Filmleri oyla!
Beyazperdem
  The Ritual
  Ortalama puan
  2,9
  15 Puanlama ve 3 Eleştiri
  dağılımı 3 Eleştiri notla
  1 Eleştiri
  1 Eleştiri
  0 Eleştiri
  0 Eleştiri
  0 Eleştiri
  1 Eleştiri
  The Ritual hakkında görüşlerin ?

  3 kullanıcı eleştirisi

  Gülşah Zaman
  Gülşah Zaman

  Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

  0,5
  21 Mart 2020 tarihinde eklendi
  Kesinlikle berbat bi amacı olmayan saçma sapan bi film zaman kaybından başka bişe değil zaten Sonunda eeee yani noldu şimdi diyorsunuz adam ormanda kaldı öyle
  Onur T.
  Onur T.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  12 Mayıs 2018 tarihinde eklendi
  Öncelikle film çok güzeldi.Ve yapılan bu nasıl Netflix filmidir diyenlere cevabım, Black Mirrör dizii film serisinin 3. bölüm 2. Sozondaki “Arttırılmış Gerçeklik” bölümü nasıl tam bir Netflix filmi ise bu da o şekilde bir filmdir. Öncelikle bu iki film arasındaki benzerlik, ikiside bilinçaltı korkularının ürkütücülüğünü başarılı bir şekilde önümüze sunmasıdır.Birbirlerinden ayrılan nokta ise Black Mirrör filminde bilinçaltı korkuları bize direk korkunun nesnesi biçminde gözükürken, Ritual filminde ise bunun genelde metaforlar aracılığı ile bazen de nesnelerin kendisi ile korkuların daha genel biçmini ifade ifade etmesi.
  Nuh O.
  Nuh O.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  4,5
  15 Şubat 2018 tarihinde eklendi
  Kitabı okuma fırsatım olmadı. Filmin fragmanını izlerken "bir kaç arkadaş yine ormanda bir şey ile karşılaşır ve ölür" klişesini anımsatmıştı. Filmi izledim. Klişe diyemem. Kötü diyemem. Hatta o kadar özgün ki, konu bakımından birbirinin kopyası korku filmlerinden sonra ilaç gibi geldi. Bir arkadaşlarının vefatı ile onu anmak adına çıkılan bir yolculuk. Bu yolculuk esnasında içlerini kemiren pişmanlıklar ve şüpheler. Zoraki bir sebeple kestirmeden gidilen ormanlık alan ve o ormanda yaşadıkları zorlu bir deneyim. Filmde tehdit oluşturan "şey"in klişelerden uzak olması, baş karakter sayılabilecek olan elemanın olaydaki yeri ve altta yatan anlam, bence filmi son yıllardaki özgün filmlerden biri haline getiriyor.
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top