Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Yıldız Savaşları: Bölüm II - Klonlar’ın Saldırısı
  BEYAZPERDE ELEŞTİRİSİ
  4,0
  Çok İyi
  Yıldız Savaşları: Bölüm II - Klonlar’ın Saldırısı

  Hasan Yalçın*: Efsane Sürüyor

  Misafir Koltuğu

  'Uzun zaman önce, çok çok uzak bir galakside' başlayan yolculuğumuza 3 yıl aradan sonra Bölüm II Klonlar’ın Saldırısı ile devam ediyoruz.Olay, Yıldız Savaşları: Bölüm I, Gizli Tehlike’den 10 yıl sonraki dönemde geçiyor ve Anakin’in karanlık tarafa doğru yolalan hikayesi bu filmde iyice netleşmeye başlıyor.

  Başrol oyuncularından Hayden Christensen için bir paragraf açmak gerekiyor, Star Wars fanlarının endişe içinde beklediği performansının bu efsane film serisi için ne kadar yeterli olacağı tartışılan, bundan önce kimi TV dizilerinde ve birkaç ufak filmde rol almış olan oyuncunun Anakin Skywalker kimliğindeki performansı görülmeye değer.

  Filmin görsel efektlerinin yanısıra itinayla hazırlanmış ses efektleri de sizi bambaşka bir boyuta taşıyor.John Williams imzalı müzikler ise adeta size film içinde rehberlik ediyor, özellike diyalogsuz bölümlerde (Eğer diğer Star Wars Bölümlerini de izlediyseniz) müzikler sayesinde filmin nasıl devam edeceğini kafanızda oluşturmaya başlıyorsunuz. John Williams ilerleyen yaşına rağmen yine harika bir iş çıkarmış.

  Filmdeki diğer bir ayrıntı da sahnelerin dozunun çok iyi ayarlanmış olması, nispeten aşk temalı sayılabilecek olan Yıldız Savaşları Bölüm II, Klonların Saldırısı, ne çok yoğun duygusal sahneler, ne de bitmek bilmeyen uzun aksiyon ve savaş sahneleri içeriyor, tüm sahneler ve hatta replikler bile bir sonraki üçlemeyi ve bir önceki bölümü tamamlayacak şekilde tasarlanmış. Ayrıca bugüne dek sadece kitaplardan okuyup ismini duyduğumuz Büyük Klon Savaşlarının nasıl ve neden başladığını izleyerek öğrenmek de farklı bir keyif.

  Star Wars fanı olun olmayın, ama Yıldız Savaşları Bölüm II, Klonların Saldırısı’nı mutlaka yaşayın, eminim damağınızda, fantastik bilim-kurgu sinemasının bugün ulaşmış olduğu nokta adına, bambaşka bir tat kalacak.

  Güç sizinle olsun !

  Hasan Yalçın (Star Wars Türk)
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri

  Yorumlar

  Yorumları göster
  Back to Top