Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Anons
  Ortalama puan
  3,0
  17 Puanlama ve 3 Eleştiri
  dağılımı 3 Eleştiri notla
  0 Eleştiri
  1 Eleştiri
  1 Eleştiri
  1 Eleştiri
  0 Eleştiri
  0 Eleştiri
  Anons hakkında görüşlerin ?

  3 kullanıcı eleştirisi

  Engin Yüksel
  Engin Yüksel

  Takip Et! 1787 Takipçi 1 378 Eleştirisini Oku

  3,5
  30 Nisan 2020 tarihinde eklendi
  ağır olmasına rağmen sıkmadan kendini izletebilen ve olayları trajikomik bir şekilde ekranlara yansıtmayı kısmen başarmış bir film.7 /10
  Mert H
  Mert H

  Takip Et! 173 Takipçi 822 Eleştirisini Oku

  4,0
  30 Ocak 2019 tarihinde eklendi
  75. Venedik Film Festivali'nde En İyi Akdeniz Ödülü'nü kazanan bu darbe girişimi filminde kara mizahın doruklarına ulaşıyorsunuz. Absürt bir mizahın işlendiği filmde dönemin ruhu iyi anlatılıyor. Film oldukça yavaş aktığından izlerken sıkılma ihtimaliniz yüksek.
  Irem A
  Irem A

  Takip Et! 3 Eleştirisini Oku

  2,5
  21 Kasım 2018 tarihinde eklendi
  Nihayet vizyondan kalkmasına iki gün kala Pera Sineması'nda Mahmut Fazıl Coşkun'un son filmi Anons'u seyretme fırsatını yakaladım. Yönetmenin biyografisini okurken tüm filmlerini seyrettiğimi fark ettim. Ardından diğer filmlerinde olduğu gibi Anons'ta da Ercan Kesal'la çalıştığını öğrendim. Senaryoda Kesal'ın kalemi, kendi açımdan heyecan vericiydi. Film, 21 Mayıs 1963 yılında yaşanan askeri darbeden esinlenerek kurgulanmış. Ve bir günü daha doğrusu bir gecede yaşanılanları ele alıyor. Sabit kamera kadrajları, durum komedisi, biçimsel sinema dilinin birleşmesi ve italyan yeni gerçekçilik akımının etkisiyle kasvetli, durağan absürt komedi türünde bir filme dönüşmüş. Bu sebeple sakin bir kafayla seyretmekte fayda görüyorum. Mahmut Fazıl Coşkun'un Anons ile diğer filmlerine nispeten bambaşka bir tarz arayışında olduğu ortada. Fakat ilgimi çektiğini ve etkilendiğimi söyleyemeyeceğim. Bilakis Yozgat Blues ve Uzak İhtimal'i izlerken yaşadığım hazzın onda birini yaşamadım. Kaldı ki haz alınacak bir yapım olduğu da sanmıyorum. Yalnız sinematografik anlamda harikalar yaratıldığını ve sanat yönetmeninin dönemi iyi yansıttığını söylemeden geçemeyeceğim. Yanı sıra katıldıkları hemen her festivalinden ödülle dönen filmin bunca ödülü hak edip etmediği ayrı bir tartışma konusu olacaktır.
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top