Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Aslan Kral
  Ortalama puan
  4,1
  157 Puanlama ve 12 Eleştiri
  dağılımı 12 Eleştiri notla
  6 Eleştiri
  3 Eleştiri
  2 Eleştiri
  0 Eleştiri
  0 Eleştiri
  1 Eleştiri
  Aslan Kral hakkında görüşlerin ?

  12 kullanıcı eleştirisi

  Mert H
  Mert H

  Takip Et! 192 Takipçi 824 Eleştirisini Oku

  5,0
  25 Kasım 2019 tarihinde eklendi
  Hiçbir re-make filminin bu kadar gerçekçi olacağını düşünmezdim. Gerçekçilikten kastım ise sanki animasyon filmi değil de gerçekten hayvanları izliyormuş gibi bir hisse kapıldım. Bunu sevenler de sevmeyenler de olacaktır ama bir süre çok garip bir şekilde izledim filmi. 1994 animasyon filminin bire bir aynısı, mükemmel ve filmin eski versiyonunu çocukken izleyenler için bir nostalji filmi.
  rudeonerudeone
  rudeonerudeone

  Takip Et! 2373 Takipçi 1 696 Eleştirisini Oku

  3,0
  20 Kasım 2019 tarihinde eklendi
  Evet, teknoloji harika. Fakat ben iki boyutlu Simba, Mufasa ve diğerlerini tercih ediyorum sanırım. Yeni neslin animasyon tarihinin efsanelerinden biriyle tanışması için ise tabii ki güzel bir fırsat. Filmin yorumu biraz abes kaçabilir çünkü orjinal filmin birebir aynısı, görsellik haricinde.
  Gökhan D
  Gökhan D

  Takip Et! 3 Eleştirisini Oku

  5,0
  11 Ağustos 2019 tarihinde eklendi
  kralların kralı aslan kral efsane senaryosuyla müthiş bir izlenesi bir film en güzel müzikleri düyacagınız kurgusuna hayran olacagınız bir film karekterleri seslendirenlerin yüregine sağlık oynlar mikrofonun başında süper iş çıkarmışlar
  Dani Nigdelioglu
  Dani Nigdelioglu

  Takip Et! 3 Eleştirisini Oku

  5,0
  28 Temmuz 2019 tarihinde eklendi
  Yaparsa ancak Disney yapar !!!! Her zaman gibi muhteşem bir film. Inanılmaz başırılı. En iyi branşta.
  Musabcalisir60
  Musabcalisir60

  Takip Et! 4 Eleştirisini Oku

  5,0
  3 Eylül 2019 tarihinde eklendi
  Çok güzel bir film spoiler: spoiler: spoiler: spoiler: spoiler:
  Merve D
  Merve D

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  4,0
  5 Ağustos 2019 tarihinde eklendi
  çocukluğumuzun çizgi sinemasının başarılı bir şekilde animasyona aktarılmış versiyonu.... Olay örgüsünü bildiğim halde sanki ilk defa izliyormuşçasına zevk aldım izlerken. animasyon sevenler için hiç sıkılmadan izlenebilecek türden bir film.
  Emre Sinem Karaman
  Emre Sinem Karaman

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  30 Aralık 2019 tarihinde eklendi
  Harikasin keske sinemada izleseymiştim tek kelimeyle muazzam simba:( keske mufasa ölmeseydi babası öldü orda duygusallastim halen kucuk seylerden mutlu olabilcegimi gosterdi bu animasyon bana yaş 25 ama ...iyi ki izlemisim
  berkan ömer u
  berkan ömer u

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  3,5
  24 Ağustos 2019 tarihinde eklendi
  spoiler: Filmin en büyük eksiği duygu aktarımıydı öncelikle 1994 yılında çıkmış olan Aslan Kral filmine bir bakalım bir kere Simba babasından ders alırken bir kere babasından korkmuş gibiydi ama 2019da ben öyle bir şey görmedim. Ayrı bir kötü yan ise film çok düz ilerliyor bir kere Sarabi'ye yavşayan Scar mı olur 1994te Jeremy Irons'un seslendirdiği Scar'a saygınız olsun ayrıca bu filmde Be Prepared yok, Seslendirmede kaymalar var karakterler sese göre yavaş konuşuyor Mufasa çok ağır kalmış. İyi olan yanı ise görsellik tamamen görsellik Beyonce bile görselliği bitirememiş
  Suheda S
  Suheda S

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  4,0
  22 Temmuz 2019 tarihinde eklendi
  Hakuna Matata gibi dile dolanacak maskot laflar , eğlenceli soundtrack , başarılı animasyon ile 100 dakikadan fazla ,kızımla birlikte keyifle izleyebildim. Gidiniz ,pişman olmayacaksınız ;)
  Muhammetali N
  Muhammetali N

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  4,5
  7 Ağustos 2019 tarihinde eklendi
  spoiler: son sahnede babası gelse daha iyi olurdu onun dışında filmin süper olduğunu düşünüyorum
  Özden T.
  Özden T.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  0,5
  4 Aralık 2019 tarihinde eklendi
  Herşey çok ataerkil. Sırtlanların lideri kadın burda sanki kadın liderler ancak kötü grupların liderleridir izlenimi var. Hadi diyeceksiniz doğa böyle bilmem ne. Doğada böyle değil kardeşim. Doğada Aslan Kraldır diye bişey yok o insanların yakıştırması. Doğada erkek aslanlar dişileri tekrar çiftleşmeye zorlamak için başka erkek aslanlardan olan yavrularını öldürmeye çalışırlar, dişilerle bu yüzden boğuşurlar ve çoğu zaman dişi aslan da erkek aslan da ölür ve yavrular yaşar. Ayrıca ordaki habeş maymunu iyi rolde görünüyo ama habeş maymunları gerçek hayatta sırf zevkine, avlarını öldürmeden can çekiştire çekiştire yerler inanmayan açıp bakabilir. Doğadaki en tiksindiğim canlılardandır. Sırtlanlar leş yiyo diye kötü gösterilmiş ama habeş maymunları daha boktan varlıklar yani. Animasyon izlemeyi seviyorum ve disney son filmlerinde kadının da var olduğunu, bişeyler başarabileceğini kulede oturup koca beklemek yerine savaşmayı, hayata dönmek için bir erkeğin öpücüğüne ihtiyaç olmadığını gösteren filmler yapmaya başlamıştı yani kısaca feminizmi öne çıkarmaya başladı (burda feminizmi erkek düşmanlığı sananlar için küçük çaplı detay verdim). Verilen ders olarak disney filmlerinde en gerici ve üstüne yanlış bilgilendiren filmdi. Daha az puan verilse onu verirdim. Ayrıca konu, işleyiş ilk filmin aynısı farklı olan tek şey 3 boyutlu gerçek gibi oluşu -ki bir animasyon filminden bunu beklemezsin. spoiler:
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top