Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Somuncu Baba: Aşkın Sırrı
  Ortalama puan
  3,7
  65 Puanlama ve 14 Eleştiri
  dağılımı 14 Eleştiri notla
  6 Eleştiri
  2 Eleştiri
  0 Eleştiri
  3 Eleştiri
  1 Eleştiri
  2 Eleştiri
  Somuncu Baba: Aşkın Sırrı hakkında görüşlerin ?

  14 kullanıcı eleştirisi

  Özgür A.
  Özgür A.

  Takip Et! 3 Takipçi 41 Eleştirisini Oku

  0,5
  18 Nisan 2016 tarihinde eklendi
  çok kötü. recep ivedik ten sonra yarıda bırakıp çıktığım ikinci film. sanki oyuncu yokmuş gibi salya sümük bir oğlan çocuğu derviş yapılmış karşısına da bir o kadar kötü kız çocuğu. saçma diyaloglar mı dersin mantık hataları mı dersin iğrenç oyunculuklar mı dersin? hepsi var filmde. afişte ali sürmeli fırat tanış isimlerini görmesem hayatta o 8 lirayı vermezdim. bu kötü filmi yapanların boğazına dursun. adam gibi bir hikaye ama kötü hem de çok kötü işlenmiş
  Tuğba Ülker
  Tuğba Ülker

  Takip Et! 3 Eleştirisini Oku

  5,0
  21 Nisan 2016 tarihinde eklendi
  Filmi ilk fragmanını gördüğüm zaman merakla bekleme isteği uyandı içimde sonrasın da birkaç eleştirenin yorumuna bakarak iyice merak etmeye başladım . bugün gitme görme ve izleme fırsatına sahip oldum ve buna gerçektem çok memnun kaldım . Annemle beraber izlemeye gittim ve gerçekten hayran uyandıran bir yapım olmuş , ilahi aşkın yoksunluğuna bakarak söylemek isterim ki eğer ki Allah'a inanıcı olan içten samimi olan izleyiciyi derinden etkileyecek bir yapım adıma öyle samimiyet ve güzellik beşeri aşkta ilahi aşka ulaşıp kavuşma çok güzel anlatılmış . noksanlığına dair net bir şey söyleyemem ama vizyondaki pek çok saçma yerli filmden birkaç adım önde bir yapım olmuş . insanımız bu tür yapımlara aç ve gördüklerinde yadırgama moduna girmek de ama bana bir sey katmayacak saçma yapımları izlemek ve prim verdirmektense böylesi güzel anlatıma akıcı anlatıma sahip filmi desteklemeyi tercih ettim bence izlenmesi gereke nadir yapımlardan biri TEŞEKKÜRLER EMEĞİ GEÇEN HERKESE
  Barış D.
  Barış D.

  Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

  5,0
  17 Nisan 2016 tarihinde eklendi
  muheşem ötesi her anı ayrı bir güzellikte toplumumuzun tam ihtiyacı olan bir film gerçekten...bu filmde emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum...
  uğur E.
  uğur E.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  17 Nisan 2016 tarihinde eklendi
  Son yıllarda izlediğim en güzel Türk yapımı bir film tarihimize ve değerlerimize kaybetmiş olduğumuz yardımlaşmayı ve insanlığımızı bize hatırlatan müthiş bi yapıt. Kesinlikle içinde insan sevgisi olan insan aşkı olan herkezin izlemesini tavsiye ederim. Emeği geçen herkese tebrikler gözyaşlarımı tutamadım.
  Kemal A.
  Kemal A.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  14 Nisan 2016 tarihinde eklendi
  Öncelikle şunu belirtmek isterim ki bu filmde emeği geçen herkese teşekkür ederim. Filmin fon müzikleri ve mekanları gerçekten de seçici olarak belirlenmiştir. Ayrıca oyuncuların kıyafetleri ve kullanmış olduğu aksesuar o zamanın durumlarını yansıtmaktadır. Oyuncu kadrosu olarak hepsi usta oyunlardır.
  Mert H
  Mert H

  Takip Et! 189 Takipçi 824 Eleştirisini Oku

  0,5
  7 Mayıs 2019 tarihinde eklendi
  Film hakkındaki yorumları okuyup büyük bir beklenti ile filmi izledim. Ancak beklentilerimin çok çok altında kalan bir film oldu. Hikaye oldukça karmaşık, duyduğumuz ve kaynaklardan geçen hikayelere bağlı kalınmamış ve senaryo gereksiz şekilde uzatılmaya çalışılmış. Abartılarla sıkıcı bir hal alan film sürekli zamanda zamana atlıyor. Aksaray reklamı için çekilmiş bir turizm filmi olduğunu düşünüyorum. Fırat Tanış'ın bu filmde ve oynadığı rolde bulunması da bana fazlasıyla tuhaf geldi. İçi boş, anlamsız filmlerden birisi kısaca.
  Yerim yurdum
  Yerim yurdum

  Takip Et! 1 Takipçi 22 Eleştirisini Oku

  2,5
  23 Kasım 2018 tarihinde eklendi
  mükkemmel bir seyir keyfi olmasa da samimi ortamı ve anadolu kokulu felsefeleri için izlenebilir. tarih severler de ilgilenecektir.
  Murat U.
  Murat U.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  2,5
  7 Nisan 2016 tarihinde eklendi
  Öncelikle şunu belirtmeliyim ki "müziğe boğulmuş" bir film. İstenilen duygu sinematografik olarak yansıtılmadığı için fon müziğine çokça yer verilmiş ki bu sinemanın ruhuna aykırı bir durum. Öte yandan Furkan PALALI her ne kadar yeteneği yadsınamayacak iyi bir oyuncu olsa da Somuncubaba gibi bir karakter için uygun mizaca ve görünüme sahip değil. Zira kendini ne kadar zorlasa da olmuyor, yapmacık kalıyor. Sinema görsel bir sanattır, görüntüyü ne kadar etkili kullanıyorsanız işinizi o kadar iyi yapmışsınız demektir. Görüntü dışı ögeler filmde etkin konuma geldiyse orada yönetmenin kendini sorgulaması gerek. Film malesef bu noktada tam bir ilkokul müsameresi havası veriyor ve tamamen didaktik sözlerle, sığ diyaloglarla ilerliyor. Aşk ve tasavvuf kavramlarının iyice idrak edilemediğini gördüğümüz bu yapıtta, mütedeyyin kesimin eleştireceği pek çok nokta var ki buralara girmek istemiyorum. Somuncubaba (Şeyh Hamidi Veli) büyük bir insan, örnek bir hayatı var ama dramatik olarak kullanılabilecek malzeme çok az. Yönetmenin bu açıdan zorlu bir işe giriştiğini kabul ediyorum ama en azından Fatiha Suresini 7 farklı şekilde tefsir ettiği kritik sahne daha ustaca çekilebilirdi. Nitekim Somuncubaba dendiği zaman hemen hemen herkesin bildiği önemli bir vakadır. Fakat yönetmen Kürşat KIZBAZ bu önemli anı da fon müziği ile geçiştiriyor! Merakla beklediğim, vizyona girer girmez izlemeye gittiğim nadir filmlerden biriydi ama sonuç hayal kırıklığı. "Aksaraylılık" güdüsünün tavan yapması da hoş bir durum değil ayrıca. Kabul edersiniz etmezsiniz ama Somuncubaba Aksaray'da değil Darende'de medfundur. 115 dakikalık pek çok gereksiz sekansın bulunduğu filmde Darende'yi 1.5 dakika yer vermek kimseye bir şey kazandırmaz. Çekim açıları, kurgusu, sanat yapısına diyecek bir şey yok ama bu tür filmlerde seyirciyi tatmin etmek adına bunlar yeterli olmuyor. Netice olarak bu filmde ne aşkın sırrını ne de Somuncubaba'yı bulabiliyoruz! Sayın Yönetmenden ricam bu tür projelere başlamadan evvel iki kez düşünmeli. Kendisi de inançlı bir insan olarak takdir eder ki maksadına ulaşmayan iş vebal getirir.
  sinema
  1 ziyaretçi
  4,0
  10 Nisan 2016 tarihinde eklendi
  Babanne, cocuk, torun, 3 jenerasyon bu filmi izlemeye gittik ve hepimizde filmi cok begendik. Yorumlari okuyup gitmekte tereddut etmeyin. Filmin cekildigi mekanlar, oyunculari, surukleyiciligi, muzikleri, mesaji cok iyiydi. Muhakkak iyinin iyiside vardir. Aşkin anlamina erismesi daha aciklayici olabilirdi. Ama bu haliyle bile filim ovguyu hakediyor. Umarim devami gelir, evliya filim serisi yapilir. Emegi gecen herkese tesekkur ederim. Uzun sure etkisinde kalacagim bir filim izledim. Ayni zamanda bu evliyalar hakkinda daha fazla bilgi edinme istedini dogurdu icimde. Tekrar tesekkurler.
  Irfan M.
  Irfan M.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  1,0
  30 Nisan 2016 tarihinde eklendi
  Açık söylemek gerekirse büyük umutlarla gittiğim bu filmde hayal kırıklığına uğradım. Film, bana göre bir turizm/tanıtım filmi niteliğinde. Tasavvufla ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Görsel efektleri güzeldi ancak filmin içi boştu; bir yere, bir sonuca bağlanamadım. Film içerisinde dikkat mi edilmedi yoksa bilerek mi yapıldı bilmiyorum ama benim dikkatimi çeken çok nokta vardı. O dönemle uyuşmayan bazı detaylar... Örneğin bir kitabın kapağında "68" yazıyordu. Somuncu Baba dönemindesiniz ve Aksaray'ın plakası kitabın kapağında yazıyor? O sahneye kadar arkadaşımı teselli etmeye çalışıyordum ancak onu gördükten sonra ben de filmden koptum... İnsanlar sevdiği şeyin kusurları görmezmiş. Aksaraylı dostlar da kendi memleketleri olması hasebiyle "süper, harika" gibi yorumlar yapıyorlar. Ben biletimi neredeyse bir ay öncesinden aldım ama inanın filmi seyrederken bir süre sonra bırakıp gidesim geldi. Belki bir yerden beni yakalar diye çok bekledim fakat filmin sonu bile yoktu. Film bittiğinde arkadaşımla birbirimize şaşkın vaziyette bakıyorduk. Filmin en güzel kısmı, filmin sonundaki Mustafa Ceceli'nin şarkısı idi. Ki onu da dinleyemeden kapattılar... :)
  Büşra K.
  Büşra K.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  26 Nisan 2016 tarihinde eklendi
  Film gercekten mukemmel. Vizyondan cikmasina cok az kala farkettik ve izledik keske daha once haberimiz olsaydi o zaman eminim bir kac kez daha gidecegim bir film olurdu. Izledigim en iyi filmlerden diyebilirim. Oyuncular, oyunculuklari, senaryo hersey tam olmasi gerektigi gibiydi kesinlikle mukemmel mutlaka izleyin izlettirin..
  Ankh N.
  Ankh N.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  25 Nisan 2016 tarihinde eklendi
  Filmden çok öte Ruhunu hissettim birşey olmuş . Bugüne kadar izlediğim Ennn Muhteşem Film idi. Oyuncuların Sesleri yüreğe dokunuyor . Ve Sizde o an sanki filmde değilde o An' ın içindesiniz . Kendi adıma çok başarılı buldum ve 2 kez izledim . Pek çok kişiye de tavsiye ettim . Oyuncuların Emegine yüreğine sağlık bizi de o Anlara ulaştırdılar . bir de Mustafa Cecelinin müziği off 10 numara 5 Yıldız Müthiş yakismis . Yolları Açık olsun . Hepsine yürek dolusu Sevgi ve Selamlar &:)
  Gürkan A.
  Gürkan A.

  Takip Et! 153 Eleştirisini Oku

  2,5
  3 Ağustos 2020 tarihinde eklendi
  Çok güzel bir konu gerçek bir hikaye fakat vasatı geçemeyen bir film ortalama bir Türk filmi izlenmese bir şey kaybedilmez
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top