Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Kaba Güç
  Kaba Güç
  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 38dk / Polisiye
  Yönetmen Jules Dassin
  Oyuncular: Burt Lancaster, Hume Cronyn, Charles Bickford
  Ülke ABD
  Üyeler
  3,1 5 Puanlama ve 1 Eleştiri
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet ve Detaylar

  Korku ve şiddetin kol gezdiği aşırı kalabalık Westgate hapishanesinde, hapishane müdürü A.J.Barnes (Roman Bohnen) otoritesi zayıf ve etkisiz bir idarecidir. Cezaevi gerçekte gardiyanlar ve bazı güçlü mahkumlar tarafından yönetilmektedir. Sadist ve hırslı gardiyan Yüzbaşı Munsey (Hume Cronyn) mahkumları kontrol altında tutabilmek için korku, şiddet ve işkencenin yanı sıra ispiyonu da bir araç olarak kullanmaktadır. Mahkumlardan Joe Collins (Burt Lancaster) ise bu duruma isyan ederek diğer mahkumlarla birlikte bir kaçış planlarlar.
  Orijinal adı

  Brute Force

  Dağıtımcı -
  Daha fazla
  Yapım yılı 1947
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar -
  Bütçe -
  Dil İngilizce
  Görüntü formatı -
  Renk Siyah beyaz
  Ses formatı -
  Yapım formatı -
  Viza numarası -
  Öneriler

  Oyuncular

  Burt Lancaster
  Rolü : Joe Collins
  Hume Cronyn
  Rolü : Captain Munsey
  Charles Bickford
  Rolü : Gallagher
  Yvonne De Carlo
  Rolü : Gina Ferrara
  Tüm oyuncular ve teknik ekip

  İzleyici eleştirisi

  Ugur T
  Ugur T

  Takip Et! 139 Takipçi 666 Eleştirisini Oku

  5,0
  23 Aralık 2016 tarihinde eklendi
  HAPİSHANE FİLMİ SEVENLERİN KAÇIRMAMASI GEREKEN BİR BAŞYAPIT 10 /10 Çok sıkı bir hapishane filmi, En beğendiğim Aktörlerin başında gelen Burt Lancaster'i sinema dünyasına kazandıran "Brute Force" (Türkiye'deki Afişi ile "Kaba Güç") filmi, kendisinin oynadığı ikinci filmdir, filmin senaryosu ve oyunculukları için "Mükemmel" sözünden başka ne söyleyebirim, 1947 yılı yapımı siyah beyaz bir film olmasına rağmen ...
  Devamını oku
  1 İzleyici eleştirisi

  Fotoğraflar

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Tüm benzer filmler

  Yorumlar

  • UGUR-TAZEG?L
   HAPİSHANE FİLMİ SEVENLERİN KAÇIRMAMASI GEREKEN BİR BAŞYAPIT 10 /10Çok sıkı bir hapishane filmi, En beğendiğim Aktörlerin başında gelen Burt Lancaster'i sinema dünyasına kazandıran "Brute Force" (Türkiye'deki Afişi ile "Kaba Güç") filmi, kendisinin oynadığı ikinci filmdir, filmin senaryosu ve oyunculukları için "Mükemmel" sözünden başka ne söyleyebirim, 1947 yılı yapımı siyah beyaz bir film olmasına rağmen görsel kalitenin ne kadar üst düzeyde olduğunu görüyoruz, sanki bu gün çekilmiş ve sonradan siyah beyaza çevrilmiş gibi, evet film Türkiye'de sinemaseverler tarafından pek bilinmiyor, hatta neredeyse hiç bilinmiyor diyebilirim, Amerikan sinemasının anlatmakta hayli usta olduğu ve sinemada bir tür haline getirdiği hapishane filmlerinin en başarılı olanlarından biri “Brute Force”. Kendinden sonra gelen pekçok hapishane filminide etkilemiş bir film, ancak o etkilediği filmlerin gölgesinde kaldığı ve onlar kadar hatırlanmadığıda bir gerçek. Usta yönetmen Jules Dassin’in ABD’de kara listeye alınmadan önce çektiği önemli filmlerinden olan “Brute Force”, sağlam senaryosu, çok başarılı siyah beyaz görüntü yönetimi, tüm oyuncu kadrosunun son derece başarılı , hiç aksamayan oyunlarıyla ve hapishane ortamının sağladığı gerilim sayesinde sonuna kadar heyecanla seyrediliyor. Usta oyuncu Burt Lancaster’in sinema hayatındaki 2. Filmi olan “Brute Force” da ileride ne kadar büyük bir oyuncu olacağını hissetmemek imkansız. Bu filmi henüz görmemişseniz, mutlaka seyredilecek filmler listenize almanızı ve bir an önce izlemenizi bir sinemasever olarak hararetle öneririm.
  Yorumları göster
  Back to Top