Filmleri oyla!
Beyazperdem
  John Wick: Chapter 3 - Parabellum
  Ortalama puan
  3,3
  6 yayın
  • T24
  • Gazete Duvar
  • Hurriyet
  • Habertürk
  • Milliyet
  • Sabah

  Her dergi ve gazetenin puanlama sistemi farklı olduğu için, Beyazperde, puanları 0.5 - 5 yıldız üzerinden, kendi barometresine göre vermiştir.

  6 Basın Eleştirisi

  T24

  Atilla Dorsay

  Evet, John Wick artık öylesine zarif, öylesine koreografik, öylesine stilize biçimde vuruşuyor ve öldürüyor ki... Bu kitlesel öldürme, bu neredeyse soykırım kendine özgü bir estetik kazanıyor. Ve film boyunca bitmeyen bir bale izler gibisiniz. Konusu ölüm ve öldürmek olsa da!.. Bu artık gerçekten dur-durak bilmeyen bir tempo, şiddet soslu bir gösteri havası, parlak bir şov sanki...Öldüğü halde birtürlü ölmeyen kişiliklerse, elbette başta John Wick, ölümsüzlüğü haberler gibi. Tüm bunlar filmi getirip çok özel bir yere koyuyor. Çok hassas yürekler dışındaki tüm sinemaseverlere tavsiye edilebilecek bir film.

  Eleştirinin tamamı için: T24

  Gazete Duvar

  Şenay Aydemir

  “John Wick 3”, bir sonraki hikayeye kapısını fazla açık bırakıyor ve bu haliyle de bitmemiş görünüyor. İlk iki filmde sunulan hikayenin bittiği anda yeni bir serüvenin daha olabileceğine dair açık kapının önünde bırakılıyordu seyirci, bu kez o kapıdan içeri davet ediliyor, büyük bir finalin yaklaşmakta olduğu bilgisiyle donatılıyor ve tam orada bırakılıyoruz. Bu tür ‘bölünmüş final’ yarım kalmış bir seyir zevki de veriyor çoğu zaman. En son “Avangers”ta gördüğümüz ve finalin ikinci bölümünün büyük bir hayal kırıklığı yarattığı bu tarzın, benzer bir sonuç doğurmamasını temenni edelim.

  Eleştirinin tamamı için: Gazete Duvar

  Hurriyet

  Uğur Vardan

  Serinin üçüncü filmi, bir sonraki adıma kapı aralayarak sona eriyor. Geride kalan üç adıma baktığımızda 2014 tarihli ilk hamlenin en iyisi olduğu kanaatindeyim. Elden ayaktan çekilmiş kovboyun yeniden silahına sarılmak zorunda kalması gibi klişe bir western temasına dayansa da (ilk olarak akla Eastwood’un ‘Unforgiven’ı geliyor mesela) fikir ve aksiyon oranları daha dengeliydi. Sonraki adımlarda hikâye geriye çekilirken koreografi ve estetize şiddet had safhaya vardı. ‘John Wick 3’te birçok zorlama sahne var ama şurası da bir gerçek, film seyircisinin öyküyü düşünmesine fırsat vermeden aksiyona ilişkin elinde (ve zihninde) ne varsa sıralıyor... Bu filmi (ya da seriyi) kuşkusuz her kuşak kendi sinemasal deneyimleri (ya da hatıralarıyla) ele alacaktır. Örneğin zamane izleyicisi için hemen akla ‘Raid’ gelebilir ama benim için Bruce Lee ya da Wang Yu filmlerinin aşırı modernize ve estetize edilmiş hali gibi...

  Eleştirinin tamamı için: Hurriyet

  Habertürk

  Mehmet Açar

  Görsel atmosferin etkisini daha da artıran IMAX kopyasından seyrettiğim “John Wick 3”ün, hem hikâyesi hem de görsel atmosferi itibarıyla ilk iki filme oranla daha çok ilgimi çektiğimi söyleyebilirim. Başta Vivaldi'nin müziğinin kullanıldığı sahne olmak üzere iyi vakit geçirebileceğiniz bir aksiyon şovu bekliyor sizi... Ama seriyi hiç bilmeyenleri uyarmak isterim. “John Wick 3” derinlikli ve inandırıcı bir dram değil... Sığ bir hikâyenin son derece şık, havalı olarak anlatıldığı biçimci bir aksiyon... Son olarak, Keanu Reeves faktörünün altını çizelim. Onun starlık karizması olmasa, John Wick asla buralara gelemezdi...

  Eleştirinin tamamı için: Habertürk

  Milliyet

  Nil Kural

  Seri, belki de ilk ekibin değişmemiş olmasından dolayı yoluna hız kesmeden devam ediyor gibi gözüküyor. Aldığı olumlu eleştirileri gişe başarısı da takip ederse John Wick’in kalıcı olacağını söylemek mümkün.

  Eleştirinin tamamı için: Milliyet

  Sabah

  Olkan Özyurt

  Nihayetinde John Wick çok da akıllı bir karakter değil (Bu filmde daha net anlıyoruz). İşinde son derece başarılı olsa da basit ve düz düşünebilen bir insan. Açıkçası hikayenin karmaşıklaşması John Wick'in zihin dünyasına fazla geliyor. Hal böyle olunca karakterle ilgili inandırıcılık sorunları baş gösteriyor. Belki bunun için solo takılan John Wick'in macerasında bir kadın beliriyor. Wick'in eski tetikçi Sofia'dan (Halle Berry) yardım istemesiyle maceranın altı harlanıyor belki ama bu sefer hikaye bir kat daha karmaşık hale geliyor. Bu hamlesiyle karmaşık hikaye-düz karakter kısır döngüsü içine düşen film alamet-i farikası olan aksiyon sahneleriyle bu döngüden çıkmaya çalışıyor, ki naçizane zorlansa da çıkmayı başarıyor.

  Eleştirinin tamamı için: Sabah
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top