Beyazperdem
Upgrade
Ortalama puan
4,1
56 Puanlama ve 19 Eleştiri
63% (12 Eleştiri)
21% (4 Eleştiri)
11% (2 Eleştiri)
5% (1 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
Upgrade hakkında görüşlerin ?

19 kullanıcı eleştirisi

Suat Y

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0
1.09.2018 tarihinde eklendi
Film çok güzel. Filmi izleyince başka bir boyuta geçiyorsunuz. Herkese tavsiye ederim. Son zamanlarda izlediğim en güzel filmdi.
Poyraz K.

Takip Et! 7 Eleştirisini Oku

5,0
1.09.2018 tarihinde eklendi
Bilim kurgu ve yapay zeka merakı olanlar için kaçırılmayacak film. 1 saniye bile gözümü alamadım. Böyle filmlerin ülkemizde seyredilmemesi bir sinema sever olarak beni çok üzüyor.
Selda O

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0
2.09.2018 tarihinde eklendi
Böyle kaliteli filmlere ülkemizde neden yeteri kadar değer verilmiyor anlamıyorum. Film gelince mükemmel ötesi söylenecek söz yok..
Baris Ö.

Takip Et! 3 Takipçi 63 Eleştirisini Oku

4,0
16.08.2018 tarihinde eklendi
Son dönemde izlediğim bir çok filmde hep birşeylerin eksikliğini hissettim. Belki özgün senaryo belki oyunculuk belki de atmosferi sarmadı bilemiyorum ama hep birşeyler eksikti. Ama daha fragmanını seyredeli iki ay olan Upgrade filmini izlemiş bulunuyorum ve işte istenildiğinde nasıl güzel fikirlerin nasıl güzel filmlere dönüştüğünün kanıtı resmen. Filmin hikayesini fragmanını ilk gördüğümde birazcık kavramıştım. Bir adama ona özel yetenekler veren bir bilgisayar donanım takılır ve adam bir anda robot ve insan karışımı bir hal alır. Sonrasında ise konu bellidir kotu adamlar ve bu kötü adamlara karşı duracak olan biz. Yalnız filmin senaryosu bu kadar basit degil tabi ki. Burada spoiler olmasın diye ben kabaca anlattım. Çok daha derin ve arka planı dolu bir senaryoya sahip. Biraz bilim kurgu, biraz günümüzde yaşanan ve yaşanması muhtemel teknolojik gelişmeler ve birazda insan- makine ilişkisinin yoğrulduğu filmde gayet ilginç noktalara değiniliyor. Ve bu yapılırken de işin içine keşke daha fazla olsa dediğim o güzelim aksiyon sahnelerinden koysalar diye içimden geçirmedim değil. Oyuncu kadrosunda çok aşina olduğum yüzler olmasa da baş rolde oynayan Logan Marshall-Green gayet iyi iş çıkarmış. Kendisini nedense filmde ki görünümü ile Tom Hardy’ye kardeşi olabilecek kadar benziyor neredeyse. Ben filmi sıradan eğlenceli bir bilim kurgu olarak bekliyordum ama gayet arkası sağlam bir yapım olarak beklentimin üzerine çıkması nedeni ile beni şaşırttı doğrusu. Ee bu da izlediğim surenin boşa gitmediğine sevinmeme neden oldu. Bilim kurgu- Aksiyon tarzının ağır bastığı bir yapım olarak Upgrade gerçekten eğlenceli, arkası sağlam bir senaryoya sahip. Günümüzde bulunduğumuz teknolojik durum ve ilerlemenin insanlar ve bilgisayarlar arasındaki ilişkiyi nereye götürebileceği konusunda değişik bir bakış açısına sahip yapımı mutlaka izleyin ve izlettirin derim. Benim puanım 10/8.
Müjdat T

Takip Et! 16 Eleştirisini Oku

4,5
14.01.2019 tarihinde eklendi
Müthiş bir film. Bilimsel bir bakış açısıyla ele alarak izlediğinizde gerçekle örtüşen ve olasılık dahilinde görünen senaryolara yer verilmesi seyir keyfinizi kat be kat artırıyor. Günümüz bilimkurgu filmleri bilimin de ilerlemesiyle gerçekten bambaşka ve zihnin sınırlarını zorlayan bir boyuta taşınmış durumda. Keyifli seyirler dilerim.
Bilal Y

Takip Et! 3 Eleştirisini Oku

5,0
6.01.2019 tarihinde eklendi
BEN ŞUNU ANLAMIYORUM PİYASADA BÖYLE FİLMLERLE DOLU GİBİ DAVRANILMASI KÖTÜ. BENCE KALİTELİ BİR FİLM EKSİ SAYABİLECEĞİM TEK YÖNÜ FİLM SÜRESİ DAHA UZUN OLABİLİRDİ.KONUYU İZLEYİCİYE YEDİREREK GÖSTERİLEBİLİRDİ.AMA BU FİLMİN İYİ BİR TAT VERMESİNE ENGEL DEĞİLDİR NEZDİMCE
Goozturk

Takip Et! Eleştirisini Oku

2,5
1.01.2019 tarihinde eklendi
Fütüristik yapısı ile bilim kurgu, yapay zeka ve polisiyeyi bir arada sevenler için izlemesi ideal fakat mekan, zaman ve erişilebilirlik yönleri ile ele alacak olursak beklentimin altında kaldığını söyleyebilirim. Sıkıcı Pazar gecelerini bir nebze olsun heyecanlandırmak isteyenler izleyebilir. spoiler: Stem'i Trace'in vücuduna entegre etme kısmı beklediğimden çok daha hızlı ve kolay oldu. Stem'in kontrolü ele alması da nitekim aynı şekilde. Filmin akışının bu denli alelade olmasının seyir zevkini düşürdüğüne inanıyorum.
Rogojin

Takip Et! 14 Takipçi 30 Eleştirisini Oku

3,5
22.12.2018 tarihinde eklendi
Upgrade klişelerle de dolu hikyesini eğlenceli bir tarzda anlatabildiği için b filmi havasını verdiği bir çok yerde ilginç bir lezzete ulaşabiliyor. Bu öykünün son derece cilalı bir şekilde anlatılabileceği diğer hollywood filmlerinden farklı olmasının sebebi, filmin her yerine sinmiş olan karanlık atmosferi..esprili, komik anlarında dahi karanlıktayız, karanlığın içerisindeyiz. Filmin sonuna dek durum böyle. Ancak filmde orijinal fikirlerle klişeler, olmuşlarla olmamışlar öylesine iç içe geçiyor ve öylesine güzel bir kıvam yakalıyor ki tadı damağımızda kalıyor gerçekten. Bu da bir maharet ve takdir de etmek gerekiyor! Filmin finalinin klişeleri es geçmesi de bir başka nokta. Aslında tam dizi olabilecek bir konusu var Upgrade'in. Çok daha iyi yazılmış senaryolarla bu öykü daha da güzel bir hale getirilebilir. İzlemeyi düşünenlere önerim: kaçırmayın!
mumillica

Takip Et! 52 Eleştirisini Oku

3,0
26.10.2018 tarihinde eklendi
Aksiyon filmlerinin genelde en büyük dezavantajı hep bilindik yöntemlerin izlenerek belirli bir formülde vasatı geçmeyen yapımlar ortaya koyması. Upgrade bu konuda farklılık göstererek ortalama bir işin üstüne çıkıyor. Teknik, efektler, fikir ve senaryonun abartı sınırlarını çok aşmamasıyla güzel bir seyirlik ortaya koyuyor. 3,1/5
SE A.

Takip Et! 24 Eleştirisini Oku

5,0
30.09.2018 tarihinde eklendi
Bilim kurgu sevenler için harika bir film. zamanın nasıl geçtiğini anlamadım. fikir çok yaratıcı, işlenişi çok iyi, sürükleyici ve sürekli merak uyandıran bir film.
Meryem Esra S

Takip Et! Eleştirisini Oku

4,0
16.09.2018 tarihinde eklendi
Kotu sahneler hariç güzeldi [spoiler]Sonunda buyuk ters kose var cok sasiriyosunuz [/spoiler gidin guzel yani
Ekrem Berat T

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0
9.09.2018 tarihinde eklendi
Efsane bir filmdi arkadaşlar sinemaya gidecekseniz ve film arıyorsanız tereddüt etmeden bu filme gidin özellikle bilim kurgu ve gerilim olması benim tam istediğim özelliklerdi
Pinar A.

Takip Et! 5 Eleştirisini Oku

5,0
8.09.2018 tarihinde eklendi
Çok güzel bir filmdi. Tam bilim kurgu tarzinda soluklarinizi tutarak izleyeceginiz bir film. Herkese tavsiye ederim.
Ceyda K

Takip Et! 6 Eleştirisini Oku

5,0
5.09.2018 tarihinde eklendi
Kesinlikle izlenmesi gereken bir film. Başından sonuna kadar heyecan ve sürprizlerle doluydu. Filmin devamını bekliyoruz.
Ridvan A

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0
4.09.2018 tarihinde eklendi
Oyunculuk güzel kurgu harika senaryo mükemmel. Filmin son sahnesi itibariyle devamının geleceğinin sinyalini verdi.
Festilaf N

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0
3.09.2018 tarihinde eklendi
Kimse bilip bilmeden yorum yapiyor. Ölmeden önce yapilmasi gereken şeyler var ya. Hah iste onlardan biri şu filmi izlemek. Filmin her yerinden zeka fışkırıyor . izleyin.. İzleyin .. İzleyin
Alpinar G

Takip Et! 10 Eleştirisini Oku

4,0
3.09.2018 tarihinde eklendi
başı ortası sonu dolu bir filim olmuş baymıyor ve uzun sürmüyor. bilim kurgu tadında kalmış aklıma kartal göz geldi.başarılı doyurucu
Süleyman A

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0
2.09.2018 tarihinde eklendi
Hafta sonu gittik arkadaşlarla her anı heyacan dolu bir film. Gidin izleyin kafanız dağılsın . Çok beğendim
Sahin C.

Takip Et! 10 Eleştirisini Oku

5,0
2.09.2018 tarihinde eklendi
Çok güzel. Çok özel bir filmdi. Ve umuyorum devamı gelir. Rüyalar. Hissettiklerimiz. Bir filmde arka fon müzikleri, arka plan ışıkları, sahneler, açılar.. Nasıl da etkiliyor insanı. Bu film sadece bir bilim-kurgu değildi. çok şey vardı.
Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
Back to Top