Beyazperdem
Ağır Kelepçe
"Ağır Kelepçe" filmine benzer 20 film var.
 • Fetih 1453

  Fetih 1453

  16 Şubat 2012 / 2s 40dk / Aksiyon, Macera, Dram
  Yönetmen Faruk Aksoy
  Oyuncular: Devrim Evin, İbrahim Çelikkol, Dilek Serbest
  Babası II. Murat'ın ölümü üzerine ikinci kez tahta çıkan II. Mehmet'in şimdi kafasında gerçekleştirmesi gereken ilk öncelik Bizans İmparatorluğu'nun son toprağı olan Konstantinapolis'i Osmanlı Devleti'ne katmaktır. Bu uğurda ne yapılması gerekiyorsa genç padişah hiçbirinden feragat etmeyecektir... Osmanlı Devleti'ne çağ atlatarak imparatorluğa taşıyan Fatih Sultan Mehmet'in 1451 yılında henüz İstanbul'u alma planları yaptığı dönemden başlayan film, şimdiye kadar çekilmiş en büyük tarihi-kahramanlık projesi olma iddiasında. 3 boyutlu animasyonların da yer aldığı filmin yapımcılığını ve yönetmenliğini Faruk Aksoy üstlenirken, senaryoyu kaleme alan Atilla Engin ve İrfan Saruhan'a Prof.Dr. Feridun Emecen, Doç.Dr. Hülya Tezcan, Doç.Dr. Gülgün Köroğlu, sanat tarihçisi Massimo Farinelli'den oluşan geniş bir danışmanlar kadrosu da eşlik ediyor.Yapım süreci 2009 eylülünde başlayan ve 2012'nin Ocak ayında tamamlanan film Türkiye'nin yanı sıra Amerika, Almanya, Hollanda, Belçika, Avusturya, Fransa, İngiltere, İsviçre ve Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde de gösterime girdi.
  Basın
  2,9
  Üyeler
  3,6
  Beyazperde
  1,5
 • Sev Beni

  Sev Beni

  18 Ekim 2013 / 1s 30dk / Dram, Macera
  Yönetmen Maryna Er Gorbach, Mehmet Bahadır Er
  Oyuncular: Viktoria Spesivtzeva, Ushan Çakır, Güven Kıraç
  Cemal Ukrayna'ya bir seyahat için gider. Gece gezmeye çıktığında, bu şehrin genç ve güzel kadınlarından olan Sasha ile tanışır. Birbirlerine olan çekimi reddetmeyi, gece beraber olamk için bardan ayrılırlar. Fakat gecenin devamı alışılageldik gibi olmayacaktır. Bir yanda Kiev'in büyüleyici güzelliği diğer yanda bu ikilinin başlarına gelen sıkıntılar, iki genç insanı birbirine daha çok yaklaştıracaktır. Aşk onları hiç beklemedikleri bir yerde ve zamanda yakalamıştır ama ikisinin de birbirinden sakladığı oldukça önemli sırlar vardır: Cemal evlenmenin arifesindedir, Sasha'nın ise bir sevgilisi vardır... Başrollerini Viktoria Spesivtzeva ve Ushan Çakır’ın paylaştığı yapım, Mehmet Bahadır Er’in son uzun metrajlı filmi. 
  Üyeler
  3,2
  Beyazperde
  2,5
 • Polis

  Polis

  16 Şubat 2007 / 1s 44dk / Macera, Dram, Polisiye
  Yönetmen Onur Ünlü
  Oyuncular: Haluk Bilginer, Ragıp Savaş, Özgü Namal
  Musa'nın yıllardır yeraldığı polislik müessesesi, liyakata dayanan ve meşakkatli bir kurumdur. İşte bu yapıya senelerini veren ve kazandığı başarılarla cinayet masasında gerçek bir efsaneye dönüşen Musa Rami, 63. doğum gününü kutlarken artık mesleğinin doruklarına çıkmış ve iş tatminini doyasıya yaşayan bir polistir. Uzun zamandır cinayet masası gibi belalı bir bölümde çalışmış olmanın bir sonucu da doğal sebeplerle başının beladan pek kurtulamamasıdır.Uzun zamandır aman vermediği mafya teşkilatı, ailesini ciddi olarak tehdit etmektedir. Bir yandan ailesini koruyabilmenin mücadelesini verirken bir yandan da, kendisinden 40 yaş küçük olan üniversite öğrencisi Funda’ya karşı beslediği güçlü duygular, Musa'yı yiyip bitirmektedir. Hayatı tüm bu çelişkilerin arasında devam ederken doğum günü partisinin hemen sonrasında tuhaf ve korkunç bir gerçekle yüzyüze gelecektir: Yüz yılın illeti kansere yakalanmıştır ve çok az ömrü kalmıştır. Hayatındaki bunca derde, şimdi bir de zamanın sürekli işleyen yelkovan ve akrebin tiktakları dahil olmuştur. Yönetmen Onur Ünlü'nün ilk uzun metrajlı filmi olan Polis, kadrosunda Haluk Bilginer, Özgü Namal, Settar Tanrıöven, Ragıp Savaş, Sermiyan Midyat gibi değerli isimleri taşıyor. Film için oldukça iddialı sözler eden usta oyuncu Haluk Bilginer, 'Polis seyircinin ezberini bozacak' diyerek filmin Türk Sineması’na getireceği farklılığın altını koyu çizgilerle çiziyor.
  Üyeler
  3,3
  Beyazperde
  3,5
 • Kelebek

  Kelebek

  1 Mayıs 2009 / Macera, Dram
  Yönetmen Belirsiz
  Oyuncular: Ghassan Massoud, Deniz Bolışık, Caner Cindoruk
  Dünyayı sarsan 11 eylül 2001 tarihinden tam beş sene öncesine gidiyoruz. Tarihler 1996'yı vurduğunda beş yıl sonra gerçekleşecek menfur saldırının tohumları işte şimdiden atılmaktadır. Dünya kavranması zor ve çok bilinmeyenli denklemler ile doludur ve hiçbir şey bir gün önce başlamaz. İç savaşın en debdebeli günlerinde, Afganistan'da insanlar canlarından, mallarından olmaktadır. Sayısız insan çatışmaların sona ermesini bekliyor. Yusuf ve arkadaşları ise, insani yardım amacıyla bu kanla beslenen topraklardadır. Burada bir kelebek kanat çırpsa, Atlantik'te fırtınaya sebep olabilir. İşte biz, her birimiz tıpkı o kelebek gibiyiz; fakat bir farkla. Bizim kelebeğimiz fırtınaya sebep olmaz. O, kanatlarını açar fırtınaya karşı koyar. Mevlevi dedesi İbrahim, bu sözlerle yolcu eder onları; sanki olacakları biliyormuş gibi. Nitekim, Yusuflar yola çıkmak için hazırlanırken Usame bin Ladin, yeni karargahı olan Afganistan sınırından geçmektedir. Yusuf ve arkadaşları o yıl Afganistan'da binlerce insanla tanışır ve içlerinden biri, 11 Eylül 2001'de bütün dünyanın tanıyacağı genç bir adamdır.
  Üyeler
  3,2
  Beyazperde
  3,5
 • Kurşun Adres Sormaz

  Kurşun Adres Sormaz

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 40dk / Aksiyon, Macera, Dram
  Yönetmen Bilge Olgaç
  Oyuncular: Aytaç Arman, Halil Ergün, Levent Ülgen
  Töreler yüzünden birbirine düşman olan ve kan davalısı haline gelen iki adamın hikayesinin anlatıldığı Kurşun Adres Sormaz, toplumsal sorunları sinemaya aktarmaya çabalayan Bilge Olgaç'ın en iyi filmlerinden biri olarak gösterilir.Kan davalısından kaçarken bir başka düşmanının yanına sığınan adamın başından geçenlerin anlatıldığı film, duraklama dönemine girmiş Türkiye Sineması'nın o dönemde çekilmiş en iyi filmlerinden biri olma özelliği taşıyor.Başrollerinde Aytaç Arman, Halil Ergün, Levent Ülgen'in olduğu film, Osman Şahin'in eserinden uyarlamadır.
  Üyeler
  3,0
 • Derviş

  Derviş

  13 Aralık 2002 / 2s 12dk / Tarihi, Macera, Dram
  Yönetmen Alberto Rondalli
  Oyuncular: Antonio Buil Puejo, Cezmi Baskın, Haldun Boysan
  Bir İtalyan-Türk ortak yapımı olan filmde Mevlevi Şeyhi Ahmet Nurettin'in kardeşi, suçsuzdur ama buna rağmen hapise girer. Derviş, kardeşinin masumiyetine inanmaktadır. Bu yüzden de onun geri döneceğinden emindir. Ancak hesapta olmayan bir biçimde Kadı, onu idam eder. Derviş’in umudu tükenmiştir. Bunun üzerine kendi ile iç hesaplaşmaya girişen Derviş, bu işe sebebiyet verenlerle uğraşmaya karar verir ve halkı isyana çağırır. Zamanla, kendisi de karşı çıktğı iktidarın bir parçası olur. Derviş, Locarno Film Festivali'nde Jüri Özel Mansiyonu, Gallio Film Festivali'nde ise En İyi Film Ödülü aldı.
  Üyeler
  3,0
 • Bir Çirkin Adam

  Bir Çirkin Adam

  Vizyon tarihi belirsiz / Macera, Dram, Aksiyon
  Yönetmen Yılmaz Güney
  Oyuncular: Yılmaz Güney, Feri Cansel, Mümtaz Alpaslan
  Ünlü bir kiralık katil olan Bino, pavyon sahipleri tarafından, haraç toplayan çetenin başı Hayati’yi öldürmesi için kiralanır. Karşılığında çok iyi bir ücret alacak Bino göreve başladığında Hayati durumu anlar ve ona kendisini öldürmemesi karşılığında iki katı ücret teklif eder. Bino bu teklifi kabul eder ve Hayati’nin sorunlu olduğu bir adamı öldürmek için de görevlendirilir. Bu adamı öldüren Bino’yu garip bir ruh hali sarmıştır. Hayatında ilk kez öldürdüğü biri için üzülen ve sıkıntılanan Bilo, öldürdüğü adamın kim olduğunu öğrendiğinde ise ürkütücü boyutlarda bir pişmanlıkla karşılaşır. Bu adam kimdir ve şimdi intikam için harekete geçen Bino, bu görevinde başarılı olabilecek midir?
  Üyeler
  3,3
 • Aç kurtlar

  Aç kurtlar

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 25dk / Macera, Dram, Western
  Yönetmen Yılmaz Güney
  Oyuncular: Yılmaz Güney, Sevgi Can, Hayati Hamzaoğlu
  Zamanında mutlu bir aileye ve iyi de bir işe sahip olan Memed'in bu mutluluğu acı bir drama dönüşmüştür. Öğretmenlik yaptığı Siirt'in kasabası eşkıyalar tarafından işgal edilir ve yeni evlendiği karısı dağa kaçırılır. Bu ıstıraba dayanamayan karısı zaptedildiği dağda aylar sonra intihar eder. Memed'in artık iyi olmak için hiçbir sebebi kalmamıştır. Mesleğini bırakıp eşkıyaların peşine düşer. Artık dağlarda eşkıya peşindedir ve babasının intikamını almak isteyen varlıklı bir toprak sahibi tarafından kiralanır.
  Üyeler
  3,0
 • Kaçaklar

  Kaçaklar

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 25dk / Dram, Macera, Romantik
  Yönetmen Yılmaz Güney, Şerif Gören
  Oyuncular: Yılmaz Güney, Fatma Karanfil, Hikmet Taşdemir
  Zamanın ünlü kabadayılarından biri olan Osman, bu işi bırakmıştır. Artık zamanında kendisine önemli bir iyilikte bulunmuş Bektaş’ın fedailiğini yapmaktadır. Bektaş kendisine kumar borcunu ödemeyen bir adamı cezalandırmak için kızı Elif’i kaçıracaktır. Bu görevi de fedai Osman gerçekleştirecektir. Osman hedefine odaklı bir şekilde Elif’i kaçırır ancak işler beklendiği gibi gitmeyecektir. Bu son derece sevimli ve masum kızla Osman arasında naif ve hassas bir bağ oluşacaktır. Osman tüm bunların üstüne görevini yerine getirebilecek midir?Senaryosu ve yönetmenliği Yılmaz Güney ve Şerif Gören tarafından kotarılan film özellikle başrollerindeki Fatma Karanfil'in gerçekçi performansıyla ışıldıyor.
  Üyeler
  3,0
 • Dokuz dagin efesi: Çakici geliyor

  Dokuz dagin efesi: Çakici geliyor

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 30dk / Aksiyon, Macera, Dram
  Yönetmen Metin Erksan
  Oyuncular: Fikret Hakan, Serpil Gül, Kadir Savun
  Ege yöresinde yaşayan Çakıcı Mehmet Efe'nin öyküsünü anlatan Dokuz Dağın Efesi, Çakıcı Mehmet'in babasının Hasan Çavuş tarafından öldürülmesi ile başlayan olayları ve genç efenin intikam planlarını anlatan bir film.Metin Erksan'ın 1958 yılında yönettiği Dokuz Dağın Efesi, Cumhuriyet'in kuruluş dönemi Ege kıyılarında yaşananlar ile ilgili bir film. Orijinal Adı Dokuz Dağın Efesi: Çakıcı Geliyor olan film, daha çok Dokuz Dağın Efesi ismi ile bilinmektedir.
  Üyeler
  3,1
 • Beklenen Şarkı

  Beklenen Şarkı

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 35dk / Dram, Müzik, Macera
  Yönetmen Sami Ayanoğlu, Cahide Sonku
  Oyuncular: Zeki Müren, Cahide Sonku, Sami Ayanoğlu
  Şöhret basamaklarını bir kadın yardımıyla tırmanan bir şarkıcının hikayesinin anlatıldığı film, tiyatro dünyasından birçok ünlü ismin oyunculuk yaptığı başarılı Türk filmlerinden birisidir.Üç kişilik yönetmen kadrosunun yanı sıra oldukça kalabalık bir oyuncu kadrosuna sahip olan film, çekildiği dönemde oldukça ses getirerek hem yönetmenlerden biri olan hem oyuncu olan hem de yapımcı olan Cahide Sonku'ya büyük bir servet kazandırmıştır.Cahide Sonku'nun birçok filmde yapımcı ve gizli yönetmen olmasından sonra kendi adı ile yönetmenliğe soyunduğu ikinci film olan Beklenen Şarkı'nın diğer yönetmenleri ise Sami Ayanoğlu ve Orhon M. Arıburnu'dur.
  Üyeler
  3,0
 • Cellat

  Cellat

  Vizyon tarihi belirsiz / Macera, Dram
  Yönetmen Memduh Ün
  Oyuncular: Serdar Gökhan, Emel Özden
  İnsancıl ve naif bir mimar, karısı ve kız kardeşi tecavüze uğrayınca yeniden şiddetin anlamını düşünmeye başlar. Polisin suçluları yakalamak konusunda etkisiz kaldığını fark edince, kendisine hediye edilen silahı alarak geceleri karanlık mahallelerde dolanmaya başlar. Amacı suçluları etkisiz hale getirmek, masumların kazanmasını sağlamaktır. Zamanla medyanın ve polisin de ilgisini çeken bu gizli kimlik sayesinde, ailesini yok eden serserileri de bulmayı başarır. Artık onların cezasını bizzat kendi elleriyle verecektir.Death Wish filminin hikayesi ve hatta senaryosu aynen alınmış ve 70’lerin Beyoğlu sokaklarına aktarılmış. Yapım Onar Films gibi kült DVD şirketlerinin bile dikkatini çekti.
  Üyeler
  3,0
 • Üçünüzü De Mıhlarım

  Üçünüzü De Mıhlarım

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 20dk / Aksiyon, Dram, Macera
  Yönetmen Bilge Olgaç
  Oyuncular: Yılmaz Güney, Pervin Par, Hayati Hamzaoğlu
  Hapisten çıktıktan sonra öldürdüğü adamın üç oğlu ile çatışmaya giren ve hayatta kalmaya çalışan bir adamın hikayesinin anlatıldığı Üçünüzü De Mıhlarım filminin başrollerinde Yılmaz Güney, Tuncel Kurtiz ve Pervin Par var.Kan davasından yakasını kurtarmaya çalışan ve hayatının aşkı ile birlikte olmak için her şeyini vermeye hazır bir adamın öyküsünün anlatıldığı filmin yönetmeni ise Bilge Olgaç. Türkiye sinema tarihinin ilk kadın yönetmeni olan Bilge Olgaç'ın sinemaya yönetmen olarak adım attığı film olan Üçünüzü De Mıhlarım, Cüneyt Arkın'ın Büyük Yemin ve Orhan Gencebay'ın Zulüm filmlerine esin kaynağı olmuştur.
  Üyeler
  3,0
 • Taş Yastık

  Taş Yastık

  15 Ağustos 2008 / 1s 40dk / Macera, Dram
  Yönetmen Fatih Hacıosmanoğlu
  Oyuncular: Suna Selen, Cengiz Bozkurt, Ali Savaşçı
  Lodos'un ABD'deki sıradan günleri silahlı bir soyguncunun çalıştığı yerde gerçekleştirdiği bir soygun sonucu dramatik bir şekilde değişmiştir. Chicago'da bir kitapçı dükkanında çalışarak vakit geçiren Lodos Hamlet'in bir kopyasının silah zoruyla çalınması sonrasında İstanbul'a, eski bir kitap ciltleme dükkanı işleten ailesinin yanına dönmek durumunda kalır. Evin kedisi Hamlet, Lodos'un annesinin baktığı muhabbet kuşu Şehrazat'ı öldürmesinden sonra bazı olaylar ortaya çıkar. 2007 Haziran'ında Şangay Uluslararası Film Festivali'nde dünya promiyerinin gerçekleştiği ve dünyada bir çok festivale katılan film, Fatih Hacıosmanoğlu'na, Kazakistan'da düzenlenen 4. Avrasya Uluslararası Film Festivalinin Orta Asya ve Türki Devletleri bölümünde en iyi yönetmen ödülünü kazandırmıştır.
  Üyeler
  2,7
  Beyazperde
  1,5
 • Kaşık Düşmanı

  Kaşık Düşmanı

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 34dk / Macera, Dram, Aile
  Yönetmen Bilge Olgaç
  Oyuncular: Perihan Savaş, Halil Ergün, Aliye Rona
  Türkiye sosyolojisini başarılı bir şekilde farklı bakış açılarından vermeyi başaran bir film olan Kaşık Düşmanı, Bilge Olgaç'ın yönettiği bir filmdir.Anadolu'nun bir köyünde bir düğün esnasında patlayan bir tüp sebebiyle paniğe kapılan çok sayıda kadın ve çocuğun yaşamanı yitirmesinin ardından kadınsız kalan köy erkeklerinin hayatlarını anlatmayı amaçlayan bir Alman TV ekibinin köye gelmesi ile gelişen olayların anlatıldığı Kaşık Düşmanı, Türk toplum kültürüne eleştirel bir bakış sağlıyor.Başlık paraları, töreler gibi birçok yazısız kanunu konu edinen film, bu kurallara ironik eleştiriler getiriyor.
  Üyeler
  3,0
 • Horasan'dan Gelen Bahadır

  Horasan'dan Gelen Bahadır

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 30dk / Aksiyon, Macera, Dram
  Yönetmen Natuk Baytan
  Oyuncular: Cüneyt Arkın, Tunç Oral
  Çocuk yaştayken, babası Veli Sancar tarafından hapsedilerek öldürülen, annesi ise kör edilen Ebu Müslim Horasani'nin cengaver olarak yetiştirilmesi sonucu alacağı intikamın filmidir Horasan'dan Gelen Bahadır.Ebu Müslim Horasani karakterini canlandıran Cüneyt Arkın'ın 400'e yakın filminden biri olan Horasan'dan Gelen Bahadır, çekim döneminde iki film birlikte olarak çekilmiştir. Bu film, cengaver Ebu Müslim'in çocukluğunu ve gençliğini anlatırken ikinci film olan Horasan'ın Üç Atlısı ise Ebu Müslim'in intikam ateşi ile yanıp tutuştuğu sonraki dönemi anlatmaktadır.
  Üyeler
  3,0
 • Kardan Adamlar

  Kardan Adamlar

  22 Eylül 2006 / Macera, Dram
  Yönetmen Aytan Gönülşen
  Oyuncular: Hazım Körmükçü
  Can ve Levent iş ortaklarıdır. Şehir dışına iş amaçlı bir ziyarette bulunacaklardır. Kötü kış koşulları altında yolculukları başlar. Serüvenci ruhu kabaran Can, Levent’in uyuyakalmasını fırsat bilerek otobandan çıkar ve dağ yoluna doğru koyulur. Böylece kendi yaşamlarını da etkileyecek farklı bir yönelimin de başlangıcını yapmış olur. Karın gücünü tüm yoğunluğuyla hissettirdiği dağ başında, arabaları kara saplanınca çetin kış koşullarının hüküm sürdüğü, zaman kavramının anlamını yitirdiği, hiç bilmedikleri bambaşka bir evren ile tanışırlar. Bu, aynı zamanda, kendi özleriyle de tanışmanın bir vesilesi olacaktır. Düzce’nin Kardüz Yaylası’nda çekilen "Kardan Adamlar", yönetmen Aytan Gönülşen’in ilk uzun metrajlı filmi olma özelliği de taşıyor.
  Üyeler
  3,2
  Beyazperde
  3,5
 • Avustralya

  Avustralya

  26 Aralık 2008 / 2s 35dk / Dram, Romantik, Macera
  Yönetmen Baz Luhrmann
  Oyuncular: Nicole Kidman, Hugh Jackman, David Wenham
  Avustralya'nın nev'i şahsına münhasır yeteneği Nicole Kidman ile memleketlisi Hugh Jackman'ın beraber sevimli bir çifte dönüştüğü bu film, İkinci Dünya Savaşı'nın hemen öncesinde geçiyor. Jackman'ın alışılageldik aksiyon filmlerinden çok farklı bu romantik macerada Nicole Kidman, çok uzaklardan ve bambaşka bir kültürden gelen gizemli İngiliz aristokrat Lady Sarah Ashley olarak karşımıza çıkıyor. Kendisine miras kalan toprakları işletmek için gelen Lady Sarah, bölgenin yerlilerinden olan maço, sert mizaçlı ve bir o kadar da kaba olan Drover (Hugh Jackman) ile aynı safta yer almak istemese de buna mecbur kalır. Kaba saba olmasına rağmen çekici bu genç adamla zaman içerisinde aralarında fırtınalı bir aşk fitillenecektir. Ancak çok önemli bir sorun karşılarına çıkar: Bulundukları yerden millerce uzakta olan bu dünya harikası topraklara varabilmek için uzun bir yol kattettikten sonra Darwin isimli bu şehrin Pearl Harbor'a saldıran Japon kuvvetleri tarafından bombalandığını öğrenmişlerdir.
  Üyeler
  3,7
  Beyazperde
  3,5
 • Gri Kurt

  Gri Kurt

  23 Mart 2012 / 1s 57dk / Aksiyon, Macera, Dram
  Yönetmen Joe Carnahan
  Oyuncular: Liam Neeson, Dallas Roberts, Frank Grillo
  Alaska'da petrol sondajında çalışmak için görevlendirilen bir ekip, uçaklarının düşmesi sonucu bölgenin vahşi ve ıssız bir alanında mahsur kalırlar. Grubun başı olan Ottway (Liam Neeson), ekibin vahşi doğada aç kurtlara karşı hayatta kalabilmesi için elinden geleni yapmak zorundadır. Hem kaza sonrası aldıkları ölümcül yaralar, hem de insanı donduran hava koşulları karşısında kurtlara yem olmadan buradan kurtulabilecekler midir? Yapımcı, senarist ve yönetmen Joe Carnahan'ın son filmi olan yapımın baş rolünde en son Kimliksiz filminde Dr. Martin Harris rolüyle seyrettiğimiz karizmatik aktör Liam Neeson var. Amerika'da 2012 Ocak'ın da gösterime girmesi planlanan filmin senaryosunu ise Joe Carnahan, Ian Mackenzie Jeffers ile beraber kaleme almış.
  Basın
  2,8
  Üyeler
  3,7
  Beyazperde
  4,5
 • Tutku Günlükleri

  Tutku Günlükleri

  6 Ocak 2012 / 2s 0dk / Komedi, Macera, Dram
  Yönetmen Bruce Robinson
  Oyuncular: Johnny Depp, Aaron Eckhart, Michael Rispoli
  1950’li yıllarda serbest gazetecilik yapan Paul Kemp (Johnny Depp), New York’taki hayatını bırakarak, küçük bir gazetede çalışmak için Porto Rico’ya gider. Gazetede çalışan Amerikalıların iç yüzlerini kısa bir sürede keşfeder. Kemp, çevresini saran öz yıkıma meyilli bu gruptan uzak durmaya ve kendisini korumaya çalışmaktadır...1970'li yılların Hollywood oyuncularından olan Bruce Robinson, Hunter S. Thompson romanından uyarladığı yapımın yönetmenliğini de kendisi üstleniyor. Daha önce The Killing Fields filmi ile 1984 yılında En İyi Uyarlama Senaryo dalında Oscar'a aday gösterilen yönetmen en son 1992'de Andy Garcia ve Uma Thurma'ın başrolde olduğu Jennifer Eight filmine imza atmıştı... Film, Vegas’ta Korku ve Nefret’ten sonra Johnny Depp’in yer aldığı bir başka Hunter S. Thompson uyarlaması olarak dikkat çekiyor. Filmin göz dolduran bir diğer oyuncusu ise yükselen yıldız Amber Heard...
  Basın
  2,8
  Üyeler
  3,4
  Beyazperde
  3,0
Back to Top