Beyazperdem
Baba Nerdesin Kayboldum
Ortalama puan
2,5
10 Puanlama ve 9 Eleştiri
0% (0 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
11% (1 Eleştiri)
33% (3 Eleştiri)
56% (5 Eleştiri)
Baba Nerdesin Kayboldum hakkında görüşlerin ?

9 kullanıcı eleştirisi

Emre D

Takip Et! Eleştirisini Oku

0,5Berbat
16.09.2018 tarihinde eklendi

Berbat bir film kesinlikle taavsiye etmem Beklentiyi yüksek tutmuştuk fakat vasat bir film Konu yok yazik

Murat K.

Takip Et! 8 Takipçi 178 Eleştirisini Oku

2,0Yetersiz
14.09.2018 tarihinde eklendi

İşini çok iyi yaptığı halde Kürt olduğu için ayağı kaydırılan bir öğretmen... Annesi 5 vakit namaz kılan (Bu vurgu filmde çok önemsenmiş.Bana "Müftü karısıyım ama malum partiye oy vermeyeceğim!" diye çığıran bir zamanların fenomeni ablayı hatırlattı.) ancak ders bölünmesin diye abdest almak için izin isteyen öğrencilerine hayır diyen ve hakkında soruşturma açılınca derste abdest,namaz serbestisi çıkartan ve Cuma'dan dönen öğrencileri lakayıt bir şekilde sınıfa girince sinir krizi geçiren bir başka öğretmen... Dayak yediği babası öldüğü için bu "açığı" kapatmayı travestiyle köle fetişi yaparak deneyen,"keşke benim olsa!" demeden geçemeyeceğim sevgilisiyle "takılan",çalışmayan ama gezen,tozan,eğlenen,içen bir adam... Nereden tutsanız elinizde kalan bir film... politik film böyle yapılmıyor arkadaşlar... hiçbir şey bu kadar basit,kartondan ve kör göze parmak yaşanmıyor hayatta. Hemşire,Kar,Mahalle son dönemin politik olsun diye yazılmamış,kendi hikayesine odaklanmış (belki de işin sırrı budur) ama yeterince politik ve iyi filmleri.Fırsat bulursanız izlemenizi tavsiye ederim.İyi seyirler!

Gizem A

Takip Et! Eleştirisini Oku

0,5Berbat
11.09.2018 tarihinde eklendi

Ne vaktinizi ne paranızı harcadığınıza değiyor ciddi anlamda vasat bir film büyük hayal kırıklığı yaşadım

Merve M

Takip Et! Eleştirisini Oku

0,5Berbat
10.09.2018 tarihinde eklendi

Atatürk bu kadar kötü gösterilmemeli her ickiden sonra yada basta türk bayragı ve atatürk kesinlikle gösterilmemeli

Mehmet K

Takip Et! Eleştirisini Oku

0,5Berbat
10.09.2018 tarihinde eklendi

Çok ödüllü bir film dediler izledik.Uzun yıllarını tiyatroya,Sanata vermiş biri olarak bir kaç söz etmek isterim.Öncelikle emeğe saygı duyuyorum.. Oyunculuklar;Aşkın iyi. Çocukluğu pek uymamış,yakın arkadaşının(Ali)kız çocuğuda babasına çok yabancı.Anlaşılan sette birilerinin yakınıymış çocuklar...Rica etmişler,oynatmışlar filmde... Uymamış... Birde at arabasına bindirdikleri çocuğun peşinden koşmaları,yetişememeleri neyi anlatmak istedi anlayamadık. Bunların dışında oyunculuklar çok iyi.Görüntü müzikler ve çözemediğimiz bir-iki nokta haricinde Reji de iyi.Gelelim diğer şeylere ve konuya.Filmin neredeyse başından sonuna kadar alkol var.Adam ilaç içse,neredeyse su yerine birayla,şarapla içecek😊Filmin ismi "Alkolikler dünyası"olabilirdi bence... Acaba,kimbilir belki sponsorlar arasında böyle bir firmada vardır. Çok gereksiz olarak da argo kullanılmış...Komedilerde biraz alışmıştık...Bu tür filmlerde,bir de oyuncaya zorla söylettirildiği açıkca belli olan sözcükler pek hoşumuza gimedi doğrusu...Bir başka hoş olmayan durum ise dini olumsuz olarak kullananları eleştirelim derken,bir çok sahnede,dini değerlere ve müslümanlığa zarar verilmiş.Hele finalde bir Polisin namaz sonrası sokağa çıkıp dini bir söylemle silahını çekmesi ve katliam yapması da hoş bir sahne olmadı.Keşke bu tür filmler yapılırken toplumun değerlerine, inançlarına,biraz daha dikkat edilseydi ve saygı duyulsaydı. (O zaman da belki Yurtdışından ödül almak zor olurdu😊ama ben inanıyorum ki ödülü hakedene halkımız verirdi)

Sema D

Takip Et! Eleştirisini Oku

1,0Çok Kötü
9.09.2018 tarihinde eklendi

Emeğe saygı duyuyorum fakat film beklentimin altındaydı boşuna zaman kaybı tavsiye etmiyorum giitmeyin arkadaşlar

Enes D

Takip Et! Eleştirisini Oku

1,0Çok Kötü
8.09.2018 tarihinde eklendi

hayatımda izlediğim en saçma film konuyla filmin uyuşması gerek ilgisi yokkk izlemeyin boşuna para vermeyin

Murat G

Takip Et! Eleştirisini Oku

0,5Berbat
7.09.2018 tarihinde eklendi

Beklentim yüksek tutarak izledim.ancak hayal kırıklığı bence. Çok yönlü eleştiri yi hakediyor. Özellikle dini konuyu fazlaca kötü göstermeye çalışmışlar. Polis intihar etmeden önce Allahu Ekber diyip insanları vurması da çok saçma olmuş. Beklentinizi yüksek tutmayın bence. Ben babamı kaybettim ancak bir aşkın olmadim

Rabia K

Takip Et! Eleştirisini Oku

1,0Çok Kötü
7.09.2018 tarihinde eklendi

Koca filmde en güzel sahneler fragmanda kalanları çöp. Ayrıca halkın dini duygularıyla dalga geçen gereksiz cinsel öge içeren bir film.

Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
Back to Top