Beyazperdem
  Enes Batur Hayal Mi Gerçek Mi?
  Ortalama puan
  1,7
  3 yayın
  • Sözcü
  • Hurriyet
  • Sabah

  Her dergi ve gazetenin puanlama sistemi farklı olduğu için, Beyazperde, puanları 0.5 - 5 yıldız üzerinden, kendi barometresine göre vermiştir.

  3 Basın Eleştirisi

  Sözcü

  Burak Göral

  "Enes Batur: Hayal Mi Gerçek Mi?"de bir sinema filmi yetkinliği de yok maalesef. Yani estetiğiyle izleyicisine olgun ve de dolgun bir eser sunup, 'bir sinema filmi izledim' tatmini yaratmıyor, uzun bir youtube videosu gibi. Bunun bilerek tercih edildiği gibi ibr hisse de kapılamıyorsunuz. İyi-kötü bir hikaye anlatıyor anlatmasına ama özellikle yarısından sonra samimiyetini giderek kaybediyor, üstelik çok komik de değil; zaten Enes Batur'un Youtube videoları da mizah üretmiyor bence.

  Eleştirinin tamamı için: Sözcü

  Hurriyet

  Uğur Vardan

  Film daha çok belli bir yaş grubuna seslenen ama sinema adına hiçbir şey sunmayan sıradan bir çalışma. Önemli olan sinema değil ki, hayranlarının onu perdede görmesi derseniz mesele yok tabii ki. Ama biz, ‘Enis Batur kuşağı’ olarak ‘Teşekkürler, almayalım’ diyelim! Ayrıca Antalya dolaylarından daha gerçekçi bir gençlik hikâyesi için Emre Erdoğdu’nun ‘Kar’ını tavsiye edelim...

  Eleştirinin tamamı için: Hurriyet

  Sabah

  Olkan Özyurt

  Açık söyleyeyim Kamil Çetin'in yönettiği Enes Batur Hayal mi Gerçek mi? vasat altı bir film. Ama bu beceriksizlikten mi kaynaklanıyor işte ondan emin değilim. Şimdi elinizde bir fenomen ve onun bir başarı hikayesi var... İyi bir senaristin ve yönetmenin elinde bu hikaye eli yüzü düzgün bir filme dönüşebilirmiş. Ama işte öyle bir şey amaçlanmamış. Açıkçası TV'deki dizilerin senaryo, yönetmenlik, oyunculuk ve görüntü yönetmenliği standartı bile filmdekinden çok daha iyi. Mesela bir sahne: Enes Antalya'dan uçakla İstanbul'a gelirken bir uçak kalkış görüntüsü çekilmemiş, stok görüntü kullanılmış. Başka bir özensizlik. Doğum günü pastasının üzerinde "İyiki doğdun" yazıyor. Böyle bir sürü özensizlik var filmde. Madem Enes Batur popüler, onun bu popülerliğini sinemaya taşınmaya karar veriliyor ve onu samimiyetle takip eden insanların da bu filme gideceği düşünülüyor, peki bu samimi hayranların karşısına bu özensizlikle çıkmak niye? Kıymetsiz mi bu insanların sevgisi, ortalama bir özeni hak etmiyorlar mı?

  Eleştirinin tamamı için: Sabah
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top