Beyazperdem
  • Arkadaşlarım
  • Sinemalarım
  • Hızlı Puanlayıcı
  • Koleksiyonum
  • Hesabım
  • Yarışmalar
  • Çıkış
Börü
Ortalama puan
3,6
150 Puanlama ve 52 Eleştiri
46% (24 Eleştiri)
15% (8 Eleştiri)
8% (4 Eleştiri)
4% (2 Eleştiri)
15% (8 Eleştiri)
12% (6 Eleştiri)
Börü hakkında görüşlerin ?

52 kullanıcı eleştirisi

burcu
burcu

Takip Et! 8 Takipçi 79 Eleştirisini Oku

5,0
29.12.2018 tarihinde eklendi
Film kesinlikle bazılarının yazdığı gibi siyasi hiç bir kaygı taşımıyordu. Birisi Atatürkçülükten bahsetmiş(ki bu niye rahatsız ediyor anlamadım) Atatürk ile ilgili bir sahne var ki bence çok iyi bir sahneydi yıllar önce atamızın askerlerin siyasete girmemesi ve bugünleri öngörmesi ile ilgili idi. Cumhurbaşkanı yoktu vs gibi birşey yazmış eğer bu film para ve gişe kaygısı taşıyor olsa idi nasıl bir film izleyeceğimizi az çok tahmin edersiniz! öncelikle bu film 15 Temmuz darbe gecesini BÖRÜ timinin gözünden anlatmış. O yüzden şu vardı bu yoktu demek saçma burada ki en anlamlı amaç bazı hainler yüzünden şerefli Türk polisi ve asker üniformasının kirletilemeyeceğini göstermekti çok teşekkür ediyorum emeklerine. Son olarak balyoz göndermesi şahaneydi...
Doktor X
Doktor X

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0
29.12.2018 tarihinde eklendi
O geceyi siyaset katmadan, kahraman güvenlik güçlerinin gözünden çok güzel anlatmışlar. Görsel anlamda da Türk Sinemasında alışılmışın üzerindeydi. Göndermeleri özenle seçilmiş. Yerinde atıflar vardı. Bir şeyler dramatize edip gişe yapmak için çekilmediği çok açık. Her şeyi o kadar net ve düz vermişler ki, böyle toplumsal olarak hassas olunan bir konuda duyguları kaşıma yoluna hiç girmemişler. Geceyi kahraman Türk Polisi\Askeri penceresinden betimlemişler. Kesinlikle izlenir. ÖNEMLİ NOT: Film'de "asker de benim, polis de benim, millet de benim" anlayışı hakim. Yani hepsini birbirinin ayrılmaz parçası olarak gören anlayış var. Ama odak noktası Özel Harekat. Yani halk hareketlerine çok fazla değinmiyor. Fragmanda geçen "bu gecenin çamurunu Türk üniformasına bulaştırtmam" sözü özet niteliğinde. Benzer filmlerde olduğu gibi halk üzerinden edebiyat ve ajitasyon yapılmaması bazılarını rahatsız etmiş. Etmesin. Filmden rahatsız olabilecek yegane kitle: Fetullahçı kalıntıları ve Türk düşmanlarıdır.
Gokhan S
Gokhan S

Takip Et! 5 Eleştirisini Oku

0,5
30.12.2018 tarihinde eklendi
15 temmuzu bu kadar basit anlatan film görmedim. Film resmen cüneyt arkının oğluna özel yapılmış.kesinlille tavsiye etmem. Bizim tarihimiz bu denli alay edilecek kadar hafi değil . Kınıyorum sizi. Filmin sonu zaten rezalet bana göre
Naside T
Naside T

Takip Et! Eleştirisini Oku

2,0
31.12.2018 tarihinde eklendi
Olay örgüsü yok . Giriş gelişme sonuç yok . İlk defa askeri bir yapımda duygulanamadım . 15 temmuz günü neler olduğunu bilmeyen bir insan filmi izlese hiçbirşey anlamaz . Saygımızdan izledik . Aşk konuşmaları her türk yapımı olduğu gibi kaçınılmazdı . On dakka Asena evliliği reddetti diyen sızıntı dinledik . Dövüş sahnesi ve sonradan duygusallıktan Tolgayı vurması açıkcası benim gözümde bitiren son noktaydı. En son Texas sahnesi . Özgün olalım Ben üzülüyorum açıkçası ben o gecenin güvenlik kameraları görüntülerini izlerken ağlıyorum filmi yapıldı ağlamadım beklediğime değmedi !
Ramazan K
Ramazan K

Takip Et! 5 Eleştirisini Oku

5,0
25.11.2018 tarihinde eklendi
Kesinlikle izlenecek filmler arasında ama önceden diziyi izleyin dizinin devamı niteliğindedir. 15 temmuzu doğru bir şekilde anlatacak şuana kadarki tek baş yapıt.
Sinem K
Sinem K

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0
5.01.2019 tarihinde eklendi
Alper Çağlar yapar sa güzel olmaz mı 😍 oyuncularda harika zaten dizinin devamı olduğu için süper oldu. Artık Göktürk üçlemesini bekliyoruz 😊
ceyhun1071
ceyhun1071

Takip Et! 16 Eleştirisini Oku

5,0
2.01.2019 tarihinde eklendi
Filmle ilgili ilgniç yorumlar yapanlar olmuş, yok kemalistler kurtardı gibi gösterilmiş, yok efendim selayla dalga geçildi. Muhtemelen filmi gözleriyle izlemeyen özellikle bazı hususlarda kuyruk acısı dinmeyen kişiler tarafından art niyetli olarak yapılmış olduğu kanaatindeyim. Filmi bugün izledim. özellikle çatışma sahneleri başarılıydı. tam olarak o ruhu yansıtmıştı diyebilirim. yapımında emeği geçen herkese teşekkürler. Türk Sinema Sektörü için adından bahsedilecek bir film olmuş Eğer dağ serisini izlediyseniz, aynı tadı BÖRÜ'de de bulacağınızdan emin olabilirsiniz.
Bayram A.
Bayram A.

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0
3.01.2019 tarihinde eklendi
ÇOK ANLAMLI BİR FİLM OLMUŞ.Milleti göstermemişler,Atatürk ile ne alakası var şeklinde yorum yapanlar acaba hangi ülkede yaşıyorlar.Atatürk siz sevsenizde sevmesenizde bu ülkenin gerçeğidir ve bu gibi durumlarla bağlantılı düşünceleri şu zamanki Türkiye de yaşadıklarımızla bize doğruluğunun sağlamasını yaptırıyor.Anlamanız açısından ordununun siyasete karışmaması fikrini beyan etmiştir.Diğer bir konu bu ülkenin vatansever askeri polisini milletin dışında mı tutuyorsunuz.Zaten dizi serisinin ardından çekilen bu film 15 Temmuz a Özel Harekatın gözünden aktarmaya çalışmış.Emeği geçenlere kendi adıma teşekkür ediyorum.Bundan sonra da sadece aksiyon değil aynı zamanda topluma anlamlı mesajların verileceği bu tarz filmleri bekliyoruz.
Elif A
Elif A

Takip Et! Eleştirisini Oku

4,5
3.01.2019 tarihinde eklendi
Muhteşemdi kendi seyirci kitlesine sadık kalınmıştı alper çağlar daha çok iş yaapppp piyasanın böyle filmlere ihtiyacı var
Ümit K
Ümit K

Takip Et! Eleştirisini Oku

4,0
30.12.2018 tarihinde eklendi
Alper Çağlar denildimi benim için akan sular durur! Ama bu sefer biraz hayalkırıklığı yaşadım.Dizinin filmden 3 tık daha üstte olması,çok basit ve komik hatalar(helikopterin kovaladığı ve yan yoldan gelen arabaların normal seyir halinde olması) aksiyondan çok diyalogların olması,he şimdi ortalık karışıcak neler göreceğiz dediğinde durağanlaşması birde şu son dövüş sahnesi nedense çok yapmacık geldi bizde iyi bir dövüş koreografı yok galiba yada dublör vs vs.böyle şeyler canımı sıkmadı değil ama en çok kurguyla gerçek olayların gidişatında eksiklikler buldum buda kurgu kısmındaki büyük patlamalı sahneler aksiyonların neredeyse olmaması gerçek kısmında ise sokaklara dökülen insan sahnelerinin azlığı ve o gecenin gerilimini yansıtamadığını düşünüyorum.Efek kısımına girmeyeceğim biz o işi yapamıyoruz çünkü çok iyi efek demek çok iyi maliyet demek.Keşke gerçek görüntülerden montajlama yapılsaydıda kurgu karakter sahnelerine daha fazla para ve zaman harcansaydı.Ama neticede Börü oyuncuları (Zafer Alpuğan Harika bir oyunculuk sergiliyor) ve yönetmen bu kadar zamanda ve belliki çok yüksek olmayan bütçesiyle daha fazla imkanları olup izleyiciye hiç birşey vermeyen saçma yapımlardan kat ve kat iyi bir iş çıkarmış.
Ömer K
Ömer K

Takip Et! Eleştirisini Oku

3,0
29.12.2018 tarihinde eklendi
Börü filmi dizisinin aksine film de pek başarılı olamamış beklentinin kesinlikle altında kalmıştır. Film arasındaki geçiş efektleri tıpkı dizilerdeki gibi keskin olmuştur. Ayrıca filmin sonunuda gereksiz ve saçma buldum. spoiler:
ozkanates2
ozkanates2

Takip Et! 22 Eleştirisini Oku

4,0
29.12.2018 tarihinde eklendi
Dağ 2 filmi bana göre çığır açan bir film olmuştu, 10+. Börü bu ölçüye varmasa da türünün başarılı bir örneği, 8+. Anlatım dinamik ve sürükleyici. Abartılı ve/veta ucuza kaçmış sahne yok. Politik mesaj kaygısı yok. O gecenin atmosferi ve bugünün konjektürü başarıyla aktarılmış. Bir kaç eleştiride belirtildiği üzere, acaba kişisel hikayeler (sondaki dövüş sahnesi gibi) daha az olsaydı daha iyi olabilir miydi diye düşündüm ama o zaman da belgesel olmuş mu derdik onu da bilemiyorum. Eleştirilerde belirtildiği üzere gözlerimiz kitleleri aradı, hiç değilse montaj yapılamaz mıydı diye düşündük. Sonuç olarak Börü başarılı, sinemada seyredilmesini tavsiye ederim. Özellikle 15 Temmuz'u hatırlamak veya içeriden görmek isteyenlere.
Hilmi B
Hilmi B

Takip Et! Eleştirisini Oku

1,0
29.12.2018 tarihinde eklendi
Film tadında değil, dizi potansiyelinde bir bölüm olmuş. Kesinlikle bir film değil, sahne geçişleri çok keskin olmuş. Sadece sondaki Atatürk sahnesi çok duygu yüklü.
Gülsüm Y.
Gülsüm Y.

Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

5,0
29.12.2018 tarihinde eklendi
Gerçekten güzel bir filmdi Ha bazılarının zoruna gidebilir aman dikkat diyim😂😂 oyunculuk çok güzel gerçekten tüm Salon çıt çıkmadan izledik. Verilen emeğe değmiş gercekten. Emeği geçen herkesin eline sağlık👏👏
Kurtoglu26
Kurtoglu26

Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

3,0
6.01.2019 tarihinde eklendi
Dağ 2 filmini izlemiştim bu yönetmenin ve çok beğenmiştim sahneler efektler olarak. Bizim standartlarımızın üzerindeydi. Tek eksiği neredeyse tek kelime Allah, din... kelamı etmemesiydi askerlerimizin, ve ırkçılık kokan değil ırkçılık taşan bir yapım olmasıydı.. Askerlerimizin öldürdüğü deaş lılar bile Allahuekber diye saldırıyordu halbuki...Bilmeyen bizim türk askerlerini gavur zannederdi. Bu film de ise nas suresinin anlamı okunuyor dua ediyorlar falan güzel olmuş bu yönü. lakin sıkıcı bir film olmuş bu. Özellikle helikopterin ejderi kovaladığı sahne çok uzun ve garipti. Beklentim daha yüksekti doğrusu.
ceki c
ceki c

Takip Et! Eleştirisini Oku

1,0
5.01.2019 tarihinde eklendi
15 temmuz gibi halkın devleti kurtardığı bir destanı halkı filme sokmamak çok sacma filmi ilk yarısı bir uçak düşürmeyle geçiyor oda saçma 2. yarısı ise aşk konulu filme dönüyor
Nebi A
Nebi A

Takip Et! Eleştirisini Oku

1,0
4.01.2019 tarihinde eklendi
Ne beklentiler ile girdim ama berbat hayatımda bu kadar bos bir film izlemedim boşuna gitmeyin 2 saat zaman kaybınız olur.
Kadir T
Kadir T

Takip Et! Eleştirisini Oku

1,5
3.01.2019 tarihinde eklendi
BÖRÜ benim için inanılmaz bir türk dizisiydi ama filmi degil gerek yönetmen hataları gerek 6 bölüm boyunca ince ince işlenmiş karater yapıların filme geçince bir anda bozulması gerek efektleri olsun gerçekten çok kötüydü çok basit bir olay efekt yapamıyorsan yapma bizi gülünç duruma düşürme adam helikopterden 20 mm mermi yiyor hiç tepki bile yok saat olarak yanlıştı insanlar cumhurbaşkanı uçagı inip video ile herkesi dışarıya çagırdıgı zaman insanlar sokaga çıkmaya başladı tabi önceden de çıkan vardı ama sayı olarak asıl cumhurbaşkanı video ile halka seslendigi sırada fazlalaşmaya çalıştı cast cidden çok kötüydü hiç asker havası alamadık yönetmenin ya en basit olay 6 bölümde yaralanmış destekle yürüyen adam filmde koşmaya başlıyor bizle dalga geçiyor zannetik yani BÖRÜ İZLEDİGİM EN İYİ TÜRK DİZİSİ AMA FİLMİ DEGİL
Mehmet Çagri Y
Mehmet Çagri Y

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0
25.07.2018 tarihinde eklendi
Gelsin artık bir fragman oyuncular artık gösterilsin. efsane bir film olucak umarım diziyle benzerliği vardırrr
Zekeriya B
Zekeriya B

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0
29.12.2018 tarihinde eklendi
Kesinlikle İzlenmesi Gereken Bir Yapıt. Bazı Arkadaşlar (!) demişki O Gün Sadece Atatürkçüler Kurtamış gibi Göstermiş demiş Burda Film 15 Temmuzu Komple Ele Almıyor Sadece Gölbaşı Özel Harekat Dairesi Başkanlığına Bağlı Bir Timin Kahramanlığını Ele Alıyor ki Bunların Bir Çogu Gerçek Ve Başbuğ Mustafa Kemal Paşanın Ordulara Son Yazısı Sahnesi Gerçekten Mükemmel Olmuş (Atatürk Düşmanlarının Zaten O Sahne Zoruna Gittiğinden Eleştiriyorlar Bu Diziyi )
Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
Back to Top