Beyazperdem
Cebimdeki Yabancı
Ortalama puan
2,8
144 Puanlama ve 55 Eleştiri
18% (10 Eleştiri)
11% (6 Eleştiri)
22% (12 Eleştiri)
9% (5 Eleştiri)
13% (7 Eleştiri)
27% (15 Eleştiri)
Cebimdeki Yabancı hakkında görüşlerin ?

55 kullanıcı eleştirisi

Mert H

Takip Et! 4 Takipçi 319 Eleştirisini Oku

3,5
29.01.2019 tarihinde eklendi
Filmi iyi bir fikirmiş diyerek izledim ancak sonradan uyarlama olduğunu öğrendim. Oyuncularda inanılmaz bir yapaylık mevcut. Yönetmen hikayeyi anlatmak, karakterleri analiz ettirmek yerine seyirciyi içine çekmeden her şeyi kendi yaparak bize bir şey bırakmamış.
YasinOzyilmaz

Takip Et! 12 Eleştirisini Oku

3,5
8.12.2018 tarihinde eklendi
Filmi sıkılmadan izledim. Evet film tek mekanda geçiyor. Fazla bir hareket yok. Ancak bolca ters köşe var. Komik sahneler komikti. Şaşırtıcı sahneler şaşırtıcıydı. Oyuncular rolleri ile uyumluydu bence. Sonrasında senaryonun "çalıntı" olduğunu öğrendim. Eleştirenler film için fazla emek verilmemiş gibi düşünmüş. Ama sonuç olarak film kendini izletmeyi başarıyor.
martinscorsese

Takip Et! 2 Takipçi 90 Eleştirisini Oku

3,5
20.09.2018 tarihinde eklendi
Tek mekanda geçen güzel bir film, orjinalini izlemedim, karakterler pek bizden durmuyorlar. Hikaye yerelleştirilmemiş, para kazanmak için yapılmış bir uyarlama gibi duruyor.
Temel M.

Takip Et! 1 Takipçi 2 Eleştirisini Oku

4,0
26.06.2018 tarihinde eklendi
film kendini izlettirdi. eleştirim eleştirilere olacak benim. 1- çalıntı diye bişey olamaz. aynı senaryoya bir daha çekilmiş. bu bir sorun değil. 2- masa etrafında, bir evde falan diyor kimisi. kimisi ucuza getirmişler falan filan. The Man from Earth, 12 angry man... hani deseler pek olmadı neyse diycemde, bu donelerle olmadı demek olmamış. eleştirileri okumasam öncesinde normal bi eleştiri yazacamda okuyuverdim bikere. film kendini izletti bence. son zamanlarda izlediğim en terli filmdi. eğlendim.
Aydın B.

Takip Et! Eleştirisini Oku

2,5
26.06.2018 tarihinde eklendi
İtalyan yapımı "Perfetti Sconosciuti" filminin Türkiye uyarlaması olan Cebimdeki Yabancı'nın yönetmeni Serra Yılmaz'dır. - Bir grup eski arkadaş bir akşam ev yemeğinde toplanırlar,aralarında sohbet etmeye başlayan arkadaşlardan bir süre sonra birisi konuyu cep telefonlarına getirir,karakutumuz haline gelmiş telefonlar üzerinden bir oyun isteği atar ortaya.Oyuna göre yemek boyunca telefonlar masada kalacak ve gelen mesaj,aramaları masadaki herkes görecektir.Aralarındaki ilişkinin güveninin sağlam olduğunu ve saklayacak birşeylerinin olmadığını söyleyenler kabul eder.Gelen her mesaj ve arama karakterlerin çözülmesine ve saklanan çoğu şeyin açıklanmasına,ilişkilerin seviyesini tartışmaya sürükler.Gerçekten saklayacak birşeyleri yok muydu?Yoksa çaresizce blöf mü yapıyorlardı? - Sakin başlayan film,arkadaşların yemek masasına oturmasıyla ufak tefek taşlamalarla gergin bir ortama doğru sürükleniyor,karakterlerin aralarındaki ilişkilerin,kendi içlerinde ve telefonlarında sakladığı gizli dünyalarının,hislerinin normal yaşantılarının ne denli sahte ve yapmacık olduğu gözümüze sokuluyor.Günümüz ilişkilerine dair açık mesajlar veriliyor.Yanımızdan ayırmadığımız cep telefonlarımızın içinde yabancı ve yabancılar taşıdığımız aşikar bir gerçek olduğunu düşünüyorum.Filme kara-mizah olarak kesinlikle bakamam,tamamıyla gerilmemiz için uygun bir film. Tek mekanda geçen filmleri sevdiğim için oyuncu kadrosu ne kadar zengin olursa olsun önemseyemiyorum.Geçen diyaloglar,kurgu,sinematografi daha ön planda duruyor benim için.Kullanılan ışık ve kamera açılarını gayet düzgün buldum.Kurguda ufak tefek can sıkan tekrarlar olmasa daha tatlı olurdu diye düşünüyorum.Türk sinemasına bir tempo ve farklılık kattığı için mutluyum. - Filme kesinlikle kız arkadaşımla gitmek istemezdim.(Filmin sonunu bu cümleme bağlayabilirim sanırım...)
Hatice V.

Takip Et! 4 Eleştirisini Oku

4,0
1.03.2018 tarihinde eklendi
Gerçek hayatlar ama sahte ilişkiler üzerine güzel bir filmdi. İzlenebilir. Yaşanan ilişkiler günümüzde rastlanan türden. Teknolojinin özel hayatları sahte mutluluklarla değiştirmesini ve insanların sevdiklerinden uzaklaşmasını konu alıyor.
Engin Yüksel

Takip Et! 28 Takipçi 1 290 Eleştirisini Oku

3,5
27.02.2018 tarihinde eklendi
bu filme arak değil uyarlama gözüyle bakarsak daha sağlıklı bir düşünceye sahip olabiliriz. Bence güzel bir uyarlama olmuş izlenmeye değer 7/10
DilaraDurmaz

Takip Et! Eleştirisini Oku

0,5
27.02.2018 tarihinde eklendi
Emeğe saygı falan denilmiş ama hangi emeğe film maliyetsiz ve çok basit oyunculuk zaten gerektiren bir durum yok. Bunu geçiyorum filmde çıkardığımız bir değer yok.. sonuç herkes birbirini aldatır, aldatmak hayatın içinden bir şeydir(normalleştirilmiş), ne yaparsanız yakalanmazsınız, karşınızdakini aptal yerine koyun o zaman yolunda gider her şey... gibi. Uzatılabilir daha.. berbat
Can E.

Takip Et! Eleştirisini Oku

1,0
26.02.2018 tarihinde eklendi
Film ağır homofobi barındırıyor. Günümüzdeki ilişkiler ne kadar sahte ve insanların ne kadar karaktersiz olduklarına değiniliyor.
elif ç.

Takip Et! Eleştirisini Oku

1,0
25.02.2018 tarihinde eklendi
Evlilik ve aile müessesesine indirilmiş büyük bir darbe bence. Arada yapılmış ince güzel nükteler var ama filmin bitmek tükenmek bilmeyen entrikaları bu ince esprilerin üstünü örtmüş. Zaman kaybı.
Ozge E.

Takip Et! Eleştirisini Oku

3,0
22.02.2018 tarihinde eklendi
Orjinaline göre vasat ama daha akıcı... ben beğendim ama başka alternatif varsa elinizde onu izleyin.
ilh9bu

Takip Et! 24 Eleştirisini Oku

5,0
19.02.2018 tarihinde eklendi
Orjinalinin italyan oldugunu bugün öğrendiğim ama dün sinemada seyrettiğim film. Çok güzel tavsiye ederim. Burada yorumlarda gereksiz entel dantel ayrıntılardan filmi vurmaya çalışmışlar. Ben sadece seyirciyim ve çok ama çok keyif aldım filmden. Orjinalini de bu hafta içinde seyretmeyi düşünüyorum.
Yusuf K.

Takip Et! Eleştirisini Oku

0,5
18.02.2018 tarihinde eklendi
Böylesine saçma sapan bir filmi hayatımda ilk defa izledim. İlk defa verdiğim bilet parasına hayflandım. Kesinlikle sinemada olmaması gereken bir film. Bir daha böylesi bir film izlersem sinema hayatıma son vereceğim diye düşünüyorum.
Eliz S.

Takip Et! Eleştirisini Oku

4,0
17.02.2018 tarihinde eklendi
film kesinlikle olumsuz eleştirileri hak etmiyor bir masa başında geçmesine rağmen bu kadar düşündürtmesi ve sorgulatmasıyla herkesin kendisinden bir şeyler bulabileceği harika bir film olmuş.
Phlsph

Takip Et! 3 Eleştirisini Oku

3,0
17.02.2018 tarihinde eklendi
Konusu gereği durum öyküsü diyebiliriz. Bu tip filmlerde her an zincirleme bir aktiflik sağlanması gerekir. Yoksa seyircinin uyumaklı bir ses tonu ile "bu ne ya" demesi muhtelemeldir. Bu flim "bu ne ya" dedirtmiyor. Çünkü flimdeki yemek masasında oyuna başlayan herkesin çok ilginç sırları var. Insan bu kadar tuhaf ve acayip sırlı insanların, nasıl hepsi bir araya gelmiş diye düşünmekten kendini alıkoyamıyor. Evet telefonlarına gelen arama ve mesajların masadakilere açıklanması, bir yerden sonra mazoşistliğe dönüşüyor. Kimin bir kadın veya erkekle olan sırrı açığa çıkacak diye ilginç bir zincirleme döngü başlıyor. Bu döngü dışlanan ve anlamsız kabul edilen iliiskilere de güzel anlam yüklüyor. Ama bu mesaj ve arama döngüsü içinde, açığa çıkan veya onların etkilediğı şeylerde beliren bazı abartı seylerde yok degil. Nihayetinde salondaki herkes tarafından, masum değiliz hiç birimiz şarkısı bekleniyor. Bir de uyarlama üzerinden yapılan eleştirileri anlamak çok zor. Okumadığın kitabın senin için yeni kitap olması fikri, bence anlamlı...
Nazlı D.

Takip Et! Eleştirisini Oku

4,0
16.02.2018 tarihinde eklendi
Film sonuna kadar sürükleyiciydi fakat sonu gerçeklikten uzak olmuştu zaten film sırların oluşturduğu sohbetlerin üzerine kuruluydu fakat biz ilişkilerin sonundaki durumu göremedik ama keyifli bir iki saat geçirdik bence güzeldi gidilmeli☺️
Uğur A.

Takip Et! Eleştirisini Oku

1,0
15.02.2018 tarihinde eklendi
Hayatımda izlediğim en saçma en anlamsız filmdi emege saygı dicem ortada bi emekte goremedim masa basında gecmis olan bu filmi kesinlikle tavsiye etmem sinema bu kadar kotu hale gelemezdi..
Müslüm Y.

Takip Et! Eleştirisini Oku

0,5
14.02.2018 tarihinde eklendi
Senaryo güzel, uygulama berbat, filmi seyrettikten sonra bu filmin İtalyan filmden uyarlama olduğunu öğrenince daha da hayal kırıklığı oldu. Çünkü filmin tek iyi tarafı senaryosuydu, o da orjinal değilmiş. Yönetmen, kurgu ve montajda ciddi hatalar var. Bu film bence sinemalarda gösterime girmemeliydi. Eksik ya da fazla sahneleri vardı... Ya da aplus sinamasında filmin bazı sahneleri kırpılmış. Kesinlikle mantık hataları vardı gösterilen kopyada...
Mustafa T.

Takip Et! 1 Takipçi 6 Eleştirisini Oku

3,5
13.02.2018 tarihinde eklendi
Öncelikle hem Ferzan Özpetek'i hem de BKM'yi bu filmi yaptığı için tebrik etmek lazım. Zaten seyirci de yaklaşık 10 günde 500 bin gişe ile bu tür filmlere şans verilmesi gerektiğini ve emeğin karşılığını bulacağını göstermiş oldu. Serra Yılmaz'ın ilk yönetmeliği denilse de, sinemaya adanmış bir ömrü olan Serra Hanım yuttuğu tozun boşa gitmediğini göstermiş. Geç bile kalmış aslında film yönetmek için. Gelelim filme. Çevremdeki insanlara önerirken, özellikle çiftlerin filme gitmeden iki kere düşünmesini önerdim. Zira, hepimizin "cebindeki yabancı" yani cep telefonları sırlarla dolu. Hafazanallah filme gidersiniz eşiniz/sevgiliniz tutar sizden cep telefonunuzu ister çıkışta. İstesin ne olacak ben kendimden eminim demeyin, bu bile aslında bir güvensizlik göstergesi. Birbirini uzun zamandır tanıyan iki çift ve bir erkek bu ekibin paçası bir çiftin evine akşam yemeğine misafir ediliyor. İçlerinden bir tanesi ( gelecek Aliye Rona rollerinin adayı Berçim Bilgin ) tuhaf bir fikir atıyor ortaya. Herkesin telefonu yemek boyunca masada olacak ve mesaj/arama neyse herkes duyacak şekilde diğerleri ile paylaşacağız diyor. Zaten bundan sonra olanlar oluyor. Herkesin kirli sırları bir bir masaya veya seyircinin gözleri önüne seriliyor. Şimdi işin en ilginç yanı ise spoiler: evli erkeklerden birinin düzenli olarak ona bir kadının saat tam 22:00'de çıplak fotoğraflarını yolladığını söylediği anda başlıyor. Bu andan sonra filmin ritmi değişiyor. Daha sert daha yüksek sesler çıkıyor. Tam bir durum komedisi aslında. Filmin sonunda anlıyoruz ki hepimiz sevdiklerimizin ( eş-sevgili-dost) bilmediğimiz yalanlarını "cahillik en büyük mutluluk" durumunda yaşıyoruz. Zaten filmin sonundaki "mesela yani" anı ile anlıyoruz. Filmin belki de en çarpıcı anı bu. bilmek mi bilmemek mi daha iyi kararını size bırakıyor olması.
zübeyde A.

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0
12.02.2018 tarihinde eklendi
Mükemmel düşündürücü bir film olmuş. Bir telefonun hayatımızı ne kadar kapladıgı ve kimsenin olduğu gibi olmadıgını anladım. Paranıza değecek bir film.
Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
Back to Top