Beyazperdem
Beni Adınla Çağır
Ortalama puan
3,8
33 Puanlama ve 7 Eleştiri
43% (3 Eleştiri)
14% (1 Eleştiri)
43% (3 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
Beni Adınla Çağır hakkında görüşlerin ?

7 kullanıcı eleştirisi

nuridemirkubuz

Takip Et! 6 Eleştirisini Oku

3,5
24.02.2018 tarihinde eklendi
Bir tutku hikayesi, konu olarak Venedikte Ölüme benziyor. Film çıkışsızlık hissini iyi veriyor. Farklı bire aşk hikayesi izlemek isteyenlere tavsiye ederim.
Ilke Y.

Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

5,0
8.01.2018 tarihinde eklendi
İzlediğim en organik filmlerden biri idi. İki insanın birbirlerine aşık olmasını izliyorsunuz. Oyuncular çok yetenekli ve mekan harika.
martinscorsese

Takip Et! 2 Takipçi 90 Eleştirisini Oku

3,5
25.08.2018 tarihinde eklendi
Film esasında standart bir yaz aşkı filmi, ancak aşıklar eşcinsel olunca zor bir iş haline gelmiş. Film karakterlerin duygularını seyirciye geçirmekte başarılı. Aşkın önünde ki engel eşcinsellik ama eşcinselliğin nedeni de aşk gibi. Yani sanki birbirlerini bulmasalar başka hiç bir erkekle birlikte olmayacaklar gibi.
tosun_pasa

Takip Et! 8 Eleştirisini Oku

3,5
15.03.2018 tarihinde eklendi
Filmin atmosferi güzel, umutsuzluğu iyi veriyor, karakterleri anlamak için illa homoseksüel olmak gerekmiyor. Ortada bir aşk var ve toplumsal kurallar bu aşkın yaşanmasına engel oluyorlar. Eşcinsel düşmanı filansanız izlemeyin zaten.
Mehmet ç.

Takip Et! 18 Eleştirisini Oku

4,0
7.03.2018 tarihinde eklendi
Kitabını büyük bir zevkle ve heyecanla okuduğum Adınla Çağır Beni şimdi sinema filmiyle karşımızda.Tabi bu kadar duygu yüklü bir kitaptan sonra beklemeden izledim filmi.Kitabını okumaktan heralde beklenti daha bir artıyor diyorlar.Ama şöyle bir gerçek de var ki kitap Elio'nun ağzından yazılmıştı.Birebir onun hislerini düşüncelerini Oliver geldiğinden beri her gün giydiği şortların renginden ruh haline anlam çıkarmasına kadar biz de birer adet Elio oluyorduk.Kitabında en büyük başarısı buydu kesinlikle.Filme gelince Elio'nun iç dünyasını izlemektense dışarıdan bir göz haline dönüşüyoruz.Bizi de karakterimizle bağ kurmamızı zorlaştırıyor.Filmin en büyük sorunu da bu bence.Kesinlikle Elio'nun dışardan bir sesiyle dinlemeliydik bence filmi.Filmin 1 saati bu yanlış tercihle gidiyor.Son bir saat ise birbirlerine duygularını paylaştıkları için daha çok içine giriyoruz filmin.İkisine de yabancılığımız kalmıyor.Harika finali de gözümden yaş gelerek izlediğim film bitmiş oluyor.Oyunculukları son derece beğendim.Her şey yerli yerindeydi.İlk bir saatlik kısımdaki Elio'ya yabancılığımız fazla göze batmış olsa da.Belki de ilk kitabını okuduğum için ben bu yokluğu fazlasıyla hissettim.Beni Adınla Çağır olarak vizyona girdi ama daha yakışacak kitapta da geçen ismi Adınla Çağır Beni tavsiye edilir
rudeonerudeone

Takip Et! 39 Takipçi 1 586 Eleştirisini Oku

5,0
28.02.2018 tarihinde eklendi
Uzun zamandır bu sitede 5 tam puan vermemiştim. Filmin yorumunu kelimelere dökmek kolay değil. Çünkü güzelliği tam da buradan geliyor. Duygulara hitap etmesinden. Ne yazık ki özellikle ülkemizde sadece LGBT filmi deyip geçilecek. Fakat yüzlerce film izlemiş biri olarak söylüyorum, hiç de öyle değil. Tabii ki iki erkeğin ilişkisi, kimi zaman oldukça sert sayılabilecek sahnelerle işleniyor. Fakat filmi buna indirgemek çok büyük haksızlık olur. Zaten filmin yaklaşık ilk bir saati, tamamen atmosfere, sanata, edebiyata, gençliğe, estetiğe, sıcak yaz günlerine, İtalya ve genel olarak da Avrupa kültürüne övgüyle geçiyor. Bu kısımlarda herkes kendinden, kendi gençliğinden bir şekilde bir şeyler bulacaktır. Müzik kullanımı üst düzey. Dediğim gibi görsellik zaten üst düzey. Yalnız hiçbir görsel efekt veya teknolojik başka hamleler olduğundan, veya çok farklı mekanlarda farklı çekimler yapıldığından değil. Ortalama bir İtalyan kasaba merkezi ve bir de kırsal kesimdeki ortalama bir çiftlik evinden bahsediyoruz. Tabii ki ortalama derken, ailenin sosyal ve ekonomik statüsü dahilinde ortalama. Yoksa her yer bu kadar estetik değil hiç kuşkusuz. Film ile ilgili değinecek çok şey var. En iyisi izlemek. Ödül sezonu ölçüt değil kesinlikle, fakat yine de pek çok önemli ödül almasını isterim.
virgo m.

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0
27.02.2018 tarihinde eklendi
Tek kelimeyle muhteşem...Aşkın iki erkek, iki kadın ya da bir erkek ve kadın arasında geçmesinin bir önemi yok, sizin heteroseksüel, gay ya da biseksüel olmanızın da. Oraya sadece bir film izlemek için geldiğiniz sürece bu aklınıza gelmiyor bile..Hele de kitabını okuyup gittiyseniz yaşayacağınız duygusal fırtınayı iki ile çarpın, çünkü en derininizden sarsılacaksınız..Oyunculuklar muhteşem, Timothee Chalamet kitapta sunulan Elio'yu oynamıyor da sanki o aslında hep Elio'ymuş da kitap ondan esinlenilerek yazılmış gibi. Armie Hammer ise Oliver rolü için başta biraz büyük gibi görünse de o kadar güzel oynuyor ve çabalamadan o kadar etkiliyici olabiliyor ki oscar adaylıklarında hakkının yendiğini anlıyorsunuz. Bu arada Timothee ile olan kimyaları gerçekten inanılmaz, bambaşka birşey. Ben böyle bir uyumu uzun süredir ne tv ekranında ne de sinemada görmedim. Ve tabii ki Michael Stuhlberg..son ana kadar sevgi dolu, gözlemci profosör baba karakteri dışında fazla bir etkinliği yokken, filmin belki de en çarpıcı sahnesine imza atarak, filmin sonundaki monoloğu ile sizi yerle bir ediyor.. Bonus olarak sahne yönetimi ve görüntüler de olağanüstü tabii ki.. Yazar Andre Aciman ve yönetmen Luca Guadagnino nun yetenekleri ve ajitasyona bir kez olsun başvurmadan bizi böyle güzel mahvedebilmeleri karşısında saygıyla eğiliyorum..
Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
Back to Top