Beyazperdem
  Karanlık Zihinler
  Ortalama puan
  2,4
  4 yayın
  • Hurriyet
  • Habertürk
  • Birgün
  • T24

  Her dergi ve gazetenin puanlama sistemi farklı olduğu için, Beyazperde, puanları 0.5 - 5 yıldız üzerinden, kendi barometresine göre vermiştir.

  4 Basın Eleştirisi

  Hurriyet

  Uğur Vardan

  Karanlık Zihinler’, renklere göre ayrılma bakımından öncelikle ‘Uyumsuz’ serisini andırıyor; ama öte yandan başta Ruby Daly olmak üzere öyküdeki kimi karakterlerin paranormal güçlere sahip olması bakımından da ‘X-Men’ serisiyle akrabalıklar kuruyor gibi. ‘Kung Fu Panda’ serisinin iki ve üç numaralı filmlerinin yönetmeni olarak hatırladığımız Güney Kore asıllı Jennifer Yuh Nelson’ın imzasını taşıyan yapım, anlatım olarak gayet iyi kotarılmış görünüyor. Bir yandan siyasi alt metin, öte yandan gençlik dertleri, aile arayışı, dayanışma ruhu, sistemin dayattıkları ve ‘Kitleleri kendi doğrularına göre yönetme isteği’ üzerine bitmez tükenmez çabalar... Sözün özü dünyanın birçok bölgesinde varlığını sürdüren ‘Totaliter karakterli liderler’ dönemine uygun bir öyküsü var filmin.

  Eleştirinin tamamı için: Hurriyet

  Habertürk

  Mehmet Açar

  “Karanlık Zihinler”, daha çok Ruby'nin vereceği kararlarla ilgili bir film... Sahip olduğu gücü kimlerle birlikte nasıl kullanması gerektiğini anlamaya çalışırken bocalıyor, hatalar yapıyor. Bu arada, Liam başta olmak üzere sevdiği insanlara zarar vermekten de korkuyor. “Kung Fu Panda” serisi filmlerinden hatırladığımız Jennifer Yuh Nelson'un yönettiği “Karanlık Zihinler” romantik bir macera filmi kıvamında hızla ilerliyor. Olaylar akıp gidiyor ama açıkçası, geriye dişe dokunur pek bir şey kalmıyor. Hikâyenin ilk bölümlerde sağlam bir şekilde kurulamaması bir yana, iyi geliştirilememiş olması daha ciddi bir sorun. Merak ve sürpriz unsurunun filmin lehine çalıştığını söylemek zor.

  Eleştirinin tamamı için: Habertürk

  Birgün

  Tuğçe Madayanti Dizici

  Film bir yanıyla gençleri, onları özel kılan güçlerine sahip çıkmaları konusunda cesaretlendirmeye çalışmış ancak hikâye anlatımındaki entelektüellik kıt olunca bu altyapının seyirciye keyifle ulaşması pek mümkün olmamış. Acımasız dünyada farklı olarak var olmanın zorluğunu ve kadının gücünün önemini hakkıyla ortaya çıkaramamış. Devam edeceğinden emin olduğum bu seri kariyerine beyazperdede mi yoksa özel platformlarda mı devam edecek göreceğiz.

  Eleştirinin tamamı için: Birgün

  T24

  Atilla Dorsay

  Film böylece o aslında çok sevdiğimiz bilim-kurgu türünün yıllardan beri bizi düşündüren, umut ya da umutsuzluk veren ve ufkumuzu açan başyapıtları yanında son derece gölgede kalıyor. Ve önemsizleşiyor. Yine de hakkını vermek için söyleyeyim. Sözünü ettiğim tutku, bu patırdının içinden incelikle süzülüp ön plana geçiyor. Ve o iki güzel insanın, ırklar karışımının en hoş hali Amandla Stenberg ve beyaz ırkın doruğu Harris Dickinson, gerçekten yüreğe dokunan bir aşk yaşıyorlar

  Eleştirinin tamamı için: T24
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top