Beyazperdem
Direniş Karatay
"Direniş Karatay" filmine benzer 20 film var.
 • Fetih 1453

  Fetih 1453

  16 Şubat 2012 / 2s 40dk / Aksiyon, Macera, Dram
  Yönetmen Faruk Aksoy
  Oyuncular: Devrim Evin, İbrahim Çelikkol, Dilek Serbest
  Babası II. Murat'ın ölümü üzerine ikinci kez tahta çıkan II. Mehmet'in şimdi kafasında gerçekleştirmesi gereken ilk öncelik Bizans İmparatorluğu'nun son toprağı olan Konstantinapolis'i Osmanlı Devleti'ne katmaktır. Bu uğurda ne yapılması gerekiyorsa genç padişah hiçbirinden feragat etmeyecektir... Osmanlı Devleti'ne çağ atlatarak imparatorluğa taşıyan Fatih Sultan Mehmet'in 1451 yılında henüz İstanbul'u alma planları yaptığı dönemden başlayan film, şimdiye kadar çekilmiş en büyük tarihi-kahramanlık projesi olma iddiasında. 3 boyutlu animasyonların da yer aldığı filmin yapımcılığını ve yönetmenliğini Faruk Aksoy üstlenirken, senaryoyu kaleme alan Atilla Engin ve İrfan Saruhan'a Prof.Dr. Feridun Emecen, Doç.Dr. Hülya Tezcan, Doç.Dr. Gülgün Köroğlu, sanat tarihçisi Massimo Farinelli'den oluşan geniş bir danışmanlar kadrosu da eşlik ediyor.Yapım süreci 2009 eylülünde başlayan ve 2012'nin Ocak ayında tamamlanan film Türkiye'nin yanı sıra Amerika, Almanya, Hollanda, Belçika, Avusturya, Fransa, İngiltere, İsviçre ve Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde de gösterime girdi.
  Basın
  2,9
  Üyeler
  3,6
  Beyazperde
  1,5
 • İngiliz Kemal Lawrense Karşı

  İngiliz Kemal Lawrense Karşı

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 35dk / Aksiyon, Tarihi, Macera
  Yönetmen Lütfi Ömer Akad
  Oyuncular: Ayhan Işık, Gülistan Güzey, Muzaffer Tema
  1919'da İstanbul'un işgali sırasında yaşanan olayların anlatıldığı film, ünlü türk casusu İngiliz Kemal'in hikayesini anlatmaktadır.Fransız gizli servisi, İstanbul'a kadın casuslarından Janet'i önemli bir görev için gönderir. Janet'in görevi, İngilizlere karşı çalışmaktır. Fransa ve İngiltere'nin Anadoluyu işgal konusunda ayrılığa düşmeleri, İstanbul'da bulunan Lawrense'in işine gelmemektedir. Janet ile Lawrense'in arasına gelişen olaylarla birlikte sızan İngiliz Kemal ise yaptıkları sonucu, işgallerin kaderini tayin eder. Takip sahneleri, baskınlar, boks maçları gibi birçok farklı sahneyi biraraya getirerek dönemine göre oldukça başarılı bir sinematografi ortaya çıkartan yönetmen Lütfi Akad, Ayhan Işık'ı arka arkaya oynattığı iki filminde (Kanun Namına ve İngiliz Kemal) yıldız mertebesine yükseltmiş, İstanbul'un doğal güzelliklerini de bir dönem filmi için oldukça başarılı kullanmıştır.
  Üyeler
  3,1
 • Panzehir

  Panzehir

  9 Mayıs 2014 / 1s 45dk / Aksiyon, Macera, Polisiye
  Yönetmen Alper Çağlar
  Oyuncular: Emin Boztepe, Cüneyt Arkın, Tolga Akdoğan
  Panzehir konu olarak, yeraltı dünyasında uzun yıllar boyunca çeşitli karanlık işlere bulaşan bir tetikçinin ve ihanete uğradığı manevi babasının hikayesini ele alıyor. Aksiyon ve film noir türlerindeki yapıtın yönetmen koltuğunda daha önce Büşra ve Dağ filmlerine imza atan genç yönetmen Alper Çağlar bulunuyor. Filmin oyuncu kadrosunda başroldeki Emin Boztepe'nin yanı sıra Cüneyt Arkın, Murat Arkın, Öykü Gürman, Kaan Urgancıoğlu, Çağdaş Agun ve Hüseyin Özay’ın gibi Türk oyuncular ve Edoardo Costa, Christina Gottschalk ve Florence Eugene gibi yabancı oyuncular da yer alıyor. 
  Basın
  3,5
  Üyeler
  4,2
  Beyazperde
  3,5
 • Derviş

  Derviş

  13 Aralık 2002 / 2s 12dk / Tarihi, Macera, Dram
  Yönetmen Alberto Rondalli
  Oyuncular: Antonio Buil Puejo, Cezmi Baskın, Haldun Boysan
  Bir İtalyan-Türk ortak yapımı olan filmde Mevlevi Şeyhi Ahmet Nurettin'in kardeşi, suçsuzdur ama buna rağmen hapise girer. Derviş, kardeşinin masumiyetine inanmaktadır. Bu yüzden de onun geri döneceğinden emindir. Ancak hesapta olmayan bir biçimde Kadı, onu idam eder. Derviş’in umudu tükenmiştir. Bunun üzerine kendi ile iç hesaplaşmaya girişen Derviş, bu işe sebebiyet verenlerle uğraşmaya karar verir ve halkı isyana çağırır. Zamanla, kendisi de karşı çıktğı iktidarın bir parçası olur. Derviş, Locarno Film Festivali'nde Jüri Özel Mansiyonu, Gallio Film Festivali'nde ise En İyi Film Ödülü aldı.
  Üyeler
  3,0
 • Kod Adı : Venüs

  Kod Adı : Venüs

  21 Aralık 2012 / 1s 30dk / Aksiyon, Macera, Romantik
  Yönetmen Tamer Garip
  Oyuncular: Cengiz Bozkurt, Serhat Harman, Johnny Lee Kamp
  Venus Kıbrıs. Kıbrıs Venüs. Bu film Kıbrıs'ın dile getirilmeyen trajedisinin gerçek hikayelerle temellendirildiği olaylar zincirini anlatıyor . Venüs ailesinin ortadan kayboluşuyla ilgili gerçeği bulmak için Kıbrıs'a geliyor. Kişisel bir olaymış gibi başlayan bu hikaye Kıbrıs'ın trajik ve gizli öyküsünü ortaya çıkarıyor. Fakat bu bölünmüş topraklarda Venüs kendisinin olmayan bir ülke için ne kadar uzağa gidebilir? Asıl soru bu. Başrollerini Jolie M, Cengiz Bozkurt, Jonny Lee-Kemp ve Serhat Harman’ın paylaştığı film 1940’lardan günümüze Kıbrıs’ta yaşananları casusluk ve aşk hikayeleri eşliğinde anlatıyor.
  Basın
  1,0
  Üyeler
  3,3
 • Kurşun Adres Sormaz

  Kurşun Adres Sormaz

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 40dk / Aksiyon, Macera, Dram
  Yönetmen Bilge Olgaç
  Oyuncular: Aytaç Arman, Halil Ergün, Levent Ülgen
  Töreler yüzünden birbirine düşman olan ve kan davalısı haline gelen iki adamın hikayesinin anlatıldığı Kurşun Adres Sormaz, toplumsal sorunları sinemaya aktarmaya çabalayan Bilge Olgaç'ın en iyi filmlerinden biri olarak gösterilir.Kan davalısından kaçarken bir başka düşmanının yanına sığınan adamın başından geçenlerin anlatıldığı film, duraklama dönemine girmiş Türkiye Sineması'nın o dönemde çekilmiş en iyi filmlerinden biri olma özelliği taşıyor.Başrollerinde Aytaç Arman, Halil Ergün, Levent Ülgen'in olduğu film, Osman Şahin'in eserinden uyarlamadır.
  Üyeler
  3,0
 • Kılıç Aslan

  Kılıç Aslan

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 30dk / Aksiyon, Macera, Epik
  Yönetmen Natuk Baytan
  Oyuncular: Cüneyt Arkın, Bahar Erdeniz, Yıldırım Gencer
  Bizans tekfurunu yenen Türk Sultanı Süleyman Şah'ın Anadolu'da kazandığı büyük zafer sonrası Bizanslılar Şah'ın hazırladığı anlaşmayı imzalamak zorundadır. Bu durumu hazmedemeyen şövalye Antonie, Anadolu'yu Türklerden kurtarmak için sinsi ve hain planlar içine girer. Bunun en kolay yolu ise Süleyman Şah'ı öldürmekten geçmektedir. Şah'ı öldürerek Hristiyan aleminin yardımı ile toprakları almaya and içen Antonie ve şövalyeleri, şah'ın karısı olan Rum prensesi Maria'nın engelleme çabalarını hiçe sayarak şahı öldürürler. Maria ve Süleyman Şah'ın birlikteliğinden doğan Kılıç Aslan'ın ise gideceği artık tek bir yol vardır. Babasının intikamını almak için alacağı yol.Cüneyt Arkın'ın başrolde olduğu Kılıç Aslan filminin senaryosunu Duygu Sağıroğlu yazmış, yönetmenliğini ise Natuk Baytan yapmıştır.
  Üyeler
  3,3
 • Metal Fırtına

  Metal Fırtına

  Vizyon tarihi belirsiz / Aksiyon, Macera, Savaş filmi
  Yönetmen Belirsiz
  Oyuncular: Belirsiz
  Stratejik madenlerden Büyük Ortadoğu Projesine... ABD'Türkiye savaşını kurgulayan Metal Fırtına Filmi savaş gerçeğini yeniden Türk topraklarına taşıyor.
  Üyeler
  3,0
 • Cingöz Recai

  Cingöz Recai

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 30dk / Aksiyon, Macera, Polisiye
  Yönetmen Metin Erksan
  Oyuncular: Turan Seyfioğlu, Neriman Köksal, Avni Dilligil
  Leman ve arkadaşı Melahat bir gece gezmesinden dönerken bindikleri takside taksicinin sürücüsü tarafından kaçırılmak istenirler. Bir şekilde polisler tarafından kurtarılan ikili soluğu Melahat'ın evinde alırlar. Ancak burada karşılaştıkları manzara tüyler ürpertecek cinstendir. Melahat'ın kocası ünlü armatör Hüseyin Faik acımasızca öldürülmüştür. Hemen polisi ararlar ve polis müdürü Mehmet Rıza ve ünlü gazeteci, Cingöz Recai lakaplı Nevzat olay yerine gelir. Olayı başarılı bir şekilde çözmeye kararlı olan ikili cinayetin altında yatan sırları deşifre etmeye çalışırlar. Cingöz Recai'nin nişanlısı Jale, eve hizmetçi sıfatıyla yerleştirilir ve araştırmalar başlar. Sinemamızın en değerli isimlerinden olan Metin Erksan tarafından yönetilen film yönetmenin toplumun belirli bir kesimine attığı gerçekçi bakış ve kara filmsel öğeleriyle başarıyı sırtlıyor, ardından gelen önemli filmleri de müjdeliyor.
  Üyeler
  3,1
 • Baybars, Asya'nın Tek Atlısı

  Baybars, Asya'nın Tek Atlısı

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 30dk / Aksiyon, Macera, Epik
  Yönetmen Kemal Kan
  Oyuncular: Serdar Gökhan, Feri Cansel, Zeki Tüney
  Hun Türklerinin mezarlarının soyularak talan edildiği Muncuk şehrinde Türklere türlü işkenceler yapılırken kumandan Attila tarafından görevlendirilen Baybars'ın görevi ise kenti teftiş ederek bu eziyetleri yapanları cezalandırmaktır. Teftişe devam ederken bu işkencelerin arkasındaki gizli gerçeği öğrenen Baybars, yeni bir imparatorluk kurma uğraşında olan Zenon ve Papaz Lukas'ı durdurmaya çalışır.Türk kahramanı Tarkan serisinden birkaç yıl önce çekilen Baybars, görünüş olarak Tarkan'a esin kaynağı olmuştur.
  Üyeler
  3,0
 • Bir Çirkin Adam

  Bir Çirkin Adam

  Vizyon tarihi belirsiz / Macera, Dram, Aksiyon
  Yönetmen Yılmaz Güney
  Oyuncular: Yılmaz Güney, Feri Cansel, Mümtaz Alpaslan
  Ünlü bir kiralık katil olan Bino, pavyon sahipleri tarafından, haraç toplayan çetenin başı Hayati’yi öldürmesi için kiralanır. Karşılığında çok iyi bir ücret alacak Bino göreve başladığında Hayati durumu anlar ve ona kendisini öldürmemesi karşılığında iki katı ücret teklif eder. Bino bu teklifi kabul eder ve Hayati’nin sorunlu olduğu bir adamı öldürmek için de görevlendirilir. Bu adamı öldüren Bino’yu garip bir ruh hali sarmıştır. Hayatında ilk kez öldürdüğü biri için üzülen ve sıkıntılanan Bilo, öldürdüğü adamın kim olduğunu öğrendiğinde ise ürkütücü boyutlarda bir pişmanlıkla karşılaşır. Bu adam kimdir ve şimdi intikam için harekete geçen Bino, bu görevinde başarılı olabilecek midir?
  Üyeler
  3,3
 • Kanije Kalesi

  Kanije Kalesi

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 23dk / Aksiyon, Macera, Epik
  Yönetmen Yılmaz Atadeniz
  Oyuncular: Cüneyt Arkın, Melike Zobu, Yavuz Selekman
  Osmanlı İmparatorluğu'nun Viyana kapılarına dayandığı dönemi konu alan filmde, Kara Pençe Osman adlı bir Türk cengaverinin maceraları anlatılmaktadır. Sevdiği kadını Kanije Kalesi'nden kaçırmayı amaçlayan Kara Pençe Osman'ın bu uğurda giriştiği türlü mücadelelerin konu edildiği filmin başrolünde Cüneyt Arkın bulunuyor. Senaryosunu Turgut Özakman'ın yazdığı filmin yönetmen koltuğunda ise Yılmaz Atadeniz var.
  Üyeler
  3,0
 • Dokuz dagin efesi: Çakici geliyor

  Dokuz dagin efesi: Çakici geliyor

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 30dk / Aksiyon, Macera, Dram
  Yönetmen Metin Erksan
  Oyuncular: Fikret Hakan, Serpil Gül, Kadir Savun
  Ege yöresinde yaşayan Çakıcı Mehmet Efe'nin öyküsünü anlatan Dokuz Dağın Efesi, Çakıcı Mehmet'in babasının Hasan Çavuş tarafından öldürülmesi ile başlayan olayları ve genç efenin intikam planlarını anlatan bir film.Metin Erksan'ın 1958 yılında yönettiği Dokuz Dağın Efesi, Cumhuriyet'in kuruluş dönemi Ege kıyılarında yaşananlar ile ilgili bir film. Orijinal Adı Dokuz Dağın Efesi: Çakıcı Geliyor olan film, daha çok Dokuz Dağın Efesi ismi ile bilinmektedir.
  Üyeler
  3,1
 • Vahşi Bir Kız Sevdim

  Vahşi Bir Kız Sevdim

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 30dk / Aksiyon, Savaş filmi, Macera
  Yönetmen Lütfi Ömer Akad
  Oyuncular: Ayhan Işık, Altan Karındaş, Atıf Kaptan
  Esat Mahmut Karakurt'un romanından sinemaya uyarlanan film, Kurtuluş Savaşı sırasında Rum çeteleri ile yapılan mücadeleleri anlatıyor. Ayhan Işık çetelerle mücadele eden bir komutanken savaştığı çetenin kızına aşık oluyor. İmkansız bir aşk hikayesinin anlatıldığı film, milli mücadele dönemi ile ilgili yapılan filmlerden biri.Kadrosundaki ünlü oyuncularla, gösterildiği dönemde büyük ilgi gören film, Lütfi Ömer Akad'ın 1954 yılı içerisinde çektiği birkaç filmden bir tanesi.
  Üyeler
  3,0
 • Üçünüzü De Mıhlarım

  Üçünüzü De Mıhlarım

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 20dk / Aksiyon, Dram, Macera
  Yönetmen Bilge Olgaç
  Oyuncular: Yılmaz Güney, Pervin Par, Hayati Hamzaoğlu
  Hapisten çıktıktan sonra öldürdüğü adamın üç oğlu ile çatışmaya giren ve hayatta kalmaya çalışan bir adamın hikayesinin anlatıldığı Üçünüzü De Mıhlarım filminin başrollerinde Yılmaz Güney, Tuncel Kurtiz ve Pervin Par var.Kan davasından yakasını kurtarmaya çalışan ve hayatının aşkı ile birlikte olmak için her şeyini vermeye hazır bir adamın öyküsünün anlatıldığı filmin yönetmeni ise Bilge Olgaç. Türkiye sinema tarihinin ilk kadın yönetmeni olan Bilge Olgaç'ın sinemaya yönetmen olarak adım attığı film olan Üçünüzü De Mıhlarım, Cüneyt Arkın'ın Büyük Yemin ve Orhan Gencebay'ın Zulüm filmlerine esin kaynağı olmuştur.
  Üyeler
  3,0
 • Kızıltuğ - Cengiz Han

  Kızıltuğ - Cengiz Han

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 30dk / Aksiyon, Epik, Macera
  Yönetmen Aydın Arakon
  Oyuncular: Turan Seyfioğlu, Cahit Irgat, Nubar Terziyan
  Kendi toprakları üzerinde yaşayan Moğol - Türk obalarını Kızıltuğ altında toplama amacı güden Cengiz Han'ın hikayesini anlatan 1952 yapımı bir Türk filmi olan Kızıltuğ - Cengiz Han, Abdullah Ziya Kozanoğlu'nun aynı isimli eserinden sinemaya uyarlanmıştır.Cengiz Han tarafından Şehülbecel Hasan Sabbah'tan vergi almaya gönderilen Otsukarcı'nın, Şeyhülcebelin oğlu Halid'e benzemesi ve onun yerine düğündeki turnuvaya girmesi ile başlayan olayların gelişiminde, Otsukarcı Şeyhülcebeli yola getirme uğraşındadır. Vergi toplamak için gittiği obada Cengiz Han'ın emirlerini yerine getirmek adına türlü uğraşlar veren Otsukarcı'nın hikayesinin ele alındığı Kızıltuğ, döneminin en masraflı kostüm filmlerinden birisidir.
  Üyeler
  3,0
 • Abbase Sultan

  Abbase Sultan

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 30dk / Aksiyon, Macera, Epik
  Yönetmen Turgut Demirağ
  Oyuncular: Türkan Şoray, Murat Soydan, Turgut Özatay
  Yaşanmış gerçek bir hikayeden yola çıkılarak sinemaya aktarılan Abbase Sultan, Abbasi Devleti zamanında yaşanan olayları konu alan bir film. Güzelliği ile herkesin dilinde olan Abbase Sultan, ölen kocasının yerine iktidara geçer. Güzelliği ile olduğu kadar parlak zekası ve cesur duruşu ile de erkeklerin egemen olduğu iktidar dünyasında var olmayı başaran Abbase Sultan'ın öyküsünün anlatıldığı Abbase Sultan filmi, barındırdığı epik atmosferi ile de izleyenleri döneme geri götürebilmektedir.
  Üyeler
  3,0
 • Alpaslan'ın Fedaisi Alpago

  Alpaslan'ın Fedaisi Alpago

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 30dk / Aksiyon, Macera, Epik
  Yönetmen Nejat Saydam
  Oyuncular: Cüneyt Arkın, Zeynep Aksu, Turgut Özatay
  Bizans İmparatoru Romen Diyojen'in Anadolu'daki egemenliğine son vermeyi kendine amaç edinmiş Selçuklu Sultanı Alpaslan, bir yandan da Hasan Sabbah ile uğraşmaktadır. Batıniliğin kurucusu olup etrafındaki fedaileri uyuşturucu yolu ile kontrol eden Hasan Sabbah, bir çatışmada Alpaslan'ın kızkardeşini ele geçirir. Bunun üzerine daha önceki bir iç çatışmada Alpaslan'a büyük yardım sağlamış olan Alpago'yu göreve çağıran Alpaslan, hem kız kardeşini kurtarmak istemektedir hem de Hasan Sabbah sorununu ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır. Alpago ise daha önceden tanışıp aşık olduğu Ayşem Sultanı kurtarmak için her şeyini feda edebilecektir. Alamut Kalesi'ne yollanan Alpago, kalenin daha önce hiç fethedilemediğini görür ve şüpheye düşer. Ancak Hasan Sabbah'ın ilk karısı Nurbanu yardıma yetişir ve kocasından intikamını onun ölümünü hazırlayarak almak istemektedir.Cüneyt Arkın'ın başrolünü oynadığı filmin yönetmeni Nejat Saydam'dır.
  Üyeler
  3,0
 • Horasan'dan Gelen Bahadır

  Horasan'dan Gelen Bahadır

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 30dk / Aksiyon, Macera, Dram
  Yönetmen Natuk Baytan
  Oyuncular: Cüneyt Arkın, Tunç Oral
  Çocuk yaştayken, babası Veli Sancar tarafından hapsedilerek öldürülen, annesi ise kör edilen Ebu Müslim Horasani'nin cengaver olarak yetiştirilmesi sonucu alacağı intikamın filmidir Horasan'dan Gelen Bahadır.Ebu Müslim Horasani karakterini canlandıran Cüneyt Arkın'ın 400'e yakın filminden biri olan Horasan'dan Gelen Bahadır, çekim döneminde iki film birlikte olarak çekilmiştir. Bu film, cengaver Ebu Müslim'in çocukluğunu ve gençliğini anlatırken ikinci film olan Horasan'ın Üç Atlısı ise Ebu Müslim'in intikam ateşi ile yanıp tutuştuğu sonraki dönemi anlatmaktadır.
  Üyeler
  3,0
 • Titanların Savaşı

  Titanların Savaşı

  2 Nisan 2010 / 1s 46dk / Fantastik, Aksiyon, Macera
  Yönetmen Louis Leterrier
  Oyuncular: Sam Worthington, Liam Neeson, Ralph Fiennes
  Perseus'un serüvenlerini beyazperde'ye aktaran 1981 yapımı orijinal versiyondan sonra ikibinli yılların sinema teknolojilerinin başarıyla kullanıldığı bu modern uyarlamanın ilkini aratmadığı söylenebilir. İyiler ile kötüler arasında süregelen amansız çatışmanın mitolojik unsurlarla aktarıldığı bu destansı filmde, nihai güç için süren mücadele, etkileyici bir sinematografi ile aktarılıyor. İnsanlar krallara karşı ve krallar da tanrılara karşı husumet beslemektedir. Öte yandan, tanrılar arasındaki savaş dünyanın sonunu getirebilecek güçtedir. Bir tanrı olarak doğmuş, ancak insan gibi yetiştirilmiş olan Perseus (Sam Worthington), ailesini yeraltı dünyasının kinci tanrısı fitneci Hades (Ralph Fiennes)’e karşı korumak konusunda çaresizdir. Kaybedecek hiçbirşeyi kalmayan Perseus, Zeus (Liam Neeson)’un güçlerini ele geçirebilecek ve dünyaya cehennemi yaşatabilecek iblisler kralı Hades’e karşı, çok tehlikeli bir görevi yönetmeye gönüllü olur. Şeytanlarla ve korkunç canavarlarla olan savaşı kazanmanın tek yolu tanrı olarak güçlerini kabul etmek ve kendi kaderini çizmektir. Titanların Savaşı / Clash of the Titans, Louis Leterrier (The Incredible Hulk) tarafından yönetiliyor. Uluslararası kadronun başrol oyuncusu Avustralyalı Sam Worthington (Terminator Salvation / Terminatör Kurtuluş, Avatar) tanrıların kralı, Zeus'un ölümlü oğlu Perseus'u canlandırıyor. Oscar Adayı Liam Neeson (Taken / 96 Saat, Schindler's List) Zeus'u ve Oscar Adayı Ralph Fiennes (the Harry Potter films, The English Patient) insan korkularından beslenen, yeraltı tanrısı, Hades'i canlandırıyor. Diğer rollerde ise Gemma Arterton (Quantum of Solace), Perseus'a yolculuğu boyunca manevi rehberlik eden gizemli Io'u, Mads Mikkelsen (Casino Royale) Perseus'un arayışına kılıcıyla katılan Draco'yu, Jason Flemying (The Curious Case of Benjamin Button / Benjamin Button'un Tuhaf Hikayesi) bir zamanlar kral olan ancak korkunç bir canavara dönüşen Acrisius'u ve Alexa Davalos da, (Defiance) Perseus başarılı olamazsa hayatını kaybetmeye mahkum olan prenses Andromeda'yı canlandırıyor. Kamera arkası ekibinde: görüntü yönetmeni Peter Menzies Jr. (The Incredible Hulk); yapım tasarımcısı Martin Laing (Terminator Salvation); editör Vincent Tabaillon (The Incredible Hulk); editör David Freeman (The Full Monty); Oscar ödüllü kostüm tasarımcısı Lindy Hemming (Topsy - Turvy, The Dark Knight); Oscar Adayı görsel efektler amiri Nick Davis (The Dark Knight); Oscar Adayı protez amiri Conor O'Sullivan (The Dark Knight, Saving Private Ryan) Oscar Ödüllü özel görüntü efektleri ve animatronik amiri Neil Corbould (Gladiator); Oscar Ödüllü makyaj ve saç tasarımcısı Janny Shircore (Elizabeth); ve besteci Craig Armstrong (Moulin Rouge) yer alıyorlar.
  Üyeler
  3,7
  Beyazperde
  3,5
Back to Top