Beyazperdem
Loving Vincent
Ortalama puan
3,9
39 Puanlama ve 8 Eleştiri
63% (5 Eleştiri)
38% (3 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
Loving Vincent hakkında görüşlerin ?

8 kullanıcı eleştirisi

Aydın A.

Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

5,0Kusursuz!
1.01.2018 tarihinde eklendi

Son zamanlarda izlediğim en iyi film, ressamın ölümünü merak eden dedektif titizliğiyle işlenmiş bir kurgu, şiddetle tavsiye ediyorum.

Fatmanur Sönmüş

Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

5,0Kusursuz!
24.01.2018 tarihinde eklendi

Büyük bir emekle yapılmış sanat dolu bir film, izlerken kendinizi apayrı bir dünyada hissedecek ve Van Gogh'u tanıyacaksınız.. kesinlikle öneririm.

Arribas

Takip Et! 1 Takipçi 38 Eleştirisini Oku

5,0Kusursuz!
19.01.2018 tarihinde eklendi

TEK KELİMEYLE KUSURSUZ BİR FİLM. Bu kadar emek verilen bir filmi uzun zamandır görmemiştim. Karşımızda o kadar naif o kadar sade bir görsel şölen var ki insan dalıp gidiyor. Sinemanın büyülü dünyasının nasıl bir şey olduğunu içinde ne gibi cevherlerin olduğunu anlıyorsunuz. Vincent Van Gogh un hayatı hep bir keşmekeş hep bir acıyla dolu ama bu kadar acıya rağmen resim duygusunu içinden atamamış adeta bir şeyler anlatırcasına çizmiş durmuş hayatı boyunca. Filmin bu kadar iyi olması yazılmış senaryoyu ressamın çizdiği eserler ile bütünleştirip ortaya konması o şekilde kurgulanması valla helal olsun bu kadar uğraş verici işi yaptıkları için. Kısacası LOVING VINCENT yağlı boya tablolardan oluşan naif bir o kadar da büyüleyici bir yapıt kaçırmamanızı şiddetle tavsiye ederim. 10/10

ugurcakan@hotmail.com

Takip Et! 9 Eleştirisini Oku

4,0Çok İyi
9.10.2018 tarihinde eklendi

Yaşarken tek bir tablosu satılan,akıl hastanelerinde tedavi gören,parasızlıkla ömrünü geçiren ve en sonunda kendini vuran,resim sanatının en büyük isimlerinden olan Van Gogh’un resimleriyle taban tabana ömrü bir çok kişinin ilgisini çekmiştir. Resimlerindeki insanın içinde gömülü neşe kaynağının elinden tutup ortaya çıkaran coşkunluk ve renk cümbüşü en hamlamış gözlerin bile anlayacağı kadar net belli eden ressam hayatının tamamını ağır buhranlar,yokluk ve hastalıklarla geçirmiştir. Van Gogh’un herhangi bir resmine baktığınızda asla umutsuzluğa kapılmazsınız,o cafe sizin için artık daha bakılmalıktır, o gökyüzü umut diyarıdır ve o çiftçi güne keyifli başlamıştır. Sanki bütün neşesini resimlerine satan bu adamın elinde kala kala kardeşinin kucağında bir intihar kalıyor. Dorota Kobiela, Hugh Welchman bu iki zıtlığı,iddialı bir şekilde birleştirmeye çalışmışlar.6 sene süren ön hazırlık süreci tam 125 ressam ve 65.000 tablo ile geçirilmiş ve ortaya modern sanatın kurucularından kabul edilen ressamın hakkını veren bir film çıkmış. Hikaye olarak klasik bir suç hikayesi gibi ilerlesede,Van Gogh tablolarından aşikar olduğumuz karakterlerin hayatları üzerinden,usta ressamın neler yaşadığını gözümüzde bir kere daha canlandırabiliyoruz. Resimden sinemaya geçen insanoğlunun buna ilerleme diyebileceği nadir anlardan birine şahitlik etmek istiyorsanız sadece çekim tekniği açısından bile olsa, yıllar sonra sinemanın efsane filmleriyle adı anılacağı aşikar olan bu filmi mutlaka izleyin. Hayırlı seyirler.

Özgül S.

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0Kusursuz!
2.03.2018 tarihinde eklendi

Mükemmeldi ! Çok sevdiğim ve keyifle baktığım Wan Gogh' un eserlerini bu defa canlanmış ve dile gelmiş olarak seyretmek inanılmazdı. En sevdiğim tablolarında karaltı gibi görünen şekillerin canlanarak eyleme geçmesi... Yaaaa inanılmaz keyif aldım ! Gerçek karakterlerin tablodakilerle benzerliği ise şaşırtıcı derecede başarılıydı. Çok emek verilmiş belli ve benim fikrim her açıdan tam not alır bu film !!!

rudeonerudeone

Takip Et! 39 Takipçi 1 572 Eleştirisini Oku

4,5Muhteşem
15.02.2018 tarihinde eklendi

Muhteşem bir film. Her şeyden önce bu şekilde iki sanatı aynı potada eriten, resim ile sinemayı, ikisine de ayrı ayrı hayran kalmamızı sağlayacak şekilde yansıtan, hele bir de bunları yaparken van Gogh gibi bir dahiyi merkezine alan film, sanatseverler için bulunmaz bir nimet. Ödül sezonunda ne yapar bilmiyorum ama, ödül almasa da kesinlikle sinema tarihine geçti. Emeği geçenler takdiri fazlasıyla hak ediyor. Bu teknik özelliğinin yanında, ünlü sanatçının ölümünü ve süreci adeta bir dedektiflik filmi gibi işliyor. Tüm sakinliğinin yanında sürükleyicilik ve karşı konulmaz bir gerilim her saniye hissediliyor. Başlı başına bir sanat eseri. Mutlaka izlemek gerek.

Engin Yüksel

Takip Et! 28 Takipçi 1 289 Eleştirisini Oku

5,0Kusursuz!
1.02.2018 tarihinde eklendi

sanki bir sinema filmi izlemedim de binlerce tablodan oluşan bir resim galerisinde geziyormuş gibi hissettim kendimi. Yoğun bir emek verildiği, filmin her karesinde,her sahnesinde çok dikkatli bir şekilde çalışıldığı o kadar açık ki. Bu akımın devamının gelmesi temennisi ve umuduyla 10/10

amarcord

Takip Et! 9 Eleştirisini Oku

4,0Çok İyi
14.01.2018 tarihinde eklendi

Van Gogh'u anlatmanın en güzel yöntemini bulmuşlar. Bu tarz filmler diğer ressamlar için devam eder mi bilmiyorum. Ama Van Gogh'a çok yakışmış, farklı bir deneyimdi.

Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
Back to Top