Beyazperdem
Acayip Güzelim
Ortalama puan
3,3
7 Puanlama ve 3 Eleştiri
67% (2 Eleştiri)
33% (1 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
Acayip Güzelim hakkında görüşlerin ?

3 kullanıcı eleştirisi

Deniz O.

Takip Et! 37 Takipçi 124 Eleştirisini Oku

4,0
14.12.2018 tarihinde eklendi
Hayatımızdaki tüm gerilimler ikilikten dolayı ortaya çıkar. İkilik karşılaştırmaya sebep olur. Zihnimizin içindeki en bu çelişki, kendimizi gördüğümüz halimiz ile olmamız gereken halimiz arasındaki farktır. Bu fark hiç bir zaman kapanmaz ve her ikisi de bakış açıları içerir. Öncelikle kendimizi gördüğümüz veya gördüğümüzü sandığımız kişiliğimiz sabit değildir. İkincisi olmamız gereken hayali durumumuz ya başkaları tarafında empoze edilir veya bu bizim tasvir ettiğimiz bir rüyadır. Kişilik kelimesinin kökeninde maske anlamı yatmaktadır. Çocukken maskesiz ve sınırsız bir özgüven ile hayatımızı sürdürürken, toplamsal uyum içgüdüsü ile bazı kişilik özellikleri geliştiririz. Topluma uyum hayatta kalmakla ilgilidir. Çünkü atalarımız ancak bir kabilenin üyesi olarak neslini devam ettirmiştir. Ailemizdeki daha bir çok dinamik, çocukken görülme, onaylanma ve takdir edilme ihtiyacı maskeler yığınının oluşmasını hızlandırır. Psikolojik kişilik, duygu ve düşüncelerimizi saklamaya bir dereceye kadar yardımcı olsa da, iş fiziksel özelliklere gelince durum değişir. Makyaj, kıyafetler, estetik ameliyatlar, peruk ve daha bir çok aksesuar belki yardım ediyormuş gibi görünür. Öte yandan kendimizi beğenmediğimiz ve kolay kolay saklayacağımız yanlarımız olduğunu düşünür, üzülürüz. Spoiler: I Feel Pretty filminin kahramanı hafif kilolu genç kızımız (Reene) istediği forma girmeye çalışırken başına bir kaza gelir. Bu kazadan sonra kendini aynada görmek istediği şekilde görür. Görünüşünde bir değişiklik olmamasında rağmen, Reene artık kendini güzel bulur. Özgüveni tavan yapar. Bu özgüvenle bam başka bir hayat sürmeye başlar. Ta ki ikinci bir kazada normale dönene kadar... Yazının tamamı TuvaletKağıdınaNotlar.com da...
ÖZLEM Ö.

Takip Et! 13 Eleştirisini Oku

5,0
16.09.2018 tarihinde eklendi
Çok şişman ve çirkin olduğunu düşünen, kendine güveni olmayan Renee günlerden bir gün spor salonuna gider ve zayıflamak için çılgınca pedal çevirmeye başlar; spinning eğitmeninin telkinlerinin büyüsüne kapılarak daha da hızlanınca olanlar olur. Bisikletin selesinin kırılması sonucu düşerek kafasını feci şekilde vurur. Kendine gelip aynaya baktığında karşısında bambaşka bir Renee görür ve o an itibariyle farklı bir bakış açışı ve aşırı doz özgüven ile hayatı tamamen yön değiştirir. En zor olanın kişinin kendisiyle bağ kurması ve olanı olduğu gibi kabul ederek kendini sevmesi olduğunu çok tatlı ve esprili bir şekilde anlatan filme bir kız arkadaşınızla gitmenizi tavsiye ederim.
MOON N

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0
2.09.2018 tarihinde eklendi
Eğer kendinizi şişman, çirkin ve değersiz hissediyorsanız izleyin!! İnanın gerçekte nasıl birı olucağınızı göreceksiniz bu filmde. İzlemenizi tavsiye ederim!!!
Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
Back to Top