Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Kapan
  Ortalama puan
  4,0
  105 Puanlama ve 36 Eleştiri
  dağılımı 36 Eleştiri notla
  7 Eleştiri
  12 Eleştiri
  13 Eleştiri
  2 Eleştiri
  0 Eleştiri
  2 Eleştiri
  Kapan hakkında görüşlerin ?

  36 kullanıcı eleştirisi

  Hamdullah Kaplan
  Hamdullah Kaplan

  Takip Et! 5 Eleştirisini Oku

  5,0
  23 Temmuz 2020 tarihinde eklendi
  Konusu, senaryosu, oyuncuların performansı 10/10! Boş gerilim filmlerinden ziyade harika bir konu ve işleyişi var senaristi tebrik etmek lazım. Başroldeki arkadaşta bu performansıyla Oscar'a aday olmuş zaten. İzlediğim en iyi 20 filme rahatlıkla yazabilirim. Hiç düşünmeden izleyin tadı damağınızda kalıyor.
  Zehra Kahraman
  Zehra Kahraman

  Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

  5,0
  14 Haziran 2020 tarihinde eklendi
  Kesinlikle muazzam bir film bütün duyguları yaşadım izlerken daha önce neden izlememişim diye kızdım kendime mutlaka izleyin derim.
  sinema
  1 ziyaretçi
  5,0
  21 Nisan 2020 tarihinde eklendi
  oyuncular çok iyi..... çok güzel olmuş bravo. guzelbi dizi muhteşem oynanmış iyiki izlemişim . ger
  İlhan Şahin
  İlhan Şahin

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  0,5
  2 Nisan 2020 tarihinde eklendi
  ARKADAŞLAR BEN FİLM İZLEMEDEN ÖNCE BEYAZPERDEYE BAKAR İZLERİM YİNE ÖYLE YAPTIM İZLEDİM HERKES GÜZEL YAZMIS BİRTANE BENM GİBİ PUAN VEREN YOK SIRF BU FİLME YORUM YAPMAK İCİN ÜYE OLDUM BEYAZ PERDEYE BEN ETTİM SİZ ETMEYİN DEMEK İCİN BU FİLMİ GERÇEKTEN İZLEMEYİN ZAMANINIZA YAZIK SON 10 dk bi aksiyon var başka hic birşey yok çok sıkıcı ve vasat saçma sapan konu vs herşey berbat
  Hasan Akif Aycibin
  Hasan Akif Aycibin

  Takip Et! 1 Takipçi 99 Eleştirisini Oku

  4,0
  10 Ocak 2020 tarihinde eklendi
  Film Gerilim-Korku türünde bir yapım. Konusu gerçekten iyiydi. Siyahi insanları hipnoz ederek kendine bağlayan bir aileden sevgilisi olan Chris'in bu aileden bir süre sonra kurtulmaya çalışmasını anlatıyor. Irkçılık göndermeleri olan bir filmdi. Oyunculuk olarak başroldeki siyahi oyuncu takdire değer oynamış gerçekten, diğerleri de iyiydi. Filmde saçma olarak gördüğüm bir yer vardı. Chris'in elleri bağlıyken koltuktan yolduğu pamukları hipnozun etkisinden kurtulmak için nasıl kulağını soktuğunu anlamadım, orası es geçilmiş büyük ihtimalle. Son sahnelerin çok hızlı gerçekleştiğini düşünüyorum. Gerilim bazı yerlerde iyi kullanılmış, bazı yerlerde olmadığını düşünüyorum. Daha iyi bir müzikle, daha geren bir film olabilirdi ve daha çok yakışırdı bu filme. Görüntü yönetmenliği de olağandı, mükemmel manzaralar, çekimler görmedim. Kurgusu çok iyi değildi bence, filmden bazı yerlerde kopabiliyorsun. Filmde siyahi oyuncuların hizmetçi, bahçıvan ve hipnoz edilerek köle yapılmaları, siyahilerin şu an bile bunlara maruz kaldığını anlatmış yönetmen. Gerçekçilik, birkaç abartı sahne dışında iyiydi. Film, beyaz ailenin siyahileri hipnoz ederek nasıl kendilerine bağladıklarını anlatmış. Filme verdiğim puan= 7,7
  Tansel Çetin
  Tansel Çetin

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  4,0
  23 Aralık 2019 tarihinde eklendi
  Genel olarak güzel ve sürükleyiciydi. Ama keşke sonda kalan kadını(rose) ölüme terketmek yerine kurtarıp hesap sorup hapiste olmasını sağlasaydı. (Ben izlerken kinlendim ve hepsi ölünce hırsımı alamadımmhshdshd)
  sinema
  1 ziyaretçi
  3,0
  31 Ekim 2019 tarihinde eklendi
  Iyi film ama sanki biraz abartılmış. Oyunculuklar ortalamanin uzerinde. spoiler: Konusu ise siradişı degil. Yalniz bu kez beyazlar kendi beyinlerini zenci bedenlere nakledip onlari asagilamak yerine tersine zencilerin yerine gecme hayallerini gerceklestiriyorlar. Dogrusu basroldeki oyuncu sadece polisin ırkçı onyargili tavriyla bir kez asagilaniyor, bunun disinda ailenin ve ziyaretcilerin oyle bir tavri yok. Ayrica basroldeki genc de tum aileyi yok etti. Az degilmis yani.🙂 spoiler:
  Kök
  Kök

  Takip Et! 1 Takipçi 51 Eleştirisini Oku

  5,0
  19 Eylül 2019 tarihinde eklendi
  bu filmi bana babam önermişti ilk başlarda sakin gidiyordu hatta klasik aşk filmi bu diyecektim sonra olan olayları görünce iyiki izlemişim dedim çünkü film gerginliği iyi veriyor oyuncular karakterlere tam oturmuş ve adam aile nin ırkçı olduğunu daha erken farkedip kaçmaya çalışsa daha fazla kanlı sahne çıkar diye düşündüm sonra bir daha düşündüm ve öyle olursa o gerilimi veremiyeceğini fark ettim sanki orda adamı değilde beni kaçırmışlar gibi hissettim bir anda başladı ve sindire sindire ilerledi sonunu güzel bağlamışlar sadece aileden kurtulma sahneleri biraz fazla hızlı olmuş gibiydi bir on dakka daha uzatıp beş dakkası aileyi dağıtması diğer beş dakkasıda adamın sonra ne yaptığıyla alakalı olabilirdi
  Aamir Khan
  Aamir Khan

  Takip Et! 4 Takipçi 166 Eleştirisini Oku

  4,0
  23 Haziran 2019 tarihinde eklendi
  Kesinlikle güzel... değişik bi gizem ve gerilimi var. Ama bir iki hatayı spoiler verip dile getirmek istiyorum. spoiler: birincisi flaş çakınca hipnoz etkisini yitiriyorsa neden ilk uyanan adam beyazlara değilde crise saldırdı ve defol dedi. Orda crisi uyarabilirdi. İkincisi bu insanlar hipnozun etkisiyle başka bi insana dönüşmüyor ki beyin nakliyle dönüşüyor dolayısıyla bu durumda flaş çakması bi işe yaramamalıydı. Üçüncüsü salak rozie flaşın çaktığını gördüğü halde silahı neden büyükbabasına verdi. spoiler: Velhasıl bi sürü mantık hatasına rağmen sonuna kadar izlenebilir güzel bi film.
  Tolgahan A
  Tolgahan A

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  4,0
  20 Ağustos 2018 tarihinde eklendi
  Irkçılığı işleyen filmlerden gerçekten beğendim. Verdiği mesajlar olsun izleyicide şaşkınlık gerilim hissi uyandırma olsun gerçekten başarılı bir filmdi, izlemenizi tavsiye ederim.
  Nadir diyorki
  Nadir diyorki

  Takip Et! 4 Eleştirisini Oku

  5,0
  10 Temmuz 2018 tarihinde eklendi
  Öncelikle şunu bilmelisiniz ki film boyunca hiç sıkılmıyorsunuz. Siyahi karakter ile beraber siz de olayları çözmeye başlıyorsunuz ki bu yönüyle film seyirciyi içine çekiyor diyebiliriz. Irkçılığın korkunçluğu da ilmek ilmek işlenmiş. Get Out mutlaka izlemeniz ve çevrenize önermeniz gereken bir film.
  Zeynel K
  Zeynel K

  Takip Et! 74 Eleştirisini Oku

  4,0
  22 Haziran 2019 tarihinde eklendi
  Çok özgün bir senaryoya sahip filmimiz başından sonuna kadar sahneleri tahmin ettirmesine rağmen kendini seyrettiriyor. Yani herşeyin olacağı belli gibiydi ama her daim de bir gizem farklı bir merak ve çekiciliği vardı. spoiler: Sonunda herkesi öldürmesi çok rahatlattırıyor.
  Mehmet ç.
  Mehmet ç.

  Takip Et! 18 Eleştirisini Oku

  3,5
  10 Mart 2018 tarihinde eklendi
  Farklı konusuyla dikkat çeken bir film Get out.Irkçılık ve gerilim üzerine şaşırtıcı bir seyirlik.Baştan sona kadar merak içinde izlenip keyifli zaman geçirmek isteyenlere tavsiye ederim
  Berat P
  Berat P

  Takip Et! 28 Eleştirisini Oku

  2,0
  1 Mart 2018 tarihinde eklendi
  neydi şimdi bukadar iyi başlayp konuyu bu kadar dağıtan başka film yoktur harbiden film güzel başlıyor ama sonra saçmalıyor
  martinscorsese
  martinscorsese

  Takip Et! 2 Takipçi 123 Eleştirisini Oku

  4,0
  22 Ocak 2018 tarihinde eklendi
  Filmin konusu bana Hostel serisini ve iskelet anahtar filmini hatırlattı. Ama bu film ikisinden de daha iyi, altı dolu bir film. Keyifli vakit geçirmek isteyenlere tavsiye ederim.
  rudeonerudeone
  rudeonerudeone

  Takip Et! 2324 Takipçi 1 695 Eleştirisini Oku

  3,5
  24 Ekim 2017 tarihinde eklendi
  Sürükleyicilik ve gerilim dozu konusunda kesinlikle şüpheye yer yok fakat sanki o klasik "olacakmış ama tam olamamış" filmlerden biri gibi aynı zamanda. Tercih edilebilecek güzel bir çerezlik, türe yeni bir soluk da getirmeyi başarmış belli ölçülerde. Ancak bana kalırsa son dönemlerdeki örneğin bir "It Follows" etkisi yapmayı da başaramıyor.
  Ugur T
  Ugur T

  Takip Et! 331 Takipçi 667 Eleştirisini Oku

  5,0
  4 Ekim 2017 tarihinde eklendi
  TEK KELİME İLE BAŞYAPIT Sinema tarihi boyunca ırkçılık konusunu işleyen sayamayacağımız kadar film çekilmiştir. Çekilen filmlerin çoğu biyografi, dram, tarih gibi kategorilerde değerlendirilebilir. Ancak ırkçılığı merkezine alan bir gerilim/korku filmi aşina olduğumuz bir durum değil. Dolayısıyla "Kapan" filmini öne çıkaran nokta da söz konusu özelliği oluyor. Filmin konusunu kısaca ele alıp öyle devam edelim. Siyahi bir genç olan Chris, fotoğrafçılıkla uğraşan kendi halinde birisi. Bir hafta sonu sevgilisi Rose'un ailesi ile tanışmak için birlikte yola çıkarlar. Chris'in aklında Rose'un ailesinin kendisinin siyah olmasıyla ilgili ne düşünecekleri noktasında soru işaretleri vardır. Tanışma konusunda ne kadar isteksiz olsa da Rose'un telkinleriyle kafasındaki kötü düşünceleri atar. Ailenin şehir dışındaki evlerine vardıklarında Chris'in ilk dikkatini çeken şey tıpkı kölelik yıllarında olduğu gibi beyaz ailenin emri altında çalışan siyahi hizmetçiler olur. Bu hizmetçilerin tuhaflıkları Chris'in endişesini ikiye katlar. Chris, Rose'un tuhaf ailesine biraz olsun alışmaya başlarken kendisini hiç hesaplamadığı geleneksel bir toplantının içinde buluverir. Bu noktadan sonra içindeki endişeleri haklı çıkartacak kanıtlara ulaşsa da artık çok geç kaldığını fark eder. Çok usta bir şekilde tuzağa çekilmiştir ve artık kapana kısılmıştır. Artık kıstırıldığı kapandan kurtulmak için mücadele etmeye başlar... Irkçılık problemini elbette dram türüyle aktarmak, anlatmak mümkün ve bu en olası yollardan biri olabilir fakat Get Out, bu çizgiyi aşarak, ırkçılığı gerilim-gizem temasıyla birlikte anlatıyor. Filmde de adı geçen Obama‘nın burada kendi ülkesindeki sinema üzerindeki etkisinden bahsetmek gerek. 8 yıllık yönetimi boyunca artmış ve cesaretlendirilmiş bir Afro Amerikan sinema akımı var. Filmlerin başarılı yada başarısız olması değil, olabiliyor olması temel konu. 12 Years a Slave, Moonlight, Fruitvale Station, Creed, Fences, Birth of a Nation ve Selma gibi adından söz ettirmiş filmler örnek gösterilebilir. Irkçılık çok küçük şeylerin, sözlerin altında saklanabilir veya Get Out filminde olduğu gibi yaptırımları / sonuçları çok daha farklı şekillerde de olabilir. Get Out, korku-gizem türünün ötesinde ve iyi yönetilmiş bir film. Direkt ve dolaylı yoldan verdikleriyle daha çok konuşulacak ve izlenecek gibi.
  pembeoje
  pembeoje

  Takip Et! 48 Takipçi 330 Eleştirisini Oku

  3,0
  22 Eylül 2017 tarihinde eklendi
  çok farklı, enteresan bir film.. sonuna kadar merakla izletiyor kendisini.. fakat çok fazla durağan ilerliyor keşke daha fazla gerilim katsalarmış..
  Baris Ö.
  Baris Ö.

  Takip Et! 4 Takipçi 74 Eleştirisini Oku

  2,5
  2 Ağustos 2017 tarihinde eklendi
  Oyuncu kadrosunda çok tanidik yüzlerin bulunmadığı filmi ilk izlemeye başladığınız anda İlk dikkatinizi çeken vasat bir başlangıç yapmış olması. Fragmanını izleyip merak uyandıran bir yapısı olduğuna inandığımı filmi izlemeye koyulduğum anda ilk dikkatimi çeken filmin ağır ve nispeten hareketsiz geçen yapısı oldu. Ki bu yapida ilerleyen film sonuna kadar bunu korududa zaten. Oyunculuklardan fazla bir beklenti içine girmeden izlediğim film genel olarak beni hikayesiyle kendine çekmişti. Ve zaten sonuna geldiginizda de en etkileyici kismininda konusu olduğu ortaya çıkmıştı. Ama sizi şaşırtması muhtemel sona doğru yaklaştıkca verdiği ip uçları ve açıklar ile o sürprizi de bir yerde baltaliyor ve herşeyi kavramanızı sağlıyor. Genç sevgililer Chris (Danirl Kaluuya) ve Rose (Allison Williams), Rose'un ailesi ile tanişmak için yola cıkacaktır yalnız Chris'i rahatsiz eden bir durum vardır. Chris siyahi bir genctir ve Rose'un ailesi ile nasik bir ilişkisi olacağına süphe ile yaklaşmaktadır. Ve yola koyulduklarinda da ilginçlikler başlamiştir. Rose'un evine vardiklari daha ilk dakikada birşeylerin ters gitmeye basladiginin sinyallerini alan Chris birşeylerden süphelenmeye başlamıştır. Rose'un psikiyatrist annesi ve Beyin Cerrahı babasının yaninda garip tavirlar sergileyen kardesi ile tanişan Chris evin hizmetcileri olan siyahi diğer insanlarinda garip davranişları karşısında iyice meraklanmiş bir sekilde olaylarin iç yüzünü araştırmaya başlar ve olaylar gelişir. Genel anlamda gerilim dozunun hep ortada dolaştığı ve merak dozunu yüksek tutmaya çalışan film sonunda ise bu düzetin altında kalan bir sonla son buluyor. İzlerken çok fazla sıkmayan yapim ama elindeki potansiyelide çok fazla yansitamadiği icin vasat bir şekilde son buluyor. Boş zamaninizda şans verebileceginiz bir yapim olarak Get Out (Kapan) izle unut tarzinda yapisi ile benden 5/2.75 aliyor.
  Sertuğ T.
  Sertuğ T.

  Takip Et! 15 Takipçi 161 Eleştirisini Oku

  4,0
  23 Haziran 2017 tarihinde eklendi
  Get Out ,Fragmanları çıktığından beri izlemek için dört gözle beklediğim bir filmdi Get Out. Konusu cidden değişik ve güzel duruyordu kabaca anlatmak gerekirse konu şöyle : Chris siyahi bir gençtir . Kız Arkadaşının Ailesiyle Tanışmaya Gider . Ve Burda Siyahi insanlkara olan farklı bir yaklaşımı görür. Ve bu olayın perde arkasını araştırmaya başlar. Öncellikle söylemeliyim ki Gerilim yer yer çok yükseliyordu genelde ses efektleriyle korkutmaya çalışmışlar ve yer yer başarmışlar. Gizem Unsuruda bir o kadar güzel işlenmiş hep devamında ne olacağını merak ediyor ve olanlara şaşırıyorsunuz. Konu kesinlikle güzel ve filmede güzel kurgulanmış. Hafif bir gerçekçi fantastiklik işlemişler filmde bu çok yerinde ve güzel olmuş diyebilirim. Senaryoda boşluklar tabiki var ama senaryodaki ince mesajlar bu açıkları kapatabiliyor. Tahmin edilebilir sahneler kimi zaman boy gösteriyor ama açıkçası bunlar beni rahatsız etmedi. spoiler: Gömülü Dünya fikri çok hoşuma gitti diyebilirim filmin gerilim noktalarından olmuş. Tek beğenmediğim noktalardan birisi sanırım finaliydi. Chrisin Herkesi öldürmesi klasik bir son olmuş açıkçası böyle senaryoda boşluklarıda olan bir filmden açık kapılı bir son beklerdim. En beğendiğim nokta kesinlikle siyahilerin beyinlerini alan tarikattı. Bu tarikatın aileden aileye geçmesi ve güzel bir kurguyla işlerini sürdürmesi çok zekice düşünülmüş hamleler senaryodaki. Oyunculuklar kesinlikle iyiydi diyebilirim . Kısacası Zevkli ve Kaliteli bir yapım olmuş. Sıradan Siyahi filmlerinin ötesinde farklı bir konseptle karşımıza çıkıyor Get Out türünün hakkını veren kaliteli bir yapım. 8/10
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top