Beyazperdem
Silence
Ortalama puan
3,0
4 yayın
  • Cumhuriyet
  • Sabah
  • Hurriyet
  • Star

Her dergi ve gazetenin puanlama sistemi farklı olduğu için, Beyazperde, puanları 0.5 - 5 yıldız üzerinden, kendi barometresine göre vermiştir.

4 Basın Eleştirisi

Cumhuriyet

Sungu Çapan

“The Lost City of Z-Kayıp Şehir Z”. İngiliz yönetmen James Gray’in, gazeteci yazar David Grann’ın Fawcett’in sıradışı hayatını Amazon’a giderek birebir aktardığı kitabından yola çıkıp senaryosunu yazdığı, İran asıllı usta kameraman Darius Khondji’nin nefis kadrajlarıyla görüntülediği, Amazonia’nın taş devrini aratmayan, dayanılmaz zor koşullarında çekilmiş bu İngiliz yapımı, aksiyon-serüven kırması ‘Bio-pic’, koltuğuna kurulmuş seyirciyi 140 dakikalığına, vahşi, balta girmemiş ormanlarla kaplı, zorlu bir Amazonia seyahatine çıkaran, bilinmeyeni aramak-keşfetmek temasıyla sarıp sarmalanmış, Indiana Jones’vari, sürükleyici bir seyirlik.

Eleştirinin tamamı için: Cumhuriyet

Sabah

Olkan Özyurt

Yönetmenin ustalığını konuşturduğu film ilk bakışta bir misyonerlik propagandası gibi görülebilir ama biraz daha fazlası...

Eleştirinin tamamı için: Sabah

Hurriyet

Uğur Vardan

Sonuç olarak lise döneminde rahip olmak isteyen Scorsese, belki kendi adına bir vefa borcunu ödemek ya da ‘Günaha Son Çağrı’yla kendisini hedef tahtasına koyan Hıristiyan âlemiyle yaşlılığında barışmak istemiş olabilir ama ‘Silence’ sinematografik açıdan çok iyi çekilmiş bir dini propaganda filmi gibi geldi bana.     

Eleştirinin tamamı için: Hurriyet

Star

Serdar Akbıyık

Kaba bir propaganda filmi olan ‘Silence’, Japonlara bakış açısıyla da tartışma başlatabilecek bir film.

Eleştirinin tamamı için: Star
Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
Back to Top