Beyazperdem
Kill Bill: Volume 1
Ortalama puan
4,3
2108 Puanlama ve 236 Eleştiri
30% (70 Eleştiri)
50% (118 Eleştiri)
4% (10 Eleştiri)
11% (27 Eleştiri)
3% (6 Eleştiri)
2% (5 Eleştiri)
Kill Bill: Volume 1 hakkında görüşlerin ?

236 kullanıcı eleştirisi

KaliteTAKIP

Takip Et! 168 Takipçi 865 Eleştirisini Oku

4,5
11.03.2015 tarihinde eklendi
" Kader, intikam gibi zorlu ve çirkin bir şeyden yanaysa eğer, yalnızca Tanrı’nın varlığının değil, onun arzusunu yerine getiriyor oluşunuzun da bir kanıtıdır. " Filmin konusuna bakınca bilindik intikam filmi diye düşünüyor insan. Ama IMDb puanı ve yönetmen Tarantino olunca filmi izlememek için bir neden görmüyorum. Hemen indirdim filmi bilgisayarıma. Film bence o puanı hak ediyor. Şelale gibi fışkıran kanlar olmasa filme diyecek lafım kalmaz. O kanlar çok abartılı olmuş. Ama film gerçekten müthişti. Tarantino en sevdiğim yönetmenler birisidir. Çünkü adam izleyicinin ne seveceğini iyi biliyor. Onları sıkmamayı çok iyi biliyor. Ve her filmiyle kendine hayran bırakmakta üstüne yok. Filmin işleniş tarzı çok harikaydı. Geri-ileri giden filmleri her zaman heyecanla izlerim. O yüzden filmi beğenmemin diğer nedeni de buydu. Müzikleri harikaydı çok harika soundtracklar vardı. Şu an Kill Bill müziklerini indiriyorum. En çok The Lonely Shepherd soundtrackı beğendim. Diğer filmi izlemek için yarını iple çekiyorum bugün fazla izledik film dinlenmek gerek. Kanın şelale gibi fışkırması olmasaydı, daha gerçekçi olsaydı 10/10 verirdim filme. 9 veriyorum... Tarantino hayranlarına ve İntikam filmi sevenlere şiddetle tavsiye ederim. İyi seyirler dilerim.. Sinemayla kalın, sağlıcakla kalın... " Hâlâ yaşayacak kadar şanslı olanlar; alın hayatlarınızı, gidin! Ama kaybettiğiniz organları bırakın. Onlar artık bana ait. " iyi seyirler...
soressasor

Takip Et! 2 Takipçi 67 Eleştirisini Oku

0,5
7.11.2009 tarihinde eklendi
Müzik güzel..gerisi saçma sapan kan, şiddet başka bir şey yok.puana güvenip vaktinizi benim gibi harcamayın bu saçma filme.
emrecancü

Takip Et! 7 Eleştirisini Oku

0,5
12.06.2007 tarihinde eklendi
hiç güzel deil sıkıcı zaman kaybı
000alper

Takip Et! 1 Takipçi 58 Eleştirisini Oku

0,5
6.02.2005 tarihinde eklendi

Ben beğenmedim.Senaryo basit.Dövüş sahneleri abartılı.Çok kanlı.Sadece müzikleri güzel.Bu film güzelse , Cüneyt Arkın filmleri mükemmel!Ayrıca karıştırmamak gerekir,bu bir Uzakdoğu filmi değil,bir Holivud filmi.Yabancılar abartınca 'ooo,müthiş,mükemmel' deniyor , aynı şeyi biz yapınca 'hadi ordan,kimi kandırıyorsunuz' deniyor!
Yerim yurdum

Takip Et! 16 Eleştirisini Oku

4,5
10.01.2019 tarihinde eklendi
izleme keyfi çok yüksek bir film diğer Tarantino filmlerindeki gibi. klasik izlerini de barındırıyor yönetmenin. daha bekletmeyin izlemediyseniz.
Evrim E

Takip Et! 2 Takipçi 50 Eleştirisini Oku

4,0
11.07.2017 tarihinde eklendi
eğelenceli bir intikam filmi insanların öldüğü sahnelerde ki kan olayında biraz sıkıntılar var lakin bunu yapım yılına bağlayarak göz yumabiliriz ve 2 müzik cidden çok klişe geldi gözüme yani 2 sahneye giriş müziği bunları bırakırsak film normalde 3.5 luk bir film benim 0.5 puan ekleme nedenim spoiler: dövüş sahnesinde ekranın bi anlık siyah beyaz olması, renk teması değiştirmesi ve güzel müzik (şarkı olanlardan) geçişleriydi
killbill

Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

5,0
25.12.2016 tarihinde eklendi
bir film, ne kadar kusursuz olabilir? bir yönetmen, ne kadar kusursuz olabilir? bir filmin müzikleri, ne kadar kusursuz olabilir? anca kill bill kadar. yönetmenin muhteşemliğine zaten herkes değinmiş o yüzden ona birşey demeyeceğim direk filme geçicem. film, qt filmlerinde alışık olduğumuz gibi zaman kurgusu karışık. pulp fiction kadar karışık olmasa da yine biraz karışık tabi bu iyi bir şey kanımca. intikamın en kusursuz hali aktarılıyor, uma thurman ın en kusursuz hali aktarılıyor beyaz perdeye. müzikler dehşet ötesi, kurgu ve replikler dehşet ötesi. zaten bu filmi izleyince başka bir quentin tarantino filmi izlemek isteyeceksiniz. şahsen ben bütün filmlerini izledim ve çekeceği 2 film kaldığı için çok üzgünüm çünkü christopher nolan ve qt dışında kaliteli bir yönetmen göremiyorum. biri bilim kurgu diğeri de daha çok western, suç filmlerinde usta. qt siz bir sinema sektörü düşünemiyorum
cmalgac

Takip Et! 1 Takipçi 57 Eleştirisini Oku

4,5
3.11.2016 tarihinde eklendi
Öncelikle Kill Bill Vol 1 ve 2'yi birlikte değerlendirdiğimi belirteyim. Uzun süre erteleyip bu filmi yeni izlemek ama en nihayetinde izlemek bile büyük şans. Bu lezzette yapımların çıkmadığı günümüzde, kült olmuş bu iki filmi yeni bir film gibi izlemek çok çok isabetli oldu. Yer yer çok ağır ama dolu diyaloglarla, yer yer sadece bakışlarla duyguyu ekranın bu tarafına geçirebilen Tarantino, şiddet, dövüş, dram, trajedi ve aksiyon adına ne varsa sadece izletmiyor, yaşatıyor da. Filmin bir ders vermekten çok, sebepler ve sonuçlar zemininde ödenen ağır bedeller, temel kişilik yapılarının hayatımıza ve etrafımıza etkisini anlatma çabası var diye düşünüyorum. Hiç fikir yürütmeden bile izleseniz bu yapımı, görsel sanatlar şöleni içinde bulursunuz kendinizi. Tabi ki fon müzikleri de ayrı birer ruh hali dolgusu. Her şeyi ile mükemmel bir film. 5/5 ya da 10/10 puanı alan filmlerim farklı olduğu için aynı rafın sağ tarafında 4,5 ya da 9 gibi 'masterpiece' seviyesinde bir puanla arşivimde bulunsun. Film soranlara bu filmi önermem, zorunlu kılarım.
Ali Y.

Takip Et! 4 Takipçi 332 Eleştirisini Oku

4,0
1.02.2015 tarihinde eklendi
serinin devam filmiydi yine çok iyi bir yapım olmuş 1 mi 2 mi derseniz bence 2.de eşit 10 üz 8
İbrahim D.

Takip Et! 4 Takipçi 76 Eleştirisini Oku

5,0
2.12.2014 tarihinde eklendi
Öncelikle söylemek istediğim şey filmin anlaşılması ve amacına ulaşması için Kill Bill: Volume 2'ninde izlenmesi gerekiyor. Çünkü film gerçekte iki film ama fazla uzun olduğu için iki parçaya bölünmüş zaten iki film birden, Quentin Tarantino'nun dördüncü filmi olarak kayıtlarda yer buluyor. Genel olarak çizgi roman havasında geçen bu film yaşıtlarının birer abisi, birer ablası olmuş. Filmin episodlara bölünmesi izlenirliliğini pekiştirmiş. Otoritelerin söylediği gibi inanılmaz derecede güzel olan kılıç sahneleriyle aksiyona doyacaksınız. Filmde bana sürpriz olarak gelen animasyon ise beni inanılmaz derecede filme bağladı. Oyunculuğa gelecek olursak Uma Thurman, David Carradine, Lucy Liu, Michael Madsen, Daryl Hannah ve diğerleri herkes oynaması gerektiği gibi. Müziklere diyecek tek sözüm hepsi eşsiz bir sanat eseri hepimizin kulağına aşina olan müzikler bu filmde, sadece müzikleri için izleyin , izlettirin. Negatif olarak yapacağım tek yorum ise sadece bu filmde değil Quentin Tarantino'nun bütün filmlerinde olan ve kişisel olarak sevmediğim tek şey ise abartılı kanlı sahneler. Bu abartılı ve bir o kadarda kanlı sahneler filmdek diğer üstün niteliklerden dolayı filmin gözümdeki değerinde bende bir şey kaybettirmedi. Değerini zamanında bulmuş, elitleştirilmiş ve sunulmuş. Quentin Tarantino'ya sinemanın ne kadar fazla şey borçlu olduğunun ispatlandığı eşsiz bir film. İyi seyirler.
Samil Ö.

Takip Et! 6 Takipçi 168 Eleştirisini Oku

4,0
1.09.2014 tarihinde eklendi
Bir Tarantino filmi, daha ne denilebilir ki? Filmin tek olumsuz yönü biraz abartılmış kan sahneleri bence. Not: Vol.2'yi de izleyin Vol.1 tek başına bir film değil.
mehmet53

Takip Et! 1 Takipçi 126 Eleştirisini Oku

5,0
7.08.2014 tarihinde eklendi
Kill Bill kendini ciddiye almayan bir film amacı bu seyirciyi eğlendirmek yönetmenin farklı tarzıyla bilerek fazla kullandığı klişeleriyle bazı sahnelerine koyduğu klişe müziklerle belki de ne anlatmak isteğin anlatmıştır bırakın biraz eğlenin diyor yönetmen ve çılgın bir film ortaya çıkıyor sıradan aksiyon filmlerine bin basar Kill Bill kesinlikle tavsiye edilir
jamesbond-2

Takip Et! 15 Takipçi 1 682 Eleştirisini Oku

4,0
20.09.2012 tarihinde eklendi
Tabi tarantino b sınıfı senaryoları filmleştirmesiyle ünlü bir yönetmen burda da benzer bir durum söz konusu klasik tarzını konuşturmuş iç içe geçmiş sahneler,abartılı şiddet içerikleri havada uçan kollar bacaklar bu bir kısım seyircinin hoşuna gitmeyebilir ama bence iyi bir intikam filmi müzikleri olsun,dövüş sahneleri olsun( çok şiddet içersede) ve izlenmeyi hak ediyor.
asteriks

Takip Et! 4 Takipçi 65 Eleştirisini Oku

5,0
3.08.2012 tarihinde eklendi
Quentin Tarantino'nun filmlerine ve özellikle yazdığı senaryolara ayrı bir hayranlık duymuşumdur hep. Bu filmdeki sanki çizgi romandan fırlamış ve gerçek dünyadaki yerini almış karakterler harika. Dövüş sahnelerinin bazılarının berbat olduğunu söylemeliyim bir sürü sahte kan ve sahte kol bacak. Ama yine de iyi bir film. Geçmişe dönüşleriyle, karakter tanıtmalarıyla olsun kendini gösteriyor.
Engin Yüksel

Takip Et! 28 Takipçi 1 290 Eleştirisini Oku

2,0
21.04.2012 tarihinde eklendi
aksiyon sahnelerinden başka hiçbir çekici yönü olmayan vasati bir film 2/5
odinhan

Takip Et! 3 Takipçi 1 032 Eleştirisini Oku

3,5
4.02.2012 tarihinde eklendi
Güclü aksiyon ögeleri tasıyan iyi bir film... 10/8
arızakız

Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

4,0
27.08.2011 tarihinde eklendi
Bir Tarantino klasigi... görsel şölen... pek çok kişi çok fazla şiddet içerdiği için olumsuz şeyler söyledi ancak Tarantino'yu bilenler için bence çok tadında bir film..
Erman Tokatlı

Takip Et! 1 Takipçi 7 Eleştirisini Oku

2,5
9.08.2011 tarihinde eklendi
Kill Bil.. ilk çıktığı vizyona girdiği zamanları hatırlıyorum da çok büyük etki yaratmıştı sinema dünyasında ve televizyon ekranlarında filmi izlediğimde Quentin Tarantino nun buram buram yönetmenliğini hissettirdiğini gördüm ama film biraz uçuk kaçık değil miydi ? Yani biraz Japon özentisi amerikanlar gibi görünüyordu film özelikle Uma Thurman 'ın oyunculu filmde hiç ama hiç iyi değildi bakışları tavırları hareketleri aşırı iticiydi ve filmden fazlasıyla sıkılmıştım. İzlenmeli mi izlenmeli arşivlenmeli mi ? Hayır arşivlenmemeli.
sinema
1 ziyaretçi
4,0
12.05.2011 tarihinde eklendi
Film: Kill Bill Volume -1 Orijinal adı: Kill Bill Volume -1 Yapım yılı: 2003 Yorum Quentin Tarantino ve Robert Rodriguez filmlerini beğenerek izlemişimdir herkesin hayatın da olmazsa olmazları vardır ya benimki de bu yönetmenlerdir. Yılda bir kere de olsa filmlerini izlemeden duramadığım filmlere ve senaryolara kattığı yepyeni bir akımla başarı ile ilerleyen yegâne insanlardır diye düşünüyorum. Filme gelince. Uma Thurman ve Lucy liu nun yanı sıra bir çok oyuncunun da kendisini en iyi şekilde gösterdiği bir filmdir. Filmin en büyük artısı bölüm bölüm olmasıdır. her bölüm aslında bir öncekinin devamı değil daha sonraki, yada en baştaki bölümün devamı yada başlama sebebidir. Çeşitli mekanlarda çekilmesi sebebi ile izleyenlere görsel şölen sunmakta. Özellikle filmin giriş sahnesindeki performanslarda bir harika şahsi görüşüm en iyi açılış sahnesi listemde ilk sıralarda yer alır. Öneri: izlemeyenlere tavsiye ediyorum. Puan: 10/9.1
real-boy40

Takip Et! 98 Eleştirisini Oku

5,0
19.01.2011 tarihinde eklendi
bana göre tarantinonun en iyi aksiyon fırtınası diyebilirim,mükemmel bir yapım
Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
Back to Top