Beyazperdem
 • Arkadaşlarım
 • Sinemalarım
 • Hızlı Puanlayıcı
 • Koleksiyonum
 • Hesabım
 • Yarışmalar
 • Çıkış
The Escape of Prisoner 614
"The Escape of Prisoner 614" filmine benzer 20 film var.
 • Maverick

  Maverick

  Vizyon tarihi belirsiz / 2s 7dk / Western, Macera, Komedi
  Yönetmen Richard Donner
  Oyuncular: Mel Gibson, Jodie Foster, James Garner
  1960’ların James Garner’ın başrolünde oynadığı ünlü TV dizisinden sinemaya uyarlanan film, hafif fakat keyifli bir western olarak dikkat çekiyor.Daha önce Cehennem Silahı’nda birlikte çalışmış olan yönetmen Richard Donner ve aktör Mel Gibson, bu filmde de tecrübelerini bir araya getirerek filmi çekici kılmışlar. Gibson’a başrollerde Jodie Foster ve James Garner eşlik ediyorlar. Kumarbaz ve silahşör Bret Maverick (Mel Gibson), dünya poker turnuvası için St.Louis’e giderken yolda güzel kumarbaz Annabelle Bransford (Jodie Foster) ve bir kanun adamı olan Zane Cooper (James Garner) ile tanışır. Maverick’in turnuvaya katılabilmesi için 5.000 dolarlık giriş parasını bulması gerekmektedir ve bunun için çabalarken başına olmadık olaylar gelir...Özellikle eski Maverick James Garner ile Mel Gibson’ın halef/selef durumları ve usta oyunculukları ve cehennem silahıyla beğenilen yönetmen Donner’ın western türündeki başarısıyla izlenmesi gereken bir film haline geliyor Maverick...
  Üyeler
  4,3
  FRAGMANI İZLE
 • Şangaylı Kovboy

  Şangaylı Kovboy

  3 Kasım 2000 / 1s 55dk / Western, Komedi, Aksiyon
  Yönetmen Tom Dey
  Oyuncular: Jackie Chan, Owen Wilson, Lucy Liu
  Cho Wang bir Çin İmparatorluğu gardiyanıdır. Bir gün ülkenin en önemli simalarından biri olan Pei-Pei, kaçırılır. Wang'ın görevi ise onu geri getirmektir. Arayış esnasında büyük ekibini kaybeden Wang, kendisini yokluğun ortasında bulur. Son derece nevrotik bir hırsızla tanışır. Hırsızın adı Roy O'Bannon'dır. İkisi de birbirinden zıpçıktı olan bu karakterlerin başına ardı ardına ilginç olaylar gelecektir.
  Üyeler
  3,9
 • Bandidas

  Bandidas

  9 Haziran 2006 / 1s 35dk / Western, Komedi, Aksiyon
  Yönetmen Joachim Rønning, Espen Sandberg
  Oyuncular: Salma Hayek, Penélope Cruz, Steve Zahn
  Film, iki kadının bir anda meşhur banka soyguncularına dönüşmesini anlatıyor. Meksika’da biri eğitim görmüş ötekinin ise öyle bir şansı olamamış iki kadın Sara Sandoval ile Maria Alvarez, maceradan maceraya koşarlarken, komedi-aksiyon tadında bir keyif sunuyorlar izleyiciye. Temelde hem kendi hesapları adına hem de toplum boyutunda intikam peşinde olan bu kadınların isteği adaleti oluşturmaktır. Ancak bu onların sandığı kadar kolay bir iş değildir. Film Salma Hayek ve Penelope Cruz gibi oyuncuları buluşturması ile dikkat çekiyor.
  Üyeler
  3,5
 • Yeni Başlayanlar için Vahşi Batı

  Yeni Başlayanlar için Vahşi Batı

  6 Haziran 2014 / 1s 57dk / Western, Komedi
  Yönetmen Seth MacFarlane
  Oyuncular: Seth MacFarlane, Charlize Theron, Amanda Seyfried
  Vahşi batının küçük kasabalarından birinde yaşayan Albert, girdiği bir silah çatışmadan geri çekilerek prestijinin sorgulanmasına neden olur. Bu olayın üzerinden hiç vakit kaybetmeden kendisini terk eden sevgilisi, başka biriyle ilişki yaşamaya başlar. Albert için her şeyin sonu gelmiş gibidir, ancak kasabada kendini gösteren gizemli ve çekici yabancı kadın her şeyi değiştirecektir. Kadın ve Albert birbirlerine aşık olmaya başlarken, Albert bu sayede cesaretini ve özgüvenini geri kazanmaya başlar. Ne var ki bu güzel zamanların da bir sonu vardır. Kadının belalı bir suçlu olan kocası, intikam için yola çıkmış ve çiftin yerini tespit etmiştir...Ünlü komedyen Seth MacFarlane filmin yönetmenliğini üstlenirken aynı zamanda yapımcı ve senaryo yazarlarından biri. Filmin oyuncu kadrosunda Seth MacFarlane'ye Charlize Theron, Liam Neeson, Amanda Seyfried, Giovanni Ribisi, Sarah Silverman ve Neil Patrick Harris gibi ünlü isimler eşlik ediyor.
  Basın
  2,9
  Üyeler
  3,3
  Beyazperde
  3,0
  FRAGMANI İZLE
 • Red Kit

  Red Kit

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 32dk / Western, Komedi
  Yönetmen Terence Hill
  Oyuncular: Terence Hill, Ron Carey, Bo Gray
  Red Kit artık Daisy Town’un şerifi olmuştur ve bütün suçluları hapishaneye göndermiştir. Daisy Town’a daha önce hiç rastlanmamış bir huzur hâkimdir. Ancak daha sonrasına kasabaya musallat olan Daltonlar, Kızılderelileri isyana teşvik edip bu huzur ortamını tehdit etmeye başlayacaklardır. Red Kit’in huzuru koruması gerekmektedir.Aslen bir çizgi-roman fenomeni olan Red Kit’in 1991 yılında Terence Hill tarafından ‘live-action’ olarak sinemaya uyarlanan filmi, çizgi-roman estetiği ile western tadını bir araya getiriyor. Red Kit’i de filmin aynı zamanda yönetmeni olan Terence Hill canlandırıyor.
  Üyeler
  3,4
 • Kovboy ve Yosma

  Kovboy ve Yosma

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 34dk / Komedi, Western
  Yönetmen George Marshall
  Oyuncular: Marlene Dietrich, James Stewart, Brian Donlevy
  Kent zengin bir patrondur. Bir cinayetle sonuçlanan, şaibeli bir poker oyununu araştıran Şerif Keogh'u, kendisine çok soru sorduğu için aktleder. Kent'in bütün pis işlerinde ortağı olan Belediye Başkanı, kendi işlerine geleceğini düşünerek kasabanın sarhoşlarından Dimsdale'i yeni şerif olarak görevin başına getirir. Ancak unuttuğu bir şey vadrı. Bu da Dimsdale'in bir zamanlar eski bir kanun adamı olan Tom Destry'nin yardımcılığını yapmış olduğudur. Dimsdale bir süre sonra Destry'nin oğlu olan Tom Destry Jr.'ı kendi yanına alarak tüm kasaba halkını şaşkına çevirecektir.
  Üyeler
  3,0
 • City Slickers

  City Slickers

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 52dk / Komedi, Western
  Yönetmen Ron Underwood
  Oyuncular: Jake Gyllenhaal, Noble Willingham, Josh Mostel
  Bir radyo istasyonunda satış müdürü olarak çalışan Mitch orta yaş krizindedir. Kendisi gibi aynı sıkıntılardan muzdarip olan iki arkadaşı Phil ve Ed, Mitch için güzel bir doğum günü sürprizi hazırlar. İiki haftalık bir tatile çıkmayı planlayan grup New Mexico’dan Colorado’ya gider. Tatilde tanıştıkları Curly üç arkadaşının hayatını değiştirir. Curly onlara sadece nasıl kovboy olacaklarını öğretmekle kalmaz aynı zaman verdiği hayat dersi ile yaşamlarına yön verir. Kırk yaş bunalımında olan mutsuz üç şehirli artık vahşi doğada yaşamayı öğrenen bir kovboya dönüşür. Komedi filmlerinin usta oyuncusu Billy Crystal’ın başrolünde yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Ron Underwood oturuyor. Daniel Stern, Bruno Kirby, Patricia Wettig, Helen Slater, Jack Palance gibi isimlerin de oyuncu kadrosunda bulunduğu filmin senaryosunu Lowell Ganz ve Babaloo Mandel birlikte kaleme alıyor.
  Üyeler
  3,0
  FRAGMANI İZLE
 • The Great Bank Robbery

  The Great Bank Robbery

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 38dk / Western, Komedi
  Oyuncular: Zero Mostel, Kim Novak, Akim Tamiroff
  Teksas'ın Friendly isimli bir kasabası, 1880 yılları... Bir grup soyguncu, bir oldukça kapsamlı bir güvenlik ekibi tarafından korunan bir bankayı soymak için planlar yapmaktadır. Ellerinde üç ayrı plan vardır.
  Üyeler
  3,0
 • Tonight for Sure

  Tonight for Sure

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 9dk / Komedi, Western
  Yönetmen Francis Ford Coppola
  Oyuncular: Don Kenney, Marli Renfro, Barbara Martin
  Las Vegas striptizinde iki ihtimal verilmeyecek adam randevulaşır. Samuel Hill bir çöl madencisidir ve Benjamin Jabowski de şehirden bir John Birch Society züppesidir. Bir tür kargaşa yaratma eğilimi ile Herald Kulüp’e girerler. Şov henüz başlamamıştır ve elektrik kutularına bir şeyler bağlamaktadırlar. Gece yarısı çalmak üzere ayarlanır. Adamlar, arka tarafa otururlar ve birbirlerini tanımaya çalışırlar. Bu arada içip arada sahneye bakarlarken Sam, çıplak kadın görüntüleri ile aklını kaybeden bir ortağını anlatır. Ben de başka bir hikaye anlatır. Giderek sarhoş olurlar ve saat gece yarını bulur. Artık sandalyelerini sahnedeki kadınlara yaklaştırma zamanıdır.
  Üyeler
  2,9
 • The Paleface

  The Paleface

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 31dk / Komedi, Western
  Yönetmen Norman Z. McLeod
  Oyuncular: Jane Russell, Bob Hope, Robert Armstrong
  Vahşi Batı'da bir kasaba geçen filmde, efsanevi bir silahlı soyguncu olan Jane, yerlilere silah sattığı bilinen bir çetenin peşine düşmesi için hapisten çıkarılır. Jane'in görevi tamamlayabilmek için, yanında kocası gibi davranacak bir partnere ihtiyacı vardır. Bu gizli ajan henüz görevin başındayken öldürülür ve yeni birini bulmaları gerekir. Seçtiği kişi ise Peter Potter adlı son derece ürkek bir dişçidir. Potter bir an önce batıyı arkasında bırakıp gitmenin planlarını yapmaktadır. İkili bir an önce görevi tamamlayıp yollarına gitmeye çalışırken başlarına türlü belalar açılacaktır.
  Üyeler
  3,1
 • İyi, Kötü ve Çılgın

  İyi, Kötü ve Çılgın

  Vizyon tarihi belirsiz / 2s 8dk / Komedi, Western, Aksiyon
  Yönetmen Jee-Woon Kim
  Oyuncular: Song Kang-Ho, Lee Byung-Hun, Woo-Sung Jung
  1930'larda Mançurya Çölü'nde geçen film, Koreli 3 haydutun hikayesini anlatıyor. Tesadüfen bir trende yolları kesişen insan avcısı Do-won, çete lideri Chang-yi ve tren soyguncusu Tae-goo, Tae-goo'nun trende bulduğu haritadaki yerin peşine düşerler. Bu süreçte maceradan maceraya atılan üçlü için haritadaki yere ulaşmak kolay olmayacağı gibi yolda da Japon Ordusu ve Çinli ve Rus haydutlara karşı da mücadele etmek zorunda kalacaklardır. Mançurya topraklarında geçen Uzak Doğu'dan bir Western macerası sunan The Good, The Bad, The Weird, ülkemizde A Bittersweet Life isimli son filmiyle beğeni toplamış Güney Kore'li yönetmen Jee-woon?ın Cannes ve Toronto film festivallerinde de beğeni toplayan yeni filmi.
  Üyeler
  3,6
  FRAGMANI İZLE
 • Yahşi Batı

  Yahşi Batı

  1 Ocak 2010 / Western, Komedi
  Yönetmen Ömer Faruk Sorak
  Oyuncular: Cem Yılmaz, Ozan Güven, Demet Evgar
  19. Yüzyıl'da özel bir görev kapsamında padişah tarafından Amerika'ya gönderilen iki Osmanlı yetkilisi Aziz Bey ve Lemi Bey trenle yaptıkları yolculuk esnasında yanlarında taşıdıkları değerli elması, treni durduran haydutlara kaptırırlar. Sonrasında hem elması bulmak hem de çalınan paralarını toparlamak için para kazanmanın yollarını arayan ikili dönemin revaçta olan işlerinden birine atılırlar. Kasabalarda aranan azılı suçluluların peşine düşüp ödül avcısı olan ikilinin maceralı yolculuğu sadece bunlarla sınırlı kalmaz. Yaşadıkları kasabada başlarına türlü dertler açan ikiliyi fazlasıyla eğlenceli maceralar beklemektedir.
  Üyeler
  3,5
  Beyazperde
  2,5
  FRAGMANI İZLE
 • Daltonlar

  Daltonlar

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 26dk / Komedi, Western
  Yönetmen Philippe Haïm
  Oyuncular: Eric Judor, Ramzy Bedia, Saïd Serrari
  Red Kit ve Dalton Kardeşler arasındaki kovalamaca tüm hızıyla devam ediyor. Dalton Kardeşler, annelerini sevindirmek için adım attıkları bir banka soygununun ardından yakalanıp hapise atılıyorlar. Ancak Daltonlar her zaman olduğu gibi buradan kaçmanın yolunu bulacaklardır. Sonrasında Dalton Kardeşler'in en büyük arzusu ise tüm sıkıntılarını sona erdireceğine inandıkları bir Meksika şapkasıdır. Bu şapkayı bulmak için Meksika'ya doğru çıktıkları yolculukta Red Kit her zaman peşlerinde olacaktır.
  Üyeler
  2,8
 • 800 Damla Yaş

  800 Damla Yaş

  1 Ekim 2004 / 2s 5dk / Komedi, Western
  Yönetmen Álex de la Iglesia
  Oyuncular: Sancho Gracia, Angel de Andres Lopez, Carmen Maura
  Bir zamanlar ilgi ile izlenen bir film, ilk anın etkisini ve çoşkusunu yitirdikten sonra aynı yerde, bıraktığı izlerden yeniden ve amatörce başka şeyler yaratmak. Texas Hollywood tam da böyle bir şey için seçilen bir yerdir. Bir dönemde kovboy filmlerinin çekildiği bir set düzeneğine sahiptir. Ne vakit bu tarz filmler gözden düşer ve çekimler sona erer, bölge sakinleri, figüranlar, çingeneler bu işe soyunurlar. Orada çekilen filmlerdeki sahneleri kendileri canlandırarak civara gelen turistlere gösteriler sunarlar. Ve para kazanırlar.Bir gün eski bir set çalışanı olan Julian’ın torunu olduğunu iddia eden Carlos adında bir çocuk çıkagelir. Carlos’un geçmişi ve anlattıkları, bütün kasaba sakinlerinin hayatını aniden değiştirecektir.
  Üyeler
  2,7
 • Don’t Touch the White Woman!

  Don’t Touch the White Woman!

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 48dk / Komedi, Western
  Yönetmen Marco Ferreri
  Oyuncular: Marcello Mastroianni, Catherine Deneuve, Michel Piccoli
  İtalyan sinemasının ilginç yönetmenlerinden Marco Ferreri’nin son derece önemli bir çalışması olan 'Beyaz Kadına Dokunma!', yönetmenin 1973 tarihli fazlasıyla acayip bir western denemesi. Kadrosunda Marcello Mastroianni, Michel Piccoli, Catherine Deneuve ve Ugo Tognazzi gibi dönemin büyük oyuncularının bulunduğunu da hatırlatalım. 1970’lerin Paris’inde, Richard Nixon’nın Amerikan Başkanı olduğu bir dünyada herkes 1900’lerin başındaki gibi giyinmiştir. Western sinemasının klasik figürleri modern şehrin sokaklarını da vahşi batıya çevirmiştir. Ferreri filmde taraf tutuyor ve western filmlerinin kahramanlarını tersine çevirerek Kızılderilileri öne çıkarıyor. Bu arada Amerikan militarizmine de dokundurmadan geçmiyor...
  Üyeler
  2,6
 • Zincirsiz

  Zincirsiz

  1 Şubat 2013 / 2s 45dk / Western
  Yönetmen Quentin Tarantino
  Oyuncular: Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio
  Zincirsiz, Köle Django’nun Alman asıllı ödül avcısı Dr. King Schultz ile yolunun kesişmesiyle başlıyor. Django, eski efendisini ölü ya da diri ele geçirmek isteyen Schultz ile anlaşmaya varır ve özgürlüğü karşısında Brittle kardeşleri kendisine getirme sözü verir. Görev başarıyla tamamlanır ama ikilinin yolları ayrılmaz Schultz ve Django beraber Güney’in en çok aranan suçlularının peşine düşerler… ‘Avlanma’ hünerini her geçen gün geliştiren Django’nun artık tek bir hedefi vardır: köle ticareti yüzünden kaybettiği eşi Broomhilda’yı bulmak ve onu kurtarmak... Bu hedef onları kötü şöhretli “Candyland” çiftliğine ve çiftliğin sahibi olan Calvin Candie’ye götürecektir… Sinemanın dahi çocuğu, Oscarlı Quentin Tarantino'nun uzun süre üzerinde çalıştığı Spagetti Western türündeki projenin başrollerinde Jamie Foxx, Christoph Waltz yer alırken, Kerry Washington, Leonardo DiCaprio ve Samuel Jackson gibi yıldızlardan oluşan oyuncu kadrosu göz dolduruyor.
  Basın
  3,6
  Üyeler
  4,3
  Beyazperde
  5,0
  FRAGMANI İZLE
 • Maskeli Süvari

  Maskeli Süvari

  5 Temmuz 2013 / 2s 29dk / Aksiyon, Macera, Western
  Yönetmen Gore Verbinski
  Oyuncular: Johnny Depp, Armie Hammer, Tom Wilkinson
  Butch Cavendish, Vahşi Batı eyaletlerinde nam salmış azılı bir hayduttur ve çetesiyle işlediği cinayetler, yıllardır sürdürdüğü zulüm nedeniyle idama mahkum olmuştur. Tren yolu açılış töreninde halka 'armağan' olarak asılmasına karar verilmiştir, fakat onu kasabaya taşıyan tren vagonundan kaçmayı başarır. Peşine takılan bölge süvarilerini ise pusuya düşüren Cavendish'in önünde şimdi kimse kalmamıştır. Kendisini adalete adamış, gizemli maskeli bir süvari ve yüzü 'savaş' boyasıyla kaplı Kızılderili Tonto dışında...  İlk kez 1930'lu yıllarda ABD'de bir radyo programında ortaya çıkan Maskeli Süvari karakteri daha sonra televizyon dizisi ve sinema filmleriyle ete kemiğe bürünmüştü. Bu son Maskeli Süvari filmde Kızılderili ruhani savaşçı Tonto'yu Johnny Depp canlandırırken, hukuk adamlığından süvariliğe geçiş yapan John Reid'ı ise Armie Hammer canlandırıyor. Birbirlerine zıt iki karakterin, yolsuzluk ve açgözlülükle savaşmak için bir araya geldiği macerayı ise Karayip Korsanları serisine imza atan Gore Verbinski üstleniyor. 
  Basın
  2,5
  Üyeler
  4,1
  Beyazperde
  3,0
  FRAGMANI İZLE
 • Kanunsuzlar

  Kanunsuzlar

  11 Ocak 2013 / 1s 55dk / Dram, Aksiyon, Western
  Yönetmen John Hillcoat
  Oyuncular: Shia LaBeouf, Tom Hardy, Jason Clarke
  Kaçakçılıkla nam salmış Bondurant kardeşlerin gerçek hikayesinin anlatıldığı film, Büyük Depresyon döneminde Virginia eyaletinde yasa dışı yollarla zengin olan alkol üreticilerini ve kaçakçılarını odağına alıyor. Bondurant ailesine mensup 3 kardeşin birbirine olan sadakati, kaçakçılıkla kazandıkları iyi paradan kendilerine pay isteyen devlet görevlileri karşısında da sınanıyor. Yönetmenliğini en son The Road filmine imza atan John Hillcoat'un üstlendiği film Tom Hardy, Guy Pearce, Gary Oldman, Shia LaBeouf, Jessica Chastain ve Mia Wasikowska gibi yıldızlardan oluşan bir kadroya sahip. Yapım 2012 Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye için yarışmıştı. Avrupa'nın çeşitli festivallerini gezen filmin yurtdışı eleştirmen notu da bir hayli yüksek.
  Basın
  2,5
  Üyeler
  3,8
  Beyazperde
  2,5
  FRAGMANI İZLE
 • Bir Zamanlar Batıda

  Bir Zamanlar Batıda

  Vizyon tarihi belirsiz / 2s 55dk / Western
  Yönetmen Sergio Leone
  Oyuncular: Henry Fonda, Charles Bronson, Frank Wolff
  Bir Zamanlar Batıda, 1960'lı yılların unutulmayan Western filmlerinden bir tanesi... Filmin hikayesi, Jill'in yeni evlendiği varlıklı bir İrlandalı olan kocası Brett'in yanına gitmek üzere yol çıkmasıyla başlar. Fakat maalesef, Jill'i, çiftlikte Frank'in adamları tarafından öldürülen kocasının cenazesi beklemektedir. Bunun üzerine,ne olursa olsun çiftlikte kalmaya karar veren Jill, kendisini, onu yok etmeye çalışan Frank ve korumaya çalışan iki erkek arasında bulur. Harmonica'nın da Frank'le görülmemiş bir hesabı vardır ve mutlaka hesabını soracaktır.
  Üyeler
  4,2
 • Desperado

  Desperado

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 47dk / Western, Aksiyon
  Yönetmen Robert Rodriguez
  Oyuncular: Antonio Banderas, Salma Hayek, Steve Buscemi
  El Mariachi (Desperado), sevgilisini katledip, gitar çaldığı narin parmaklarını kıran gaddar Bucho’dan intikam almak için yanıp tutuşarak Meksika topraklarını diyar diyar gezmektedir.Bu yolculuk sırasında kendisine yaverlik yapan Buscemi (Steve Buscemi)’nin sayesinde bütün gittiği yerlerde bir efsane olan Mariachi, düşmanının izine iyice yakınlaştığı bir sırada güzel Carolina’yla tanışıp ona aşık olur. Bundan sonra bir hayli çetin bir mücadele başlayacaktır.Uyuşturucu ticareti, cinayet, aşk müzik ve ihanetle donanmış bu öykünün kahramanı El Mariachi-Müzisyen tiplemesi, yetenekli Latin yönetmen Robert Rodriguez’in ün kazanmasını sağlayan, ilk filmi El Mariachi-Gitarım ve Silahım’ın da baş kahramanıydı.Rodriguez’in ustası Quentin Tarantino’nun da filmde küçük bir rol oynadığını belirtelim.
  Üyeler
  4,2
Back to Top