Beyazperdem
Reis
facebookTweet
Fragmanlar Oyuncular Üye Eleştirileri Basın Eleştirileri Beyazperde Eleştirisi Fotoğraflar
Reis
Vizyon tarihi 3 Mart 2017 (1s 56dk)
Yönetmen
Oyuncular: Reha Beyoğlu, Özlem Balcı, Orhan Aydın devamı
Tür Dram, Biyografik
Ülke Türkiye
Fragmanı izle

Özet ve Detaylar

Adnan Menderes'in idam haberiyle başlayan film Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çocukluk dönemi ile belediye başkanlığına uzanan hayat hikayesi beyazperdeye yansıtıyor. Film Erdoğan'ın gençliğini de ele alarak onun gözünden bir dönem hikayesi anlatma hedefinde.

Yönetmenliğini Hüdaverdi Yavuz'un üstlendiği yapımda Recep Tayyip Erdoğan’ı Reha Beyoğlu canlandırırken, eşi Emine Erdoğan’ı ise Özlem Balcı oynuyor. Filmin müzikleri ise Yücel Arzen'e ait. Yapımcılığı ise "Kafkasör Film Akademisi & Garantialsat Gayrimenkul Yatırım A.Ş."  üstleniyor. 

Dağıtımcı Mars Dağıtım
Daha fazla
Yapım yılı 2016
Metraj uzun metrajlı film
İlginç Detaylar 4 başlık
Bütçe -
Dil Türkçe
Görüntü formatı -
Renk Renkli
Ses formatı -
Yapım formatı -
Viza numarası -
Reis - Fragman 2:26
Reis - Fragman
123 475 gösterim
Reis - Teaser 1 0:49
423 gösterim
Reis - Teaser 2 0:57
488 gösterim

Oyuncular

Reha Beyoğlu
Reha Beyoğlu
Rolü : Recep Tayyip Erdoğan
Özlem Balcı
Özlem Balcı
Rolü : Emine Erdoğan
Orhan Aydın
Orhan Aydın
Rolü : Komiser Serhat
Volkan Başaran
Volkan Başaran
Rolü : Sultan Başkan
Tüm oyuncular ve teknik ekip

Fotoğraflar

Bunları Biliyor musunuz?

Oyuncu Kadrosu

1930’lu yıllardan başlayarak 1999 yılına kadar geçen dönemi anlatacak olan film de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı oynayacak oyuncu için 200 oyuncu ile görüşüldü.

Detaylar

Filmin çekimlerinin yapılacağı platolar ve kostümler için şu ana kadar 4 milyon dolar para harcanarak dönem hazırlıkları eksiksiz tamamlandı.
4 Başlık

Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

Tüm benzer filmler

Yorumlar

 • Ahmet T.

  Darbe günü havada f16 lar karada tanklar varken halkıyla beraber yürüyen Cumhurbaşkanı için yapılan güzel bir film. Eleştirenler 15 temmuz gecesi makarna kuyruğuna giren kişiler eleştirmeleri normaldir.

 • Emre D.

  II. Abdülhamitten sonra bu topraklara gelmiş en önemli liderin filmini gönül isterdi ki daha yüksek bütçe ile martin scorsese gibi bir yönetmenin eli değmiş olsaydı muhteşem olurdu. Ne kadar filmi yapılsa az, başkanımınzla aynı zaman diliminde yaşıyor olmak bile büyük bir onur. Sonuna kadar seninleyiz reis. Gösterdiğin hedefte ilerliyoruz. Rabbim yar ve yardımcımız olsun.

 • Muhammet C.

  bence güzel film olacak

 • velisanli

  Abdulhamitten sonra gelmiş lider erbakandır. onun 10'da birini yapamadı 15 senede... sen akp nin kuruluşunu ve amacını bilmiyorsun diyer %50 koyun gibi.
  Nasıl kı zamanında abdulhamite karşı çıktı itatt ve terakkiye katıldılar yenilikçiler. şimdikinin de milli görüş çizgisini dini olarak siyasi bakışını benimsemekten vazgeçmiş sözde gömlek değiştirenler şimdiki akplilerdir. yakın siyasi tarihi bilmeden cahil cesareti ile övünüp durmayın

 • Tony M.

  NAPICAMI SANA MI SORUCAM ASLANIM

 • Emrah T.

  İsminde meymenet yok , Bu film vizyona girdiğinde dolar 4,20 olacak , Ahanda burda dursun

 • Enes K.

  ikiside yalan tabii neye nianmak istersen

 • Asena A.

  reziillik. Böyle filmler büyük şahsiyetler rahmete kavuştuktan sonra yapılır hayattayken yalakalık için değil.. reis film bütçesini kendimi ödedi acaba :D ATATÜRK gibi bir lider varken ona daha adam gibi filmler yapmamışken şu yapılana gülmemek elde değil :)

 • Alara K.

  Son derece mükemmel hazırlanacak bir filme benziyor.Ayrıca insanlardaki manevi duyguları uyandırcak ve aynı zamanda geçmişin günümüzle kıyasını kolaylaştıracağa benziyor.Kesinlikle başta ifade ettiğim gibi manevi duyguları arttıracak ve izleyen bütün müslümanların kendi içinde vara olan vatan duygularının canlamasını sağlayacak ve geleceğin mes'ud Türkiyesi'ne vücud vermeye doğru ciddi bir gelişme kazanmasına yardımca olacak filmlerden biri olacağına inanıyorum :D

Yorumları göster
Back to Top