Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Çiçero
  Ortalama puan
  4,0
  205 Puanlama ve 64 Eleştiri
  dağılımı 64 Eleştiri notla
  32 Eleştiri
  14 Eleştiri
  10 Eleştiri
  4 Eleştiri
  1 Eleştiri
  3 Eleştiri
  Çiçero hakkında görüşlerin ?

  64 kullanıcı eleştirisi

  Selahattin Özcan
  Selahattin Özcan

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  4,0
  16 Kasım 2019 tarihinde eklendi
  Film 1918 yılından başlayıp 1943'lere kadar olan süreci işliyor. İlyasın elçilikte kullandığı KODAK Retinette LA fotograf makinası 1963 yılı modeli.Ya internette araştırdığım bilgi yanlış ya da yönetmen bizi kazıklıyor.Onun dışında konusu ile oyunculukları ile sürükleyiciliği ile "Behzat Ç." nin opera bile söyleyişi ile her şey çok güzel.
  Murat K
  Murat K

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  18 Ekim 2019 tarihinde eklendi
  Film çok başarılı olmuş.Bastan sona kaliteli oyuncu kadrosu mekan araçlar kıyafetler tamamen o zamanı hissettirdi.Aslina bağlı 100 yüz konu tam anlatımasa da tarihimizi araştırıp öğrenmemize sevk ediyor.Serdar Akar in yeni projelerini bekliyorum sabirsizlikla
  Engin Yüksel
  Engin Yüksel

  Takip Et! 34 Takipçi 1 345 Eleştirisini Oku

  3,0
  10 Ekim 2019 tarihinde eklendi
  Sinema ve oyunculuklar arasından eleştiremem de keşke senaryo gerçeğe uygun bir şekilde olsaydı. Tarihi açıdan karanlık kalan bir olay (finali itibariyle) bu şekilde bir finalle bitirilemez 6/10
  SSC
  SSC

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  2,0
  6 Ekim 2019 tarihinde eklendi
  Muhteşem türk milliyetçiliği ve duygusal klişeler barındıran, bizlere amerikan silahı Thompson kullanan SS'leri, Alman uçağıyla Sofya bombalayan müttefiklerin olduğunu göstermiş muazzam film. Hele bir de norveçte müttefik çıkarmasını bekleyen Alman birlikleri var ki evlere şenlik! "Anneyim ben!" diyerek, Bulgaristan'daki hayali toplama kampını basan karakteri ve onu seyreden tontiş SS'lerden bahsetmiyorum bile! Bir konu var mı? Eh var. Ama işin yönetmenlik kısmı var ki felaket.
  Mert H
  Mert H

  Takip Et! 4 Takipçi 682 Eleştirisini Oku

  3,5
  14 Eylül 2019 tarihinde eklendi
  Bir ajan filmi ve konunun ajanlık, casusluk ve polisiye arasında gitmesini bekliyorsanız bu film size göre değil. Erdal Beşikçioğlu hatrına sonuna kadar katlandığım, casusluktan çok bir aşk filmi. En gösterişli olması gereken sahneler -örneğin; kamplar- oldukça gösterişsiz ve basit bir şekilde işlenilmiş. Türk filmleri ile kıyaslandığında ortalamanın üzerinde ancak daha çok çalışmamız gerek.
  Ebru B
  Ebru B

  Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

  5,0
  2 Ağustos 2019 tarihinde eklendi
  Aktif bir tarih filmleri izleyicisi olarak gerçekten bu filmi çok beğendim. Oyunculuklar gerçekten harika, mekanlar ve kıyafetler harika. Resmen o dönemi size yansıtmayı başarabilmişler. Yaşanan olayın gerçek olması, dialoglar olsun çok hoşuma gitti. Zaten ERDAL BEŞİKÇİOĞLU ve BURCU BİRİCİK oyunculuklarına ve samimiyetine hayran kaldığım oyuncular burada da yine çok güzel iş çıkarmışlar.Özellikle churchill,hitler ve Atatürk'ün çok kısa canlandırılıp gösterilmesi çok yerinde olmuş. Ancak ismet inönü’nün canlandırması biraz sönük geldi .Film izlerken sıkmıyor ve zamanın nasıl geçtiğini unutup merakla bir sonraki aşamayı bekliyorsunuz . Bu alanda daha çok Türk yapımı film yapılmasını ümit ediyorum.
  ibrahim g
  ibrahim g

  Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

  5,0
  18 Mart 2019 tarihinde eklendi
  Film baştan sona kalite kokuyordu. Ajan filmi olarak Türkiye’nin çektiği ender güzel filmlerden bir tanesi.
  asuhan k
  asuhan k

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  25 Şubat 2019 tarihinde eklendi
  Film daha başlarken İngiliz ya da Amerikan ortak iş birliği filan mı diye düşündüm. Çekimler, oyuncular, oyunculuklar senaryo herşeyiyle tam puanı hak ediyor. spoiler:
  Nil B
  Nil B

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  25 Şubat 2019 tarihinde eklendi
  Holywood ayarında harika bir film. Oscar adaylarından daha güzel bulduk grup olarak. spoiler:
  HAtunun B
  HAtunun B

  Takip Et! 6 Takipçi 30 Eleştirisini Oku

  5,0
  23 Şubat 2019 tarihinde eklendi
  Merhaba, sinema ve dizilere dair eleştri,haber ve yorumların yapılacagı kaliteli ve seviyeli bir whatsapp grubumuz vardır. katılmak isteyenler 0545 935 43 44 nolu numaradan bana ulaşabilirler. Kurallar: kufur , cinsel içerikli paylaşım, saygısızlık yasak. 20 yaşından büyük kişiler kabul edilmektedir. din siyaset ve futbol konularında konuşmak ve paylaşım yasaktır.
  Amir Han
  Amir Han

  Takip Et! 12 Takipçi 450 Eleştirisini Oku

  3,5
  17 Şubat 2019 tarihinde eklendi
  Filmi salonda tek başına seyredince daha bir anlaşılır oluyor. Patlamış mısır yiyenlerin katur kutur ses çıkarmalarından filme insan odaklanamıyor çünkü. Film Erdal Beşikçioğlu ve Burcu Biricik gibi sempatik iki başrol oyuncunun domine ettiği bir film lakin Moyzich karakterini canlandıran Murat Garipağaoğlu'nu hem oyunculuğu hem de düzgün Almanca grameri ile onlardan rol çaldığını düşünüyorum ilk defa izlediğim bu oyuncuyu umarım yapımcılar projelerinde oynatır yeni bir karakter oyuncusu kazanırız. 2. Dünya savaşı döneminde yaşamış Arnavut kökenli İlyas Bazna'nın casusluk anılarının kurgusal biçimiyle beyazperdeye taşındığı bir film olarak karşımıza çıkıyor. Filmi beğendim fakat kötü ve iyinin ortasında bir yerde yine de Serdar Akar'ın bu tarz filmleri çekmesini ümit ediyorum sebebine gelince maalesef Türk film furyası gişe kaygılı filmlerin revaçta olduğu bir dönemden geçiyor. Oyunculuk kısmında eleştirebileceğim tek nokta oyunculuğunu çok beğendiğim Ertan Saban'ın filmde yanlış role verilmesi oldu. Wellington rolü onda çok sırıttı. Bozuk İngilizce grameri oyunculuğunu düşürdü. Makedon kökenli olduğu için filmde Arnavut kökenli birini canlandırabilirdi. Film izlenilir.
  Bilge K
  Bilge K

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  4,0
  10 Şubat 2019 tarihinde eklendi
  Türk sineması için güzel ve farklı bir yöne atılmış cesur bir adım. Ancak Burcu Biricik sanırım evli olduğundan sevgili olduğu sahneleri kendini vererek oynayamamış. Bir de filmin sonralarına doğru geçişler biraz beklentinin altında kalmış.
  Soner E
  Soner E

  Takip Et! 3 Eleştirisini Oku

  5,0
  9 Şubat 2019 tarihinde eklendi
  Serdar Akar ve Erdal Beşikçioğlu fazla söze gerek yok. Kurgu senorya akıcılık çekim kalitesi standartlar üstü
  Sinan A
  Sinan A

  Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

  5,0
  5 Şubat 2019 tarihinde eklendi
  Cidden mükemmel bir film özellikle Erdal Beşikçioğlu mükemmel oynamış. Oyuncular ve yapım ekibine sonsuz teşekkürler
  Kök
  Kök

  Takip Et! 1 Takipçi 51 Eleştirisini Oku

  5,0
  3 Şubat 2019 tarihinde eklendi
  ilk kez geçmiş tarihi anlatan bir filme sinemada gittim normalde eskiyi anlatan filmleri sevmem 0 dan 2000 e kadar olan tarihe kadar teknolojik ıvırzıvırlar yoktu bu yüzden geçmişi anlatan tarih filmlerini anlamıyorum tabi bu film ne iki dünya savaşını anlatıp izleyiciyi sıkıyor nede efekt açısından kötü hikayede güzel ve bazı ingiliz ajanların dan daha iyi iş çıkartığını söyleye biliriz yine çok boş yaptım neyse özetle her şeyini kaybeden bir ajanın hayatını anlatıyor bu filmi diğer 1. 2. dünya savaşını anlatan filmlerden ayıran özelliği senaryonun doluluğu olmuş içinde hem aşk olup hemde aksiyon olan bir çok amerikan ve ingiliz filmleri var ama onlar bu kadar iyi işleyemediği için hazımsızlık yapıyor yani sürekli kırılan bir oyuncak gibi Türk yapımı diye söylemiyorum bu filme verdiğim 16 tl ye deydi o kadar güzel bir filmdi sadece hikaye olarak bakınca bile karışık anlamsız gibi görünen bir hikayeyi sonunda çok iyi anlatmışlar çok güzel bir finalle katmışlardı uçak efektleri düşündüğümden daha iyi yaptıkları içinde mutlu oldum eski Ankara sokakları nazi kıyafetleri gibi dekorlarda çok başarılıydı tek takıldığım yer hitleri oynayan kişi hitlere benzemiyordu hem tip olarak hem boy olarak
  SE A.
  SE A.

  Takip Et! 29 Eleştirisini Oku

  4,5
  3 Şubat 2019 tarihinde eklendi
  Mutlaka izleyin tavsiye ederim. Kaliteli ve özenli bir çalışma olmuş. Ufak tefek hatalar her filmde olabilir. Filmin ruhu, enerjisi çok iyi.
  Nilay A
  Nilay A

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  1,5
  2 Şubat 2019 tarihinde eklendi
  Heyecanla beklediğim bir filmdi fakat bugün gittim yarıda çıktım. Erdal beşikçioğlu ve burcu biricik sevdiğim iki aktör fakat ilk başladığı anda kurgu kopuktu. Burcu biricik’e o rol eğreti durmuş konuşmalar oturmamış. Erdal beşikçioglu aynı şekilde. Playbackler ise konuşmalar arkadan geliyor ağız oynaması sonradan,ister istemez takılıyor insan her şeyi en iyisiyle bekliyor. Efektler keza çok kötüydü, filmin efektleri görselleri işleyişi olmamışsa konu istediği kadar güzel olsun yarısında insan çıkıyor.
  Geekformers T
  Geekformers T

  Takip Et! 6 Eleştirisini Oku

  4,0
  2 Şubat 2019 tarihinde eklendi
  Çiçeroyu daha yeni izledim fiim bazı hatalarına rağmen beni kendine çekti eski liderleri paşaları görmek sevindirdi filmde naziler ingilizler ve türkler arasında geçmeside iyidi ama ingilizce dublajlar kötü olmuştu ağızlar tutuyordu ama öyle bir sahne vardı ki sonra beni benden aldı neden mi çünkü ATATÜRK VARDI.
  Fatmanur
  Fatmanur

  Takip Et! 3 Eleştirisini Oku

  5,0
  2 Şubat 2019 tarihinde eklendi
  TEK KELİMEYLE "EFSANE" OLMUŞ.Ülkede son zamanda görmek istediğimiz, gözlerin aradığı türden bir yapım.Gerçekten kaliteli,izleyin mutlaka.Geçişleri olsun,filmin akışı olsun çoğu şey mükemmel ayarlanmış.En güzeliyse sonunu bağlamalarıydı.Yapılan yorumlardan bu kadar kolay mı ajanlık denilmesine yönelik ise şunları söylemek mümkün,bu bir film ort iki saatte tüm akışı anlatmalı yani illaki bazı şeyler aceleyle gösterilecekti çok doğal
  sinema
  1 ziyaretçi
  2,0
  2 Şubat 2019 tarihinde eklendi
  Film, cast açısından mükemmeldi. Öncelikle bunu söylemekle başlamak istiyorum. Ancak konusu ve mahiyeti bağlamında zannediyorum herkeste olduğu gibi bende de muazzam bir beklenti oluşturdu. Filmin sonunda diyebildiğim tek şey "yakışmadı" oldu. Bu cast ve bu konu ile hollywood'a taş çıkartılacak bir film yapılabilirdi ancak sadece taş çıkartılmış, film unutulmuş. Senaryo ve kurgu bu kadar kötü olabilirdi. Müthiş bir ajan hikayesi bu kadar berbat edilebilirdi.
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top