Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Savaş Köprüleri
   Savaş Köprüleri
  Vizyon tarihi belirsiz / 2s 56dk / Savaş filmi
  Yönetmen Richard Attenborough
  Oyuncular: Dirk Bogarde, Sean Connery, Ryan O'Neal
  Ülke ABD
  FRAGMANI İZLE
  Üyeler
  3,6 31 Puanlama ve 8 Eleştiri
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet ve Detaylar

  İkinci Dünya Savaşı'nın son günleri yaşanmaktadır. Almanlar, Fransız topraklarındaki malubiyetlerini almak üzeredirler. Müteffikler de Normandiye çıkarmasından sonra Ren Nehri üzerindeki bir köprüyü almanın arifesindedirler. Ancak yapılan büyük bir hata sonrasında köprüye yakın bir yere inmeleri planlanan paraşütçüler, köprünün oldukça uzağında bir yere indirirler. İndikleri yer, Alman Ordusu'nun elinin en güçlü olduğu savaş cephelerinden biridir.
  Orijinal adı

  A Bridge Too Far

  Dağıtımcı -
  Daha fazla
  Yapım yılı 1977
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar -
  Bütçe 26 000 000 $
  Dil İngilizce
  Görüntü formatı -
  Renk Renkli
  Ses formatı -
  Yapım formatı -
  Viza numarası -

  Fragmanlar

  Savaş Köprüleri Orijinal Fragman 3:06
  Savaş Köprüleri Orijinal Fragman
  2 583 gösterim
  Öneriler

  Oyuncular

  Dirk Bogarde
  Rolü : Lt. Gen. Browning
  Sean Connery
  Rolü : Maj. Gen. Roy Urquhart
  Ryan O'Neal
  Rolü : Brig. Gen. James Gavin
  Gene Hackman
  Rolü : Maj. Gen. Stanislaw Sosabowski
  Tüm oyuncular ve teknik ekip

  İzleyici eleştirisi

  adovic
  adovic

  Takip Et! 102 Eleştirisini Oku

  3,0
  6 Mart 2009 tarihinde eklendi
  fazla detaya inildiğinden ve gereğinden fazla sürdüğünden vasatı aşamamış; zengin kadroya sahip olmasına rağmen...
  Ugur T
  Ugur T

  Takip Et! 194 Takipçi 666 Eleştirisini Oku

  5,0
  13 Aralık 2016 tarihinde eklendi
  II.Dünya Savaşı'nın akışını değiştiren Normandiya Çıkartması'ndan sonra generallerin sıkı bir çalışmadan sonra başlattığı Market Garden Operasyonu'nu en ince ayrıntısına kadar anlatan yapıt heralde dünya üzerindeki en güçlü kadroya sahip yapıttır aynı zamanda.Filmi almadan önce malum şu sıralar savaş filmlerine çok yakınlaşmıştım ve aynı zamanda kadroyu okumam ağzımndan salyalar akmasıyla bir oldu ...
  Devamını oku
  jamesbond-2
  jamesbond-2

  Takip Et! 511 Takipçi 1 684 Eleştirisini Oku

  3,5
  27 Haziran 2010 tarihinde eklendi
  Eski olmasına rağmen sağlam bir savaş filmi.Oyuncu kadrosu ve çekimler harika.Ben beğendim ve izlerken uzun süresine rağmen sıkılmadım.Savaş filmi seven arkadaşlara tavsiye olunur.
  A-C-A-B-
  A-C-A-B-

  Takip Et! 125 Eleştirisini Oku

  5,0
  5 Temmuz 2009 tarihinde eklendi
  hollywood filmlerinin düştüğü hataya düşmemişler.ingiliz ve amerikalılar ingilizce almanlar almanca yani herkes kendi dilini konuşuyo.başka bir savaş filminde bunu bulmak zor.ayrıca kadro ve sahneler ile takdiri hak eden bir yapım.
  8 İzleyici eleştirisi

  Fotoğraflar

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Tüm benzer filmler

  Yorumlar

  • UGUR-TAZEG?L
   II.Dünya Savaşı'nın akışını değiştiren Normandiya Çıkartması'ndan sonra generallerin sıkı bir çalışmadan sonra başlattığı Market Garden Operasyonu'nu en ince ayrıntısına kadar anlatan yapıt heralde dünya üzerindeki en güçlü kadroya sahip yapıttır aynı zamanda.Filmi almadan önce malum şu sıralar savaş filmlerine çok yakınlaşmıştım ve aynı zamanda kadroyu okumam ağzımndan salyalar akmasıyla bir oldu :) Bu ne dedim? Dünya üzerindeki hemen hemen tüm üstadlar aynı yapıtta bir araya gelmiş.Oldukça uzun bir süreye sahip olduğu içinde hemen almıştım.Filmin içeriğine gelelim: Öncelikle ilk aşamada Hitler Almanyası'nı istila edip savaşı çabucak bitirmek için tasarlanan bu büyük çaplı operasyonun başlangıcı, yapıacak planlamalar ve alınan tedbirler gösteriliyor.Bu aşama, operasyonun en ince detaylarını, fazlasını, azını ayırt etmeden seyirciye aktarıyor.Haritalar, gidilecek yollar, işgal edilecek bölgeler, generallerin görüşleri, planlamar derken filmin ilk aşaması sona eriyor ve o büyük savaş günü çıkageliyor.Yönetmen öyle bir zaman akışı çizmiş ki her an her saniyede farklı bölgelerin çatışmalarını tereddütsüz gösteriyor.Hedefin uzaklığını dahi her aşamada seyirciye belirtiyor.Savaş sahneleri yılına göre gayet güzel ve profesyonelce.Filmi almadan önce bu yönden önyargım vardı ancak savaş sahnelerini görünce önyargım yok oluverdi.Filmin müzikleri eskilere ait olduğu için II.Dünya Savaşı'nın gerçek atmosferini hissediyoruz adeta.O belgesellerdeki gerçek savaş görüntülerini izliyormuşuz hissine kapılıyoruz.Bu büyük çaplı opersayon sürekli olarak ters gitmeye başlıyor.Kötü hava koşulları, zaman yetersizliği ve ulaşmını zorlaşması ve cephane bölgelerinin Naziler tarafından ele geçirimleside eklenince filmde yaşadığımız kaos ortamı dahada heyecanlanıyor.Sürekli olarak bir cepheden diğeer cepheye gidiş-geliş yapıyor ve onuların mücadelelerine tanıklık ediyoruz.Kadro hakkında ne söylesem bilmiyorum.Galiba Sean Connery filmde en çok etkilendiğim oyuncu oldu.Sempatik tavırları ve benzersiz mimikleriyle yine her zaman ki gibi beni çok etkiledi.Aynı şekilde Anthony Hopkins ve Michael Caine üstadlarıda.Her oyuncu üstüne düşen görevi başarıyla yerine getirmiş.Filmde Alman ordusunun ne kadar güçlü olduğunuda bir nevi görüyoruz.Bir yandan İngiltere ve bir yanda ABD ikilisi tüm güçleriyle savaşmalarına rağmen Almanları tam olarak geri püskürtemiyorlar.Hitler'in tam 6 yıllık çalışmasıyla teknolojik ve son derece güçlü bir ordu halini alan Alman ordusundan etkilenmemek zor görünüyor.Soğukkanlı, acımasızlar.Askerden çok robota benziyorlar aslında.Kısa kesecek olursak.A Bridge Too Far, II.Dünya Savaşı'nı en iyi şekilde tanımlayan filmlerden kanımca.savaş severlere özelliklede şiddetle tavsiye ederim. 8,5/10
  • Murat P.
   en iyi savaş flimlerin den biri
  Yorumları göster
  Back to Top