkadaş olan Akash, Sameer ve Siddharth çocukluklarından beri birliktedir. Birbirinden tamamen farklı karakterlere sahip olan arkadaşların aşk hakkındaki düşünceleri de bir o kadar farklıdır. Sameer her gördüğü kıza aşık olur. Akash aşka inanmayan, çapkınlık peşinde koşan biridir. Siddharth ise hislerini içine atıp aşk hakkında pek konuşmaz. Aşk başa gelince bu üç arkadaşın yolları ayrılır. Fakat hayat onları tekrar bir araya getirecektir.
  Üyeler
  3,2
  Söyleşileri izle
 • Kahaani

  Kahaani

  Vizyon tarihi belirsiz / Dram, Bollywood
  Yönetmen Sujoy Ghosh
  Oyuncular: Vidya Balan, Nawazuddin Siddiqui, Darshan Jariwala
  Karnı burnunda olan Vidya, kaybolan kocasını aramak için hamile haliyle yollara düşer. Amacı, Londra'da olduğunu öğrendiği kocasını bulup, memleketi Kolkata'ya geri getirmektir. Fakat genç kadının işi pek de kolay olmayacaktır. Nitekim kocasını gören neredeyse hiç kimseye rastlamamıştır. Sujoy Ghosh'tan ilgin bir gerilim - dram çeşitlemesi.
  Üyeler
  3,5
 • Dilwale Dulhania Le Jayenge

  Dilwale Dulhania Le Jayenge

  Vizyon tarihi belirsiz / 3s 12dk / Dram, Bollywood
  Yönetmen Aditya Chopra
  Oyuncular: Shah Rukh Khan, Kajol Devgn, Amrish Puri
  Londra'da yaşayan bir aile babası olan Chaudhry Baldev Singh, bir gün Hindistan'dan gelen bir mektupla geçmişe döner. Mektup bir zamanlar en yakın arkadaşı olan kişidendir ve uzun zaman önce kendisine verdiği sözü hatırlatmaktadır. Buna göre aralarında yıllar önce birbirlerine verdikleri söz nedeniyle çocuklarını birbirleriyle evlendirmeleri gerekmektedir. Chaudhry sözünü tutmaya kararlıdır ancak kızını evlenmek için Hindistan'a göndermeden önce ona özgür olup istediğini yapabilmesi için bir aylık bir mühdet tanır...
  Üyeler
  3,4
  FRAGMANI İZLE
 • Prem Ratan Dhan Payo

  Prem Ratan Dhan Payo

  Vizyon tarihi belirsiz / 2s 51dk / Dram, Bollywood
  Yönetmen Sooraj R. Barjatya
  Oyuncular: Salman Khan, Sonam Kapoor, Anupam Kher
  Prens Vijay’ın taç giyme törenine sadece birkaç gün kalmıştır. Oysa ki o bu şaşalı yaşantıdan oldukça sıkılmıştır. Vijan sakin sıradan bir yaşam sürmek isterken kardeşi ise onun yerine geçmeyi beklemektedir. Taç giyme töreni sırasında suikast girişimi olacağını öğrenen Vijay yerine bir benzerini getirir. Böylece artık istediği hayatı yaşayabilecektir. Sooraj R. Barjatya’nın yönetmen koltuğunda oturduğu filmin oyuncu kadrosunda Salman Khan, Sonam Kapoor, Neil Nitin Mukesh, Deepak Dobriyal gibi isimler yer alıyor.
  Üyeler
  3,0
  FRAGMANI İZLE
 • Agneepath

  Agneepath

  Vizyon tarihi belirsiz / 2s 54dk / Dram, Bollywood
  Yönetmen Karan Malhotra
  Oyuncular: Hrithik Roshan, Priyanka Chopra, Sanjay Dutt
  Genç Vijay Chauhan’ın babası sadist Kaancha tarafından gözleri önünde linç edilir. Tüm yaşamı boyunca babasının acısını taşıyarak, bu uğurda yaşayan Vijay, on beş yıl sonra intikam için geri dönecektir… Yönetmenliğini Karan Malhotra’nın üstlendiği filmin başrollerinde, Hrithik Roshan, Priyanka Chopra ve Sanjay Dutt oynuyor.
  Üyeler
  3,3
 • Yalan Çemberi

  Yalan Çemberi

  Vizyon tarihi belirsiz / Dram, Bollywood
  Yönetmen Reema Kagti
  Oyuncular: Aamir Khan, Kareena Kapoor, Nawazuddin Siddiqui
  Polis müfettişi olan Surjan oğlu Karen'i bir kaza sonucu kaybedince eşi ile evliliklerinde sorunlar başlar. Bu sırada Bollywood yıldızı olan Arman Kapoor'da çok şüpheli bir şekilde trafik kazasında ölünce Surjan Singh bu kazayı soruşturmaya başlar. Hayat kadını olan Simran sayesinde gizli kalmış gerçekler gün yüzüne çıkacaktır.
  Üyeler
  3,4
  FRAGMANI İZLE
 • Mahkeme

  Mahkeme

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 56dk / Dram, Bollywood
  Yönetmen Chaitanya Tamhane
  Oyuncular: Vira Sathidar, Vivek Gomber, Geetanjali Kulkarni
  Mumbai’de bir kanalizasyon işçisinin cesedi bir lağım kapağının altında bulunur. Yaşlı bir sokak meni çalgıcısı adamı intihara teşvik ettiği gerekçesiyle mahkemeye çıkartılır. Yöneltilen suçlama ise çaldığı müziğin, işçiyi karamsarlığa ve intihara itmiş olmasıdır. Mahkeme süreci devam ettikçe davaya bakan yargıç ve avukatların da kişisel hayatları öykünün içine girecektir… Hint yapımı ödüllü filmin senaristi ve yönetmeni Chaitanya Tamhane.
  Üyeler
  3,0
 • Hayatını Yaşa

  Hayatını Yaşa

  Vizyon tarihi belirsiz / 2s 20dk / Dram, Bollywood
  Yönetmen Shonali Bose, Nilesh Maniyar
  Oyuncular: Kalki Koechlin, Revathy, Sayani Gupta
  Hindistan'da yaşayan genç bir üniversite öğrencisi olan Leyla, beyin felci geçirdikten sonra yaşama tutunmayı başaran azimli bir kadındır. Deslerinde son derece başarılı bir öğrenci ve yetenekli bir yazar olan Leyla'nın en büyük hayallerinden biri tamamen bağımsız bir hayat kurmaktır ve nihayetinde Hindistan'daki okulundan New York'taki bir üniversitye geçiş yapar. Daha önceki ilişkisi nedeniyle aşka duyduğu inancı kaybeden Leyla, Manhattan'da genç bir aktivistle tanışır ve birbirlerine aşık olurlar. Cinselliği ve aşkı keşfedecekleri bu yolculuk hayatlarını değiştirecektir.Shonali Bose ve Nilesh Maniyar'ın birlikte yönettiği filmin başlıca rollerinde Kalki Koechlin, Revathy ve Sayani Gupta bulunuyor.
  Üyeler
  3,1
  FRAGMANI İZLE
 • Subarnarekha

  Subarnarekha

  Vizyon tarihi belirsiz / 2s 23dk / Dram, Bollywood
  Yönetmen Ritwik Ghatak
  Oyuncular: Abhi Bhattacharya, Bijon Bhattacharya, Indrani Chakrabarty
  Ritwik Ghatak'ın yönetmenliğini yaptığı 'Subarnarekha', dönemin Doğu Pakistan'ında yaşayan ve her gün Bengal'in batısında ev bulabilmek için mücadele eden Hintli bir göçmen ailenin nefes kesici hikayesini ele alıyor. Chakravorty Ishwar, küçük kız kardeşi Sita ile birlikte her şeye sıfırdan başlamak için Batı Bengal'e taşınır ve bir mülteci kampında yaşamaya başlarlar. Chakravorty ve kız kardeşinin burada tanıştıkları insanlar ve onların sürdükleri yaşam, kendilerinin hayatını da tamamıyla değiştirecektir.
  Üyeler
  3,0
 • Ateş

  Ateş

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 48dk / Bollywood, Romantik, Dram
  Yönetmen Deepa Mehta
  Oyuncular: Shabana Azmi, Nandita Das, Jaaved Jaaferi
  Tüm dünyevi zevklerden kendini arındırmayı hedefleyen Ashok, 15 yıldır evli olduğu karısı Radha, Ashok’un erkek kardeşi Jatin ve görücü usulüyle evlendirilmeyi kabul ettiği karısı Sita aynı evde yaşamaktadır. Jatin her ne kadar Sita ile evlendirilmeyi kabul etse de bir yandan Çinli sevgilisi Julie ile de görüşmeye devam eder. Aynı çatı altında yaşayan ve sıklıkla başbaşa kalan Sita ile Radha yalnızlıklarının çaresini birbirlerinde bulurlar ve dostlukları kısa sürede ilerleyerek farklı boyutlara ulaşır
  Üyeler
  3,1
  FRAGMANI İZLE
 • Bollywood Hollywood

  Bollywood Hollywood

  29 Ağustos 2003 / 1s 50dk / Dram, Bollywood
  Yönetmen Deepa Mehta
  Oyuncular: Dina Pathak, Jazz Mann, Jessica Paré
  Tüm aile baskılarına meydan okuyarak yaşamayı isteyen ve seçen Raul Seth, Hint örf ve adetlerinden uzak durarak mutlu olmak istemektedir. Bu yüzden de pop yıldızı bir kadınla ilişki yaşamaktadır. Ancak bir gün bir kaza sonucu, o kadın ölür. Bunun üzerine ailesi, Raul’u, kendi adetlerini iyi bilen ve buna uyarak yaşayan bir kadınla evlendirmeye kalkışır. Raul da çareyi, para karşılığında başka bir kadınla anlaşmakta bulur. Sorun ise ailenin, bu kiralık sevgiliye alışıp onu sevmeleri ile başlayacaktır.
  Üyeler
  3,0
 • A wednesday

  A wednesday

  Vizyon tarihi belirsiz / Dram, Bollywood
  Yönetmen Neeraj Pandey
  Oyuncular: Anupam Kher, Naseeruddin Shah, Jimmy Shergill
  A Wednesday, kariyerinin en şaşırtıcı davasını çözmeye çalışan bir polis memurunun hikayesini anlatıyor. Emekli olmak üzere olan bir polis memuru kariyerinin en şaşırtıcı günü ile karşı karşıyadır. Rutin günlerinden birini yaşayan polis memuru Prakash Rathod’un telefonu açmasıyla her şey değişir. Telefonun ucundaki adam bir terör eylemi gerçekleştireceğini söyler. Adam, şehrin beş farklı noktasına bomba yerleştirmiştir ve polisin elindeki dört teröristin serbest bırakılmaması durumunda bombayı patlatacaktır. Ekipler şehrin dört bir yanında arama yapmaya başlar. Basına haber verilmiştir ve durumu öğrenen halk çaresizlik içerisinde olanları takip eder. Eylemin ardındaki isim kimdir? Polis yaptığı tüm çalışmalarda sonuçsuz kalır. Zaman gittikçe daralmıştır ve olay çözülmenin aksine daha da karışır. Tek çözüm teröristlerin serbest bırakılması mıdır? Yönetmenliğini ve senaristliğini Neeraj Pandey’in üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Anupam Kher, Naseeruddin Shah, Jimmy Sheirgill, Deepal Shaw gibi isimler yer alıyor. Görüntü yönetmenliğini Fuwad Khan’ın üstlendiği filmin müzikleri ise Sanjoy Chowdhury’e ait.
  Üyeler
  3,0
Back to Top